Narástli vám počas tehotenstva prsia?

sonickav
5. sep 2012

Ahojte. Narastli Vám počas tehotenstva prsia? Ak áno, kedy ste to spozorovali? Ja som v 27tyzdni, a zatial žiadna zmena. Nieže by som to nejak búrlivo očakávala, ale ja mam malé prsia a vraj ženy s malými prsiami nekoja alebo keď tak, je to len chvíľkové, lebo nemajú mliečko. Mliečko nemusia mať ani prsnaté mamičky, ale tie s menšími prsiami sú na tom vraj horšie, teda je viac pravdepodobné, že nebudú mať s čím kojiť. Ďakujem 😝

namarie
5. sep 2012

Ja som vždy mala malé prsia, spolubývajúca na intráku mala taký trošku lepší priemer a ešte v 40.tt mala väčšie prsia ako ja a vždy sa na tom smiala a keď som tam bola dva týždne po pôrode, tak som ich zrazu mala väčšie ako ona a kojím doteraz... a hádam ešte dlho budem ...

jankako
5. sep 2012

cha,nie je to tak že ženy s malým prsiami automaticky nemaju tolko mliečka...mám kámošku ktorá má prsia ako melony a ani kvapka mlieka.to záleží odtoho aké máš vyvynuté mliečne žlazy v prsiach..mne narástli trošku..btw.ja mám malé prsia a mlieka bolo neúrekom 🙂

evakva
5. sep 2012

Ja mam male prsia (lentilky pod kobercom). Ked som cakala maleho, stale som si vravela, ze chcem a budem kojit. Mna mama nekojila ani den. Moje prsia sa zacali postupne zvacsovat a ja som si pripadala ako Pamela Anderson (aj muzovi sa pacili). Mlieka som mala vela, udojcila by som aj 2 deti. Musela som si mlieko odstriekavat, inak mi zatvrdali prsia. Takze to nie je o velkosti prs.

lucka1987
5. sep 2012

@evakva 😀 aj ja to volam lentilky pod kobercom.. 😀 😀 😀 tiez mam take 😀 😀 mnohe 12 rocne kocky maju vacsie nez ja 😅

a k otazke.. ano narastli mi.. ale az posledny mesiac tehotenstva 😉

sea23
5. sep 2012

male prsia,nenarastli mi ani o mm 🙂 a mliecko som nemala... :(

masinka
5. sep 2012

mne narastli hned na zaciatku prveho tehotenstva, z mojich obvyklych A-B na D-E. Po sestonedeli, ked sa prisposobila tvorba mlieka potrebam malej, vratili sa mi na velkost C a po dokojeni naspat na A.
Kojila som takmer bez prestavky 3,5 roka , a teraz tretiu uz skoro rok ....pri tretom tehotenstve sa mi takmer nezvacsili.
Ked som isla v ramci preventivky na UTZ, tak doktorka hovorila, ze ja nemam prsia, len mliecnu zlazu. A ze baby, co maju prsia D a viac, mavaju problemy s kojenim, lebo tam maju vela tuku ktory mliecnu zlazu utlaca. Ale nemusi to byt pravidlom. Hlavne sa dopredu nestresuj, radsej si nastuduj ako spravne prikladat babo. na tom viac zalezi ako na velkosti 😀

milka1978
5. sep 2012

Ahoj .... ja mám tiež malé prsia ..... prvé bábo som kojila iba mesiac ... potom som mliečko stratila ☹ synček mi papať chcel ale ja som mliečko nemala ...... teraz dúfam, že nejako tie žľazy rozťahám alebo neviem čo budem robiť ..... radšej by som kojila aj druhé bábo a dlhšie ako prvé ..... a prsia mi začali viacej rásť asi pred 4 týždňami ... tak okolo 27. - 28. týždňa no po pôrode ich budeš mať oveľa väčšie, pretože vtedy sa poriadne nalejú mliečkom ... držím palce

zazalienka
5. sep 2012

ja som mala 75 B, počas tehotenstva 80 D, Pamela do kelu🙂 no a potom ubúdalo, ubúdalo.. kojila som do 17 mesiacov, musela som odstaviť zo dňa na deň kvôli antibiotikám.. no a teraz mám pocit že mám číslo tak -3 🙂)))

nicky182
5. sep 2012

ahoj, ano, mne riadne narastli -skor by som povedala, ze sa "naplnili", akonahle som prestala kojit (7m), splasli 😝 nikdy som nemala velke prsia - Bcka, no teraz som ako zehliaca doska 😀

pingu1
5. sep 2012

do gigantickych rozmerov

marfusaklimca
5. sep 2012

Počas tehotenstva nie, ale počas kojenia áno . Po skončení dojčenia sa stratili ☹ ☹

vierkass
5. sep 2012

😀 ahoj, ja som teraz v 24 tt a prsia mam na rozdavanie. aj pred tehu som mala vacsie prsia a teraz mi narastli uz v 2. mesiaci o cislo a teraz zas... uz ani nechcem vediet o kolko... bud spokojna, ja by som bola ovela radsej, keby mi od zaciatku vobec nerastli. a mliecko to aj tak neovplyvni, ci mas prsia male ci velke. zalezi od mliecnych zliaz nie od velkosti prs. drz sa....

zuzkalenka
5. sep 2012

možno že ti aj narástli len si to nespozorovala 🙂

fomarik
5. sep 2012

Takže...ja mám prsia ako lenntilky pod kobercom...prsia mi počas tehu vobec ale vobec nenarástli a amliečko som tiež nemala....prvé tri týždne som si len odsávala ...aj to len 50ml denne ( viacej mi nešlo 😔 )...aj za to som bola šťastná ako blcha....a potom už nič..len kvapka mi vyšla z cicíka. A prsia mám stále také mini 😝 ...rovnaké ako pred otehotnením, ako počas tehu, a aj po porode. Žiadna zmena..nič 🙄

katkakovac
5. sep 2012

ja by som skúsila laktačnú poradkyňu, viem že sú aj bezplatné, známej som jednu pani dohodla a tá nechcela za poradenstvo nič. bola som účastná jej návštevy a hovorila, že každá žena môže kojiť, len treba skúšať a hlavne správne prikladať. ak sa dieťa zle prisaje, tak potom sa prestáva tvoriť dostatok mliečka a potom môže byť problém. môj názor... 😎

denisenko
5. sep 2012

@sonickav ahoj, ani mne nenarástli prsia...len trošku..prvé dieťa som nekojila a tak isto to vyzeralo aj pri tomto druhom....aj sestričky v porodnici po 5-tich dnoch to už vzdali...ale ja som sa nevzdala, malý je ako vysávač a síce mám lentilky pod kobercom,niekedy ako vechtíky, kojím do dnes....na začiatku sme dokrmovali a potom sa to rozbehlo, lebo sme veľmi chceli a snažili sa obaja......takže skús...ak si nebudeš vedieť sama poradiť, skús laktačnú.....ale nezúfaj, malé alebo velké prsia....kojenie nie je o tom 🙂

pastelka74
5. sep 2012

...mám malé prsia a počas oboch tehotenstiev sa mi vôbec nezväčšili.iba boli pevnejšie...to bola jediná zmena,akú som zaznamenala....nekojila som vôbec....ale naozaj nezáleží od veľkosti prs,ide najmä o psychyku....a prsné žlazy....ja som bola stoho úplne v riti že nekojím,laktačná sestra nebola ,tak nebol nikto kto by mi poradil...dali mi názov UM....a bolo....neboj,mám kámošku,ktorá je plochá ako doska,obe deti kojila...... 😉

cherryl
5. sep 2012

pocas tehotenstva a ani po porode som nezazmenala len minimalnu zmenu pri malych prsiach ale s mliekom to urcite nesuvisi ,keby som mala doma pomoc v poho kojim dvojcata 😵

adri2211
5. sep 2012

ano a dost, a z toho nahleho narastu mam na spodku pekne strie 🙄

ludka77
5. sep 2012

no ono sa hovorí, že keď čakáš chlapca tak ti prsia počas tehu narastú o dosť (jasné že nie každej) je to vraj nejakým hormónom v tele. Moje prsia teda tiež nič moc tak niečo medzi A-B a kojila som malú 7 mesiacov, kamoška má A a kojila malého 2,5roka!!! a prsnaté baby čo poznám nekojili vôbec - je to vec mliečnych žliaz, takže fakt ti nieje o veľkosti. Dokonca mi v tehu ani nič z pŕs nevytekalo ako píšu niektoré baby, 12:26 som porodila a večer o 7tej mi už tieklo mlieka a mlieka 🙂 dokonca som musela aj odsávať

salma22
5. sep 2012

ano narastli o dva cisla ale nezalezi to na tom cim vacsie prsia tak tym viac mliecka....kazdej maminke sa vytvori mliecko zalezi len na nej kolko a ako casto bude prikladat babatko na prsia ...v tom to obdobi (dojcenia) je velmi dolezita psychika ..prajem ti aby si mala na litre a litre mliecka 🙂

lucia20
5. sep 2012

no mne pri prvej vyskocili o tri cisla. som myslela ze ma praskne o zem. ☹ a ver mi, ze otazka mliecka nie je o velkosti.

anjelicek26
5. sep 2012

MLIEKO NESUVISI S VELKOSTOU PRS. Prsne zlazy mas az pod pazuchy xixi 🙂 Prstan sa stresovat hlupostami. Prsia rastu hlavne tesne pred porodom a po nom... Kazdopadne nos co najkvalitnejsiu podprdu, lebo ta zataz na kozu tou pridanou velkostou/vahou je velka. Ja som sla zo 75D-F... strie mam na prsiach stale viditelne :( Na bruchu nemam ani jednu.

luciferkax
5. sep 2012

Ja som mala "C"- čka a narástli na "D", kojím už rok a pol, no poznám aj babu s "A"čkami a dojčila tri roky, tak o veľkosti to určite nebude :D :D

monulik0209
5. sep 2012

Mne nenarastli,mala som ich rovnake,len potom pred porodom som ich mala take plnsie a pevnejsie

lienka1701
11. dec 2012

ahoj...ja som v 13tt tehu a prsia mi veru narástli...všimol si to najmä môj partner, ktorý má z toho najväčšiu radosť, nakoľko vždy chcel aby som ich mala väčšie....a či ešte podrastú tak hádam hej uvidíme....u kamošky sa to prejavilo posledný mesiac

something
11. dec 2012

Ja som mala vzdy male a mozem povedat ze nenarastli nic moc. Teda minimalne. Nosim 74B odvzdy akurat si do nej teraz nedavam tie gelove vlozky :o) A kojim aj z malych prs, akurat to ma nevyohodu ze si nepolozis babo na stol a nekojis ho zo stolicky ale musis ho mat stale tesne pri sebe 😀 co je vcelku fajn. Akurat v polohe lezmo z toho boli chrbat ...

00matula
15. dec 2012

ja som dakedy pred 1tehu mala len take lentilky- 75B,,,pri malej pocas tehu mi nejak extremne nenarastli, no pocas kojenia som ich mala riadne naliate som mala velkost 85D , ked sa mi pocas druheho tehu dcerka odstavila tak mi trochu sploskli 🙂 ale zas sa zacali nalievat a uz teraz mam 90C a neviem ake melony budem mat po porode ked budem kojit..🙂 uz sa tesiiiim 😀 😀 😀

wudz
21. jan 2013

No ja som tiež mala 75B. To, že som tehotná som zistila práve vďaka tomu, že ma brutálne boleli prsia, priateľ ma nemohol ani silnejšie objať.. Už ma nebolia, ale dosť podrástli, nosím len podprsenky, kde som mala trošku miesta a zapínam ich na najširšie, aj to mám pocit, že ich budem musieť vymeniť.. Teraz som si kupovala šaty na ples S-ky, tak ako minulý rok, keďže bruško ešte nemám, ale akosi som ich nezapla cez prsia.. Takže u každého je to asi inak, ale moje podrástli, priateľ je z nich nadšený =)

nanulik
21. jan 2013

no počas tehotenstva to nebolo nejaké výrazné. samozrejme počas kojenia narástli vela. teraz už nekojím ale mám vačšie prsia ko pre otehotnením. ale zase beriem hak tak to bude asi tým 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre