Čo je zakázané robiť v tehotenstve?

florentina1
17. mar 2012

Ahojte tehulky! Čítam tu príspevky o tom, čo sa nemôže, čo je zakázané, atď. Ak umyješ okná, tak sa spraví uzol na pupočnej šnúre, ak šiješ počas tehu, tak sa omotá pupočná šnúra. Ja som v 6.tt a fakt sa už teraz bojím spraviť niečo.... klasické domáce práce sa môžu robiť? umývanie podlahy, žehlenie, utieranie prachu... dezinfekcia kúpeplne - toalety? Kočky, fakt prosím poradte mi, už teraz som bezradná.... Ďakujem.

cicimon
17. mar 2012

moze sa vsetko s mierou - bezne domace prace, jasne ze chemikalie dychat nie ale normale upratat ano, aj okna sa mozu umyt, aj sit... zas behat maraton nie ani liezt na Gerlach... proste bezne cinnosti aby sa zas clovek nejako extra neunavil

alenka600
17. mar 2012

Nepit alkohol, nefajcit, nedrogovat. Sportovat mozes, s mierou (hlavne ked sa velmi zvysuje tep tebe, tak sa zvysuje aj dietatu, takze aby to jeho telicko vydrzalo). Domace prace bohuzial mozes vsetky 🙂 Urcite never tym povedackam ako si uz pocula....A sex - ak Ti lekar nezakaze kvoli niecomu konkretnemu, tak mozes kludne pocas celeho tehotenstva.

stardust
17. mar 2012

Domace prace robit mozes, pri umyvani okien ale nepi Okenu 😉

briketa
17. mar 2012

Mozes robit vsetko okrem jazdectva na koni a hlbkoveho potapania.

natyadko
17. mar 2012

florentina1
ahoj. Ja ked som bola tehu,ma velmi bavili domace prace. I ked je pravda ze som sa rychlejsie unavila. Ale robila som vsetko ako v beznom zivote bez bruska 🙂 jedine naco som si davala pozor bolo aby som nedvihala tazke veci 🙂

florentina1
autor
17. mar 2012

ďakujem Vám veľmi pekne... 🙂

sissy27
17. mar 2012

@florentina1 si tehotná, nie chorá !!!

stut
18. mar 2012

Moja manželka je poštová doručovateľka a pracovala do chvíle kým neporodila večer ešte jazdila s autom skočil jej pod kolesá zajac a ráno rodila. Síce na pošte ju chceli dať ku priehradke ale popísala papier. A tvrdí že chôdza jej veľ mi pomohla že radšej hocikedy porodí ako isť k zubárovi obidva pôrody prebehli tak že sa lekári čudovali že sa správa tak vyrovnane a ani necekla

stut
18. mar 2012

@briketa a ani horolezectvo nebude najvhodnejšie ,ale máš pravdu

salma22
18. mar 2012

zakazene-fajcit ,nepit alkohol ,byciklovat, korculovat
mozes vsetko na co mas v tu danu chvilu robit ....nech ti tehu prebehne bez problemov 🙂

nana776
18. mar 2012

moja mama den pred porodom este umyvala okna 🙂 ja tiez robim vsetko co doteraz.az natu saunu ☹ to mi trosku chyba.a fajcit a pit urcite nie...ale to dobre vies.

nanulik
18. mar 2012

@florentina1 to sú všetko babské povery a blbosti. podla mna čo sa nesmie robiť v tehotenstve je namáhať sa. mne napríklad nič nebolo tak som ešte v 7. mesiaci do záhrady u našich chodila okopávať 😀
a tie okná, možno ked je tehotná na stoličke tak aby nepadla. ale so šnúrou to určtie nemá nič spoločné
a ako píšu vyššie fajčenie a alkohol (ja som si občas dala pivko na chuť 😀 )

lussy23
18. mar 2012

s tým šitím je to podľa mňa len blbý výmysel. bože nechapem ľudí, ktorí vymyľajú takéto hovadiny a tým strašia tehotné mamičky☹ Moja mama normálne šila a nič sa nestalo.

didiana333
18. mar 2012

mna najviac pobavilo ked som bola tehotná,že moja svokra mi zakázala štrikovať (pliesť na ihliciac) na Velku noc...vraj tým sliepkam rite zašiješ.... 😀 😀 😀 no zasmiali sme sa.....
a teraz vážne...môžeš všetko...aj vlasy si farbiť.... 😀 aj sexovať,aj okná umývať...a manžo sa poteší,ak aj auto umyješ.... 😉

alicia28
18. mar 2012

caute, som v 7 mesiaci a preve som umyla okno, 🙂
nevidim dovod preco by sa mi malo cokolvek uzlovat v bruchu
😀 😀 😀 😀 tehotenstvo predsa nie je choroba,,
mne povedal gynekolog-porodnik uz skoro na dochodku,,,skuseny,,,,odbornik.... ze mozem robit vsetko ako ked som tehotna nebola,
len si mam davat pozor a byt opatrnejsia napr, pri chodeni na rebriku a pod,
to mi chcete povedat ,,,,ked je teda vsetko zakazane ze matka co ma doma 4 deti a je znovu tehotna tak prestane pre deti varit , upratovat prat a zastane cas???......... len preto ze ona je tehotna?
ved prednedavnom zeny nemali ani automaticke pracky a viac deti bolo a narobili sa aj tehotne ako kone a nic im nebolo
tak nechapem ten stres........... ohladom co mozem robit
dnesne prvorodicky su miestami az trhnute na hlavu z toho ze otehotneli ........najlepsie by bolo len pozerat a aj chodit prestat 😀

monhla
18. mar 2012

Nepi alkohol, nefajči, neber drogy, nepadaj z bycikla, či stoličky, nedaj sa na hĺbkové ponáranie, neboxuj, nelez na Mt. Everest... Inak si v kľuda ži a rob, čo ťa baví /ak sú to domáce práce v kľude sa pred veľkou nocou vyšanti 😀 😀 😀 / Ja som robila všetko normálne a malá je o.k. Teraz som znovu tehu a zasa žijem ako každý druhý človek. Povery sú fajn na pobavenie, ale nie na stašenie.

nela82
18. mar 2012

@florentina1 zalezi,ako sa citis 😉 Sama dobre vies ako prebieha tvoje tehotenstvo...
Tehotenstvo nie je choroba 😉
Ja som napr.nemohla robit vobec nic-ani chodit 😅

janci27
18. mar 2012

No som sa trochu pobavila s tym omotanim, ci zauzlenim pupocnej snury 😀 ,ja uz za necely mesiac budem rodit a doteraz som robila vsetky domace prace vratane umyvania okien..presne tak, tehotenstvo nie je choroba a netreba pocuvat take reci a citat prehnane, co pisu na internete, treba vsetko brat s rezervou 🙂
Ja som si dokonca zriedka dopriala aj pohar vinka, napr. na Silvestra alebo rodinnej oslave, alebo si odpila z manzelovho pivka..hlavne vsetko s mierou treba, skor skodi ten stres, co mozes a co nie, nez samotne prace alebo hobby, ktore ta bavia.

petkave
18. mar 2012

@florentina1 jéééj, teraz sa dobre smejem. Ja som bola polku tehu na PN,lebo moja mudra sa bála predčasného a ešte deň pred nástupom na plánovaný cisársky som doma utierala podlahy, upratovala jedna radosť, aby sme prišli s prcom do čistého. Tehotenstvo nie je choroba, ako tu písali baby a ak sa máš a cítiš dobre, nemusíš sa obmedzovať. Ja som síce mala od mudr. zakázané namáhavé aktivity, ale napriek tej PN som sa cítila fajn, tak som dokonca aj v 34 tt tepovala koberce a podobne. Prcovi sa nič nestalo a napriek blížiacemu sa termínu som bola naspodku pozatváraná ako obchod o polnoci a nezdalo sa, žeby malý chcel prísť na svet. A ako píšem, strašili ma predčasným 😀 Možno si niektorá z maminiek bude ťukať na čelo, že som bola nezodpovedná, ale myslím si, že si poznám svoje telo a vedela som si určiť, čo zvládnem a čo nie. Jediné, čo som rešpektovala, bolo užívanie magnézia a vychádzky počas PN - tie som mala obmedzené. Ale ležať na gauči ma teda mudra nedonútila 😀

ikke
18. mar 2012

sitie na elektrickom stroji kludne mozes, ak mas slapaci, tak opatrnejsie, tam sa predsalen namahaju aj svaly brucha.
umyvanie okien mozes, pokial neplanujes za den umyt cely barak a nebudes pri tom visiet za jednu nohu na rebriku...(a pit okenu 😀)
ostatne domace prace nie je dovod nerobit, davala (by) som si ale pozor na vypary z chemikalii - chlor a pod. hlavne v prvych tyzdnoch.
k rizikovym sportom, ktore boli uz spomenute, by som zaradila aj lyzovanie, aj ked uz tu ktorasi pisala, ze lyzovala do 8. mesiaca, no je tam vysoke riziko nebezpecneho padu...

ikke
18. mar 2012

jaaj, a pobavilo ma, ze je zakazane bicyklovat? 😀 to by u nas holandanky ani z domu nesmeli vyjst...
samozrejme, na horskom bicykli do kopcov nechod, ale na dobrej kludnej ceste nie je dovod sa bat 😉
vsetko s mierou.

bbubinkaa
18. mar 2012

pravda je, co vsetko baby napisali.. vsetko s mierou... ja mam zakazane jazdenie na motorke, co nikto nespomenul 🙂

florentina1
autor
18. mar 2012

ahojte baby! ďakujem Vám veľmi pekne za pripomienky a dobré rady. 🙂 teraz si spomínam, že mohla som byť asi v 3 - 4 tt., keď som vydezinfikovala celú kúpelnu so Savom... ☹ dúfam, že som s tým neublížila plodu..

cicimon
18. mar 2012

@florentina1 tak 3-4tt sa este ani neberie ze si tehu, to ti hadam este ani test nevysiel

katren
18. mar 2012

@florentina1 ja nepijem, nefajcim /ale ani bez tehu/ a ostatne robim co normalne....
chodim 2x tyzdenne na zumbu, 2x tyzdenne pilates, okrem toho 2 deti, domacnost....sex si uzivam pokym mozem, lebo po predchadzajucich dvoch tehu uz tusim, ze budem mat zas zakaz od 4-5 mesiaca do konca....takze rob ako obvykle 😉

janci27
19. mar 2012

@florentina1 no ja som v takom rannom stadiu tehotenstva ani nevedela, ze som tehotna a na dovolenke som si dopriala kazdy den alko drinky a kokteily 😀 takze by to malo byt v pohode

ga79
20. mar 2012

babulky a presso aspon jedno denne sa moze?

gretocka
20. mar 2012

no ono dost zavisi asi aj od toho, ako sy zvyknuta hybat sa pred tehotenstvom, ja sa obmedzujem akurat v aktivitach typu tobogany, behy a skoky, ale pohybu mam viac ako dost - byvame na tretom poschodi bez vytakhu, takze nakupy a starsieho synceka nosim bezne, mam 160 cm a vstavane skrine a linku az po strop, takze sa dost aj navyskakujm na stolicku ci rebrik, este pred par tyzdnami som odhadzovala sneh pred bytovkou, lebo manzelik nebol doma... aj som umyvala okna, este ma jedno caka, aj kupelnu a WC si kazdy tyzden dezinfiujem sama a nemam pocit, ze by mi to nejak uplizilo.
Co sa tyka dvihania ruk v suvislosti so zamotanou pupocnou snurou, pytaala som sa na to viacerych gynekologov a jednoznacne mi povedali, ze je to len povera...
na jednej strane treba si davat pozor, ale tehotenstvo nie je choroba !

zlatusik28
20. mar 2012

@florentina1 ahoj, no, pokiaľ ti nie je zle a tehotenstvo ťa nejako neobmedzuje, pomerne všetko ako si robila doteraz, až na tie okná 😉 akurát by si sa nemala veľmi namáhať, ale poutierať prach či utrieť podlahu... to ja som robila aj v osmom mesiaci, aspoň tak naoko 😀

miriam17
12. sep 2012

ahojte chcem sa opytat ci bicyklovanie je zakazane v tehotenstve,pretoze vsade citam,plusy ale aj negativa..dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre