Hnedo - krvavý výtok v 5 - 6 týždni

mmishinka
12. jún 2012

Ahojte..., som priblizne v 5 - 6 tt a pred dvoma dnami u mna nastal ruzovkasty vytok po toalete som si to vsimla na papieri. Zlakla som sa a bezala na pohotovost kde mi predpisali duphaston... urobili sono, babatko je v maternici, nie je tam hematóm....vcera sa to zmenilo na hnedasty vytok a dnes som sa pri utierani zbadala ze som tamnasla aj par ako keby vlaskov krvi...moj lekar ma dovolenku...myslite si ze je to prirodzene? mala som nepravidelny cyklus takze ani poriadne neviem urcit ci som v obdobi menzesu, lekar mi nedal ani pn...co si o tom myslite ako a co by som mala spravit? trva to uz 3 den, a pobolieva ma aj podbrusko ako pre menstruaciou..je to moje prve tehu a dlho sme sa o babatko snazili, prosim vas o radu...dakujem

cecil36
12. jún 2012

@zuzkag2 moze sa brat v tehu, to je len take ochranne pre vyrobcu. Bezne ho gyndosovia predpisuju. Ale osobne som skor za tie citrony alebo C-cko. 🙂

eviq
12. jún 2012

@mmishinka Ahoj, na tvojom mieste by som opätovne dnes večer zašla na pohotovosť. Opísať to krvácanie, bolesti, nech ťa pozrú....mám s tým osobnú skúsenosť a nie jednu. Mňa zvykli nechať pár dní v nemocnii s nasadenou liečbou, kľud a PN je v takom prípade samozrejmosť. Lieky by som si sama neordinovala. Megacecko pokiaľ viem nie je vhodné pre tehotné a bez vedomia lekára by som nebrala žiadne iné lieky len preto, že niekomu inému pomohli..... kyselinu listovú môžeš brať, tá je na podporu bábätka, ale krvácanie to určite nezastaví. Držím ti palce, aby to dobre dopadlo.

ellysa
12. jún 2012

@zuzkag2 jj v príbalovom letáku to je a normálne ho lekári predpisujú v tehotenstve, kúpim teda citróny

zuzkag2
12. jún 2012

@ellysa ja som brala dufik 3krat denne, ak sa ti to zhorsi, mozes podla mna zvysit, nic sa nestane. do 16tt sa moze dufik brat. a dala by som rozhodne to magnezko, nech to zmierni tie krce ako pred ms, ako pise @cecil36, B6 je najlepsie, akurat by som odporucila radsej v tabl. forme, nakolko sumivy zatazuje (vraj, povedali mi v lekarni ) ladviny.

ellysa
12. jún 2012

@zuzkag2 ja bolesti brucha nemám -chvalabohu, len také jemné niekedy, ale to celý čas

lenuska200_22
12. jún 2012

Moj nazor je lezat,lezat a lezat,nic nerobit,nechat sa obsluzit od blizkych,odychovat ..Treba jest a treba brat vitanminy...nestresuj sa ,nechaj sa vypisat na marodku,na pohotovosti budes zbytocne cakat po dna ,kym ta vezmu,,,len budes nezrozna a hladna...odychuj a papkaj a lezkaj....drim palecky

cecil36
12. jún 2012

@ellysa magne B6 je proti stahom maternice. Ak by sa ti ale nieco nezdalo, naozaj by som sla na pohotovost. A sup po tie citroniky, nech sa babu v brusku paci 😀

ludka77
12. jún 2012

@mmishinka no ja som to mala v novembri. Bola som 6+2 ked som mala na toaletnom mimi ružovú bodku (zjedla som pohár cvikli tak som myslela že z toho) na druhy deň sa objavila krv utekala som na pohotovosť dali mi kopu inekcií zobrali kopu krvi a aj tak nepomohlo. Držím ti palce aby si bola jedna z tých ktoré len špinia v čase ked by mala menzes.

zuzkag2
12. jún 2012

@ellysa ak nemas bolesti, neboj sa. my mame v sukromnej skupine babulku,co tak krvacala ako ty, a je teraz asi v 22tt, vsetko je v poriadku.
ale sla by som tak o dva tri dni k lekarovi, na kontrolu, ci sa neobjavuje hematom, ci je vsetko ok. a daj potom vediet 🙂

ralka
12. jún 2012

Ja som taketo nieco zazila pred 2,5 rokom bola som presne tiez asi vtom tyzdni co ty volala som svojmu gynekologovi nakolko som ho nemala na blizku ale musela som za nim cca 40km cestovat povedal mi ze vraj je to normalne ze to mi krcok maternice uzatvara a preto spini,no tak som sa upokojila davala som na seba pozor stale som sa sledovala nervacila a ver ci never skoro kazdu pol hodinu som kontrolovala ci nemam spinavy vytok co som sa bala az po tyzdni prisiel krvavy POTRAT 😢 bolo to presne 11.2.2010 nitre na pohotovosti mi povedal rano o 4:30 doktor ze ma musia vycistit bola som hotova,preto ti chcem len odporucit chod k lekarovi cim skor nech ta vysetri nech ti spravi sono a zisti ci tvoje dieta je poriadku vsetko sa da vcas zachranit no len ja som mala takeho kvalitneho doktora ktory mi povedal ze to je bezne ze 90% zien to ma a tak ja som nesla na vysetrenie az som na to doplatila vsetko sa da vcas zastavit su na to inekcie aj lieky tak sup na vysetrenie straz si svoje tehu drzkam ti palceky 🙂

kikaneu
12. jún 2012

@mmishinka ahoj, aj mne povedali, že akékoľvek krvácanie neveští nič dobré.....takže ak bude nejaké nabudúce a vyskytne sa čo i len kvapôčka, bez váhania pôjdem k lekárke či na pohotovosť.....preto choď aj ty, radšej zbytočne ako prísť o bábätko.....

mijunik
12. jún 2012

Keď som čakala dcérku, raz som našla tiež na nohavičkách krv. Bežala som k lekárke, vyšetrila ma, povedala, že je všetko v poriadku, ale že radšej prísť 10x zbytočne ako raz neskoro. Keď som čakala synčeka, prvýkrát som trošku zakrvácala na Štedrý deň (v treťom mesiaci), leteli sme na pohotovosť, lekár ma vyšetril, všetko v poriadku, pichli mi kanavit a pambu (jedno štipľavejšie ako druhé 😀 ), potom vo februári na dovolenke v Liptovskom Jáne zase trochu krvi, tak sme spoznali aj personál na pôrodníckom oddelení v Liptovskom Mikuláši, primár ma vyšetril, všetko v poriadku. Potom sa mi zas niečo nezdalo ktorýsi mesiac (bála som sa, či mi neodišla plodová voda), zase som svojou návštevou poctila pohotovosť, zase našťastie všetko v poriadku. A keď som bola mesiac pred pôrodom, tak som si asi trikrát zbehla na pohotovosť do vyhliadnutej pôrodnice... 😀 Aj som sa im ospravedlnila, že stresujem, ale že keď ja neviem, či je všetko v pohode. A lekárka mi povedala, že "veď na to sme tu, kľudne prídite hocikedy, keď sa vám niečo nebude zdať". Chcem týmto dlhším úvodom povedať, že pokiaľ máte pocit, že niečo nie je v poriadku, neváhajte ísť k lekárovi. Tým skôr, že ide o vaše bábenko, to nie je boľavý zub, že "dám si liek a hádam to prejde"... OK, ja som možno až zbytočne stresujúca, ale za ten pocit kľudu, ako napísala muca1212, za ten tá návšteva lekára veru stojí. 🙂 A ešte - u lekára sa pýtajte na všetko, s čím ste si nie isté, aké prejavy a pocity sú normálne a netreba si ich všímať a ktoré treba už riešiť, lebo inak prídete domov a prvé pichnutie v brušku a ďalšia nervozita je na svete. Lekári a sestričky na pohotovosti sú tam pre vás, ja viem, že sa mi ľahko hovorí, ale ono je to pravda. 🙂 Krvácanie by som určite riešila, fakt nemusí znamenať nič, prekrvenejšia sliznica a sem-tam možno nejaká kapilárka praskne, ale pre pocit istoty by som to chcela počuť od lekára. 🙂 V každom prípade vám - tehoškám držím palce, aby bolo všetko v poriadku a posielam kopec slniečkovej energie vám aj vašim drobušiatkam. 🙂

mmishinka
autor
12. jún 2012

ellysa...ja duphaston beriem 2 tbl denne... a aj mna potesilo ze sa tolko bab stretava s podobnym problemom....drzim nam vsetkym palceky... 🙂 ellysa uz si volala so svojim lekarom?

ellysa
12. jún 2012

@mmishinka áno volala momentálne mám už len taký hlienový výtok, žlto.hnedý, naozaj len trošku, že to je v poriadku, mám oddychovať, ale že ak sa mi nebude niečo zdať mám prísť, aj hneď, ale neviem, nechcem zasa zbytočne panikáriť, ani teda UTZ každý deň asi nie je pre drobca moc dobrý

zuzkag2
12. jún 2012

@ellysa vies co, ja som robila v 1.trimestri "paniku" stale. cokolvek sa ti nezda, treba ist k doktorovi, ver svojej intuicii, cize ak si teraz myslis, ze je to relativne ok, lezkaj, a oddychuj, akonahle budes mat pocit, ze nieco nie je ok, chod k lekarovi, alebo volaj s nim, alebo chod na pohotovost. ide o tvoje babatko a teba. takze to neber ako paniku.
ale zas na druhej strane ja viem, ze spociatku som sa toho strasne bala, len male spinenie a hned som plakala, ale potom ked sa to opakovalo, a doki opatovne potvrdil ze je vsetko ok, tak som zostavala kludnejsia a kludnejsia. a ani utz ti nemusi robit ked mas spienie, on ked pozrie zo spodu, vidi, kde je zdroj, ci je to vagina, alebo to ide z maternice, z krcka, takze on zbytocne robit utz nebude.
@mmishinka
drzim vam palceky.

ellysa
12. jún 2012

@zuzkag2 no viem, momentálne mám pocit, že je to hádam oka, ak by sa samozrejme zhoršilo letím hneď

mojmacik
12. jún 2012

@ellysa aj viacpocetne tehu sposobuje krvacanie 🙂

bambi2
12. jún 2012

@zuzkag2 utekaj na pohotovost!! ja som zacala krvacat 2x a 2x to nedopadlo dobre ☹ necakaj a chod!!!! moze ale nemusi to znamenat nic zle.. radsej by som sla na tvojom mieste...

ellysa
12. jún 2012

@mojmacik no ja mám len jedno v brušku 😉

mojmacik
12. jún 2012

@ellysa ze sme 3 sa zistilo v 12 tt 🙂

ellysa
12. jún 2012

@mojmacik fíha a kde sa tak dlho schovávali 😀

mmishinka
autor
12. jún 2012

Baby:( uz lezime v nemocnici....:((((((

luciferkax
12. jún 2012

@mmishinka dúfam, že bábatko bude silné a vydrží.. držíííííííííím palce

mmishinka
autor
13. jún 2012

Dakujeme 🙂

mijunik
13. jún 2012

@mmishinka neboj sa, určite to bude v poriadku. Ako si sa ocitla v nemocnici? Určite je dobré, že si Ťa tam nechali, budeš pod kontrolou. A drobušiatku odkazujem, nech nešpekuluje a nech sa pekne uvelebí vo svojej bruškovej postieľke a nech tam čučí až do 40. týždňa a nech Ti nevyrába paniku. 🙂 Držte sa. 🙂

mmishinka
autor
13. jún 2012

Dakujeeeeme...🙂)) ked som dosla z prace,zacala som krvacat svetlou krvou...bezali sme na urgent a radsej si nas tu nechali.... Tak lezime a cakame co sa bude diat ....

mijunik
13. jún 2012

@mmishinka júj, veľmi na Teba myslím a posielam Tebe a bábenku toľko energie, koľko len treba, aby to všetko dobre dopadlo. A aby Ťa čo najskôr spokojne pustili domov a aby si tehoškovala pekne v pohodlí domova. 🙂

ellysa
14. jún 2012

@mmishinka držím palce, daj vedieť ako pokračujete

ja zatiaľ oka, od pondelka žiadna krv, postupne sa menil výtok z béžovo hnedého až na terajší žltkastý až číry, doktor hovoril, že sa mám len šetriť, že to mohlo byť s preťaženia, ale tak strach je stále a na WC čistá paranoja, stále robím rozbor na toaleťáku 🙄

ivett1
14. jún 2012

@mmishinka ahoj, aj ja som, s mojím prvým dieťatkom-dcérkou, v 7. t týždni skončila na pohotovosti (tiež som začala krvácať a viezli ma rovno z práce) a potom som týždeň ležala v nemocnici...
všetko dobre dopadlo, krvácanie zastavili, naordinovali mi lieky a vitamíny+minerály, len som bola až do pôrodu na rizikovom a teda aj dlhodobo pn...kľudový režim a našťastie sa už nič podobné nezopakovalo...
asi tri roky pred týmto tehotenstvom som zažila "spontánny potrat" (v 6. týždni) a tak ma doslova to krvácanie (špinenie?) vydesilo, zdalo sa mi, že toto skončí tiež rovnako (lebo tak isto "nevinne" to všetko vtedy začalo...), a tak som dokonca v tom strese nakričala na doktora, ktorý mal službu... 😅
viem si predstaviť, ako si sa musela zľaknúť...naozaj je lepšie, keď si hospitalizovaná...a pod dohľadom lekárov 😉
a inak, každé krvácanie v tehu, aj keď by išlo len o "uhniezďovanie vajíčka", by som riešila s gynekológom, nech ti určí diagnózu on...po mojich skúsenostiach som tiež bola veľmi opatrná a úzkostlivá (v oboch mojich tehu) a žiadne reči typu, že to nie je ešte krvácanie, ale len špinenie, od iných mamičiek, som nebrala vážne (našťastie a vďaka tomu máme naše druhé dieťatko-synčeka 😵 ...ale to by bol dlhý príbeh)...len škoda, že som sa najskôr musela "popáliť"...a že som pre tými desiatimi rokmi nemala viac "rozumu" (nie žeby som ho teraz mala nejako viac 😅 )😀
držím ti palce a nech sa vám darí 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre