Môžem jesť žraloka, keď som tehotná?

jancikaw
9. dec 2012

čaute maminy,včera som zistila že som tehotná,a na vianoce už máme kúpeného žraloka.Čítala som,že by sa také ryby nemali jesť.Môže mi to ublížiť ak zjem nejaké 2 kúsky?

nikolet_89
9. dec 2012

@jancikaw ahoj ja neviem, kde toto pisu, ja som nic taketo neriesila, ked somo bola tehotna, jedla som vsetko aj pila okrem alkoholickych napojov, i ked pivko som si sem tam jedno male dopriala...a mala je zdrava a krasna chvalabohu

nikuska265
9. dec 2012

Keby si nemala jesť všetko čo niekde prečítaš,veľa k jedlu by ti teda toho nezostalo. Ja som zástancom všetko s mierou a s rozumom. V obvyklom množstve ti klasické , bežne konzumované jedlá neublížia. ja som sa stravovala počas tehotenstva rovnako ako predtým. možno som si akurát dopriala viac vlákniny a vitamínov,ale to mi jednoducho chutilo a telo si to žiadalo samo. samozrejme,že alkohol nie,ale aj kávu som pila -1-2denne.

sissy27
9. dec 2012

@jancikaw kým ho nepôjdeš osobne loviť, tak je to v poriadku 😉

drobcek26l
9. dec 2012

No a je otázne čo ten žralok jedol predtým 🙂 Ale teraz vážne. Myslím že kúskom takejto rybičky nič nepokazíš.

kokorunecka
9. dec 2012

Skôr by som sa bála, keby ten žralok chcel zjesť mňa...

anjelicek26
9. dec 2012

@jancikaw pokial ho nebudes jest denne ;) Tak kludne 🙂

roxy
9. dec 2012

a prečo sa nemá jest žralok? ja si dám tiež zo všetkého, akurát alkohol a surové potraviny nejem. aj ked z medovníkového cesta som si dnes odštipla 😀

zuzka38
9. dec 2012

@jancikaw ja som nejedla len musle a spol., upraveny zralok je urcite ok ;) dobru chut

billam
9. dec 2012

@roxy pretoze môžu kumulovat viac ortuti.

roxy
9. dec 2012

@billam aha, dakujem 😉

jancikaw
autor
9. dec 2012

@billam Ďakujem za článok,teraz som na vážkach,či jesť alebo nie.Alebo si dám max. 1 kúsok 🙂 .

briketa
9. dec 2012

@jancikaw s vianocnou spotrebou zraloka si nemusis robit naozaj starosti. uplne bez obav.
take vystrahy sa tykaju ludi co jedia ryby niekolkokrat za tyzden (ja) a tam ma doktor limitoval na dve porcie za tyzden (zralok, tuniak a dalsie z tejto skupiny s vyssou ortutou)
ale opakujem, ze to sa ma tyka ked jem kazdy tyzden rybu tri, alebo styrikrat...

ostatne ryby pokial su tepelne spracovane boli aj v tehu bez limitu.

billam
9. dec 2012

@jancikaw tiez si myslim, že vianocna porcia je nezavadna pre babo 🙂

lussy23
10. dec 2012

odkialmáte žraloka?

lucinocka
10. dec 2012

nejedla som len tepelne neupravovane musle..jedla som aj krevety aj ryby aj vsetky ostatne morske sprostosti co muz dovliekol domov.. ale mala ich aj tak nechcela, vsetko mi reklamovala nazad 😀

jancikaw
autor
12. dec 2012

@lussy23 tu v PK ho majú v takom malom obchodíku,v hypermarketoch som ani nepozerala,ale určite majú aj tam

adkasmolka
12. dec 2012

@jancikaw ja som v tehu jedla v poho lososa grilovaneho. Nesmies jest steaky krvave, tatarak a nic co je urobene medium. Takze ak zralok bude prepeceno uvareno grilovano podavany mozes 🙂

kobrtko
3. jan 2013

žraloka nejedz, je ich zúfalo málo 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre