Mám 17 a som tehotná

michaelka852
8. mar 2013

Ahojte, dnes som bola u doktora a povedal mi že som v 8.týždni tehotenstva. Najskôr ma to položilo aj keď som tam išla s tým že možno som v tom ale teraz to cítim trochu inak. Prvé pocity boli oco ma zabije, nedokončím školu, všetci známi ma budú ohovárať...Povedala som doktorovi že si to nemožem nechať a podstúpim UPT. Dal mi termín zákroku o 4 dni v utorok. Priateľ s ktorým som 1 rok najskôr tiež trval na interupcii ale keď sme si sadli s mojími rodičmi a začali sme to rozoberať, rodičia navrhli že by nám pomohli finančne a kým dochodím školu že by mamina bola s bábom.Ešte stále mi hovoria aby som si to premyslela že mám na to celý víkend, ale ja si myslím že sa vo mne už prebúdza materinský pud a dieťatko by som si rada nechala.Neviem ako to bude ďalej, preto ak máte niekto za sebou alebo pred sebou takúto situáciu, prosím poraďte alebo mi len napíšte váš názor.Ďakujem

sorciera24
9. mar 2013

@michaelka852 dieta je zazrak a dar.....ak osud chcel, aby sa vase bunky spojili a stvorili dalsieho cloviecika, tak sa aj stalo....a naozaj je to zazrak prirody.....ak si ho videla na sone, ako vyzera, uz mu bije srdiecko, zacina sa pomaly podobat na maleho cloveka......je to to najkrajsie, co mozes zazit...ja len, ze vsetkym by som dopriala takych rodicov, akych mas ty! vaz si ich pomoc a prijmi ju, ine to stastie nemali a nemaju.......o to viac sa budete vsetci spolocne tesit z noveho zivota🙂

emakiki
9. mar 2013

@michaelka852 ja si myslím, že už si sa sama rozhodla...urob ako ti srdce káže... je to tvoje rozhodnutie... rodičia to sice mozu mysliet vazne a dobre, ale ty budes matka.. na to nezabudaj... drzim palce....nech sa rozhodnes akokolvek, lutovat to určite nebudes...🙂

maca215
9. mar 2013

Jáj čo by som ja za babo dala ... na tom nic nie je ze mas 17 ved moje tety a sesternice sa bežne vydavali v 18 a aj deti uz boli na ceste...radšej skôr ako nikdy 😵

ylanee
9. mar 2013

bábätko si určite nenechaj vziať... je to úžasný pocit byť MAMOU

jarka721
9. mar 2013

ja som mala sedemnact a jeden mesiac ked som porodila svoju dceru 🙂 v nemocnici mi to aj dali pocitit,spravali sa ku mne ako k decku co ma decko ☹ priprav sa aj na kritiku ,ale rozhodne si ho nedaj vziat ☹ je to to najkrajsie co ta v zivote mohlo stretnut!!!urcite mi da kazda mamina za pravdu,mam dieta je najkrajsi dar a zmysel zivota!!!

mima4
9. mar 2013

@michaelka852
ja ti odporucam nechat si babatko, nikdy nebudes toto rozhodnutie lutovat. Urcite budu aj tazsie chvile v tvojom zivote, ale to dietatko ti to milionkrat vrati v pozitivnom smere.
Byt mamickou je dar, je to nieco, comu sa ani superskola, ani super kariera, ani imidz pred ostatnymi nevyrovna.... No dobrovolna interupcia zdraveho babatka je nieco, na co sa nezabuda ... ☹ nieco co si zena nesie ako balvan cely zivot pred sebou... nieco s cim sa neda vyrovnat....
Drzim palce, budes super mamicka!

simca06022011
9. mar 2013

Juuj kiez by sa to mne stalo :( nedaj sa ovplyvnit okolim, sama si zvaz co a ako, ja lutujem ze som nemala dieta skor :P v rodine mame vela zien co mali deti 18-19 rocne a aj 16-17 rocne a teda su to najspokojnejsie maminy ake mozu byt 🙂 dieta vyrastlo a ony su stale mlade a spokojne 🙂 zalezi aj na tebe ako si to budes vediet zariadit vsetko a ako ti pomozu doma..

sisaha
9. mar 2013

@michaelka852 mam kamaratku, ktora bola v 20-tich na UPT, pretoze sa citila mlada a nebol na to vhodny cas.. Teraz ma 35 rokov a nemoze otehotniet... ☹. Veľmi, veľmi ľutuje, že to vtedy urobila... Nikdy nevies ako dopadnes, preto, ak ti mama slubila pomoc, nevahala by som ani sekundu..
Ber to pozitivne, v 34-35 rokoch uz budes mat takmer dospele dieta a ked sa este vtedy rozhodnes pre dalsie (druhe, tretie, stvrte 🙂 ), to starsie ti vyrazne pomoze

betty26
9. mar 2013

určite nepoctupuj UPT máš potporu rodičov a aj priateľa uvidíš spoločne to zvládnete 🙂 Dieťa je ten najkrajší dar

reni1512
9. mar 2013

Ked mas takychto rodicov tak ani NEVAHAJ...cosiii 🙂 vies aka budes stastna s malym cloviecikom?...Urcite si to nechaj prejst hlavou, ci uz s priatelom, alebo bez neho, mas ludi co ta podporuju a lubia a tiez pomoc! 🙂 Uvidis, nebudes lutovat!

kacoorka
9. mar 2013

@michaelka852 ahoj Miska keby som bola v tvojej situacii a mala by som podporu rodicov isto by som si babo nechala, dnes je to velky dar ostat tehotna, ja som prve babo stratila,potom sme dva roky cakali na dalsie, teraz cakame treti raz stale mi hrozi potrat, nemyslim na to lebo toto by som uz nezvladla,je to na vas, ak sa vsak tvoji rodicia takto krasne postavili k tomu niet nad cim uvazovat, si sice mladucka ale ine mlade maminy by ruky nohy dali za to co mas ty, a to je dobra rodina, drzim palce

katka1981
9. mar 2013

Rodicia ti navrhli pomoc, nie je o com. Vsetko zavisi od toho ake budes mat dieta. Je dost mozne, ze si to budes krasne uzivat, este si mladucka, plna energie. To je pri detoch velmi dolezite. Zober si ze by si mala 30, za sebou mas uz vselico, a si jak taka starenka co ledva vladze. Hovorim ti ako sa citim ja s mojim manzelom 😀 Vies kolkokrat mi napadlo, ze keby som mala dieta skor, ze to take byt nemuselo? Mnohi ludia su na dieta celkom samy, ta rodicovska pomoc im neskutocne chyba a nemaju ju. Snazte sa s priatelom, aby ste boli spolu v dobrom aj v zlom, aby ste boli stastna rodinka. A zvladnete to. Dnes maju financne problemy aj ludia s dokoncenym vzdelanim aj ovela starsi ako vy. Ked ti rodicia pomozu, UPT absolutne neries. Co ak by si uz nikdy nemohla mat deti?

zuzulica
9. mar 2013

@michaelka852 Záleží na tebe,ale keď ti má kto pomôcť,nevidím v tom problém,moja mama ma mala chvíľku po 17 a prežila to. V okolí máme prípad 15r baby a 15r chalana,kt.majú bábo,normálne chodia do školy a na materskej je mama toho dievčaťa. Treba si to rozmyslieť,lebo mám aj známu,kt.išla na potrat,lebo jej rodičia chceli,aby najprv spravila vysokú školu a až potom deti,no len ona už potom potrate žiadne mať nemohla...Na tvojom mieste nerozmýšľam,keď ti má kto pomôcť,ber to tak , školu určite s pomocou rodičou dochodíš,keď ju skončíš akorát ti pôjde zachvíľu do škôlky,tak môžeš ísť ďalej do školy,alebo do práce,takže to nieje nič strašné a ako moja mamina hovorí:Ja som ešte mladá,deti už mám veľké 🙂

monika15
9. mar 2013

@michaelka852
mas to tazke ale musis rozmyslat srdcom a mozgom a nie co chce mama oco frajer svokra zeny z modreho konika. !!!
nemozes len tak porodit a dat mame... mama teba porodila... toto dieta bude tvoje !!
je to tvoja zivotna zodpovednost.
vela mladych porodi a da dieta rodicom vsak co ? ja som mlada chcem zivot, kamoskami zit vonka, disco ATD>>>>
je to strasne nezodpovedne.....
ak sa na to necitis a nemas... kludne chod na UPT>>> neni v tom nic zle.. .si mlada ...
Proste sa musis riadit a vediet co ty chces, ako sa TY budes starat o dieta a nie cela tvoja rodina ho dostane na krk.

zuzkat1
9. mar 2013

@michaelka852 co by som dala za tvoje problémy... Mam za sebou 2 potraty -nie dobrovolne ..nechaj si to babo,aby si neskor nelutovala. Ved aj rodicia ta podporuju. Mas vsetko,nepokaz to.

zuzkat1
9. mar 2013

@monika15 neni na tom nic zle?? vies o tom nieco? napr.o rizikach? uz nemusi nikdy otehotniet ak sa nieco pokazi. Ale ked dakto uprednostni disco pred dietatom tak neni o com.

fergie125199
9. mar 2013

Zdravím 🙂 mám problém..neviem či môžem byť tehotná alebo nie..antika mi nerobila dobre preto som sa ju rozhodla vysadiť..dobrala som celé balenie aj tie biele tabletky..pred 2 dňami som mala pohlavný styk ale nespravil sa do mňa, ked tak iba kvapky..potom sme to robili zase ale pozlizovala som mu to..večer som zobrala poslednú bielu tabletku..na druhý deň sme to robili znova, ale nespravil sa do mňa..iba kvapky..už som si nezobrala žiadnu tabletku večer (dokončila som balenie) je možné, že by som otehotnela? Dakujem za radu 🙂

jazmina83
9. mar 2013

@fergie125199 Ja si nemyslím že tu na forume sú gynekologicky s ultrazvukovymi očami,ktoré vedia posúdiť či si tehotná alebo nie! Ak máš problém,chod v pondelok k lekarke a nie tu nechutné opisovať čo si olizovala a čo nie 🙄 !!!!
Skôr mám pocit,že sa malé soplane zasa nudia a zakladajú tému,ktorých je tu už milión a žiaľ kazdy na ne naleti,je sobota,choďte upratovať alebo si vyvetrajte hlavy na čerstvom vzduchu!!!!!!!!

kacoorka
9. mar 2013

@fergie125199 zlatko vytvor si vlastnu otazku tu sa dievca radi ci si ma babo nechat ci nie
@michaelka852 ak babo nechces radsej ho daj na adopciu ako ho potratit, vies kolky ludia by boli stastny keby sa im dostalo tolko stastia?porozmyslaj mas cas zvaz si vsetko pre a proti

jarka721
9. mar 2013

@monika15 neda mi nereagovat na to co pises.....bola som mlada ked som sa stala mamou(nikdy to neolutujem!)bolo to tazke!z diskoteky som sa prehupla jednym smahom k sporaku a k pracke!miesto prechadzok s kamoskami som sa prechadzala s kocikom!zaverecne skusky na strednej som robila v siedmom mesiaci tehu!chodila som na cirkevnu,bola som dobrou ziackou a triedna chcela nech necham niekomu strazit malu a nech si urobim nadstavbu-odmietla som a to tiez nelutujem!zila som s otcom svojej dcerky(ktory mal radsej pivo a kamaratov ako nas dve)no otehotnela som znovu a porodila dalsiu dcerku!potom ma ocino deti opustil pre inu!dnes mam dve dcerky a krasneho syna s manzelom ktori ma lubi i smojimi dcerami(teda aspon si to myslim,kedze zial uz neverim nikomu).........nechcem ta michaelka852 otravovat svojim pribehom len ti nazorne chcem opisat ze to mozno nebudes mat lahke ale nevzdaj sa a malinke babo si nechaj 😉 teraz si na pochybach ale ked to mimčo porodis spomenies si a pochopis ako dobre si urobila ked si odmietla upt

sorciera24
9. mar 2013

@monika15 to su hodnoty, zabijanie cloveka, odsudzovanie ludi je pre teba uplne ok, len pre vacsinu spolocnosti nie...uz to pochop! 😝

kvetinka211
9. mar 2013

@michaelka852 ahoj, nebude to lahke, ani v 27 to nebolo pre mna lahke si zvyknut na velke zmeny v zivote a to aj ked sme uz dlho planovali ... ale je to najuzasnejsia vec na svete byt mamickou, takze gratulujem a tes na babatko 🙂 Myslim ze si sa uz rozhodla spravne, ked uz mas aj babatko napisane v profile .. takze zelam vela stastia, nech vsetko zvladnete a budete mat s celou rodinkou krasny zivot

snehulienka1986
9. mar 2013

michaelka852,moja gratulujem ti v prvom rade a urcite si nenechaj babo vziat,ver mi je to krasny pocit byt mamou,sama uvidis.A ked ho budes drzat v naruci,pochopis ze je pre teba vsetkym,drzim palceky.

mariuskaa
9. mar 2013

Pozri ako vypada tvoje bábätko teraz.
Tohto sa chceš vzdať? Určite nechoď!!!
Interupcie je este nezodpovednéjsie správanie za nezodpovedny nechraneny styk. To nie je antikoncepcia.

bastyna
9. mar 2013

michaelka852 v prvom rade si vaz, ze mas to stastie byt matkou, vela zien by za ten dar dalo cokolvek. Si mladucka, ale mas podporu vo svojeje rodine a tych najblizsich a to je urcite to najcennejsie pre teba i tvoje dietatko. A ludi sa neboj, ohovoria, ale potom zabudnu. Aj ja som mala spoluziacku, ktora v 16 porodila, rodicia jej pomohli, zmaturovala, neskor si dokonca urobila VS a skoncila s titulom PhDr. Bolo to pre nu neskutocne tazke, lebo musela rychlo dospiet a vzdat sa urcitych veci, ale ako tvrdi nikdy to nelutovala. Akokolvek sa rozhodnes, drzim ti palce. 🙂

janinah
9. mar 2013

kde je michaelka?

janka258
9. mar 2013

@michaelka852 ahoj,v prvom rade si nic nerob z blabolov niktorich maminiek co si dali za ciel sledovat prazdniny a ako detektivky hladaju co len zrnko naznaku vymyslenej temy.Boze baby,spamatajte sa,ci nikto nemoze mat nejaky problem alebo zena nemoze ostat tehotna len preto ze su prazdniny?No ale k veci,ja som porodila dcerku 2 mesiace pred 17-kou a nelutovala som to ani jedinu sekundu,dochodila som si skolu formou individualneho studijneho planu a teraz ma dcera uz 9 rokov,skvele si rozumieme,ked bude mat 18,ja budem mat 35,budeme obe mlade a "uzijem" si zivot potom,budeme moct spolu cestovat,chodit sa zabavit,lebo budem ako jej starsia sestra,vekovo,samozrejme 🙂 Neviem si predstavit zivot bez nej,som stastna ze ju mam a teraz dvojnasobne,kedze druhe babo sa nam uz druhy rok nedari splodit,tak mame aspon ju.Drzim Ti palce,vsetko sa da zvladnut ked sama chces,lebo kde nie je vola,nie je cesta,je to len a len na Tebe 🙂

zuzi0911
9. mar 2013

mat dietatko je to najkrajsie a najvzacnejsie co sa ti moze v zivote stat.ja osobne by som na upt nesla.ked som otehotnela mala som 18 ,ani ma len nenapado ist na potrat a bolo mi jedno co si kto mysli.nakoniec som mala super oporu v kazdom a to je velmi dolezite no ty ju mas.nezabudni ze po zakroku sa moze stat ze uz babatko nebudes moct mat a budes po nom tuzit neskor.drz sa

simonka16
9. mar 2013

@michaelka852 Ahoj ked si to dieťatko dáš zobrať bude to najväčšia chyba v živote všetko sa dá zvladnúť určite si ho nechaj ! Ak ti rodičia pmožu a priatel ta bude lubiť bude to najkrajšie obdobie tvojho života pretože to je najkrajšie obdobie života ženy .... Bez ohľadu na to či máš 17 20 30 alebo 40 ... Musíš sa však už správať ako žena .... 🙂 ale myslím že si inteligentná a zvládneš sa z dieťaťa rodičov ty stať dospelou ženou a predovšetkým milujúcou matkou 🙂 Držím palce 🙂

simonka16
9. mar 2013

@michaelka852 a ešte ....

Mama mam iba 8mm, ale mam vsetky moje organy. Milujem zvuk tvojho hlasu,
vzdy ked ho pocujem pohnu sa mi vsetky kosticky v tele. Zvuk tvojho srdiecka
je moja najoblubenejsia melodia.
tyzden 2:
Mama dnes som sa naucil ako si mam cucat palcek, keby si ma vydela povedala by
si definitivne ze vyzeram ako babo..Este som neni velke dost aby som mohlo opustit moj domcek..
Je tu krasne a teplucko..
Tyzden3:
Vies co mama som dievcatko, dufam ze ta to potesi, chcem aby si bola stastna
pretoze nemam rada ked places, tvoj hlas znie tak smutno a ja placem s tebou aj ked ma nepocujes..
Tyzden 4:
Mama moje vlasky uz zacali rast..Su vsak este malinke ale pekne..Pouzivam tento
cas na cviceniee..Uz viem pohnut s hlavickou, pohnut s prstikmi, aj rucicky a nozicky
viem vystriet ale mam este dost casu..
Tyzden 5:
Bola si dnes u doktora. Mama on ti klamal povedal ze niesom este nijake babo..Mama ja som
babo a som TVOJE babo..mam city..Mama co je to potrat?
Tyzden 6:
Zasa pocujem doktora, posobi tak chladno a bez srdca..Niekto sa mi vkrada do mojho domceka..
Doktor to vola ihla...Mama co to je? Strasne to pali! Mama prosim ta povedz mu nech prestane!
Mama ja nechcem od teba odist! MAMA POMOZ MI!!! Mama prosim..Ublizuje mi to! MAMAA!!NIEEEEEEEE!!!
Tyzden7:
Mama mam sa dobre..som v nebicku a Pan boh ma drzi v naruci..Vysvetlil mi co znamena potrat...
Mama preco si ma nechcela...???????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre