Tehotenstvo som zistila až v 19. týždni a pila som colu

27. nov 2023

Ahojte v 19tt my zistili až že som tehotná fajčíla som aj krabičku denne coca cola redbul káva mám strach o babo môže sa narodiť choré nejaké následky?

autor
27. nov 2023

@jj298 išla som k doktorke predsa ja zato nemôžem že mi povedala že nič nevidí tak som to ďalej neriešila. A teraz menzes neprišiel.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klip0
27. nov 2023

A kto a kedy ti povedal že si v 19tt ?

betulinka1
27. nov 2023

Tak to si lepsia ako ja. Mne len v 12 tyzdni. K fajčeniu a sem tam žúrkam, som kazdy druhy den chodila cvicit na trampolinky a aktivne som cvicila 🤣🤣. Ale je pravda, ze na red bulle som neficala. Iba kava. Maly je ok, sem tam papuluje a neposedí. Neboj ked sa ma narodiť zdravy, tak sa aj narodí, ked sa ma narodiť chory tak sa aj narodi aj keby si lezala cele tehotenstvo. Ked mi gynekológ povedal, ze nerozmieram, isla som tam uz s obrovskými bolestami, par dni na ibalgine a nedošiel mi iba posledny menzes, bola som presvedčená, ze sa mi zase ozval krčok a urcite to bude uz rakovina, a kuka, ze jej si tehotna a uz aha bije srdiecko a aha tu ke vidiet toto a toto. Tak si do teraz pamatam ten sok. Ako sa tam mohol chudak udrzat 🙈🙈🙈🙈.

autor
27. nov 2023

@betulinka1 aspoň niekto kto mi nenadáva nepokladá má za psychopata nezodpovednu chuderu.

duratlicka
28. nov 2023

Nepíšeš, či si pila alkohol. Najhorší pre bábo je alkohol. Akékoľvek množstvo.

autor
28. nov 2023

@duratlicka to nie ja nepijem.

duratlicka
28. nov 2023

Tak potom sa tak strašne neboj🙂 Ešte tá kyselina listová asi bábu chýbala, ale isto bude ok.

autor
28. nov 2023

@duratlicka ja kôli tomu nespavam.

stellarstar
28. nov 2023

Autorka ked sa tak bojis preco ti gyn neurobí testy?

banderaska29
29. nov 2023

ja ti nadávam ? ty si sedíš na vedení ? ukáž mi kde som ti nadávala ? 😀

kikuska_wedge
29. nov 2023

Mám doma tri deti (a mnoho ďalších poznám), ktorých biologický rodičia ani zďaleka nežili zdravým životným štýlom. Napr. moja adoptívna dcérka sa narodila a mala v krvi drogy a je zdravá. Chlapček s rovnakým osudom sa už však narodil so srdcovou vadou. Takže cola, káva a energeťáky sú ten menší problém. Dôležité je, aby si nepila alkohol, nakoľko aj malé množstvo alkoholu dokáže spôsobiť fetálny alkoholový syndróm a taktiež neužívala žiadne omamné látky. Poraď sa s gynekológom, aké vitamínové doplnky by ti odporučil. Čo už bolo nezmeníš, ale čo ešte bude, to zmeniť môžeš. Prajem tebe aj bábätku veľa zdravíčka a verím, že všetko dobre dopadne.

kikuska_wedge
29. nov 2023

Ostatných, ktorí sa zapojili do tejto diskusie, by som chcela poprosiť o rešpektujúci prístup (nie ste mravnostná polícia). Aj vďaka takýmto reakciám sa takéto témy v našej spoločnosti málo rozoberajú, a to nielen v laickej ale aj odbornej verejnosti. Nemôžeme sa tváriť, že každé dieťatko bolo plánované a rodičia sa na jeho príchod pripravovali. Potom keď prídete k reálnej situácii (ako som napr. riešila ja a hľadala som informácie o novorodencovi, pervitíne a zvýšenom riziku náhleho úmrtia) potrebujete informácie, dozviete sa figu borovú. Odporučím české stránky, kde nie je jazyková bariéra a je možné dozvedieť sa mnoho užitočných informácií.

zlatkazlatka
30. nov 2023

Bábo bude zdravé ❤️ Netráp sa 🌹 Už vieš, že si mamina, tak rob ako Ti srdiečko káže 🙂 pokojne sa ozvi súkromne cez správu.
Zbytočne sa nestresuj. Stres je drvivá sila. A skutočne za to nestojí, či si maminka, či nie 😉
Objímam ❤️

k47
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre