Prázdny gestačný vak skoro v 7. týždni

dooomca
16. okt 2013

AHojte baby. Moja posledná menštruácia bola 30.8.2013 aj to vdaka vyvolávačke...Vôbec som nevedela teda kedy budem mať plodné dni v septembri a tak sme s priateľom keksíkovali kedy sa nám chcelo až nakoniec ani neviem ako som otehotnela :D..Dnes som bola u doktora a podľa menzesu by som mala byť v 6+5 tt..No lenže na sone videl iba vačok a nič iné..Povedal: áno vidno tehotenský vačok, ale treba prísť o dva týždne, zatiaľ užívajte nejaké vitamíny..Je možné, aby skoro v 7 týždni nebolo vidieť plod alebo som mohla mať neskôr ovulku kvôli tej vyvolávačke? Za odpovede dakujem...Musím sa nejako upokojiť lebo tieto dva týždne ma zabijú ☹

sunny170
16. okt 2013

Je to možné. Ja som kvôli tomu bola v nemocnici, pretože moja bývala gynekologicka mi povedala,ze je tam vak,ale prázdny,tak ze som potratila. Poslala ma na kyret do nemocky,no našťastie ma tam lekárka przrela a povedala,ze je to ešte skoro a ze počkáme. A po nejakých dňoch sa objavilo aj srdiecko;). Viem, čo prezivas,hlavne mysli pozitivne;) držím palce!;)

ashleyh
16. okt 2013

no ja som zažila niečo zvláštne a tomu podobné, ako ty - akurát s tým rozdielom, že som bola 2 týždne dozadu, v nedelu v nemocnici, lebo som zacala spinit a mala som aj ruzovkasty vytok. To som bola v 6 tt. Doktor ma ubezpecil, ze je vsetko v najlepsom poriadku, videl vačok a aj plod - dokonca aj akciu srdiecka... potom som isla ku svojej dr v stredu, to som začínala 7tt, vačok videla, plod však nie a zabila ma informáciou, že keď doktor v nedelu videl, tak je potom asi vsetko ok a ani sa neunuvala hladat plod vo vacku - tak ja len teraz dufam, ze je vsetko ok, lebo najbližšie idem na sono až 20/11/2013!

tamarka9
16. okt 2013

@ashleyh pocuj ale toto je nejake divne, vsak to druhe sono mas este na dlhe cakanie, nechces skusit napr pohotovost, ze ti prislo zle a pre istotu si isla. Lebo vyjadrenie tvojej lekarky je naozaj divne.

rachel36a
16. okt 2013

@dooomca ak si v 7tt tak už musí byť viditeľný plod, ale možno si mala oneskorenú ovuláciu a všetko bude ok... treba vyčkať, aj mne sa to stalo, už mi plánovali operáciu aby vačok odstránili ale ja som sa nedala, a o 6 dní už bolo vidieť plod, žiaľ aj tak to nedopadlo dobre, lebo nám dcérka odumrela a v 12tt mi ju museli vybrať... tak zatiaľ nezúfaj, ešte to môže byť skoro.. 😉

ashleyh
16. okt 2013

@tamarka9 aj nad takou variantou som uz uvazovala... Ale zase sa ukludnujem, lebo rano ked vstanem, tak mi je od hladu nevolno a napina ma, sem tam ma pobolieva brusko na pravej strane, mam tam taky pocit, ako keby ma tam nieco tahalo... Bolia ma bradavky, tak sa upokojujem, ze mam klasicke priznaky tehotenstva a vsetko je ok...6/11/13 idem na krv a moc, pre istotu asi poziadam o sono...

nefertitka
16. okt 2013

@dooomca ja mam to iste, dnes sono ukazalo iba vacok, ale moj lekar povedal, ze v tomto stadiu tehu je to este normalne, povedal mi, ze vsetko je ok a mam prist buduci piatok znovu na sono

tinki
16. okt 2013

@dooomca neboj sa..môj gynekológ ani nerobí sono skôr ako v 8. týždni..hlavu hore, je to ešte skoro..

kiki68
16. okt 2013

velkost gestacneho vaku urcuje tyzden tehotenstva, mne to ukazovali,maju to fakt presne rozmedzia,ze ktory den by to ako malo vyzerat tie miery,takze podla toho vacsinou tiez pomerne spolahlivo urcuju kolko tehu trva. Problem je,ked je uz gestacny vacok na 7tt,ale nevidno ani tercik,cize ten zarodok dietatka,taku bodku v tom,ktorej neskor musi zacat bit srdiecko,aj ked keby si v 7tt a nenaskocilo srdiecko,tak to nie je dobre. Ale prides na dalsie sono a tam uvidis co z toho bude,ak to bude ok,tak tam to babo bude a hlavne sa nestresuj,lebo to nemas ako ovplyvnit. V tomto je priroda silna...

dooomca
autor
17. okt 2013

Ďakujem Vám pekne, ste zlaté....No však sa aj upokojujem, si vravím, že keby bolo niečo zlé, tak si myslím, že by mi to povedal...prvé ale bolo mimomaternicové a bola by som nerada, keby sa aj teraz stalo niečo zlé...ale verím, že všetko bude ok...ale ako povedala kiki nechám to na prírodu, ale budem aj tak veriť, že všetko je v poriadku 🙂..dakujem ešte raz 🙂

dooomca
autor
26. okt 2013

nefertitka:...a ako si dopadla na sone v piatok? všetko je ok?

evelyn_lia
28. okt 2013

Ahoj, ja som bola na sone v piatok, tzn. v 6.týžni a 6.dni a lekárka tiež videla iba prázdny vak, ale vravela mi, že je to podľa nej skoro. Objednala ma na 4.11. a povedala, že vtedy už musí byť vidieť srdiečko... ak nie, je tam nejaký problém. Som z toho nervózna. Navyše som dnes ráno začala slabo krvácať a mám bolesti ako pri menštruácii ... Už sa naozaj bojím, po 8mej idem volať doktorke

stanislava88
5. nov 2013

ja som bola dnes na sone. som v 6+1 tt a tiez videli len vacok a povedali ze je to ok. idem na sono zase o 2 tyzdne, tak som zvedava a strasne v strese.

shira_
5. nov 2013

ja mám ísť tento piatok.. takže je možné, že tam nič nebude.. dúfala som, že už áno- takže ďalšie 2 týždne čakania 😒

stanislava88
7. nov 2013

@shira_ mozno maju lepsie sono. v kazdej nemocnici mju ine. bude vidiet vsetko, nebojte nic

shira_
8. nov 2013

@stanislava88 tak dnes som bola a naozaj, všetko krásne vidno, aj srdiečko 🙂

trulinka
8. nov 2013

ahojte, ja som bola dnes na sono a bolo vidno malinke embryjko....Som na zaciatku 7 tt. Srdiecko mu este nebije, je velmi skoro, ale videli sme ho obe s doktorkou. Najblizsie az o 3 tyzdne na kontrolu....Drzte sa

stanislava88
8. nov 2013

@shira_ super, to som rada, lebo vyckavat na dalsie sono je strasne

melisa17
8. nov 2013

Ahojte, pridávam sa aj ja do témy, pretože som bola dnes na prvom vyšetrení a mne tiež doktor povedal, že vidí len gestačný vak, že mám prísť o 2 týždne....to čakanie je hroznéé. Dúfam, že vo vaku sa pomaly vyvinie aj zdravý plodík,,,

stanislava88
10. nov 2013

tak to dufam aj ja, ved to je na tom najhorsie, ze ci rastie babo. uz ma seru s tym vakov. sono ma caka az 19.11. uz tretie

kiki68
11. nov 2013

to je to,ze u nas sa robi hned USG uz aj v 5tt a podla mna je to uplne zbytocne, v zahranici sa robi az od 8tt...

kiki68
11. nov 2013

cize mne to pride ze velmi skoro zistuju ci tam nieco je, su to strasne stresy,ja som to zazila zial nie s dobrym koncom 😒

rybkaa
20. nov 2013

@dooomca ahoj, ako si nakoniec dopadla??? Ja som dnes podľa poslednej MS 6+3 tt a tiež mi dr. videl len vačok, ktorý bol prázdny...minulý týždeň som bola tiež na sono a dr. videla len malinkú bodku, teraz už bolo pekne vidno vačok, ale prázdny ☹ Dr. mi povedal, že to je ok, že som mohla mať posunutú MS alebo ovulku, takže že som zrejme len v 4-5 tt a nie v 6 tt ako je podľa ms....veľmi sa bojím, o 2 týždne mám prísť zas...

melanka21
20. nov 2013

@rybkaa Neboj sa, niekomu sa babo objavi az po 10 tt 🙂 vsetko je v poriadku, musis tomu verit 🙂

rybkaa
20. nov 2013

@melanka21 ďakujem, dúfam, že to tak bude 🙂

lubikan
20. nov 2013

mne sa uz 2 x potvrdilo,ze sa netreba spoliehat na poslednu MS...vzdy sa treba riadit,alebo si aspon zaznacit,kedy asi bol den pocatia....

rybkaa
20. nov 2013

@lubikan ja som si do kalendára značila len termín MS a sex 🙂 ale ovu nie, takže kedy mohlo dojsť k otehotneniu by som aj vedela, ale neviem presne, lebo neviem, kedy bola ovu

romcha
20. nov 2013

ja som nastúpila k doktorke v pondelok s výpočtom 7t.t. podla ms ,ale doktorka mi podla uzv povedala ze to co vidí,je velmi malinke,ze podla nej je to taká 5,alebo 6najviac. (t.t). pulz nevidela.podla uzv z obrázka som vyčítala že som 5týžden a 6den.vyjadrovala sa velmi opatrne a objednala ma o týžden znovu na uzv, asi je tam pravdepodobnost-podla toho co čítam vyššie,že ten pulz sa časom objaví,ale z doktorky som mala pocit že sa už neobjaví.tak čakám a asi ma porazí z toho čakania ako dopadnem a čo uvidíme.

zlata2
21. nov 2013

pripájam sa do diskusie..potretila som 2x..raz v 10 týždni - pulz bez akcie (zadržanie mŕtveho plodu v maternici) a potom v 7 týždni-prázdny gestačný vak- začala som krvácať ..pri oboch som bola na kyretáž.. ☹

rybkaa
22. nov 2013

@romcha držím palce, aby to dobre dopadlo a srdiečko bolo vidieť 🙂 a mala si prázdny vačok alebo bolo vidieť aj plod?

trish22
22. nov 2013

@romcha no pokial si tam mala vak a vo vaku bodku tak je to dobre. na srdiečko môže byť ešte skoro. môže byť že si otehu trošku neskôr. no môže byť aj to že je tam vak a ešte tam nie je bodka. môže sa objaviť neskôr.
ja som mala anembryomolu a na kyret som išla v 10tt. najprv som nemala ani vak a potom bol prázdny ☹
snáď to nebude tvoj prípad. držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre