Narástli vám počas tehotenstva prsia?

sonickav
5. sep 2012

Ahojte. Narastli Vám počas tehotenstva prsia? Ak áno, kedy ste to spozorovali? Ja som v 27tyzdni, a zatial žiadna zmena. Nieže by som to nejak búrlivo očakávala, ale ja mam malé prsia a vraj ženy s malými prsiami nekoja alebo keď tak, je to len chvíľkové, lebo nemajú mliečko. Mliečko nemusia mať ani prsnaté mamičky, ale tie s menšími prsiami sú na tom vraj horšie, teda je viac pravdepodobné, že nebudú mať s čím kojiť. Ďakujem 😝

dahra
22. jan 2013

Tak pred prvym tehu som mala 70/A. Totalna pristavacia plocha. Pocas tehu som presla na 70B, kojacie podprdy som nosila 75/B, prvý mesiac asi aj C. Mlieka habadej, tri dni po porode kukala na mna sestra v nemocke "vy mate v jednom prsniku mlieka aj pre dve". Z toho vyplyva, ze ta povodna letiskova draha mala mlieka aj pre stvorcata. Kojila som rok, ziadne prikrmovacky. UM sme nepoznali. Potom mi zostali prsia 75/B. Teraz som znova tehotna, zasa mam narast o cislo. Som zvedava, kde skoncim. Inak strie nikdy nemam a to som lenniva a bola som leniva natierat sa. Ziadny krem, mozno tak raz za mesiac, ked si spomeniem. No brucho som mala a mam ako sud. 😒
Inak moja svokra ma prsia, moj oco by to nazvala, "dojky" a nekojila ani zamak. Takze cislo necislo, velkost nie je podstatna.

sabiatko
22. jan 2013

Ja som skocila z B na D (vidiet to bolo az na konci tehotenstva) a mlieka mam hoooodne, sak podla toho aj krpec vyzera, pekny baculko 🙂

yvette351973
26. jan 2013

awoj,ja som mala malé prsia,teraz som v 18tt a mám mega prsia.A čo sa týka kojenia aj tehotenstvo predtým som mala velké prsia a mliečko sa mi vôbec netvorilo,takže si nelám hlavu na velkosti,naozaj záleži len na mliečnych žlazách!!!

simca06022011
26. jan 2013

na velkosti nezalezi, ja mam aj bezne velke prsia po porode uplne hrozne boli a nedojcila som nic, nemala som ani mlieko ani dojcit sa s tym normalne nedalo, cize skor mam opacnu skusenost... kamaratky s malymi prsiami vsetky dojcili...

marcelta
31. jan 2013

Bud rada že ti nenarástli, pred tehotenstvom som mala 75C velkosť podprsenky, teraz som v 17tt a mám 80E....a to patrím medzi chudé ženy...

exupery
31. jan 2013

Hned o dve cisla-z povodneho B na D,este som ani poriadne netusila,ze som trhu a podprdky mi boli male...a po porode mlieka nebolo,prsia mi ostali vacsie o jedno cislo .Teraz mam C.

bubinko83
31. jan 2013

mne vobec nenarstli .No mam vačšie prsia takže mi to ani nechyba a druha vyhoda vobec ma neboleli kedže nenarstli 😀

zuzana231
31. jan 2013

Ahoj, uz na konci prveho trimestra mi narastli o dve cisla, musela som si kupit nove podprsenky. Zatial som v 24tyzdni, takze uvidim ako to bude s mliekom po porode, ale dufam, ze budem kojit aspon pol roka.

zuzzulka
31. jan 2013

Mne prsia začali rásť v 1 trimestri a v podstate stále rastú 😵 no aj poriadne bolia. Tiež mám menšie prsia tak potešilo. No a k tvojej otázke. U každej ženy je to iné tak že netreba sa obávať . Moja kamoška v 8 mesiaci mala pôvodnu veľkosť podprsenky a žiadne zmeny a dieťa koji do teraz. Laktácia je prirodzená vec. Raz si žena máš prsia kojiť budeš! ( ak chceš) Nezáleží na veľkosti ide o mliečne žľazy ktoré po pôrode dostanú signál a začnú produkovať mlieko. Tak že nerob si z toho hlavu 😉 Skôr ak máš záujem kojiť prečítaj si o tom ako to bezproblémovo naštartovať dáke rady a typy www.mamila,sk ja beriem odpovede tam

misuka05
31. jan 2013

och z veľkosti C-D mám teraz E a aj to ledva natiahnem 😀

hajajanka
31. jan 2013

Dojcenie vobec nezavisi od velkosti prs. Ja som v porodnici skor pozorovala presny opak - zeny s velkymi prsiami tazsie dojcili (nie kvoli nedostatku mlieka, ale kvoli velkosti prs, dietatko sa tazko chytalo). Ty sa nestresuj tym, ci ti prsia rastu alebo nie. To nie je podstatne (aj ked je to potesujuce 🙂 ). Uvidis, ze dojcenie ti pojde. Ja poznam veeeela zien s prsiami jednotkami a deti dojcili do dvoch rokov. Ziadny strach. Ten tvoj nazor sa radi medzi tie perly nasich mam a starych mam, ktore tvrdia, ze male prsia - male mlieko, decko reve = slabe mlieko a podobne nezmysly.

carmella
31. jan 2013

ahoj no mne nenarastli vobec,, a aj moja sestra je na tom rovnako je velmi tenka az vyzera nezdravo a ma dve deti a obe kojila do 2 rokov,, podla mna to je individualne

magdalenocka
31. jan 2013

pri prvom mi narastli uz v 16tt a na konci som ich mala ako nikdy predtym, no teraz pri druhom ziadna zmena a za tri tyzdne rodim...ale verim ze kojit budem uspesne ako rpi prvom

ajkuska
31. jan 2013

kojenie s tým nesúvisí, nemám veľké prsia a kojila som 18 mesiacov.

zuzana315
31. jan 2013

Mojich 75A narastlo na 75B🙂 Drobec sa narodil o 6 tyzdnov skor, v 34tt. Aj napriek tomu, ze som bola odlucena od neho a prvykrat sa mohol prisat az o 7dni, laktacia sa rozbehla. Samozrejme celych 7 dni som odsavala, odsavala a odsavala.a kojila som 16 mesiacov..........no a teraz je mojich 75B fuč🙂))

zunolu
31. jan 2013

mne v tehu narástli minimálne ale keď som začala kojiť zväčšili sa skoro o 2 čísla 😀 poznám ženy s veľkými prsami čo nekojili vôbec aj také ktoré nemajú skoro žiadne a kojili upne v pohode

veronicka1901
31. jan 2013

Zvacsili, asi od nejakeho 10 TT uz som pocitovala zmenu. No a co sa tyka mlieka, naozaj to neplati. Ja som 75D, pocas dojcenia este viac a mlieka som mala tak normalne a este ku tomu aj dcerka nechcela pit, odsala som cca pol litra denne. Su mamicky s ovela mensimi prsiami a ovela lepsou produckou mlieka 😀

azmuk
3. feb 2013

Ahoj, mne sa zvacsili viditelne. Zmenu som pocitila od zaciatku tehotenstva. teraz si kupujem kosik 80 D, predtym podla strihu B-C.
😉

anuskaaprazko
3. feb 2013

som skoro v 40. tt a narastli mi len veeelemi minimalne, nosim normalne stale svoje podprdy ako pred tehu... A velkost prs nema vplyv na mnozstvo mlieka...

lanah
15. feb 2013

Mne narástli o jednu veľkosť hádam skôr ako som zistila, že čakáme bábo. Podľa toho a tehotenského testu sme zistili radostnú správu.

nina8888
4. apr 2013

ja som v 13tom týždni ale prsia mi skočili z C-D košíčku na F a este som nepribrala .... takze je to rozne.... a to mam problem s tym ze mam 2nasobny počet mliečnych žliaz ako by malo byt .... tak dufam ze budem moct kojit... a že budem mat mliečko ....

yuriko
4. apr 2013

Mne na začiatku tehotenstva narástli o číslo a teraz som v 25tt a mám prsia väčšie o 2 a pol čísla. Ida ma z toho poraziť a dúfam, že po pôrode sa už nezväčšia. A čo sa laktácie týka, tak je úplne jedno aké veľké prsia máš.

sana15
4. apr 2013

nenarastli ani pocas tehotenstiev, po 2 rocnom dojceni z C na B, teraz dojcim 19mesiacov a uz mam len "nulky" a velke bradavky 😀

anjelik2509
4. apr 2013

narástli, jasné, že narástli...doteraz sú mi moje predošlé podprdy malé....a to má malá 2,5 roka...😀

21majka
10. apr 2013

mne tiez narastli o 2 cisla ,su teraz perfektne...okruhlucke a pevne 😀 Keby take ostali aj po porode kojeni 😀 😀 😀

elkey
11. apr 2013

no mne narastli o veeeela... o dva cisla a aj tak sa mi zdaju, ze stale rastu.. 🙂 a to som este len v 19tt.. uz od zaciatku ma boleli a postupne rastli.. teraz ma uz nebolia, iba bradavky su dost citlive..

veve14789
15. apr 2013

Ja som podla toho zistila ze som tehotná, a rastu este stale....

aadulik2110
15. apr 2013

ja som mala pred tehu 75B a teraz mám 80C, kojím ale musím povedať, že kamoška má malé prsia - všetci jej tvrdili, že kojiť s takými určite nebude.... a staršiu dcérku kojila 14 mesiacov, keď otehotnela a mladšiu kojila do 24mesiacov.... takže s veľkosťou to nič nemá

simooona
25. apr 2013

Tak mne narástli, som v 17 tt, ale spozorovala som to dost skoro 🙂 ...

monika2503
29. jún 2013

normalne mam tiez velmi malinkate prsia a zacali mi pomalinky rast od zaciatku tehotenstva....ted v 19tt mam pekne B-cka....uvidime ako narastu do konca tehu a ked sa naleju mlieckom....z ocinovej strany rodiny dokonca jeho mamine a sestram po porode uz ostali,som postavou viac na ocinovu stranu tak mozno okrem krasneho potomka dostanem k nemu aj bonus 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre