Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

dorik
4. mar 2010

lamarika, dakujem za podporu 🙂 ved uz nad tym dost uvazujem uz som sa aj k lekarovi objednala ale uz jak som s nim hovorila tak ten pristup bol taky... taky... anglicky proste ze to tym ze ostanem doma stejne neovplyvnim a ze ak mam potratit tak potratim ze to to krvacanie nijak nezmierni ale ze ak chcem ze mi ten papier da... tak uvidim mam este cas rozmyslat do pondelka 🙂 no aj moj ma presne taky isty pristup k tomu len dufam ze sa ti nasi len nevyhovaraju 😉 😀 daj potom vediet zajtra ako to dopadlo s vami!

lamarika
5. mar 2010

Tak jsem se vrátila od doktora a je všechno v pořádku. Máme naši malou fazolku. Když nezačnu zase krvácet, tak jdu za 3 týdny na kontrolu srdíčka a pokud zase budu krvácet, tak mám přijít okamžitě. Doktor si ale myslí, že už bude všechno v pořádku. V momentě kdy mi řekl, že je všechno v pořádku, tak jsem ho přestala vnímat.

Dorik: s tím krvácením máš opravdu zůstat v klidu a nijjak se nezatěžovat.

Bububu: Jak jsi na tom?

dorik
5. mar 2010

lamarika, jeeeeeeej to je supeeeeeeer tak to mooooooc GRATULUJEM 😀 aj ti ukazal srdiecko uz ako bije ci to vsetko az za tie 3 tyzdne? ti muselo odlahnut neskutocne! 🙂 a ty uz teda nekrvacas/nespinis? aj ja som mala dost problemy s vnimanim a hlavne som mala uuuplnyyyy vypadok ked som ocakavala ze tu cinnost srdiecka budem aj pocut a ona najela tym scanom na maternicu a nic to som az kamenna ostala lebo viem ze to bol posledne koniec ale asi to bolo bez zvuku pre mna ako pre cudzinku 😉
ja mam dnes taku slabsiu chvilku ale snazim sa to nejak prekonat... strasne riesim to preco mi tie nevolnosti trvali len tyzden ci to neni zle znamenie a hlavne to ze mi tie posledne 3 dni toho tyzdna nevolnosti bolo tak zle ze ci to nebola predzvest potratu alebo co a teraz uz skoro nic iba miestami poobede a to je vsetko uz ani na tie vypary tak extremne nereagujem aj jest som zacala viac a hlavne prsia mam len vecer a rano a cez den zase nic a dokonca aj to spinenie nejak prestava tak sa obavam ci to spinenie nakoniec nebolo dobrym znamenim Aa to co som zhodila pri nausei uz ani naspat nejak nenaberam. mne sa uz z tych mojich myslienok hlava toci 🙂

lamarika
5. mar 2010

dorik: Mně bylo špatně taky jeno týden a pře prvním těhotenství vůbec. To špinění prý může být z toho jak se tam to vajíčko uhnizďuje a jak se uhnízdí, tak to přestane. U mě to asi byl tenhle důvod. Už špiním opravdu strašně malinko (skoro nepatrně). Jo a při prvním těhotenství jsem první tři měsíce hubla (shodila jsem 6 kg). Teď nehubnu a zatím ani nenabírám, ale vylezlo mi už břicho a vypadám jak kdybych byla minimálně ve čtvrtým. Tak se děsím toho jak budu vypadat v devátým měsíci 😀 😀 😀
Jinak unavená jsem čím dál víc, ale dostává mě aji malej. . . 😝

dorik
5. mar 2010

lamarika, jeeej bruskooo 🙂 tak ono ked mas 10 mesacne mimi tak to ti to brusko asi vyskoci hned kedze sa maternica nestihla este ani stiahnut do pociatocnej velkosti takze toho by som sa neobavala ze budes mat brusko take ze cez neho ani vidiet nebudes... skor si myslim ze ti to v istom stadiu tehotenstva zacne stagnovat a na chvilku prestane rast a potom zase zacne. to si prva tehulka co mi nieco take napisala ze jej bolo spatne len tyzden to si ma prekvapila 🙂 ja pevne dufam ze to bude v poriadku ale je to na nervy cakat na to sono az do 14tt a potom uz mi spravia len jedno v 20tt a potom az do porodu (40tt ak vsetko dopadne tak ako ma) nic... ja ani ziadne extremy co sa unavy tyka nezazivam ale to skrz to ze nechodim do prace lebo pracu mam vazne hekticku takze keby chodim tam tak to len pridem domov a spim 🙂 a v tvojom pripade to bude min. z polovice tym ze sa musis este aj o drobca starat! 🙂

dorik
5. mar 2010

lamarika, jak to ze si schudla v 1. trimestri 6kg (!!!) ked si nemala ani nevolnosti?

lamarika
5. mar 2010

no, šlo to dolů nějak samo. Jedla jsem o dost víc než normálně, ale malej mě asi vyjídal už od začátku. Ale pozor, pak jsem každej měsíc nabrala 5kg snad z vody. . . Na konci jsem měla 35 kg navrh (a to jsem5 kg nabrala za poslední 2 dny). . . Takže hubnout už nechci, radši pozvolna přibírat a doufám, že tentokrát už míň.
Maternicu mám prý už staženou, ale zůstal mi ještě takovej vak po prvním těhotenství, takže to bude asi tím. . .

dorik
5. mar 2010

lamarika, tak to by som ani nepovedala ze tehulka ktora zhodi pocas I. 3mestra 6kg dokaze potom nabrat 35kg ale vlastne to bolo 29kg kedze na zaciatku si 6kg zhodila 😉 a kolko si potom stratila po porode? to si musela mat podla mna hlavne z tej zadrzanej vody v organizme a to si myslim ze to budem mat aj ja lebo som to mala vzdy pred menstruaciou ze som mala brucho aj stehna ako baloniky 🙂
inak ked je uz vsetko v poriadku teraz a mas srdiecko na mieste tak uz len drzat paste aby to bolo dievcatko do pariku 😀 inak matysek je strasne zlate meno 🙂

medan29
5. mar 2010

Ahojka, tak jsem byla ve st u lékaře a říkal že mimi je ok, a dnes jsem zas začla špinit, tak jsme si jen ráno nakoupila a budu jen ležet a odpočívat

dorik
5. mar 2010

medan29, spravny pristup 😉 ale najhlavnejsie je ze aj napriek spineniu je malinke v poriadku 🙂 v kolkom si tyzdni? lebo to nemas pri mene napisane...

lamarika
5. mar 2010

dorik: když jsem došla z porodnice, tak jsem měla 16kg dole a za další týden 12kg. Takže to byla opravdu jenom voda, ale byla jsem fakt oooooobroooovskáááá 😠 A těch pár kilo co mi zbylo bylo akorát a během 4 měsíců jsem měla i ty dole. Taky bych si přála holčičku, ale kvůli Matýskovi bych chtěla zase kluka aby si s polu líp vyhráli. Co ty? Chtěla bys radši chlapečka a nebo holčičku?

Medan: Přesně tak, lehni si a dej si nohy na stůl 😉

dorik
5. mar 2010

lamarika, tak to si stastna mamina v tom pripade ked si to vsetko takto veselo pozhadzovala 🙂 ale to telo teda muselo zazivat soky ze v priebehu tyzdna 28kg rozdiel tak to teda hej 🙂 ja si myslim ze tam je taky miniaturny rozdiel vekovy medzi matyskom a buducim surodencom ze tam pohlavie dietatka nehra rozdiel a vyhraju sa tak ci tak 😉 my sme este pred tym strasne dychtili za chlapcekom a dopadlo to jak to dopadlo takze teraz uz takto ani neuvazujeme skor si zelame aby vsetko prebehlo v poriadku a aby to tentokrat vyslo 🙂

lamarika
5. mar 2010

dorik: řeknu ti, že to jde opravdu hodně poznat jak mně těhotenství zhuntovalo. Mám celkem dost prasklin na zádech, břichu, stehen a prsou. Na břiše a stehnách mi zůstaly takové nepěkné vaky a nevím co s tím. Teď si s tím ale hlavu nelámu. Důležitý je pro mě teď nynější těhotenství a pak se uvidí co se s tím bude dát dělat.
Taky jsem chtěla u prvního těhotenství hlavně aby to bylo zdraví, ale v duchu jsem si říkala, že kdyby to byl chlapeček, tak by to byl takovej pěkněj bonus. Ani jsme si to nenechali říct co čekáme a teď asi taky nenecháme. Co vy, necháte si říct co to bude?

dorik
5. mar 2010

lamarika, no ono ta koza predsa len zazila velky sok tym ze dlho dlho (dokonca si este aj schudla) a potom zrazu taky hmotnostny prirastok ale to zial neovplyvnis lebo elasticitu koze dedime takze sa neda nijak ziskat pocas zivota ale mas spravny pristup ze teraz je dolezity tvoj stav a esteticka stranka sa poriesi neskor ked bude na to konecne cas ved popri dvoch drobcoch dakujem pekne 🙂 my by sme to urcite chceli vediet aj ked sa trosku obavam ze tu popri tych dvoch sonach ak bude nahodou mimi zle otocene v 20tt tak budeme vediet tak ci tak prd 😉 ale uvidime to je este daleko hlavne aby sme sa tak daleko dostali 🙂

lamarika
5. mar 2010

dorik: Určitě dostanete. Ještě 3 týdny a pak už by to mělo být dobré. Hlavně se šetři a do ničeho se nežeň 😉

dorik
5. mar 2010

lamarika, snazim sa 🙂 ozaj vy ste az novembrovy tym padom ci este to stihnete v oktobri? inak to pohlavie chceme vediet skrz to ake veci nakupovat lebo po porode by sa uz cas nenasiel...

lamarika
5. mar 2010

dorik, ale najde 😉 Taky jsem pak chodila a dokupovala. Spíš větší problém než čas je dostupnost. Bys nevěřila kolik dětských obchůdků je nepřístupných pro maminky s kočárkama. . . I já bych byla radši kdybych rodila o něco dřív, protože přenášet by mě asi nenecali kvůli prvnímu porodu (rodila jsem CR).

lamarika
5. mar 2010

no, nic vzbudil se mi malej, tak za ním pádím 😉

dorik
5. mar 2010

lamarika, prajem pekny zvysok dna 🙂

beatab369
6. mar 2010

ahojte,
neviete mi poradit? som medzi 6-7 tyzdnom a vcera vecer som mala po cikani na toaletaku spinenie...bolo take slabucke orandzove...a dnes rano opat, take slabucke...na gatkach nepozorujem nic...
vo strtok som bola u dr., ta potvrdila, ze vsetko je ok, srdiecko bije....a vcera toto...
je pravda, ze uz 3 tyzden kaslem a vcera som zacala HEDELIX sirupna odporucanie gynekologicky, ale ja sa fakt bojim...duphaston beriem uz od zaciatku tehu, dokonca este pred nim...3x1
poradte mam ist na pohotovost? alebo co robit? spinenie som mala iba par dni pred ocakavanou menstruaciou asi pred mesiacom, to suviselo asi aj s uhniezdovanim....a potom mesiac nic...az vcera vecer....

prosim poradte mi, co robit? je to nebezpecne?

lamarika
6. mar 2010

betab okamžitě jeďte na pohotovost. Může to být jenom prokrvenej čípek, ale může to být cokoliv. Alespoň budeš v klidu, že se na tebe někdo podíval a kdyby něco, tak doktor může spoustě věcím zabránit. Pak dej vědět co ti pověděli 😉 Držím pěsti

dorik
6. mar 2010

beatab369, minimalne tam zavolaj a poziadaj ci by si mohla hovorit s lekarom co ma sluzbu a vysvetli mu cely problem on ti uz urcite poradi co mas robit 🙂
lamarika, pekne ranko prajem 🙂

lamarika
6. mar 2010

dorik: pěkné odpoledne 😀 Prášky už zabraly, je to dobrý, tak to snad vydrží. Co ty?

dorik
6. mar 2010

lamarika, ja cakam na prichod midwife ale kedze aj tak viem ze sa nic nove nedozviem tak to tentokrat neprezivam az tak horuco ako pri predoslom neuspesnom tehu... ale asi mi bude brat krv tak by som sa jej chcela spytat ci mi neda tel.c. kam si mozem zavolat po vysledky ci mi aspon HCG rastie tak ako ma 🙂 aspon mala utecha (ak budu dobre vysledky) ked uz na to sono nemozem uz teraz 😉 inak dnes mi ostalo dost spatne rano ale uz som to pomalicky rozdychala... 🙂 to ze prasky zabrali je super aspon budes mat srdiecko na mieste a mozes sa neobmedzene venovat drobcovi 🙂

lamarika
6. mar 2010

dorik: midwife-to je gynekolok? A už víš jak to tedy uděláš s tou prací? Zůstaneš pro jistotu doma? Na nevolnosti je nejlepší ještě než se zvedneš z postele si dát sušenku (třeba piškoty) a sklenici vody 😉

beatab369
6. mar 2010

ahojte,

tak som predsa len zasla na tu pohotovost...vsetko je ok...
len mam trosku strach lebo ma vysetroval so zelezami a palpacne...ja som cakala, len ultrazvuk...tak dufam, ze mi tam nemohol nic porusat...Hm?
mate nejake skusenosti s vysetrenim v tehu so zelezami - myslim tak normalne ako vzdy vysetruju, ja som myslela, ze to vtedy tak nevysetruju ked ste tehu, lebo moja dr. mi tam nesparala takmer vobec, len tam tak nakukla - myslim este vo stvrtok
pozrel potom na zelezo a povedal, ze vytok mam len biely, ziadna krv, tak je to ok
a potom palpacne...a tiez, ze to vyzera ok---este som sa ho pytala, ci maternica je pevna a povedal, ze ano

tak dufajme, ze moj terajsi zvlasny pocit nie je opodstatneny a vedel ako to vysetrit...od rana uz nespinim...tak aspon to ma tesi

lamarika
6. mar 2010

beatab: neměj strach, všechno je v pohodě. Můj doktor mě tady taky takhle vyšetřoval a tady v našem kraji je to uznávaná kapacita. Říkal mi, že běžně se takhle nevyšetřuje a že to dělá nerad. Jenomže pokud krvácíš, tak ultrazvukem nezjistí odkud, proto to vyšetření se zdrcadlami 😉

dorik
6. mar 2010

beatab369, vysetroval ta tak z toho dovodu aby sa pozrel ci si nahodou neni otvorena ked krvacas takze je to v poriadku keby to nebolo v poriadku tak by to nerobil a keby do teba nemohol vojst to by znamenalo ze ani pohl. styk nemozes mat a to predsa mozes 😉

dorik
6. mar 2010

lamarika, nie zial nie je to gynekolog to je len sestra ktora ti odoberie krv a vezme do laborky vzorku mocu a pouci ta co a ako bude ale tu sa rodi v midwife centrach takze tam budu s tebou pri porode len midwife a len v pripade nutnosti (cisarsky rez alebo ine komplikacie) zavolaju lekara...
a asi ostavam doma lebo sa bojim ze by keby sa nieco stalo tak by som si to vycitala potom...
dobru noc pomaly prajem 🙂

lamarika
6. mar 2010

dorik doboru noc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre