Placenta previa

ladylenka21
5. apr 2014

Mali ste niektora problem z posunutou(vcestnou) placentou?bola som aj hospitalizovana a v utorok idem k svojmu Dr.na prehliadku.Na vebe som o tom vela nenasla.Tak patram po informaciach.Dakujem za postrehy

janinah
5. apr 2014

zvykne sa vysunúť,mala som pri druhom mojom teh. a vysunula sa,horšie,ak je centrálna...aj tu na MK je o tom popísané,pohľadaj

ushka
5. apr 2014

@ladylenka21 najlepšie je poradiť sa s gynekológom pripadne porodnikom. Co by si potrebovala vedieť?

danielik23
5. apr 2014

Mala som ju aj ja čiastočne prekryvala, krvacala som v 4 mesiacii, pár dni som bola v nemocnici, potom má už lekárka preistotu vypísala na PN, placenta sa posunula tým ako mi rástla maternica, strašili má že budem rodiť cisarskym, ale rodila som normálne, ničoho sa neboj, veľa sa pýtaj najmä svojho lekára

ivett1
5. apr 2014

@ladylenka21 Ahoj, ja som mala pri druhom tehu diagnózu "placenta preavia- centralis" ... nič moc... posledné dva mesiace som bola hospitalizovaná v nemocnici ...a pôrod bol sekciou... predtým cca v 6-tom mesiaci som bola asi týždeň v nemocnici kvôli "krvácaniu" ... pri tejto diagnóze je to raz-dva... a celé tehu som bola na rizikovom..
pozri si aj staršie diskusie tu na tomto fóre...len si daj vyhľadať ..."placenta preavia"... a určite niečo nájdeš...mne to vyhodilo napr. tieto:
https://www.modrykonik.sk/forum/2-trimester/placenta-praevia-marginalis/
https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/placenta-praevia-centralis-vase-skusenosti-2/
drž sa a prajem veľa šťastia... 😉

ladylenka21
autor
5. apr 2014

Dakujem.V utorom ma vysetri aj sa budem pytat len som sa zaujimala o skusenosti inych.K Dr.som sla s bolestami v podbrudku a najprv vobec nic nevidel.Nakoniec ultrazvukom(z vnutra) zistil co je vo veci,ale presnejsie ma neinformoval.len ma poslal do nemocnice.tam infuzie,magne.,guarakujan....za 4 dni bolesti ustupili.v utorok ma vysetri a poda iinfo o stace.dufam ze sa to upravi.Nastastie nekrvacam tak snad to bude to lahsi stadium a casom sa upravi.

csina
5. apr 2014

mala som v 2 tehu placenta preavia marginalis, zasahovala mi 1,5 cm cez bránku.. Zistili mi to v cca 18. tt a do pôrodu sa skutočne krásne vytiahla...a pôrod bol skvelý a prirodzený 😉 treba sa šetriť, odpočívať, papať magnézko, sexík opatrne a čakať a myslieť pozitívne... občas sa môže objaviť špinenie, pocit nepohody, bolesti..mňa to pichalo normálne na krčku pri chôdzi ale tak dalo sa to prežiť 🙂 ...bola som 2x hosp. pre krvácanie, v tom 18. a 26. tt,. a nakoniec všetko super dopadlo.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre