Od kedy sa môže užívať kyselina listová?

fleskoval
12. okt 2014

Viem ze mozno to tu uz bolo. Som v 7tt a kupila som si dnes kyselinu listovu dr. max, nenasla som tam ale pribalovy letacik... kocky od kedy sa moze uzivat , znama mi vravela od tretieho mesiaca az .. a nepamätam sa kedy som ju zacala brat pri malom ..dakujem 😀 😀 😀

maca283
12. okt 2014

Kyselina listova sa ma hlavne uzivat prve 3 mesiace Tak ze kludne uzivaj mozes aj pocas celeho ja uz som iba po troch mesiacoch sem tam 🙂ň

fleskoval
autor
12. okt 2014

@maca283 dakujem 🙂

0silvia0
12. okt 2014

@fleskoval kyselina listová sa odporúča užívať už pred otehotnením a hlavne prvé 3 mesiace tehotenstva:
http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

alobalka
12. okt 2014

Už pred otehotnenim aspoň 2-3 mesiace + prvé 3 mesiace, keď sa tvoria základy orgánov.

maxe38
13. okt 2014

@fleskoval ja ju neuzivam vobec.ziadne vitaminy neovplyvnia to, co je vopred dane.Je to chemia a reklamny tah.Radsej treba papat ovocie.

veriiii
13. okt 2014

@fleskoval kyselina listova je jeden z tych vitaminov co by tehotna mala uzivat, samozrejme,ze ju mas aj ako prirodny zdroj, ale tolko listovej zeleniny normlane nepopapas, aby si mala ten protektivny ucinok..a odporuca sa brat uz pred pocatim a po pocas prvych 3 mesiacov mozes aj dlhsie...

fleskoval
autor
13. okt 2014

@veriiii dakujem,,, ja som ju pri malom brala len som zabudla od kedy sa smie :D ja si tiez myslim ze je to len doplnok kedze kazdy den cele tehotenstvo by mi asi nechutil spenat alebo podobne veci co ju obsahuju 😀 a v dnesnej dobe je chemia aj v tom ovoci 😀 aj ked je bio..niecim tu zem musia hnojit 😀

monkabr
13. okt 2014

@maxe38 vitamin B9 je veru velmi nebezpecna chemikalia 🙂 Niektore latky nevyhnutne pre organizmus toho vedia ovplivnit docela dost...

maxe38
13. okt 2014

@monkabr ja som nenapisala ze je to nebezpecne.je to na kazdom ci sa rozhodne to uzivat.vsetko je vopred geneticky dane a ziadne vitaminy to neovplyvnia.

monkabr
13. okt 2014

@maxe38 to, ze vsetko je geneticky dane, je totalny blud, praveze len velmi malo veci, taketo rady si nechaj radsej pre seba. Ovela viac veci udava zitotosprava, stravovanie, psychika, pohyb, zivotosprava, prostredie... Ale velmi lahko sa hlada vinnik zlych veci v genetike... Ved stravujme sa nezdravo, sedme cele dni pri telke, majme kopec stresu... Nevadi, ked budeme mat aj velke deficity vitaminov, mineralov,... Ked sa nieco zle stane, je to genetika...

mammaroma
13. okt 2014
maxe38
13. okt 2014

@monkabr ja som reagovala na otazku autorky a nebudem sa tu s tebou dohadovat.mas svoj nazor ja ti ho neberiem.najprv sa prosim ta nauc pisat a potom ma o niecom poucuj.kazdy mame svoj nazor a ver tomu, ze zle sa ti moze stat aj ked sa budes zdravo stravovat.niektore veci su dane a clovek ich nedokaze ovplyvnit.

monkabr
13. okt 2014

@maxe38 prepac za gramaticke chyby. Ano za niektore veci moze genetika, ale zdaleka nie VSETKY ako si pisala na zaciatku. To nie je nazor ale fakt... A dokonca aj tym genetickym preddispoziciam sa da vyhnut dobrou zivotospravou a doplnanim latok, ktore telu chybaju... Takymi radami, ze nerobte nic, lebo aj tak nic nezmozete, lebo za vsetko moze genetika, mozes niekomu iba ak uskodit

maxe38
13. okt 2014

@monkabr a kde som napisala aby nikto nic nerobil? Ja som len napisala ze ju neuzivam a svoj nazor na dane vitaminy.ja som nikomu nekazala aby ich neuzival.je to kazdeho vec a nemam zaujem niekomu ublizit.je to kazdeho rozhodnutie co do svojho tela da.a ty si tehotna ak sa mozem opytat alebo sa snazite? A ak tak ako dlho?

monkabr
13. okt 2014

@maxe38 Precitaj si este raz svoj prvy a druhy prispevok, ten sa neda inak pochopit, iba tak, ze zbytocne to budete uzivat, VSETKO je vopred geneticky dane,... Co je podla mojho skromneho nazoru hlupost, geneticky je danych velmi malo veci, vlastne uz som povedala co som chcela, snad aj ty.
Pekny vecer ti prajem

maxe38
13. okt 2014

@monkabr nase nazory su rozdielne a k tomu uz nemam co povedat.

katrinka8
13. okt 2014

Článok od @0silvia0 by si mala prečítať aj @maxe38

0silvia0
14. okt 2014

@maxe38 vieš, ono keď si sa nestretla v rodine alebo vo svojom okolí so žiadnou "nevysvetliteľnou" poruchou, tak budeš obhajovať papanie vitamínov. Kyselinou listovou sa dajú eliminovať a dá sa ňou predísť nepríjemným stavom, ako sú napr. rázštepy, ktoré nie vždy sú geneticky podložené.... a keďže práve tejto fakt nepríjemnej komplikácii som sa chcela vyhnúť, tak som tú kyselinu listovú tiež užívala. Rázštepy vznikajú vo veľmi skorej fáze tehotenstva okolo tretieho-štvrtého týždňa a spúšťače týchto porúch nie sú doteraz úplne jasné.

tjaden
23. okt 2014

pokial viem mala by sa užívať už ked dieťa plánuješ ber čím skôr ja som nrp začala až v druhom mesiaci a vkuse ma z toho strašne napínalo

veronikazadana
15. jan 2015
Používateľ veronikazadana je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikazadana.

Ahojte s priatelom by sme chceli babatko uz sme dost dlho spolu a nejako nam to prislo obom naraz tak sa chceme zacat snazim chcel sa len spytat ci mam zacat brat nejake vitaminy este pred tym nech otehotniem alebo az ked budem vediet ze som tehotna 🙂

vege1
15. jan 2015

@veronikazadana zacni brat kyselinu listovu cim skor. Ono to nie je len nejaky modny vystrelok, ktory zeny konzumuju namiesto ovocia a zeleniny. Ja beriem Femibion 800, tam je kyselina listova v nejakej lepsie "absorbovatelnej" forme.

erika161
16. jan 2015
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

@veronikazadana ja som otehotnela náhodou 🙂 ale ked plánujes bábätko tak určite začni jesť nejaké tie vecičky hlavne s obsahom kyseliny listovej a k tomu dobrá životospráva 🙂

milica313
16. jan 2015
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

@veronikazadana urcite kyselinu listovu je to velmi podstatna vec hlavne v pravých tyždnoch ked sa vyvíja mozog 🙂 a kyselina listova vraj posobi aj proti vadam ako rastep a tak

mirkaandrej
16. jan 2015

Ahoj ja som kyselinu listovu začala brat asi mesiac pred otehotnením... resp doteraz beriem vitaminy Femibion.

margarita
16. jan 2015

@maxe38
ja som donosila 3 deti len vdaka uzivaniu maxi davok kys.listovej pred tehu a v tehu 😉 mam geneticky vrodenu poruchu krvnej zrazanlivosti, a ani tony salatu by mi nepomohli vstrebat aspon nevyhnutnu cast potrebnu pre zdravy vyvoj babetka.
takze niekto mozno aj je zeleninu ale tie tabletky napriek tomu potrebuje....len aby si si rozsirila trochu obzory, ze nic nie je len cierne a biele 😉

hudecka9
19. jan 2015
Používateľ hudecka9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hudecka9.

My sme sa tiez rozhodli ze je cas na potomka tak kukam vsade aké vitaminy nasadit a trosku zmenit stravu 🙂

maca283
22. jan 2015

Odporučam ked sa idete pokusat Kyselinu listobu tekvicový sirup prirodný podukt just Horska borievka just

zanet63
23. jan 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

Ja som zacal jest vitaminy hned ako sme sa rozhodli mat druhe dieta 🙂

anitta41
27. jan 2015
Používateľ anitta41 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anitta41.

ja som uzivala pocas celeho tehotenstvavitaminy a kyselinu listovu. moja kamaratka uzivala len prvytrimester potom uz nie ze vraj to nepotrebuje neviem ci to bolo aj kvoli tomu ze mala malo vitaminov v tele a maly sa narodil presne na termin ale bol velmi velmi malicky

janka874
2. feb 2015
Používateľ janka874 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od janka874.

vitaminy vo forme tabliet treba uzivat ked ze dnesna doba je rychla a zdrava strava nestaci hlavne maminam ktore pocas tehotenstva pracuju potrebuju vitaminov viac ked ze su aj v strese atd

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre