Prehliadky počas tehu

veronika236
20. dec 2017

Ahojte, tak včera jsem byla na první prohlídce, podle doktora jsem cca v 5.-6.týdnu těhotenství a další kontrolu mi napsal až 24.1.2018. Je to normální, tak dlouho čekat? Děkují předem za názory 🙂

gama1542
20. dec 2017

Ahoj. Ano aj ja som tak chodila. Az v 12tt mi vypisal dr. knizku. Od 20tt som chodila kazde 3tyzdne. Po 30tt som uz chodila kazde 2tyzdne- ale pretoze som mala problemy... Inak ja som sa nikdy nevedela dockat kontroly😀😀😀😀 Neskutocne som sa tesila ze uvidim maleho😊😊

veronika236
autor
20. dec 2017

@gama1542 knížku mi už sestra vypsala😉, ale i tak se mi to zdá strašně dlouho🙄 já se právě bojím, aby se něco nezanedbalo, asi chápeš🙂

gama1542
20. dec 2017

Jasne chapem, myslim ze v tomto sme vsetky rovnake😉. Ale je to o.k. Pozerala som knizku este od dcery (11 rokov dozadu) a aj vtedy som tak chodila. 🙂 Prajem prijemne tehulkovanie🙂

zuzik307
20. dec 2017

@veronika236 je to uplne normalne a presne stanovene...zo zaciatku tehotenstva su prehliadky raz do mesiaca, ku koncu tehotenstva sa tie intervaly skracuju a budes chodit castejsie...

lindusss2016
20. dec 2017

Cele tehotenstvo chodis raz mesacne, len posledny mesiac kazdy tyzden. To samozrejme v pripade, ze vsetko prebieha hladko, ak su problemy, castejsie. Pamatam si este tieto stavy pri prvom tehu, mesiac bol ako vecnost a nemohla som sa dockat dalsej poradne. Neboj sa, pri druhom sa ti to uz nestane 😀

misinka0611
20. dec 2017

Ja som prvýkrát prišla v 6+1 a kedže neboli vidieť akciu srdiečka tak ma dr. objednala o 2 týždne. Odvtedy som chodila každý mesiac az do 36tt. Vtedy uz každý týžden.

Ináč ak by sa nedajbože nieco stalo, tak treba utekať na pohotovosť.

nika898
20. dec 2017

@veronika236 ahoj ano je to normalne 🙂 na kontrolu sa chodi raz 4 tyzdne a od 36tt sa chodi kazdy tyzden. Prve dolezite sono sa robi v 12tt takze to ti akurat vyjde. Teraz asi pozeral ci bije srdiecko. Nezostava ti nic ineho len cakat do dalsej kontroly viem ze je to dlho a mas strach ale zbytocne sa nestresuj 😉

veronika236
autor
21. dec 2017

Všem moc moc děkuji za odpovědi! Už jsem klidnější 🙂

veronika236
autor
21. dec 2017

@nika898 srdíčko jsme ještě neviděli, teda nic neřekl, protože kdyby tam bylo tak mi to určitě řekne, ne? Tak i proto mě připadalo divné, že mě objednává až na toho 24.1. 🙄

puskaruka
21. dec 2017

Áno každé štyri týždne

emilia25
21. dec 2017

No ako vidim s tou tehu knizkou to ma kazdy lekar inak.moj napr.dava az na kontrole 12 v tyzdni presne pre tie pripady ako bol moj ze na tej kontrole uz nebilo srdiecko lebo do vtedy sa moze hoci co stat.a napr.pri 3 som sla na 10 den meskania ms dalsia kontrola bola o 2 tyzdne a pri malej som bola uz 4den meskania ms takze kontrola az o 3 tyzdne.oni maju stanovene tyzdne kedy je kontrola.ale do toho 12 tyzdna su cajstejsie potom naozaj kazdy mesiac v 8 mesiaci sami zda kazde 2 tyzdne a v 9 kazd tyzden.a nie vzdy sa robi sono lebo aj sono dietatku blizi.

nika898
21. dec 2017

@veronika236 neboj on urcite vie co robi. A myslim si ze keby tam nieco nebolo v poriadku tak by ti nedaval tehu knizku 🙂

misinka0611
21. dec 2017

@emilia25 Mne dala 8+1 ked videla akciu srdca, v 6+1 mi este nedávala lebo ju nevidela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre