Partner hovorí, že máme na bábo ešte čas

22. máj 2020

Dobrý večer žienky,
Chcem sa len trošku vyrozprávať.
Ja aj môj partner pracujeme, mame vlastný byt, sme na tom finančné dobre, nič nám nechýba.
S partnerom si výborne rozumieme, vieme sa porozprávať o všetkom, množstvo času trávime spolu ale samozrejme že niekedy treba vypnúť, tak si spravíme večer tak že ja idem so svojimi kamarátkami von a on so svojmi kamarátmi, myslím že to je normálne. Ja už dlhšiu dobu rozmýšľam o bábätku, len on mi na to vždy povie že máme čas, povie aby sme si užívali kým nemáme deti, ale už sa mi to žiada. Keď vidím nejakú tehotnú ženu tak som šťastná aj za ňu. Myslím že sa poznáme dosť, aj keď partnera spoznávame celý život. Vy ste na tom boli ako? Bábo ste chceli obaja? Alebo ak ste boli v podobnej situácii ako ja, ako ste ho presvedčili? Ja ho nechcem do toho "nútiť" bola by som šťastná ak by chcel babo tak veľmi ako aj ja,chce, ale pozdejšie, už sme aj mená pre babo vyberali ale babo zatiaľ ešte nie je ani na ceste 😁
Ďakujem za každý komentár, pekný večer ☺️

kiki68
22. máj 2020

My sme tiez takto boli a dva roky sme pockali este. Dobre sme spravili. Povedali sme si ok , ideme este stihnut Maledivy odpotapat a v septembri skusime po tom co dostaneme z gyndy zelenu vlitnut na vec. A bolo hotovo. Ono treba sa na to pripravit z oboch stran. Je to totiz slusna psychicka rozsekavacka. Aby potom nezacal jeden streckovat, ze on s tym nebol stotozneny a pod. Ono to neni len tak, lebo chces mat partnera a otca, co stoji pri Tebe a dietati. Nie ze si odmasiruje na tenis a trap sa ako vies.

autor
22. máj 2020

@ledgerka áno tomu rozumiem, samozrejme ak by bola už taká situácia že aj on je pripravený tak malú svadbičku by sme spravili, ale takto sa nam to ešte nežiada keďže ešte nie je pripravený.

autor
22. máj 2020

@kiki68 áno, rozumiem 🙂

autor
22. máj 2020

No tak dievčatá, ďakujem za každú radu a názor, a ešte pekný večer prajem 😇 ahooojte

ivinkapink
22. máj 2020

ahoj nechcem vas strasit, ved nemusi to byt vas pripad...ale teraz je vela parov, ktori konecne chcu mat potomka ale nejde to...snazia sa niekolko rokov...my sme prvu dcerku mali ked ja som mala 29rokov /dva roky sme boli manzelia, a celkovo sme boli spolu 10rokov/ a druhu sme chceli ked prvorodena mala cez rok a nic...a nic a nic...podarilo sa az po troch rokoch...a tiez sa mojmu moc do toho nechcelo, tak skoro po prvej...treba sa porozpravat aj o takejto moznosti...cim je clovek starsi tym je to narocnejsie..

alexk12
22. máj 2020

Podľa mňa on deti ešte nechce a dlho nebude chcieť tak do 35ky aj možno, tebe ťahá na 30 jasne ze chceš dieta

mam1na
22. máj 2020

Muži sú v tomto zväčša vo výhode, narozdiel od ženy. Moja kamarátka z detstva, tiež si s priateľom vraveli, že majú ešte čas, chceli si ešte užiť "bezstarostný" život vo dvojici, a je tomu už 15 rokoch, čo sa pokúšajú o dieťatko. Už sa toho sna vzdali. Majú psíkov, mačičky, aj keď - vždy je nádej, no mladí sme iba raz. Mladosť, a s ním sila, energia, elán...

ivanak49
22. máj 2020

Určite je každý vzťah iný no myslím si že by ste to malý chcieť obaja... Mam kamarátku ktorá chcela babo on nie no nakoniec ho do toho nejak ďasa povedať donútila teraz neustále plače že jej vyčíta že ty si chcela dieťa nie ja tak teraz nerev že idem s kamarátmi cez víkend na futbal a niesom s vami doma..... Ja zas mam priateľa ktorý bol motorkár mne to vadilo po čase sa sám rozhodol že motorku dá preč lebo by chcel rodinu..... Teraz čakáme babo a musím povedať že už teraz je úžasný nastávajúci otec a to ma 28 a ja 25... Babo sme chceli rovnako a plánovali sme... nikdy nezabudnem nato ako sme pri tom teste stali obaja a čakali ☺️

martinka13
22. máj 2020

Vek akurát. Nemusí to vyjsť na 1x. Nie je na čo čakať. A najmä, ak plánujete viac, ako 1 dieťa

luccija
22. máj 2020

Máme čas rok, dva a potom ďalšie 2 pokým sa zadarí.Nie už by som nečakala sú chlapi, ktorí nie sú pripravení nikdy.Dieťa nie je balvan, ale obohatenie života.Dajte si napríklad rok a viac to neodkladat.Tak či tak ste spolu už dosť dlho nie je načo cakat

denise17
22. máj 2020

My sme s manželom chceli obaja, 3 roky sme sa snažili a nič. Proste sa nedarilo. Ja som mala nejaké zdrav problémy ale on bol v poriadku. Každopádne nám to trvalo dlhšie. Takže aj keď nie je na to pripravený, mali by ste sa aspoň dať vyšetriť dopredu či máte "možnosť" čakať..môže sa vám to podariť na prvýkrát ale môže to trvať aj dlhšie..

katulienkax
22. máj 2020

Ja osobne by som do dietata bez svadby nesla a nepaci sa mi ked maju dvaja dieta a oslovuju sa ze partner ale to je moj osobny nazor. Nie je to len zdrap papiera ale aj vacsie prava ked sa nieco stane napr pravne naroky, dedicstvo, vdovske apod. Uz len v nemocnici navsteva ako manzel ma vacsie prava ako partner.

ivangeline
23. máj 2020

My sme na tom vekovo podobne a mame 2 deti a sme spolu nieco vyse 6 rokov.. Urcite je v tom nieco viac preco nechce deti. Dajte uprimny rozhovor co mu v tom brani. Ak chxete len jedno az dve tak hadam s tym problem nebude aj neskor. Vela zien ma uz deti aj po 30tke. Treba rozhovor. Nechce sa viazat deťmi...

miadi
23. máj 2020

No neviem mne sa to nezda.Mozno ta len tak odpinkava ze neskor neskor a v podstate tie deti nechce vobec alebo ich nechce s tebou. Len nema odvahu ti povedat uprimne pravdu.Mala som fajn vztah nebol vsak pripraveny posunut ho dalej chcel si uzivat a riesit karieru nie manzestvo a rodinu..mal vtedy 30r a teraz ma 40 a stale zije rovnako.. Ja som snim nastastie nestratila 5rokov iba 2.5. Cestovat sa da aj s detmi to je taka smiesna vyhovorka. Od 10m som s malou(bude mat 5) bola uz 3x na Sk 2x v mexiku 3x na floride v Omane vselikde ..Staci mat financie a brat ohlad na potreby dietata. Kto chce ide aj s babom na Maledivy.
Vzdusne zamky ako meno a kde by malo dieta izbu je najlahsie stavat a ked vidi ze ti tym robi radost tak nema problem. Muzi sa koli dietatu nezmenia. Skor je to tak ze sa vzdaju toho behania von a "uzivania" si s kamosmi ked sa zalubia a zacnu travit viac casu so zenou kamosi idu bokom a zostanu bokom na obcasne vyrazenie si.. Alebo su na stale rovnakej urovni zena a kamosi akoby bol stale single a stakym mat dieta nie je vobec idealne . Taky ma problem venovat sa zene a detom chce si vecne uzivat bez rodiny. A zena nech sa stara o vsetko sama.Ty musis vediet aky je tvoj partner. Mala som tolko co ty ked som ukoncila ten vztah ktory nikam nesmeroval nerastol. Asi som staromodna pre mna manzestvo nie je iba papier..(ten papier je najmenej neviem ani kde mam sobasny list :D ide o ten slub ktory sme si dali.Ked nechce este deti tak by ste mohli poriesit aspon tu svadbu. Moze byt minimalisticka jednoducha bez ritualov bez vela hosti bez mecheche. Ide o to ci sa chce stebou zaviazat. Oficialne. Ale stym ze tie deti raz 100%budete mat. Ze to mysli vazne. On mozno nikdy nebude pripraveny na dieta mozno ho to pohlti az ked sa babo narodi. Pre muzov je to take abstraktnejsie ani teho neveida tak prezivat ako zeny. Zive babo ktore mozu drzat na rukach az vtedy si uvedomuju ze je to nieco uzasne. Musis sa snim este porozpravat o vasej buducnosti.

sara07
23. máj 2020

tak ako tu svadbu by ste mohli poriešit, 5 rokov je naozaj dost hlavne ked spolu byvate a mate byt

jaskolka
23. máj 2020

Na dieťa sa podľa mňa nikdy pripraviť nedá. Bud ho chceme, alebo nie. Akceptujem také oprávnené čakanie, že ešte nemáme kde bývať, alebo trebárs veľmi zla finančná situácia, ale zase tiež to nemôže byť nejaká výhovorka, dlhoročný argument.. Ú vás zase toto vôbec nie je prekážka, keďže mate byt a pracujete obaja. To, že "deti teraz nie, lebo si chcem užívať" mi príde také, ako pekne obalenie slovíčok, "vieš, zlatko, ja ich moc nechcem, netúžim po tom reve a plienkach,a zodpovednosti, ale bojím sa ti to povedať rovno". Vek 35 a vyššie síce u chlapa nemusí nič znamenať, ale úprimne, plodnost klesá aj u nižších kategórii. Nie každý je Karel Gott😃😃ani neznamená, že ty okamžite budeš v tom, ako to raz urobíte bez ochrany. . A argumenty "ty si ho chcela, a donútila ma" už ozaj považujem za zbabelost u chlapa. Pozorujem však, že čím ďalej je viac takých, neviem, či pohodlných, či zbsbelych chlapov, čo najradšej by nikdy nemali zodpovednosť za, rodinu, lebo proste chcú len slobodu a užívanie si.

thoughtfulweirdo
23. máj 2020

Ja si nemyslím, že existuje "pripravenie" na dieťa 🙂 ja som k prvému prišla ako slepé kura k zrnu, kým som stihla dopovedať, že by sme mohli prestať dbať na ochranu, už som bola tehotná 😂 po druhom som začala túžiť 3 mesiace po pôrode, prešli 2 roky, kedy som si každý mesiac hovorila, že veď by mi menzes ani nemusel prísť, a keď sa teraz rozhodujeme, či ideme do druhého, zrazu mám bobky a bojím sa- a to som žena, hormonálne aj emocionálne sice chcem, ale keď zapojím mozog, vidím samé nevýhody. Podľa mňa väčšina chlapov takú túžbu po deťoch cítiť nezačne, skôr ich majú preto, že sa to má a žena chce. Ja by som na tvojom mieste skúsila porozmýšľať nad nejakou časovou osou, ako by to tebe vyhovovalo, kedy najneskôr chces otehotnieť a predostrela by som to partnerovi a snažila sa s ním dohodnúť na nejakom reálnom pláne, nestačilo by mi "veď niekedy raz budeme mať". Držím palce 🙂

gagik
23. máj 2020

Cize nechce ani dieta ani svatbu. Chce len sex a svaty pokoj...po piatich rokoch vztahu trocha malo.

betulinka1
23. máj 2020

Je super, ze sa o tom rozpravate a priatel ma pravdu. Ked mate zazemie, teraz si trosku uzite, uzivajte si jeden druheho, slobodu, cestovanie a tak. Neriesila by som to, nie je kam sa ponahlat. Co tak najprv planovat spolu svadbu a potom dieta. Ked ani svadba ani dieta, mozno ma pochybnosti. Netlacit na neho, cim vias chces ty, tym viac ho to bude tlacit a nemusi byt dobry vysledok 😉. Zit pre dnes kazdy den.

kikulienkadd
23. máj 2020

Ahoj,každý má svoje nastavenie, najlepšie, keď sa dvojica vo svojich cieľoch zhodne. Vo vašom veku sme sa s mužom brali po 2 ročnom chodení. Nemali sme ani byt. To prišlo po svadbe,relatívne rýchlo. Čo nás ale prekvapilo, na dieťa sme čakali 4 roky, napriek tomu,že sme veciam nechávali voľný priebeh. Píšem ti to len preto,aby si si nemyslela,že veci idú vždy hneď ako chceš. To,kedy sa chce tvoj partner dopracovať k deťom je dobre vyriešiť čím skôr. Aby ti o 10 rokov nepovedal, že už sa cíti príliš pohodlný na to,aby mu to narušilo nejaké uplakané bábo.

prea
25. máj 2020

Ja som vola na tom rovnako prácu sme mali byt kúpený... povedala som mu že ak nechce som somnou deti po 5 rokoch vzťahu nech mi nebráni mat tie deti s niekym iným nech sa rozídeme... že mne to vážne bije na hlavu že to chcem... nahneval sa odišiel z bytu po hodine prišiel a povedal mi že ma nechce stratiť tak som mu navrhla kompromis že k určitému mesiacu začneme s výrobu mimi... súhlasil že som ho do Toho nenatlacila hneď ale dovolila som mu rozhodnúť mesiac... na prvý sex sa nám podarilo dnes sa tešíme už som v 5 mesiaci 🙂 držím palce hlavne s rozumom chod na neho nie s nátlakom úkaz mu že ti na tom záleží aby ste boli rodina a ak to tak nechce keď ty to tak cítiš tak bohužiaľ inde čakajú muži čo chcú mat deti a rodinu 🙂

ingelika78
25. máj 2020

Pre mna by bolo 27 rokov velmi skoro. Ale to som ja . N druhej strane nikomu neodporucam mat prve babo v tak absurdne vysokom veku ako ja ☹

karmen118
25. máj 2020

Môžno máte čas, možno nie..My sme to mali s partnerom tiež pekne naplánované - najprv vlastné bývanie a potom deti s tým, že som chcela byť tehotná s prvým dieťatkom v 25 rokoch a v 30 odrodené aspoň 2 deti - plánovali sme s mužom, že chceme mať 3 detičky, ale nedarilo sa mi po VŠ zohnať poriadnu prácu aj kvôli nejakým zdravotným problémom, čo som mala - tým pádom kúpa nášho vlastného bytu sa odložila.
Keď som mala 27 už sme mali vlastné bývanie, ale nastal nový problém - nedarilo sa mi skoro 3 roky otehotnieť - prešli sme si vyšetrenia a všeličo + jeden potrat ešte v skorých začiatkoch tehu... vytúžená dcérka sa narodila pol roka pred mojimi 31 narodeninami, mať čas je veľmi relatívny pojem...
Máme teraz deti dve - dcérku a synčeka, chceli sme 3 deti, ale neviem či stihneme mať to tretie - po 36 rodiť už veľmi nechcem - muž je odo mňa starší a prestáva sa na 3 dieťatko cítiť ☹ + teraz na to nie je ani vhodná doba kvôli finančnej stránke, korona pokazila plány, kedže firma, kde robí je závislá od výroby a prepráv. Vážne nečakaj na to, kým sa on bude cítiť na dieťa, čo ak sa naň nebude cítiť nikdy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre