Používame cookies. Viac informácií tu. OK
velvet26
26. okt 2011

myslim ze paralen sa moze..

katy1979
26. okt 2011

paralen mozes a tusim aj ibalgin ale precitaj si pre istotu letak

cillikat
26. okt 2011

mohla by si paralen, nic ine sa nemoze v tehu, ale aj s tym opatrne, kedze si len v prvom trimestri

jarunka111
26. okt 2011

daj si paralen, ak máš zápal, skús studené obklady a prajem, nech skoro prestane bolieť....som si v tehu tiež niečo zažila 😢

katusap
26. okt 2011

ibalgin urcite nie!!!! len paralen sa moze v tehu, ale ten ti na zuby asi nepomoze ☹

ikke
26. okt 2011

liek na baze paracetamolu, pozor na maximalnu dennu davku! cize napr. panadol, paralen,...
vsetko ostatne iba na vyslovne odporucanie lekara (vratane spomenuteho ibalginu)

xlucia
26. okt 2011

v kazdom trimestri sa moze iny liek, povedali mi to v lekarni, aj gynekolog aj vseobecny. len si nepamatam kedy sa co moze. zavolaj na pohotovost a opytaj sa.poradia ti

zuzi241
26. okt 2011

mozes aj ibalgin,aj paralen,ale uplne opatrne...maximalne jednu tabletku....po pripade zajdi za svojim obvodnym lekarom-ak je v pohode a porad sa s nim...a to studene by mohlo pomoct tiez...

briketa
26. okt 2011

Ak Ta boli opraveny zub, to nie je dobre, to by nemal. Ja by som volala zubarovi spat. Ak to bol zubny kaz, je mozne ze uz zasiahol nerv a ten treba potom vybrat a na zub dat korunku. Aby si on neprisla.

marcincinova
26. okt 2011

Ja som čítala na internete,že ibalgin v tehotenstve nie a hlavne v prvom trimestri,že môže vyvolať potrat!!!

kokorunecka
26. okt 2011

Tak pokiaľ ja viem, Paralen, Panadol, to sa smie.... Ale ibalgin vraj spôsobuje častejšie potraty....
Ale každopádne aj s Paralenom a Panadolom sa musí opatrne...

bashka
26. okt 2011

mna bolia vzdy zuby po zakrokoch este viac ako pred nim...tak den-dva...potom to prejde. Predsalen sa ti tam vrtal, rozdrazdil...potrebuje sa to upokojit. Mozno by si chvilku mohla s liekom pockat 🙂 no ked sa da 😵

romcag
26. okt 2011

no paralen môžeš, ale ten ti na to asi nezaberie 😒 bol tu spomínaný studený obklad, ten by ti to na chvíľu stiahnuť mohol, ale asi nie na dlho, skôr to rozdráždi, naopak na ukludnenie by sa teplý obklad mal dať, dlhšie trvá, kým to zaberie, ale zaberie.. nahrievaj si gelový vankúšik ak máš a prikladaj na boľavú stranu, ak bolí ďasno, tak gel na zuby, čo aj pri prerezávaní sa dáva.. nech čím skôr prebolí 😠 a užívaj si tehuľkovanie 🙂

annie13
26. okt 2011

@majulosa mne poradili klincek do ust a drzat pri tom zube, a fakt to stahuje
ale klincek ako korenie 🙂

katrinka8
26. okt 2011

Ahoj, ja som si teda so zubami uzila svoje, este pred tehu nastastie. Mne zaberal trochu florsalmin - nakvapkat na zub. Alebo propolis 😉 Ak si bola u zubarky a mas ho opraveny, tak to Ta moze boliet len preto, ze je podrazdeny tym, ze Ti s nim pracovali, ono by to malo ustupit. Ale ak je to fakt velka bolest, tak paralen sa moze, aj ibalgin. Kedze si len v 7tt, tak babatko sa este nevyzivuje cez placentu, takze by sa to k nemu nemalo dostat 😉 A navyse ibalgin (ak si precitas pribalovy letak) je kontraindikovany len v 3. trimestri tehotenstva 😉 1 tabletka neublizi Tebe ani babatku. Na tie teple obklady ale bacha, lebo ak tam mas zapal, este Ti to zhorsi...

katka3012
5. nov 2011

mozes paralen ,ale mne vzdy pomoze vyplachnut si to miesto s alpou,vystipe ,ale pomoze 😉

trinka
5. nov 2011

studený obklad a paralen, ja som mala tiež problémy so zubkami a zubar mi odporučil len paralen... prajem nech skoro prejdu bolesti... 😵

salma22
5. nov 2011

no len paralen ten neublizi babatku nic ine asi ani nemozes ci...?

lauricka
5. nov 2011

paracetamol ano, ibalgin nie. Striekni si tam aloe vera sprej, ak mas alebo ja som si striekla na zub a dasno aj ten tantum verde, co je do krka, preto, ze to tak strpne a otupi, vtedy ma bolel zub. Neviem, ci sa to moze davat, ale male mnozstvo na zub Ti, podla mna, neuskodi. Nastastie to prejde, treba vydrzat.

kepassa
5. nov 2011

mne lekari dvaja aj v lekarni lekarnicka povedali kedze som mala v 7 tt strasnu bolest zuba, kt. mam teraz uz mrtvy /pretoze sa inak nedalo mala som hlboky kaz trebalo cistit kanalik/ ze mozem okrem paralenu aj ibalgin 200-vku strasne som trpela a plakala asi tyzden, studene obklady mi pomohli ale mala som studeny obklad celu noc...a vyplachovala som si to salviou, no radikalne sa mi ulavilo az ked mi vybral blombu a dal tam umrtvujucu vlozku

tehulka21
5. nov 2011

ahojte..tak ja som tento tyzden riesila ten isty problem...a vcera som skoncila na pohotovosti a zub mam vonku..taka uuuulava po tych bolestiach... 😖

adka7755
5. nov 2011

Gélik, ktorý sa dáva aj detičkám,keď im idú zúbky🙂

ajca123
5. nov 2011

Mozes iba paralen a ked ta boli tak skoc na pohotovost ked sa da 🙂 ja som bola na pohotovosti ked som bola 27tt a rovnou mi ho vytrhla zubarka..
Umrtvila a vytrhla.. Trocha to boli ale uz mam pokoj.

romea
5. nov 2011

ibalgin sa určite nesmie, to mi povedali v lekárni, môžeš paralen, panadol. Mne v tehu aj zub trhali, inak sa nedalo, doktorka mi dala lokálnu injekciu na umrtvenie, ktorú tehu môžu. Radšej by som zbehla ešte zubárke

simculllka
26. sep 2015

Ahojte, viem, že toto už stará diskusia, ale možno mi niekto poradí.. Tiež mi vyberali teraz nedávno nerv z predného zuba a vo štvrtok som bola na nejakom dokončení, neviem presne, čo mi robil, ale hovoril, že nerv je už von,ale že bude robiť niečo až na kosť a to bude nepríjemné.. Prežila som, ale problém je, že dnes ma to začalo úplne bolieť, aj včera to bolelo, ale menej.. Dnes nemôžem na ti ani hrýzť, pri určitej mimike ma to tiež bolí.. Som v 24 TT.Môžete mi poradiť, čo by som si na to mohla dať? keď nič nejem alebo to mam v kľude, ma to vôbec nebolí.. Dúfam, že to nebude nejaký zápal. ☹ ďakujem za každú radu..

lajlilinka
26. sep 2015

Ja som si v tehu užila bolesti so zubami až až... Jediné čo som si dávala bol paralen ale najviac mi pomáhala zelená Alpa, natierala som si to či už priamo na ďasno toho zuba alebo na lice...
Mňa v živote zuby neboleli a nemala som s nimi problémy, takže to bol pre mňa o to väčší 'zážitok'... 😏
Držím palce aby niečo pomohlo...

Neviem ako iné lieky, ale bola som aj týždeň v nemocnici kvôli bolestiam chrbta, jediné čo sa mi lekári odvážili dať bol paralen priamo do žily...

helenanovakova
26. sep 2015

mne na bolesť zuba pomáha vyplachovanie slanou vodou, ona to ako keby umŕtvila. alebo iná príčina, nemáš alebo nemala si vo zvyku používať výraz "mám všetkého plné zuby"?

busy
17. jan 2016

Tak baby. Ja som si zo zubkami prezila svoje. A aj prezivam. Vyskusala som uz kadeco ale najviac mi pomohol s prirodnych "liekov" cesnak. Trosku odlomit a vlozit na miesto bolesti a zahryznut. Ulava behom 5 minut. Kedze cesnak je prirodne antibiotikum.Som objednana na teraz v stredu k zubarke. A to viem,ze mi bude trhat ale 4 zuby naraz a aj blombovat. No bude mat so mnou dooost prace a ja som taky strachoput co sa tyka zubov. Neviem co budem robit ak mi vyjde injekcia na umrtvenie. Asi si rozdrvym vela cesnaku v mixeri a tu kasu si budem potierat na dasna. Uvidim. Ale uz sa bojim aj teraz. Lebo pred tehu mi ani 3 flectory nepomohli...

lulu_123
15. aug 2016

Ahojte, prosim vas neviete co by som si mohla dat na bolenie zuba. Zubar mi precistoval zubne kanaliky a dost ma to teraz boli. Som v 29 tt. Doktor mi povedal ze ibalgin mozem ( ale dako sa mi to nezda). Tak neviem...☹

kikus48
15. aug 2016

@lulu_123 ahoj. Aj mna boli zub a velmi. Zacal cez vikend. Zatial som zobrala len jeden paralen, a dala som si studene obklady. K zubarovi sa trochu bojim ist, chyta ma panika. Ale asi sa tomu nevyhnem. Paralen je urcite ok, i ked nie vela.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli