Domotaný týždeň tehotenstva

ladyniki
27. sep 2012

Vždy sa dozviem inú informáci, doktorka mi povedala že som v 13tt to som aj tu písala, ked som bola na kontrole povedala mi že som už 14 no podla tehotenskej knižky a dátumu pôrodu mi vyšlo že som už v 16tt... Koho takto domotali lekári a všetky doklady, ktoré majú?

ladyniki
autor
27. sep 2012

Dodatok k tomu, :D teraz ako si tak čítam čo ako sa deje s bábatkom a čo by sa malo dieť so mnou som prišla na toto : V období medzi 16. - 20 týždňom gravidity sa vykonáva špeciálny screeningový test tzv. Tripple test, pri ktorom sa odoberie krvná vzorka na zistenie hladín nasledovných zložiek: AFP (alfafetoproteínu) – proteín tvorený plodom, hCG – tehotenský hormón, estriol – tiež hormón nevyhnutný pre trvanie tehotenstva.
Výsledky tohto testu sú veľmi dôležité, pretože informujú o riziku výskytu určitých vývojových a genetických odchýlok dieťaťa (napr.: poškodenie nervovej trubice, rázštep, genetická porucha).... 2.10. čo už budem v 17tt mám isť na tento test takže si doktorka sama nakladla na hlavu ked tvrdila že osm 14tt...

veronikani
27. sep 2012

ahoj, nie si sama 🙂 ja som bola vždy v inom týždni než by to malo byť.... momentálne by som MALA BYŤ v 39tt ale podľa ultrazvuku len v 37tt.... vraj je to ok , že ,, 2 týždne hore dole,, .... už som to prestala riešiť... 😉

eracakova
27. sep 2012

Pocas mojho niekolkotyzdnoveho pobytu v nemocnici som sa stala alergicka na slovo "termin". Ja som ho vedela v celku presne, ale inych mozno 5 bab, s ktorymi som sa tam priebezne stretla nie, takze mali aj 3 rozne terminy porodu (podla poslednej menstruacie, prveho sona a tretieho sona) a neustale to riesili. Podla jedneho prenasali, podla ineho este nie, boli z toho na nervy. Priroda je vsak mocna carodejka, babatko sa vypyta na svet vtedy, kedy sa ono rozhodne. Prinajhorsom si po termine uz nechavaju baby na pozorovanie v nemocnici. Termin sa da vraj ale najlepsie urcit na zaciatku tehotenstva.

ladyniki
autor
27. sep 2012

Mne tak ani nejde o ten termín ako o to že by som chcela vedieť ako sa mi moje bábatko vyvýja, čo nové začalo fungovať a čo sa s ním a so mnou deje.... ja mám t... nebudem to vyslovovať až okolo 15 marca a potom o týžden sa sestrička s doktorkou pohádali a povedali mi že 20. marca :D toto neriešim lebo ako sa poznám tak sa mi bábo narodí na 1. apríla ako žart :D

milka1978
28. sep 2012

@ladyniki ahoj .... mne tiež takto nesprávne určili termín na ziačiatku tohto tehu .... najskôr som bola podľa ultrazvuku v 4 týždni tehotenstva no keď som šla na Tripl test tak sa ukázalo, že som o 4 týždne viac tehotná, to znamená, že keď mi povedala gynekologyčka, že som v 4 týždni tak som už bola v 8 týždni .... a to aj možno kôli tomu, že som mala dosť nepravidelný menzes ... niekedy mi meškal aj mesiac a niekedy prišiel aj 2 týždne skôr takže v mojom prípade sa asi tehotenstvo isto nedalo presne určiť až podľa krvných výsledkov ... teraz mám termín 10.11. - tento mi napísala na žiadanku o materskú a druhý termín mám 15.11 takže to nie je až taký veľký rozdiel ... no podľa ultrazvuku som už v správnom týždni - zajtra mi začína 35. týždeň ..... a nič si z toho nerob .... na začiatku je to vždy hektické a sama nevieš na čom si 🙂 ale teraz sa ti to už upravý

nikolet_89
28. sep 2012

@ladyniki http://tehotenstvo.academy.sk/ pozri tu ja som sa tymto riadila 🙂

ladyniki
autor
28. sep 2012

dakujem 🙂

danadany
28. sep 2012

ja som mala tiež domotaný týždeň a preto mi aj vyšli zlé TT, našťastie na druhý krát bolo všetko ok, takže sa nezľakni 🙂 inak som mala podľa veľkosti plodu, inak podľa menštruácie

ladyniki
autor
28. sep 2012

lenže mne už to na 5ty krát hovoria inak budem sa držať toho čo viem ja, teda že som teraz v 16 tt tehotenstva teda že je dnes 15 týžden a 5 den 🙂) a mám v paži lebo doktorka mi stále tvrdí že osm 14 tt a buduci týžden idem na tripple test tak neviem ako to vyrátala :D

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladyniki
autor
28. sep 2012

no o to mám práve strach my rastieme každý týžden o tri 3cm viac a viac :D takže porod mi dokonca možu chcieť aj vyvolať ešte pred termínom ked bude mimčo už velké?
može sa to stať?

simonkazga
28. sep 2012

bábätká rastú cca. 1cm za týždeň v brušku maminky. Ak si v 16 tt momentálne by si mala mať (oficiálne) cca. 10-11 cm bábo (po zadoček).
Do termínu máš ešte 24tt, to ti akože dieťa narastie o ďalších 72cm????? Ak máš nepravidelný cyklus, termín pôrodu ti stanovia podľa ultrazvuku v 12tt. Všetko je uvedené v tvojej tehotenskej knižke, vrátane veľkosti bábätka podľa UZV a ktorému týždňu tehotenstva zodpovedá.
Podľa tvojich (uznaj veľmi zaujímavých výpočtov) teda je mimi momentálne 16*3cm= 48cm veľké. Priemerné deti sa rodia okolo 48-50cm. Teda môžeš hneď aj porodiť! 🙄 🙄 🙄

blondiee83
28. sep 2012

@ladyniki Ahoj, ja mam termin 19. marca, som v 16tt - podla tych lekarskych 15 + 3...cize podla vsetkeho ty musis byt v podobnom, ako som ja - asi mozno o tyzden neskor

ladyniki
autor
28. sep 2012

@simonkazga pre boha ja nehovorím že od začiatku tehotenstva rastie tekeot lae ž eposledné dva týždne :D ale dobre niekto sa potreboval asi vyburiť :D

ladyniki
autor
28. sep 2012

@blondiee83 srdiečko ja som dnes 15 týžden a 5 den takže o nejaé dva dni viac konečne niekto kto je na tom rovnako ako ja 🙂

simonkazga
28. sep 2012

@ladyniki nemám potrebu sa na nikom vybúriť, ale ty evidentne trepeš.

moon1979
28. sep 2012

@simonkazga to nerieš, nemá to význam, ja som mala už tú česť 😀

ladyniki
autor
28. sep 2012

ou pradon slecna dokonalá ak sa niečo nepáči tak neviem na čo mi sem príšete... dakuejm za rady s z ktorých osm sa nič nedozvedela

ladyniki
autor
28. sep 2012

@simonkazga nemám pocit že by som trepala 🙂 toto su informácie ktoré podáva moja doktorka mne a asi pravdepodobne aj iným mamičkám... v 14 tt po správnosti moje malé narástlo 2,8 cm a v 15tt to boli 3,1 cm hovorila som že teraz tak rastie a nie od prvého týždňa...

moon1979
28. sep 2012

@ladyniki
to každý týždeň otvoríš novú tému?

ladyniki
autor
28. sep 2012

ked budem mať niečo čo sa chcem opýtať tak aj 5 moon 🙂

moon1979
28. sep 2012

@ladyniki no zakladanie rovnakých tém a tú istú tému je proti pravidlám koníka, vieš? 🙂 to len pre informáciu ...

ren_
28. sep 2012

@ladyniki prepáč, ale 3,1cm - 2,8cm sú len 3mm 😉

katren
28. sep 2012

@ladyniki ja som "oficialne" v 36tt, podla dnesneho UTZ len v 32tt.....ale malinka sa vyvija a to je podstatne 😉
a suhlasim s @moon1979 ....precitaj si pravidla konika....

moon1979
28. sep 2012

@katren rozdiel az 4tt v tak vysokom štádiu tehotenstva 😲 jaj, to by ma nasrdilo, že ledva čakám na finish a oni mi pridajú pre velký úspech ešte mesiac navyše 😀
som zvedava, kedy porodíš 🙂

tynamartina
28. sep 2012

@ladyniki prepáč ale je fakt že dieťatko narstie od 13 do 14tt 1cm a od 14 do 15 1cm pozri lento link sedí to presne podla sona a dlžka CRL aj všetkým babám čo poznám http://www.mudr.org/web/crl-temenokostrcni-delka

katren
28. sep 2012

@moon1979 no, tak mesiac navyse to uz asi nebude, bo sa uz otvaram.....od minuleho piatku, co som bola ledva na spicku prsta dnes dr. citil uz hlavicku.....takze krcok skrateny 😅
mam nariadeny kludovy rezim, vsetky aktivity /vrattane tych s mm/ zakazane, aby som vydrzala aspon 2 tt este pokope.....
takze idem este rychlo povysavat, bo zajtra oslava a potom vylozim nohy pri telku.....od dnes si berie vecerne sluzby mm 😉 😎

moon1979
28. sep 2012

@katren
tak vela stastia nech vsetko dobre dopadne 🙂

katren
28. sep 2012

@moon1979 dakujem 😉

ladyniki
autor
28. sep 2012

Dobre teda ak sa to niekomu nepáči nemusíte to komentovať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre