Plod je v 7. týždni menší

motivujsadnes
2. dec 2021

Ahoj baby, mala by som byť tehu 7tt, ale plod je veľký ako keby len 6tt. Mala ste to tak niektorá ? Bolo všetko Ok ? Je to podľa dátumu poslednej ms. Ja som nadiktovala dátum kedy posledná ms začala. Nemal to byť koniec ? Vôbec neviem 😪😪😪

jaja8_9
2. dec 2021

@motivujsadnes mohla byť posunutá ovulácia, keď srdiečko bije nič si z toho nerob 🙂

julie19
2. dec 2021

Jasne, je to bežne ;) stačila posunutá ovulacia a je to... ja som mala až o 2tt menšie ... prišla som vytešená že som 8tt a doktorka že 6tt podľa sona ... podľa ms by som mala termín 26.10. a podľa sona až 6.11. ... nakoniec to mala začala doháňať a v 12tt mi dala doktorka termín 2.11. ktorého sme sa už držali ... mala sa narodila 1.11. Takze to bolo pomerne presne ;)

motivujsadnes
autor
2. dec 2021

Ďakujem Vám veľmi pekne, celkom ste ma ukludnili 🙂

ikonica
2. dec 2021

@motivujsadnes ja som tiez tak mala v predch. tehu... Ale cca od 12 tt zas bolo o tyzden a pol vacsie, tak to dobehlo... Termin som mala podla ms 12.11. a podla sona 4.11. ... Na svet sa zacala pytat 2.11. a narodila sa nakoniec 3.11. akutnou sekciou... A len pre ujasnenie - lekarovi hovoris vzdy datum zaciatku poslednej ms a nie datum konca...

basska_b
2. dec 2021

@motivujsadnes Začiatok poslednej MS sa diktuje, ale je to len odhad. Tam sa predpokladá, že ovu bola na 14. deň cyklu. Ale reálne to môže byť aj 18. deň... úplne hocikedy

any_soj
2. dec 2021

@motivujsadnes je to úplne normálne, ako píšu. Len by ma zaujímalo - aký dlhý cyklus mavas?

motivujsadnes
autor
3. dec 2021

@any_soj nepravidelný, raz tak potom onak v rozmedzí od 25 po 35 🤦🏼‍♀️

any_soj
3. dec 2021

@motivujsadnes týždne tehotenstva sú počítame z 28 daňového cyklu (štvor týždňového), že 1. a 2. týždeň tehotenstva je od ms do ovulácie, na 14.den sa predpokladá ovulácia. Pri 35 dňovom cykle je ovulácia o týždeň neskôr - čo by presne sedelo 🙂 A aj keby si bežne mala 28 dňový cyklus, kľudne tento mohol byť dlhší.

motivujsadnes
autor
4. dec 2021

@any_soj ďakujem veľmi pekne 3)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre