Môže gynekológ vypísať maródku v 6. týždni tehotenstva?

vejavika
6. okt 2013

Ahojte ,chcem sa opytat mamiciek,ale aj buduce mamicky,ktore roky nemohli otehotniet,ci vas gynekolog povazoval za rizikove pacientky?Nakolko som prave zacala v novej praci a hned na to zistila,ze som tehu.Ta praca je dost stresujuca aspon teda pre mna,nakolko len zacinam a nejak to tempo nezvladam,strasne vela chodim.a musim toho vela zvladnut,no akosi sa na to necitim.Som hrozne unavena a mam aj nevolnosti.Otehotniet som nemohla 5 rokov brala som hormonalnu liecbu.Dakujem za vsetky poznatky a skusenosti 🙂

martinazvo
6. okt 2013

moze, treba sa s lekarom o vsetkom porozpravat...

mnavik
6. okt 2013

Aj mna vypisal na Pn v 6 týždni a nebol stým problém

zuzka1008
6. okt 2013

može

barny
6. okt 2013

vela zalezi od konkretneho lekara, treba sa s nim porozpravat a uividis

anjelicek26
6. okt 2013

toto je normalne u kazdej tehotnej, trochu sa vzchop dievca. Nekrvacas, nevracias non-stop, poziadaj zamestnavatela o dlhsiu cu castejsiu pauzu a ro je vsetko.

stastenka42
6. okt 2013

Samozrejme ze ano🙂🙂ja som doma od transferu,tak kludne sa daj vypisat aj ked nevracias,nekrvacas....drzim palceky

rora
6. okt 2013

Ak sa na svoju aktualnu pracovnu zataz necitis, zajdi za obvodnym nech ta vypise z nejakeho zdravotneho dovodu, mna moj gynekolog bol ochotny vypisat na rizikove tehotenstvo (nevyhovujuce prac.prostredie) az po obdrzani tehotenskej knizky v cca 12-13tt a rovnako tehotenstvo som ohlasila v praci az ked som mala tehotensku knizu - je to vpodstate doklad o tehotnosti a bez toho sa z tebou zamestnavatel nema o com bavit a ani ti nic ulahcovat.

sissy27
6. okt 2013

začala si v novej práci, takže si v skúšobnej dobe, ak sa hodíš teraz na maródku tak si si vlastne podpísala výpoveď... nechcem nejak zľahčovať tvoje problémy, aj tak budem za bezcitnú a nechápavú, ale úprimne ja nevidím dôvod na PN v tvojom prípade... tehotenstvo nie je choroba, teraz nevládzeš a čo budeš robiť po pôrode? tiež dieťaťu povieš "nevládzem, som PN" ? lebo to bude podstatne väčšia makačka ako chodenie hore-dolu... únava a nevoľnosti tiež nie sú nič mimoriadne a neriešiteľné... takže ja úplne súhlasím s @anjelicek26, popros zamestnávateľa o voľnejšie prac. tempo... ale samozrejme, môžeš poprosiť lekára o PN, uvidíš, ako sa k tomu postaví, ale rátaj s obmedzenými vychádzkami (keďže teda si chorá, tak máš ležať a nie sa špacírovať napr. kávičkách a podobne) a mne osobne by teda asi po mesiaci doma hrablo, ne ešte po 9 mesiacoch...

ozzica
6. okt 2013

Mna moja gynekologicka vypisala hned ako zistila ze som tehotna kedze som v minulosti uz dva krat potratila a boli pre mna najrizikovejsie prve tri mesiace... Teraz som v siestom mesiaci a som stale PN a uz budem az do porodu... Zalezi od tvojho zdrav. stavu a aj od lekara... Drzim palce 🙂

bajana
6. okt 2013

rizikova by si bola po potratoch alebo nejakej diagnoze....my sme sa snazili 2 roky, vyslo to prirodzene a ani ma nenapadlo ist na PN-a to ucim 40 hod. tyzdenne (ucitelky na statnej max.okolo 25)....na PN treba diagnozu, neda sa len tak vycucat z prstu.....kamaratka tiez chcela PNkovat cele tehu, bola po 3 rokoch snazenia, hormonoch aj IUI, ale mala s tym problem - chodila od obvodaka na gyndu a striedala diagnozy od chripky po tvrdnutie bruska....ale v podstate hodne zalezi aj od dr.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasenka28
6. okt 2013

ja som bola na PN od 7 týždňa tehotenstva až do pôrodu, takže vyše roka som už doma vlastne už som na materskej 🙂

zuzanockamt
6. okt 2013

@fidka79 dost neprimerana reakcia ☹ ... bud rada, ze si zvladala pracovat pri oboch tehotenstvach ... ja by som si napr. nemohla dovolit zvracat 3-5-krat denne pri mojej praci a musela by som ist na PN, nastastie som bola od nevolnosti usetrena ... ale mala som zase ine tazkosti a bola som PN od 19tt s jednym pobytom v nemocnici

moon1979
6. okt 2013

baby, niektoré ste fakt nepríjemné ... keď chce ísť na PN nech ide ... každá máme iný prah bolestivosti a úzkosti obzvlášť v tehotenstve a nech sa každá zariadi ako uzná za vhodné a nie ju tu hneď pérovať nech sa vzchopí ...

nájsť diagnozu je to najmenej, nikto nebude tvojho gynekologa kontrolovať a teba vyšetrovať, či je to pravda ... zdôver sa gynekologovi čo ťa trápi a určite niečo porieši ... nie je problém ísť ani na začiatku tehotenstva na PN ... prvé tri mesiace sú najrizikovejšie, to hádam každá z nás, čo len raz bola tehotná vie ... tak nebudte nepríjemné

vela šťastia, nech ti to dobre dopadne

🙂 🙂 🙂

katka1981
6. okt 2013

pokial si v skusobnej, tak to moze byt problem. Len budes mat dost skrt cez rozpocet. A s vypisanim podla mna problem nie je. Je to len na tebe. Mozes dat pokojne aj vypoved. Len ja to vidim u teba na psychiku, stres, lebo v 6. tt podla mna ani tehotenske priznaky nie su. Myslim nejake brutal nevolnosti. Zavisi to od tvojej obvodnej, alebo gynekologa. Papier znesie vela.

miilada
6. okt 2013

Mna len zarazila ironia od niektorych zien, zrejme su to take, co otehotneli na prvu supu a mozno aj nechcene. Su pary, co po dietati velmi tuzia a cakacia doba 5 r je dost. Ak potrati, co myslite, ze otehotnie do mesiaca? Ked prvy raz to tolko trvalo ??? Fakt syty hladnemu neveri..

A teraz odpoved pre zakladatelku temy: Ja byt tebou urobim vsetko preto, aby som sa dostala na prve 3 mesiace do kludu. Po tomto obdobi, ak sa budes citit, mozes sa opat vratit do prace. Ak ta prepustia??? Nuz pracovnych prilezitosti su tisicky, moznost otehnotniet u slabo plodneho paru je velmi nizka. Kazdy sa preto musi zariadit podla svojich okolnosti a nie podla Ance, ktora ma 4 deti doma. Velmi drzim palce !!!

mirkaaak
6. okt 2013

Ja som podobny 'pripad'. Liecila som sa na neplodnost a hned ako som sa dozvedela, ze som tehotna, mi moj gynekolog odporucil PN a vyslovene mi nakazal kludovy rezim. Ale PN mi na zaklade gynekologa vypisala vseobecna. Ak si v skusobke a nechces prist o pracu, musis mat PN vyslovene z dovodu, ze si tehotna, pisomne oznamit zamestnavatelovi, ze si tehotna plus prilozit potvrdenie od gynekologa. V skusobnej dobe mozu s tehotnou ukoncit prac.pomer len vo vynimocnych pripadoch a nesmie to byt z dovodu tehotenstva, musia to pisomne zdovodnit. Drzim ti palce, nech to dotiahnes do uspesneho konca.

nikola299
6. okt 2013

ak si sa snazila otehotniet, tak dlho na tvojom mieste by som nevahala... ja som na PN od 6 tyzdna, povedala som doktorovi aky mam problem a nelutujem... sice obmedzuju tie vychazdky, ale stoji to za to 😉

alchemilkazltozelena
6. okt 2013

baby a kolko eur dostavate PN-ku?

janeita
7. okt 2013

Ked sa na to necitis nepracuj, stres a nervozita ti sposobia len a len problemy.

@alchemilkazltozelena PN ka sa ti vypocitava podla toho kolko si doteraz zarabala,

kveta
7. okt 2013

Ak Ti neda PNku, dala by som vypoved a sla lezat. Dieta bola pre mna po osmich rokoch snazenia naprosta priorita.

lucinkab
7. okt 2013

mna dal Dr na PN kvoli celodennym nevolnostiam klu koncu 6tt a bola som PN az do konca 9tt. práca je stresujuca, ale pokial to vydrzim budem v práci... termin máme 7.4 ale k tomu 6tt materskej pred porodom a celych 25dni dovolenky a vyzera to ze do 15.1 som tu a potom koncim, tak to tie 3mesiace uz nejako vydrzim 🙂 predsalen na SVK je PN platená na nič.. ale keby som sa snazila 5rokov (mne by stacil aj rok snazenia) dala by som sa PN hned po zisteni tehu ...Stres za to nestoji a ani ziadna práca aby zena prisla o dieta... ked povies gyn ze nevladzes musi ta vypisat 🙂

bobi3
7. okt 2013

mne dala PN moja obvodná na základe papiera od gynekológa, že som tehotná... a úplne bez problémov, ukončiť som si ju mala prísť sama kedy som chcela, bola som doma asi od 8. do 11tt, to som mala strašné nevoľnosti, potom som už šla do roboty

michellka85
7. okt 2013

ahoj, ako pozeram, mas 33, neviem odkial si a aka je v okoli nezamestnanost, ani aku mate financnu situaciu, ale asi by som sa po 5 rokoch na to uplne vykaslala a isla na marodku hoci aj s anginou, ak mas pocit ze Ti tak bude lepsie 😉 jasne ze to po porode bude narocne a na nervy, ale baby si asi neuvedomuju, ze zrejme nemusi ist vsetko idealne, ak si neotehotnela za taky dlhy cas a dolezite je vynosit a donosit zdrave babo! 😠 potom sa mozes stazovat ze si nevyspata a nezvladas to, uz nepojde o zivot 😉 😝

dadussh
7. okt 2013

ahoj. ja som bola v podobnej situacii, ako ty. otehotnela som v skusobnej dobe a musela som ist na rizikove tehotenstvo. samozrejme som to oznamila zamestnavatelovi a vypoved bola na stole. pokial mas velmi stresujucu pracu, tak na tvojom mieste idem na PN. 5 rokov snazenia je predsa len dlha doba a ohrozit babatko by som si v tvojom stave ja osobne nedovolila. ale vsetko je na tebe, drzim palce 🙂

lucymk
7. okt 2013

ahoj.ja sice s otehotnenim problem nemam,ale pri prvom tehu som nebola schopna pracovat.bola som stala unavena.kde som prisla,tak by som iba spala a mala som strasne nevolnosti.prvi mesiac som bola na PN u mojej obvodnej doktorky a ad druheho mesiaca do konca tehu o mojej skvelej gynekologicky.V tvojej situacii si myslim,zeby si mala len odpocivat a doktor by ti nemal odmietnut PN

kikuleenka
7. okt 2013

gynekolog Ta vypisat na PN nemoze, moze vsak dat odporucanie pre Tvojho praktickeho lekara a ten Ta vypise...pocas PN si v "ochrannej dobe", nemozu Ta z prace vyhodit, takze ak budes marodit cely cas tehu, mas to v suchu...ak mas normalneho gynekologa, vysvetli mu to, ak nepochodis, tak ho jednoducho vymen za ustretovejsieho...nic nie je dolezitejsie, ako Tvoje zdravie a zdravie Tvojho babatka 🙂

lelika
7. okt 2013

@vejavika Ak sa na to necítiš a myslíš, že by to mohlo tebe a hlavne bábätku uškodiť, daj sa na PN. Ja som ako tehotná denno-denne chodila autom 60 kilometrov do práce, moje zamestnanie je psychicky náročné, takže som sa hnala tam aj tam, nervovala, prežívala stres, ale samozrejme kvôli peniazom a aby som "nevybehla" moc z kolobehu. No a v na začiatku siedmeho mesiaca som musela ležať do nemocnice, pretože mi hrozil predčasný pôrod a tak som dobrovoľne-nasilu musela zostať PN až do pôrodu. Nedaj sa tu preto odradiť uštipačnými rečami, že tehotenstvo nie je choroba a podobne... Iba ty sama vieš, ako sa cítiš, držím palce 😉

sachmetttt
7. okt 2013

gynekolog ta može vypísat na marodku ja som od začiatku bola u neho na rizikáči..vypísal on.. 🙂

timona
7. okt 2013

ani ja nechapem odpovede niektorých žien... Kto neprežije ake je to nemôct otehotniet nikdy nepochopí, čo taký človek prežíva.
Samozrejme ihneď choď na PN za každú cenu sprav všetko preto aby tehotenstvo bolo O.K.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre