Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

rebeka1978
28. jan 2010

Baby! Nebojte sa! Ja uz mám za sebou 2 také tehotenstvá ze som spinila, s druhym dietatom az do 17-ého tyzdna. Obidve sú zdravé. Nic som tedy nebrala. Teraz som v 17-tom tyzdni, zaciatkom zase som mala krvácanie a dostala som duphaston, tie som brala do 12-ého tyzdna. Aj tak som mala 2 tyzdenne spinenie (hnedé, ale velmi slabo), naposledy pred Vianocami, dúfam ze uz bude ok.

miru.j
28. jan 2010

...babulky ja som dnes uz nespinila 🙂 ,ale aj tak mam strach,lebo pred polrokom som takto spinila v 5t a v 10t bol stoho mised ☹ ...tak bojim 😒

miru.j
28. jan 2010

...babulky ja idem na kute...prejedla som sa...prajem pekny zvisok vecera 😉

dida11
29. jan 2010

miru - držím palce na tú kontrolu. Verím, že to bude ok.
Ja som dnes bola na kontrole, keďže som od začiatku tehu špinila, v sobotu krvácala, a odvtedy špiním veľmi tmavo-hnedé záležitosti...Našťastie srdiečko bilo a plodík bol dvakrát taký veľký ako pri vyšetrení na pohotovosti... 🙂
Duphaston mi vymenil za Ascourtin (ak sa nemýlim) a na PN vo vodorovnej polohe budem tráviť až do 12teho týždňa.....dnes mi podľa sona vychádza 7 tt tak sa denno denne modlím, aby sme to do konca toho prvého trimestra úspešne dotiahli.....

babulina
29. jan 2010

baby spinila niektora aj vo vyssom tyzdni nez na zaciatku? mne sa to stalo v 15tt a teraz zase v 18tt ale inak vsetko v poho, som mierne z toho soknuta lebo pri prvom tehu som take nemala, lekarka nevidela dovod preco by som mala teda iba teoreticky ze menzes by to mohol byt 😒

eloana
29. jan 2010

ahoj-babulina-ja-spinala-trosku-v-15tt---bylo-to-nizko-posazenou-placentou---mela-jsem-dodrzovat-klid-zakazany-sex......

eli26
29. jan 2010

Ahoj miru.j. Hlavne sa musíš upokojiť a uvedomiť si, že ak stresuješ, škodíš nie len sebe ale aj babu.....To, že berieš Dufaston je fajn je to progesterón na udržanie tehu a budeš ho brať do 20 týž. a kúp si k tomu kyselinu listovu vola sa to femibion 800 a k tomu aj Magne B6 čo je fajn na nervy 😀 a dobre sa potom spí. Čo sa týka toho prístupu sestričky, tak to sa mi vôbec nepozdáva ak aj naďalej nebudeš spokojná s prístupom a ochotou, maš právo zmeniť lekára. Čo sa týka určenia vitality plodu je to individuálne...... Ja som bola napríklad v 5 týž. a 4 dni, vtedy som mala potvrdenú vitalitu plodu. Neviem, v ktorom dni 6 týž. si , ale ak si na konci 6 a zač 7 tyž. máš vačšiu istotu, že to už bude lekár vidieť, a že počkať tých pár dní hoci viem, si netrpezlivá, ale to čakanie sa oplatí......
Aj ja som špinila naďalej do 8 týž. a potom to prestalo. K lekárovi choď skôr ak by sa špinenie zosilnilo a pridali sa k tomu bolesti vtedy neváhaj a choď k svojmu lekárovi alebo na pohotovosť...
Snaž sa to prežiť nejako do tej stredy, nemysli na to toľko, lež v posteli, nenamáhaj sa a pozri nejaký fajn film....Ja som tiež ležala bola som zherpesovana a mala som k tomu aj teploty...
Budem ti držať palce, aby to dobre dopadlo .. 😉.

miru.j
29. jan 2010

Ahojte babulky! ...dida a eli moc vam dakujem za odpovede a podporu. Ja by som dnes mala byt v 6t+1den. Muz bol vcera za dokinou po recept na duphaston,vravela ze mam vydrzat do stredy a do vtedy len lezat...tak zo mna urobil invalida a nesmiem nic robit...stale ma kontroluje ci som v posteli...je dobre vediet ze mam niekoho kto by ma v kuse rozmaznaval a obskakoval,ale zajtra uz bude tyzden co lezim a uz mi to zacina vadit.Dnes som vstala a uvarila zapekane cestoviny...to nieje take pracne...ked muz zisti ze som nelezala a klamala v telefone ze hej tak ma zvozi ako male decko. ...eli ten femibion800 beriem uz pol roka a to magneB6 si kupim 😉 ...inak sa vobec necitim ako tehotna az na tu unavu a smad...a este ma boli chrbat ked dlhsie stojim alebo sedim...to asi ze uz niesom najmladsia tehula 😝 ...Dakujem za palceky 🙂 aj ja drzim vsetkym 😉 🙂

dida11
30. jan 2010

Miru, ja kvoli tomu spineniu mam kludovy rezim uz 3ti tyzden...... ☹ a to ja som povaha, ze ja neviem oddychovat, ja stale musim nieco robit (za normalnych okolnosti) tak si vies predstavit ake to musi byt. A to by doktor povedal, ze nech pocitam ze klud budem musiet dodrziavat este dobrych 5 tyzdnov 😖 Ale co clovek neurobi pre sancu donosit bebe? 😉

miru.j
1. feb 2010

Ahoj dida11,takze sme na tom rovnako 😉 ...len musime dufat ze vsetko dobre dopadne a onedlho budeme drzat v naruci nase zrave krasne pokladiky 🙂 ....Ja idem v stredu k lekarke a konecne sa dozviem na com som,pretoze zatial neviem vobec nic...hlavne chcem konecne vidiet bijuce srdiecko

dida11
2. feb 2010

miru, pre zajtrajsie vysetrenie prajem vela stastia a krasne bijuce srdiecko 😉 budem na teba mysliet a verim, ze to bude vsetko ok. Inak ty si prestala spinit uplne? ak ano tak to mas super! ja som spinila par tyzdnov a potom som aj krvacala. Potom mi zmenil lieky a zda sa mi, ze az po tej zmene to spinenie prestalo. Buduci tyzden v piatok idem na prvu poradnu, tak som zvedava co povie. a hlavne sa modlim, aby tam znova bolo srdiecko...lebo som tu dost citala aj o MA, kedy baby ani nevedeli, ze sa nieco udialo a na dalsej kontrole srdiecko uz nebilo ☹ Ja viem, ze by som sa nemala stale bat ale ono sa to akosi neda......

jaruska8
2. feb 2010

Ahojte baby, držte sa, ja už ležím od 9. decembra 2009, takže viem, aké to je, ja mám nízko položenú placentu a špinila som. 😒 Všetko bude dobré a budeme mať čoskoro naše bábätká v náručí, ani sa nenazdáme. 😉 😉

miru.j
2. feb 2010

...dida rozumiem tvojim obavam,aj ja ma m strach,pred polrokom som tiez takto isto spinila od 5tt ,len tri dni,bola som doma a lezala a v 10tt zacala znova spinit,na pohotovosti uz len povedali MA srdiecko nebilo ☹ ...dnes som mala mat termin porodu a stale sa s tym neviem zmierit,snad to ze by som mohla vidiet srdiecko mojho drobceka aspon troska zmierni bolest a uzkost za mojim anjelikom ☹ ....Drzme si palce dida,jaruska aby sme uz coskoro drzali v naruci svoje vytuzene pokladiky 😉

dida11
3. feb 2010

miru tak ako si dopadla? Všetko ok?

miru.j
3. feb 2010

Ahoj dida,dakujem za palceky 🙂 Mame srdiecko 🙂 ...som nadalej PN 😒 ,mam tam vraj dve dutinky...jedna je prazdna a vdruhej je pokladik s akciou srdiecka 😵 ,pozri album ak chces,ja tomu sonu moc nechapem 😉

dida11
3. feb 2010

G R A T U L U J E M 😀 moc sa tesim a dufam, ze nam obom akcie bude stale viditelna aj nabuduce (klop, klop, klop na drevo)
Ako dlho budeš na PN? Spinenie ti uz uplne preslo?
A tie dutinky to neznamena ze by sa chceli tvorit dvojvajecne dvojicky?

miru.j
3. feb 2010

☹ asi tam malo byt ece jedno len sa nevivijalo 😒 ...dakujem dida,aj ja ti moc drzim palce 😉 ....ja idem zajtra na krv a potom ma objedna do poradne,vraj budem chodit castejsie ako rizikova pacientka...neviem do kedy ta PN bude. Dobra sprava NESPINIM a je aj akcia srdiecka a ako vravis drzme si palce,nech aj nabuduce,vlastne az do konca mame akciu a vsetko v poriadku 😉 . A Ty ides kedy na tu kontrolu?

miru.j
3. feb 2010

...a zas spinim ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔

sophie1981
3. feb 2010

miru? 😕

miru.j
3. feb 2010

...ja nechcem 😢 😔

katkav
3. feb 2010

miru, beries aj duphaston? ja som takto spinila pocas celeho tehotenstva, ale vzdy sme sli radsej na pohotovost, sicher je sicher...chvilku som bola aj v nemocnici kvoli podozreniu na predcasny porod, to bolo v 30.tyzdni, aj tak sa maly narodil predcasne...mne povedala sestricka, ze ako tehotna nemam co krvacat. 😉 vidim, ze uz mas dve velke deti, ale radsej by si mozno mala ist na pohotovost, ved ako tehotna mas prednost.

dida11
4. feb 2010

Miru ja idem na dalsiu kontrolu nabuduci piatok. Cely cas sa modlim, aby bolo vsetko ok aj nadalej.....
Miru nemoze byt to spinenie sposobene tym, ze ak sa to jedno nevyvinulo sa telo potrebuje toho jedneho prazdneho gestacneho vacku zbavit? To iba nahlas rozmyslam.... som ale citala prispevky, kedy baby krvacali a lekar im povedal, ze vsetko o.k. len telo vypudilo nevyvinute dvojca. Ako hovorim: nie som lekar takze to su iba take moje uvahy....
Ja som spinila 3 tyzdne a az potom mi lekar zmenil lieky z Duphastonu na Utrogestan a az potom mi spinenie prestalo. Ja spinim z toho dovodu, ze mi lekar nevidi vo vajecnikoch zlte teliesko, co znamena, ze telo nevyraba potrebne mnostvo hormonov. Tieto hormony musim doplnit tabletkami a ked sa vyvinie placenta by ten problem mal byt minulostou....tak uvidime.

dida11
4. feb 2010

Miru inac som si v tvojom pase precitala, ze datum porodu mas 23.9. 2010 🙂 Mne sice lekar este nevypocital ale podla mojich vypoctov by som mala rodit tiez v druhej polke septembra 🙂 Co ty vies? Mozno Boh da a stretneme sa v nejakej bratislavskej porodnici....... 😉

miru.j
4. feb 2010

Ahojte babulky,dnes som bola na odberoch,bola tam uz aj lekarka a tak som sa jej postazovala,ze sa strasne bojim a vecer som ani nespala,ze ma prsniky nebolia a ze sa bojim ci bije srdiecko...tak ma zobrala a na sone bolo tento raz v tej dutinke uz daco vydiet a ona si mysli,ze nejaky endometrialny polip a tak ma poslala na kramare do rizikovej poradne koli tomu zivemu plodiku aby ma pozreli 😕 .Tam som cakala dve hodiny a mrzla v cakarni na to aby mi ten lekar povedal nech pridem zajtra na sono,ze ide asi o zamlcane dvojca 😒 ,viac mi povedat nechcel,ze az zajtra k vysledku zo sona...tak som zas v napeti,ale aspon ze viem,ze som sa mylila a srdiecko je 😉 . ....Dida a ak nam to vinde...co som si ista ze ano 😅 kam chces ist rodit?Ja som z DNV...tak mam najblisie kramare 😉

dida11
4. feb 2010

To je hrozne, ze ta nakoniec nezobral Miru 😠 ......... ale aspon budes u odbornikov a v dobrych rukach.
Ja sa strasne bojim rozmyslat tak daleko dopredu (lebo to nechcem zarieknut) ale rozmyslam o Kramaroch. Kamosky co tam za posledne obdobie rodili boli velmi spokojne a maju tam najvacsich odbornikov a vybavenie ak by prislo k nejakemu problemu po/pri pôrode......

denisocka
4. feb 2010

no ja som dneś kus viac lietala,a vysavala a teraz som na wecku utrela taku mini zrazeninku asi 2mm , tmavo červenu. mam zas strach jak oči

miru.j
4. feb 2010

Denisocka davaj pozor na seba a nenamahaj sa zbitocne,drzim palce

miru.j
4. feb 2010

didka to by bolo fajn stretnut sa s babatkami...drzim prsty...vsetky 😉

denisocka
4. feb 2010

Je to hrozne,raz tu radim a potom zas potrebujem rady sama.

anic1
4. feb 2010

Ahojte kočky,
som v 8tt a včera som zažila veľmi nepríjemný šok, išla som doktorke s tým, že som mala krémový výtok...a ona na mna hned nakričala že čo s tým ona má, to je na špitál...myslela si, že krvácam... no ja som sa hned zľakla že o čom hovorí...vyšetrila ma, zistila že mám mykozu a poslala ma preč s čipkami. od dneska si hľadám nového doktora, takto sa s pacientkami predsa nehovorí... ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre