Maródka počas tehu a kontrola zo sociálky

kmysiakova
28. máj 2018

Babule, ked ste boli alebo ste na PN počas tehotenstva prišla vam kontrola zo sociálky ? Lebo co poznam baby z okolia tak vraveli, ze nebola kontrola a s drahym by sme chceli niekam vypadnut aspon na vikend. Dakujem 😊

zdenka67
30. máj 2018

@kvecinka321 samozrejme 🙂

alexia11
31. máj 2018

Baby vsak sa nezduvajte, ja beriem vsetky vase argumenty...tazka praca, narocna, fyzicky, psychicky, jedna ma zdravotné problémy.... a pod. ale a v prvom rade tehu nie je choroba a pokial si to naozaj moje zamestnanie vyzaduje, asi je tam nejake riziko hlavne pre to dieta. Kazda pisete, ze urobite cokolvek preto, aby ste dietatko vynosili do uspesneho konca ale to ze niekto sa chysta cestovat na dovolenku napr. na tyzden...letecky, ci autom...to nie je ohrozujuce? Zmeny tlaku, teplot, prostredia pod. Ina lekarska starostlivost napr. a nehovoriac o tom, ze to hlavne pocas PN ked ma byt clovek doma. Ale hej, ako pisete, vasa vec, len aby ste sa necudovali ked vam raz naozaj doma zaklope na dvere kontrola a potom si budete hlavu bit ze ste to vydrzali napr. 5 mesiacov a kvoli par dnom mate pruser...... Drzim vam palce a prajem pekny den ;)

vyhuelka
31. máj 2018

@zdenka67 všetko záleží od lekára... mne dal celodenné vychádzky ani sa ma nepýtal ako ich chcem... som tehotná, po ivf, robila som 12tky denné nočné, zamestnávateľ mi nedal možnosť robiť osmičky, takže ich mám na háku a budem PN až do porodu...

diiidi
21. feb 2019

@ukulela
@claudi03
Je naozaj možné dostať neobmedzené vychádzky? Mne ich môj gynekológ nechce dať, že vraj sa to nedá, len časovo obmedzené a to nie som na rizikovom. Pritom známa neobmedzené vychádzky má. Neviem ako ho mám ukecat. Nechcem sedieť celé dni doma, nieje to podľa mna zdravé a pracovať mi môj stav nedovoľuje nakoľko sa jedna o rizikové povolanie.

ukulela
21. feb 2019

@diiidi neukecas. ak by ti dal neobmedzene vychadzy, mozu to kontrolovat, ci je to opravnene, nejaku diagnozu ti napisat musel, aby si mohla ostat PN. aj ked realne chora nie si ... to je dan za to, ze nejdeme do toho riesit problemy so zamestnavatelom a ziadat o to, na co mame zakonny narok - pracu adekvatnu stavu tehotnej. a ak taku pracu nema, tak doma s nahradou mzdy. ale je jasne, ze zamestnavatelom sa to nepaci a zeny radsej idu na PN. lahsia cesta, ale teda nech sa paci, treba dodrziavat liecebny rezim.

katka250
27. dec 2019

@alexia11 súhlasím s tebou, tu je každá druhá na pn, ale po vonku by behali najradšej od rána do večera.Veď keď máš byť doma v kľude tak seď na zadku a tvár sa že to tehotenstvo je straaašne ťažká choroba..nemôžem z týchto kecov čo tu píšete, chudáci vaši chlapi určite vás musia obskakovať od rána do večera, lebo jednej tvrdne brucho, druhú bolia kríže, tretia má chrípku...