Rázštep chrbtice zistený v 20. týždni

lienuska191
3. okt 2015

Ahojte.s manželom čakáme vytúženého chlapčeka,až doteraz bolo všetko ok.no naraz sa nám svet zrútil v 20 týždni nám zistili razstep chrbtice.hneď som podstúpila amnio a musíme čakať až 3 týždne na vyjadrenie doktorov.bližšie nám ktomunepivedali nič len toľko že sa vyjadria k tomu až po výsledku z amnio a to už budem v 24tyzdni tehotenstva na rozhodnutie.celé dní čítam o tej diagnóze pozerám videa ako sú deti šťastné ale aj videa ako obrovský trpia a nik im nedokáže pomôcť.sme z toho hotoví.má niekto nejaký podobný príbeh ako to dopadlo?ako ste sa rozhodli?ďakujem za názory v pondelok má čaká ešte 3d ultrazvuk vyjadrenie niekoho iného ďakujem

lienuska191
autor
13. nov 2015

Milé mamičky.my už sme rozhodnutí,chodíme po odborníkoch nonstop a zvážili sme všetko,je to diagnóza kde sú úplne normálni ľudia až po hrozne postihy,nik nevie dopredu povedať.ani jeden lekár namnepovedal choďte na potrat ani jeden nepovedal nechajte si to bábätko.ale nechápem prečo niekto úplne cudzí nám radi ze mame si ho dať vziať.sám toto všetko nezažil čo zažívame my a este budeme zažívať.všetkým vám tu prajem veľa zdravia.a ešte naše rozhodnutie neoľutujeme urobíme pre drobčeka všetko aby bolo šťastné.život není len o peknom,vždy príde aj niečo ťažké a treba si tým prejsť.

aber
13. nov 2015

@lienuska191 moc držím palce, je to ťažké rozhodnutie a je len vaše, môžeš sa pýtať na názor ale aj tak rozhodnutie patrí vám, máte moj obdiv, my by sme sa o choré dieťa nevedeli postarať, držím moc palce

gabuchah
14. nov 2015

@lienuska191 každý príde na tento svet aby si niečo prežil a niečím si prešiel...
A v každej rodine sa niečo deje,niečo hreje a niečo naopak občas mrazi
Verím že vďaka vašej láske a odhodlanosti vám to dopadne najlepšie ako môže, moc moc vám to prajem, až aj vy ste nakoniec obdareni šťastím a radosťou, pretože máte pokoru v srdci a pokoru k životu

lienuska191
autor
14. nov 2015

Mamičky ja si myslím že každý to zvládne,clovek zvládne viac než kôň len otázkou je ci do toho pôjde a rozhodne sa ísť ťažsou cestou života.obdivujem aj tie mamičky ktoré si dajú bábätko vziať,lebo musí to byť trauma na celý život.všetkým mamičkám čo prežívajú niečo podobné prajem nech to dopadne čo najlepsie

vronni
14. nov 2015

@lienuska191 zelam len to najlepsie a modlim sa aby vam to dopadlo co mozno najlepsie a vy aby ste mali vela sil..vcera vecer som si precitala tvoj pribeh a veru mi bolo smutno..nemohla som zaspat..je to velmi tazke zmierit sa s tym ze nieco nebude v poriadku kedd predtym sa clovek tesil.. na druhej strane, aj zdravy clovek ma v celom zivote tolko situacii ktore musi riesit, pride choroba, stane sa nehoda a z uplne zdraveho cloveka sa stane postihnuty.. ale predsa ma pravo prezit si svoj zivot..a velakrat ma aj s postihom ci s chorobou ovela vacsiu chut do tohto tazkeho zivota, pretoze bojuje a tesi sa z uplne inych veci ako mozno zdravi ludia.. modli sa a pros o silu a aj o zazrak..niekedy sa deju

adiemy
14. nov 2015

Dobry večer ked sa chcete niečo opytat ohladne rastepu chrptice kludne sa pytajte ja mam dceru Emmku ktora sa narodila z rastepom chrptice a mi mame ešte syndrom priputanej miechy.Emmka ma velke stastie že nam chodi ,lebo mi ho mame skoro az pri ritke ale sme cievkovani 6 krat dene.Kludne sa pýtajte,viem co to je ale v našom pripade sme zažili sok až po porode.

marica61
2. feb 2016

Ako tak pozerám, tak lienuska191 by už mala byť po pôrode, myslím, že by sme všetci uvítali, keby sa ozvala, ako to všetko dopadlo. Prajem všetkým pekný večer.

gabuchah
2. feb 2016

@marica61 tiež som.na nich myslela nedávno
Ze ako sa maju...

anakristina
3. feb 2016

@lienuska191 drzim ti palce moc.rozmyslam podobne ako ty.

magic08
3. feb 2016

@lienuska191 veľmi vám držím palce a modlím sa za vás. Máte moj veľký obdiv a rešpekt

macik166
3. feb 2016

lienuska191 je už neaktívna

gabuchah
3. feb 2016

@macik166 zrušila si účet čo už sem nechodí?

lienuska191
autor
3. feb 2016

Ahojte.malicka už je na svete.vcera mala operáciu tak uvidíme ako dopadla.

tianka
3. feb 2016

@lienuska191 drzim palce aby bolo vsetko nad ocakavania okolia kedze si pamatam ako ta odhovarali a nech malicka robi velku radost 😉

dnpo
3. feb 2016

@lienuska191 zelam veeeeeeeeeeeela zdravicka a sil do dalsieho zivota

certi
3. feb 2016

ved ste cakali chlapceka, nie? gratulujem a operacia dopadla vyyyborne, to je jasne

vronni
3. feb 2016

@lienuska191 casto som na vas myslela..prajem vsetko dobre

maryennn1
3. feb 2016

@lienuska191 čítala som celú diskusiu, veľmi ti držím palčeky, si silná žena a máš skvelého manžela. Dúfam, že maličká bude na tom len a len dobre.

lienuska191
autor
3. feb 2016

No ja som ju ešte ani poriadne nevidela len keď sa narodila.je vedľa v nemocnici.ale sme radi ze sme to zvládli teraz ideme ešte veľa bojovat

nikadomi
3. feb 2016

@lienuska191 myslím na vás ... Veľmi 🙂 a posielam veľa veľa síl...

snezienka3
3. feb 2016

@sarda17 taketo silne zeny ja obdivujem. Velka poklona Ti

fanta3
3. feb 2016

@lienuska191 drzim palce, vela sil Vam aj dcerke....a celej rodinke

tamaraaa
20. apr 2017

@lienuska191 ahoj Lienuska, tak vasa princezna uz ma rok, ako sa mate? Dufam a verim ze ste ok a teaite sa z uspechov malinkej. Ja teraz cakam chlapceka s otvorenym razstepom chrbtice (ten treti najhorsi stupen) a tiez sa rozhodujeme.. uz sme v 21 tt..je to velmi tazke. Ak mozes daj vediet ako sa mate a ktory stupen razstepu ste vlastne mali. Dakujem.vsetko.dobre prajem

aber
21. apr 2017

@tamaraaa uz je neaktivna

lienuska191
autor
22. apr 2017

@tamaraaa. Ahoj Tamarka,našu maličkú by sme nedali za nič na svete,je naše druhé bábätko, aj my sme mali otvorený, neviem aký stupeň je to, nam to nikdy nevraveli na stupne.mala razstep v sakrálnej oblasti rozsah 5 stavcov meningomyelokelu. Má 1 rok, sadne si, vie sa posúvať z izby do izby rozumovo 110%. Ale vôbec tým nechcem nič naznačiť a ani radiť.je to najťažšie rozhodnutie s akým sme sa stretli,no rozhodli sme sa správne.sme naozaj šťastní, je to ťažší život,chodíme stále po doktoroch, cvičíme vojtovku,chodíme na rehabilitacie ale to dieťa nám to všetko 100 krát vracia. Máte u mňa veľký obdiv nech sa rozhodnete akokolvek. Ak sa chcete niečo spýtať kľudne napíšte.

tamaraaa
22. apr 2017

Ach Lienuska ani nevies aka som vdacna za Tvoju odpoved! Silno sa tesim z Vasich uspechov a gratulujem k spravnemu rozhodnutiu. Musite byt velmi silni statocni a uzasni rodicia. Neuveris ale moj maly ma presne tento druh a presne v sakralnej oblasti na 5-6 stavcoch,vraj az po L3....toto je ten najhorsi stupen kde su poskodene aj miechove obaly....wau velmi sa tesim ze Vasa malinka to takto zvlada a velmi si ma potesila, uz som 22tt,leti to strasne....ono.mna desi to ze u v 13 tt tam bol zjavny tah miechy a ten mozocek sa taha smerom do krku, velmi sa bojim cakat do porodu😔, ak sa mozem opytat,mali ste aj hydrocefalus? Nam sa este nevyvinul ale vyzera to.dost zle, este raz dakujem za tvoju odpoved a posielam vela sil☺

tamaraaa
22. apr 2017

@lienuska191 tiez mam uz doma jednu dcerku o 2 dni ma 2 roky a je uzasna a zdrava hlavne ☺

ukulela
22. apr 2017

@lienuska1 precitala som celu diskusiu a na konci si ma svojim prispevkom rozplakala. zo srdca vam prajem vsetko dobre. vela sily,stastia, vsetkeho dobreho celej rodine. urcite bude vas pribeh silnou pozitivnou motivaciou pre ine matky s problemami.

adiemy
23. apr 2017

@tamaraaa musite mysliet pozitivne ako nam hovoria Emmkine doktorky ,je to veľmi tažske niekedy ,maša Emmka ma už 5 rokov a je užasna ,chodi ,sice taha za sebou jednu nožicku ale po rozumovej stranke je fantasticka vie už pisat ,pocitat do 20 už ju nebavi školka chce ist do školy a je taký milačik všetkych.Mi sme mali zatvoreny raztep chrbtice ona ho ma L 5

tamaraaa
23. apr 2017

@adiemy super tesim sa z Vasej dcerky,dakujem za prispevok a zelam vam vsetko dobre☺👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre