Čakám bábo a mám zmiešané pocity

alice1995
19. apr 2016

Takto asi som zle začala nakoľko sa neda odpovedat na správy. Tak ešte raz ... ako vidim ste tu všetky chladné. Z časti to aj chapem. Ale skuste pochopiť aj vy mna. Ano čakam babo a mam zmiešane pocity nakolko som s tím priatelom 4 mesiace. Ale natom nezaleží je odost starší ma rozum a milujeme sa. Ale ja neviem či to vobec zvladnem. Všetky ste mali určite niejaku oporu rodiny pri sebe. Ja nemam nič. Najbližšie mam rodinu 700 km odomna a je to dost tažke. Tak prosím skuste ma pochopit a dat mi aspon už niejake tie rady do života

petkaw
19. apr 2016

Pozri nikto ta nesúdi ;) nakoľko mas ešte len 21 a cely život pred sebou je pochopiteľne že sa toho bojíš 🙂 ale v živote sa stavaju horšie veci ;) pekne donos to babetko a ta 7 mesiacov sa môže všeličo zmeniť ! Keď sa aj po pôrode nebudeš má to cítiť urobíš štastný nejaký pár ktorý nemôže mat vlastne 🙂 nerob unáhlene závery 🙂 aby si to raz neľutovala keď baví budeš chcieť a uz sa ti to nebude dať ;)

alice1995
autor
19. apr 2016

Ďakujem za normalnu dopoveď. Vážim si to a ano bojím sa velmi ale nie o seba ale o to malé. Ja chcem mat deti ale keď už mam mať dieta chcem aby vyrastalo v normalnych podmienkach nie na ubytovni kde žije všeliaka haved a podobne. A kebyže sa to narodi asi by som to nedokazala dat preč predsa niesom bezcharakterna svina ako ma tu všetky opisuju

petkaw
19. apr 2016

Či na ti tvoj priateľ ? Píšeš že je rozumný ! Aký názor má na ti on ? O

igiana
19. apr 2016

Ked clovek nie je schopny zalozit si este rodinu a byt zodpovedny za dieta, nemal by sexualne zit. V dnesnej dobe chodit s niekym = spavat s niekym a potom vznikaju taketo situacie, pri ktorych su zabijane deti. Zvolila si si najhorsie mozne riesenie. Toho pol roka by si to mohla vydrzat a ist babatko normalne porodit do porodnice a zrieknut sa ho. Urcite ta to bude menej boliet, ako keby si ho teraz zabila.
Este mas dalsiu moznost, tu ti urcite pomozu psychicky aj financne http://www.alexisporadna.sk/
@alice1995

igiana
19. apr 2016

@alice1995 ale medzi narodenym dietatkom a tymto v brusku je rozdiel iba v centimetroch, je to taky isty cloviecik ☹

hooper
19. apr 2016

Ahoj. Ja keď som otehotnela s priateľom, boli sme spolu 7 mesiacov, mala som 17 rokov, on práve skončil školu, takže začiatok nič moc. Dnes sme spolu 10 rokov, mame dve deti, postavený dom a máme sa dobre. Takže nie vždy to musí skončiť zle. Len sa musia obaja partneri snažiť aby to vyšlo.

katka1981
19. apr 2016

@alice1995, ako vies ze vsetky mali oporu v rodine? Mala som oporu v manzelovi, nikto iny nam dieta nevaroval a budeme mat druhe a nepovaruje ani to. Kolke rodiny ziju z ruky do ust. A ked jednoducho dieta nechcem, tak pouzivam antikoncepciu alebo sa sexu vyhybam!!!! Teraz ides hladat sposob ako potratit? Nehnevaj sa nechcem byt necitliva ale spamataj sa. Daj dieta prec po porode ak ho nechces, ale zabijat ho? Pozri si clanky ake je to babo uz velke. Ked pojdes na sono a uvidis ako sa hybe, podla mna zmenis nazor.

gir
19. apr 2016

Bábätko pekne donos a keď sa narodíš, nedáš ho nikde za nič na svete. Väčšina ľudí nemá ideálne podmienky. Ja som bola 7 X na umelé oplodnenie, žilo sa od výplaty k výplate. Hypotéka na krku, rozostavaný dom. Nakoniec sa nám to podarilo spontánne a aj keby som žila v garsónke, nedala by som ho za nič na svete. Žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa uvarí. Väčšinou deti, ktoré sú na začiatku nechcené, robia rodičom najväčšiu radosť. Myslím, že si skôr vystrašená ako bezcitná. A pomoc sa vždy nájde.

emarekova
19. apr 2016

Preco by to male malo za vas trpiet? Radsej ho daj na adopciu,vela ludi by ti za to nohy,ruky bozkavali alebo sa prestahuj k rodine. Mozno sa na to necitis,ale preco ho zabit??!Vzdy sa da,ked sa chce!!Ja som mala 17,ked som otehotnela po 3 mesiacoch chodenia. Tiez neboli bohvie ake vyhliadky do buducnosti..prva myslienka bola potrat,u mna sa este dal,ale to bol len taky sok. Rodina ma tiez nepochvalila,svokra ma posielala na potrat,ale nakoniec sme sa nedali. Teraz mame krasnu,zdravu,sikovnu druhacku a nedali by sme ju za nic na svete,ani moja mama,ani svokra. Vycitky by ma zozierali do konca zivota. Pred dvomi rokmi k nej pribudla dalsia krasavica. A cuduj sa svete ostali sme spolu,aj ked sme sa skoro ani nepoznali. Po dvoch rokoch sme sa zobrali a sme spolu stastni a lubime sa mozno viac ako pred skoro deviatimi rokmi,aj napriek hadkam. Zo zaciatku sme byvali u nas,neskor zobrali uver po uvere,aby sme prerobili podkrovie u babky bez nadeje,zeby sme to niekedy vlastnili. Minule leto sme sa konecne uplne osamostatnili a kupili si dom. Zaciatky naozaj neboli lahke a to mm mal vtedy 19,ale zachoval sa ako chlap. Hned si nasiel robotu,riesili sme kadeco a co sme sa napocuvali od svokry,ze nam to nevydrzi,ze sme hlupi a neviem co vsetko. A teraz mam s nou super vztah,aj ked je niekedy otravna,ale zboznujeme sa.Jedine,co ma zerie je,ze mam iba ZŠ lebo mala mala zo zaciatku zdravotne problemy,potom to byvanie a nechceli mi na skole dovolit dokoncenie individualne,ani externe. Potom prisiel muz o robotu a tak som nastupila do prace ja..a sme tu,tiez sme nemali na ruziach ustlane a prekonali sme vela prekazok,ale boli sme na vsetko dvaja a chceli sme.

igiana
19. apr 2016

@alice1995 a nezabudni, pri narodeni dietatka dostanes slusny prispevok, za ktory si mozes potom kupit kocik a nejake veci + rodicovsky prispevok. Vecicky zozenies za par eur aj tu z bazarika. Ked si nastudujes poriadne o dojceni, o stravu sa prvy polrok nemusis trapit.
Ked chcel tvoj priatel sexualne zit, nech sa k dietatku sprava zodpovedne a najde si pracu.

bonaqa2013
19. apr 2016

700 km? však celé Sk nemá toľko km... 😀 😀 😀
inak píšeš že sa ľúbite tak kde je problém...

alice1995
autor
19. apr 2016

@petkaw on si to chce nechať len ja sa velmi bojím

alice1995
autor
19. apr 2016

všetkym vam velmi dakujem. Pri tom čitani komentarov som si uvedomila že netreba sa bať ale postavit sa tomu čelom a byt tou najlepšiou matkou . Skusim do toho 9 mesiaca zabojovat a vytvorit niejake zazemie a uvedomila som si že spravim všetko preto aby sa to babo malo dobre, Asi som potrebovala naozaj prefackat kritikou. Ďakujem

alice1995
autor
19. apr 2016

@bonaqa2013 ja nežijem na slovensku

kllamarka
19. apr 2016

Nechapem ten system uvazovania typu - ved nie som svina, viem, ze by som ho nedokazala potom dat prec... ved ho nedavaj vobec prec, si ho teda nechaj, ked vies. Lebo "akozepotratit" neznamena, ze neexistovalo a ze sa to nestalo. Tak nebud sebec, dopraj tomu malemu aj inym potencionalnym rodicom radost zo zivota. Nikde nie je napisane, ze ho musis nechat "trpiet" pri sebe. To ze to ma len 3 mesiace, ti nedava pravo si mysliet ze - podotykam hlavne pre teba - je lepsie to zabit ako niekomu darovat!!!

hviezdickka
19. apr 2016

@alice1995 podobne ako zenam vyssie ani mne neda nereagovat.. babatko donos a ak si to do porodu nerozmyslis, tak ho daj na adopciu

teraz si mozno zmatena a zufala, nevies, co mas robit.. ked clovek musi, zvladne vsetko.. aj ty to zvladnes, zvladnes to babatko donosit, porodit a zvladnes sa on postarat a vychovat ho.. aj keby si s babatkom mala ostat sama

ak tvoj priatel vie, ze nad niecim takymto premyslas a podporuje ta v tom, tak sa zamysli, s kym na tej ubytovni vlastne zijes

na fb su skupiny.. napis tam - mamicky v nudzi... urcite ti poradia a napisu, ako to zvladli a zvladaju ony.. ak nemas a ani nebudes mat peniaze na kocik, postielku, vanicku, oblecenie pre babatko taktiez napis na fb.. je plno dobrych ludi, ktori ti radi pomozu a dovolim si tvrdit, ze aj zadarmo ti tie veci daju

informuj sa, ako sa da takato situacia zvladnut.. to babatko za to stoji, je to velky zazrak! si dost silna na to, aby si to zvladla a verim, ze si aj dost rozumna na to, aby si svoje rozhodnutie zmenila

prajem ti vela sil a zdravia pre teba aj pre babatko

dominika6
19. apr 2016

@alice1995
chlap je starsi no sexovat to nevie..vyhra...
Das male na adopciu...
A nesexujte z nudy...na kondome by mal byt navod na pouzitie prip..nech si to mlady vygoogli...

anjelicek26
19. apr 2016

@alice1995 ak nezijete na slovensku, tak u nas napr. rodina, ktora caka dietatko ma narok na byvanie od statu, davky, socialku, len si to proste treba vsetko obehat.Nie si prva, ani posledna, co otehotnie 21 rocna, mne to tiez tak vyslo pred desat rokmi (ano je to uz tak davno ;) ) a ziadna katastrofa sa neudiala, dokoncila som vysku, muza mam stale toho isteho, ako vtedy (len je medzicasom z neho manzel), len deti pribudlo... A lasky a stastia. Prestan sa prosim ta tak strasne bat. Mas este kopu mesiacov dat svoj - vas - zivot do poriadku. Muz si najde poriadnu robotu a hned mozete z ubytovne prec aspon do jednoizbaciku. Ak by horelo, mozes stale k vasim. Pytaj sa sama seba, ako by to slo a nie, ako by to neslo. "dat to prec" nie je riesenie, ta diera v srdci ostane navzdy.

jeannna
19. apr 2016

@alice1995 Nehnevaj sa na mna, ale ty si totalne prepnuta. Hodinu dozadu cakas navod, ako bezpecne potratit, poburia ta kriticke prispevky, zalozis diskusiu a ziadas normalne odpovede. Ved predsa nie si bezcharakterna svina, ktora by TO dokazala dat prec, zrazu si sa rozhodla byt dobrou mamou a paradoxne ti pomohlo prave prefackanie kritikou.

Neverim ti ani slovo a dufam, ze nie si skutocna.

igiana
19. apr 2016

@jeannna neurazaj ju prosim, nie je o nic horsia, ako tie zeny, co idu na potrat este v " lehote", tie spolocnost podporuje a zastava, ohanaju sa ich pravami a zrazu po 12tt je z nej bestia? Ja si ju vazim ze uvazuje, zvazuje, rozmysla. Je iba v strese a vtedy clovek obcas zaskratuje.

jeannna
19. apr 2016

@igiana Ved ja ju neurazam, vopred som jej povedala, nech sa nehneva, co si o nej myslim. Pride mi prepnuta, to je vsetko. O tej bezcharakternej svini som len skopirovala, co pisala vo vlastnom prispevku.

tyelde
19. apr 2016

@alice1995 nečítala som predchádzajúce, ale cítim s tebou...ja som otehotnela ani nie po mesiaci chodenie a vekovo mám bližšie k priateľovmu synovi ako k nemu...podpora rodiny nula bodov, lebo "som si zničila život", vymákla som rizikové tehotenstvo čiže ležím doma, školu dokončím tak o rok, rodina 2500 km preč...viem sa do teba úplne vžiť...a tiež som mala všelijaké pocity čo sa toho týka, ale ber to ako dar, iné páry sa snažia roky a nám sa zadarilo aj takto....možno o pár rokov by sme boli v podobnej situácii, že by to už nešlo...ak chceš, napíš IP, môžeme pokecať...ale neboj sa, tie pocity sa ešte pomenia až až, hormóny sú mrcha a v takejto situácii ešte viac...

stepanka274
19. apr 2016

@alice1995 to je super nazor, budes dobra maminka neboj, treba len chciet, zvladnes to a po par rokoch tu na konovi poradis nejakej slecne, ktora ma teraz este len 12 rokov a mozno bude prezivat nieco podobne

pupavka123
19. apr 2016

@alice1995 Chces nejake rady do zivota-Nauc sa pouzivat ochranu t.j.kondom alebo antikoncepcia..nestaci ho len vcas vytiahnut,z chlapa idu kvapocky lasky aj pocas styku aj ked to on tak neciti..obcas sa baby cuduju-ved ho vas vytiahol ako je to mozne? 😀 😀 sexovat ano,ale znasat dosledky,to nie..tak radsej nesexujte,ked to bez nasledkov neviete-rada do zivota

jana_eyre
19. apr 2016

@alice1995 v prvom rade podotknem, ze zatial necitam diskusiu..

neviem ako ini, ale ja som mala pri kazdom tehotenstve zmiesane pocity a to som mala aj zazemie, aj byvanie.. ja bez zmiesanych pocitov nejdem do nicoho..

ale uvedom si, ze ty sa pytas zien, matiek na verejnom fore ako mas spravit nieco nelegalne - pretoze snazit sa o potrat neskor ako v 12tt bez zavaznych zdravotnych dovodov je proste protizakonne..

myslim, ze v otazke ti bolo danych dost dobrych rad co mozes urobit - adopcia, utajeny porod, hniezdo zachrany /toto si predstavit neviem, pretoze tato moznost zahrna porod bez pomoci odbornikov/ takze neviem co viac by si chcela pocut..

ked uz si tehotna, prekrocila si 12tt nic ine legalne ako donosit dieta sa robit neda, ak nechces ohrozit svoje zdravie.. alebo skusaj hluposti z netu ako potratit a jedine co dosiahnes bude, ze bud vykrvacas, alebo sa ti narodi tazko postihnute dieta pretoze potrat bude robit nejaky masiar.. /plus dalsich x moznosti/

takze ak dieta nechces, mozes vyuzit tieto moznosti, ktore su legalne a nikoho neohrozuju..

ak by si aj dieta chcela, tak si proste uz musis zvykat na predstavu ako to pojde ked pride k vam.. ked ta priatel miluje, ako pises, tak mas prveho cloveka, co ti zazemie vytvori spolu s tebou.. veci pre babo nie su problem zohnat v dnesnom svete a ostatne sa da zariadit, je vela zien co otehotnelo nechcene v tazkej situacii, ale dieta si nechali.. urcite to nemali lahke, ale pomoc sa da vzdy najst.. len sa netreba bat o pomoc poziadat a hladat ju..

to su rady do zivota odomna - presiahla si hranicu na legalnu interupciu, takze teraz uz musis prebrat zodpovednost a rozhodnut sa, ci babo posunies ludom, ktori ho budu milovat, alebo si ho nechas a budes ho milovat ty.. a pre buducnost pouzivat ochranu, kondom je jedna z najlacnejsich moznosti..

misel0806
19. apr 2016

@alice1995 ja som mala 21 ked sa mi syncek narodil...bolo to nieco neskutocne a najkrajsie co ma v zivote stretlo... Obavy boli tiez ved kto by ich nemal to je normalny ludsky faktor strach,obava... No vymiznu v momente ked si dietako privinies k sebe.. Takze krasne tehulkovanie prajem budes dobra mamina hlavu hore😀

radsej_knihu
20. apr 2016

@jana_eyre Nemas pravdu, nie je to protizakonne. Priamo z trestneho zakona:

§ 153 Zákon č. 300/2005 Z. z.
Tehotná žena, ktorá svoje tehotenstvo sama umelo preruší alebo iného o to požiada, alebo mu to dovolí, nie je za taký čin trestne zodpovedná, a to ani podľa ustanovení o návodcovi a pomocníkovi.

jana_eyre
20. apr 2016

@radsej_knihu cize ak by sa tu nasiel niekto kto by jej dobrosrdecne poradil, mohol by byt potrestany..

§ 152
(1) Kto tehotnú ženu navedie na to, aby
a) svoje tehotenstvo sama umelo prerušila, alebo
b) iného požiadala alebo inému dovolila, aby jej bolo tehotenstvo umelo prerušené postupom
alebo za podmienok, ktoré odporujú všeobecne záväzným právnym predpisom o umelom
prerušení tehotenstva, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto tehotnej žene pomáha pri prerušení jej
tehotenstva ňou samou alebo pri tom, aby iného požiadala alebo inému dovolila umelo
prerušiť jej tehotenstvo.
(3) Odňatím slobody na dva roky až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin
uvedený v odseku 1 alebo 2
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) na chránenej osobe.
(4) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným
v odseku 1 alebo 2 spôsobí ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť.

tak ci tak mi hlava neberie, aby zena nebola zodpovedna za to, ze sa zbavi dietata v case, ked uz jej nikto zakonne nemoze prerusit tehotenstvo.. cize ak v akomkolvek case tehotenstva zabije svoje dieta dobrovolne a umyselne, nie je za to zodpovedna? uplne chore zmyslanie nasich zakonov..

radsej_knihu
20. apr 2016

@jana_eyre Je to tak, a je na to vela dobrych argumentov.

Trestne je len ak tretia osoba prerusi tehotentvo zene bez jej vedomia a suhlasu (§150), prerusi jej ho nelegalnym sposobom s jej suhlasom (§151) alebo ju navedie na nelegalne prerusenie ci jej pri tom pomoze (§152). V kazdom pripade je vsak potrestana len ta tretia osoba, nie samotna tehotna zena.

jana_eyre
20. apr 2016

@radsej_knihu uprimne neviem si predstavit jediny dobry argument.. tak ci tak - ak by sa tu niekto odvazil jej poradit ako ziadala, mohol by byt potrestany ten radca ako "navadzac"..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre