Som tehotná, partner ma nechal a neviem čo ďalej

lillynqa
19. máj 2012

Ahojte... Vela citavam Vase prispevky, tak som sa rozhodla ze sem tiez napisem svoj problem. Nemam sa s kym porozpravat, komu sa zdoverit a citim sa tak na nic... S mojim priatelom sme spolu boli skoro 2 roky... Posledny rok som pocuvala len o tom, ze by chcel aby sme spolu mali dieta.. Potom tato tema u nas utichla.. Po jednej velkej hadke odo mna moj priatel odisiel a neozval sa tyzden, nechcel o mne pocut... Je pravdou, ze som bola nervozna a vybehla som nanho kvoli hluposti, ale necakala som ze kvoli takej malickosti odide a ukonci nas vztah... Stalo sa to pred 8. dnami... Vcera som zistila ze som tehotna, asi v 5 tyzdni... dlho som plakala a premyslala co robit a tak som mu zavolala co sa deje... Prisiel za mnou, sli sme sa prejst a cely cas ma obimal a vravel ze sa nemusim nicoho bat, ze vsetko bude v poriadku, bude so mnou kazdy den, lebo ma lubi a mat babo bude spica... Nechce aby som si to dala vziat... Dnes rano mi vsak zavolal ze sa chce stretnut... To co mi povedal som vobec necakala a strasne ma to zranilo... Vraj mam ist na interupciu, ze on ziadne decko so mnou nechce a ked to nespravim tak prenho jednoducha ani ja ani male exitovat nebudeme a mam si robit co chcem... Opytala som sa ho co sa stalo a povedal mi ze si to premyslel a odsiel... :( Ja neviem co si mam mysliet a co mam robit... Po babatku som tak velmi tuzila... nerozumiem tej zmene a netusim co bude dalej... Poradte mi prosim, ak sa to vobec da...

p3tra11
19. máj 2012

@lillynqa je mi velmi luto, v akej situacii si sa ocitla... ktovie, co tvojmu expriatelovi lieta hlavou, ked meni nazor, ako aprilove pocasie... 😠
ak ti smiem nieco poradit, nechod na interupciu, nechaj si malinke, ono nemoze za to, ze ma otca kretena...

anjelicek26
19. máj 2012

@lillynqa - no taka prudka zmena u neho je asi reakcia na rozhovor s kamosmi alebo rodicmi. Niekto, kto mu nabulikoval ine hovadiny. Skus sa upriamit na tu prvu reakciu a kludne predychavaj, ta prva bola pozitivna.

Budes mat babo, uzasneho maleho cloviecika, ci bude on pri tom je uz na nom, ale to dietatko je tvoje, rodicia ta podrzia, on ak nic ineho bude platit pekne vyzivne kazdy mesiac. Financne to zvladnete aj sami a to, ze on zmeni nazor, ze sa mu to utrasie, uvedomi sa - to je pravdepodobne. Je to cerstve, neplanovane, musi sa to utriast.

Keby som tu ja napisala reakciu mojho terajsieho manzela na neplanovane tehu s nasou dcerkou, tiez by s toho vysiel ako chrapun 😖 Cas vsetko zahladil, dnes sme uzasna stastna rodina, aj ked ta reakcia prva jasne - zabolela. Daj mu sancu sa spamätat, na temu potrat -- mu povedz, ze NIE - a nech proste zabudne, ze by taka moznost existovala, ze bude mat syna alebo dcerku a je len na nom, ci to dieta bude vyrastat bez neho.

Drz sa, ja vie, ze je to cerstve. Ale ako postupne budes citit z bruska kopance, pochopis, to stoji za to.

lillynqa
autor
19. máj 2012

@p3tra11 ked si predstavim, ze by som sa ho mala vzdat ide mi puknut srdce... viem ze to nedokazem...

monyccka
19. máj 2012

Este raz, ci tomu rozumiem spravne - si tehotna, dietatko si velmi chcela a teraz zvazujes interupciu? Lebo Ta nechal frajer? ???

chelonka
19. máj 2012

@lillynqa moja je to magor, ako píšeš, že si po babatku túžila tak si ho určite nechaj bo potom neskôr budeš možno velmi lutovať že si ho dala preč a budeš nešťastná.

lillynqa
autor
19. máj 2012

@anjelicek26 dakujem... ja uz jedno dietatko mam, viem ake je to uzasne.. a po tomto som velmi tuzila.. myslela som ze po mojom exmanzelovi ma uz nikto neprekvapi... ale hold, prekvapil

lillynqa
autor
19. máj 2012

@monyccka nie monyccka, nezvazujem ju... ani na sekundu.. to len co chce on

anjelicek26
19. máj 2012

@lillynqa - daj tomu fakt cas. Uzivaj si tehotenstvo a on nech si urovna priority. Teraz si dolezita len ty a mimi. A ci sa tohoto zazraku zucastni alebo premrha takuto uzasnu sancu - to uz je na nom.

lili_mia
19. máj 2012

@lillynqa ako na teba reagujú jeho rodičia? pretože takýto obrat podľa mňa znamená "dohovor" rodičov .. môj kamarát, už ženatý, ale niekoľko rokov dozadu mal priam peklo .. jeho priateľka otehotnela, doma sa to bála povedať, jeho rodičia nelenili a mladým uvoľnili horné poschodie, aj nábytok do detskej im nakúpili, nový, mladí nevedeli čo od dojatia robiť.. slečna sa stále bála rodičov až raz .. prišla, že sa s ním rozchádza a už ho nechce vidieť a že mu nedovolí ani kontakt s dieťaťom .. potom sa od známej sestričky dozvedel, že bola na potrate 😢
ešte kým boli spolu, tak sa jej rodičia vyhrážali, že ju vydedia, ak s ním zostane, vadila im jeho epilepsia a dedičnosť tohto ochorenia, že oni nechcú invalidné vnúča
časom si našiel rovnako úžasné dievča, mala som podozrenie, že náhrada za poslednú ex, ale videla som, že ona na neho inak reaguje, jemu sa pri nej zlepšil stav, záchvaty dočasne zmizli, neskôr sa objavili, ale nemal ich toľko koľko pri tamtej .. ktovie prečo ich vtedy mal, či sa trápil kvôli možným svokrovcom, alebo to nebola tá pravá láska

najprv si sama utried myšlienky .. bábo ti prinesie tie najkrajšie chvíle aké sa len dajú, také krásne vianoce si ešte nezažila 🙂 a chlapa nechaj tak, myslím tým, neozývaj sa, nenaliehaj .. číslo na teba má, ak bude chcieť, ozve sa, ak sa bude báť, nech, on to pokazil, nech sa ozve on .. možno časom mu pošli mms z utz (ale až vtedy, kedy potrat už nie je možné vykonať, aby si mala niečo na obranu drobčeka) a uvidíš, čo sa bude diať .. ja ti držím palčeky, aby si pocítila, čo je správne a riadila sa tým

p3tra11
19. máj 2012

@lillynqa som rada, ze vobec nad touto alternativou neuvazujes... 😵 😵 drzim ti prsty, vsetko zvladnes, uz z tych par tvojich slov citit, ze si silna zena a vsetko zvladnes... teraz sa len netrap nad ex, ale tes sa 🙂 je dokonca vedecky dokazane, ze uz ten "zhluk buniek" co mas v brusku, dokaze citit, ci ho matka prijme alebo nie, tak vysielaj pozitivne signaly smerom do bruska 😵 este raz: drzim prsty 😉

viki75
19. máj 2012

kolko mas rokov?

monyccka
19. máj 2012

@lillynqa Asi je to neprijemna situacia, urcite Ti je tazko, ale co vlastne riesis? Ci sa k nemu vratit, ci ho rposit, alebo co? Nerozumiem tomu "neviem co mam robit"..

janie80
19. máj 2012

@lillynqa je mi luto, v akej situacii si, ale sama pises, ze si male nedokazes dat vziat... Tak si ho teda vziat nenechaj... Ono nemoze sa to, akeho ma otca... Ked to takto tazko znasas teraz, predstav si, kde bude tvoja psychika po pripadnej interupcii... V pr.... Je to este cerstve, mas dost casu na rozhodnutie, na zmierenie sa so situaciou, mozno ex zmeni nazor a bude ti pomahat... Velmi drzim palce, nech to dobre dopadne... Ak si drobceka nechas, myslim, ze urcite nikdy neolutujes... 😔

lillynqa
autor
19. máj 2012

Ste SUPER kocky !! Dakujem 🙂)) Budem bojovat ako sa len da

alenka600
19. máj 2012

@lillynqa Neviem co u neho sposobilo taky prudky obrat, ale kazdopadne je to znak jeho nestability. A to do zivota nie je dobre. Nebudem Ti radit, ze kasli na neho, je to kreten a podobne, lebo taketo rady sa lahko rozdavaju cez internet, tuna MK sa vzdy pise - odid od neho, nezasluzi si Ta. Ale realita je realita.
Nemozes ho znasilnit k tomu aby Ta chcel. Nepises ako si na tom financne, ci mas podporu rodiny (ak si to napisala, prehliadla som to 🙂 Ak babatko chces a si schopna to ustat financne, tak sa tes z toho co mas! Nebud na neho zla, nevnucuj sa, nechaj to plynut - ked uvidi, ze sa mas dobre, ze Ti rastie brusko atd, tak mozno sa mu to v hlave zase prepne. A ak je fakt taky divny, ze mu nevadi, ze bude po svete behat jeho dieta a on pri tom nebude.....tak tam nie je co riesit. Mozem Ti garantovat, ze nikdy v zivote neolutujes ak si dietatko nechas, krasne sa da zit aj bez otecka a kolko je mamiciek s dietatkom co si nasli nakoniec priatela?
Teraz sa nestaraj o partnera, toto si musi on rozmysliet, nasilim ho nedoinutis a stresovat sa nema zmysel. Uzivaj si tehotenstvo v ramci moznosti. A mysli na to, ze sice to nie je ten scenar ako si si zelala, ale kolko ludi nema sancu mat dieta a ako by chceli. Vacsina katastrofickych scenarov sa nenaplni, ludia Ti pomozu a zvladnse to. Drzim Ti palce!

alenka600
19. máj 2012

@monyccka Mozno len "nevie kde je sever", chce sa vykecat, poradit, pocut nazor. Mozno nehlada konkretnu radu, ale aj mne sa stava, ze mam pocit, ze sa mi stalo nieco hrozne a vsetko vidim v ciernych farbach a zavolam niekomu, alebo mi pride fajn email a zrazu si poviem "to co riesim"? Nad cim sa trapim? To je dobra blbost takto sa zozierat. Niekedy potrebujeme len zmenit uhol pohladu.

lillynqa
autor
19. máj 2012

Tu nejde o financie... To by som zvlôadla... Podporu rodiny nemam ziadnu. Problem je v tom ze som rozvedena a uz jedneho syna mam. Bude mat na jesen 5 rokov. Manzel ma opustil po 6 rokoch. A ked som uz neverila v nic po 3 rokoch samoty prisiel on a ja som sa zase usmievala... A tomuto teraz naozaj ani minimalne nerozumiem... Ja si svoje babatko nedam!!! To je jedina vec ktoru viem...

ajca123
19. máj 2012

@lillynqa ahoj nechaj si tu malu fazulku pekne v brusku 🙂,neboj zvládneš to..
U nas bol plánovaný len Pato a Filipko a Riško bola nahodička 🙂)) a som rada že ich mám toľko...

lillynqa
autor
19. máj 2012

ani neviete aka som rada ze som tu napisala.. ste naozaj super a velmi vam dakujem za kazdy prispevok...

lili_mia
19. máj 2012

@lillynqa teraz aj tak nič neporiešiš, chce to čas a dozretie jeho postoja .. ja si myslím, že dieťatko je to najlepšie, čo sa ti teraz mohlo prihodiť .. možno niekde v zákrute na teba čaká chlapík, ktorý má zlý spermiogram a tvoje dve detičky len a len uvíta 🙂

mamavera
19. máj 2012

@lillynqa tak bude mať tvoj synček súrodenca. No a čo? V severských krajinách žiadny zázrak. Tvoj priateľ má zrejme vo svojej hlave totálny chaos - hádka, rozchod, prvotná radosť z tvojho tehotenstva a potom sa vyskytol niekto, tiež typujem rodičov a kamarátov, kto mu dával "premúdrelé rady". Tiež ti radím nekontaktovať ho, keď bude chcieť prihlási sa sám. Keby si mu volala ty, budeš vyzerať, že si bez neho bezradná. Maximálne mu pošli foto zo sona, ako ti tu radia a hotovo. Dáš mu tým najavo, že si silná osobnosť, ktorá si je schopná uhájiť svoje a nebude prosíkať. Držím palce.

marianax
19. máj 2012

Moja ten tvoj priatel je nestaly zrejme to v hlave sam nema jasno a nevie co od zivota chce alebo ho niekto ovplyvnuje a to je chyba ked si to babo chcela bola by velka chyba si ho dat prec nebudes mat mozno toho priatela ktory by ta i tak nepodrzal vtedy kedy by si to potrebovala ale budes mat svoje dieta a to ti da lasku vsetku na svete 🙂 ja cakam 5-te babo a tiez to na zaciatku nebolo kto vie co ale mam manzela ktory nas lubi a stara sa o nas ty cakas prve s jednym babom to zvladnes neboj 🙂 drzim palce a bud statocna ved si ZENA !

annalena
19. máj 2012

@lillynqa my sme na Vianoce vymyslali mena pre mimco, 8.1. mi vyznaval lasku ako ma hrozne lubi, 9.1. ked som si robila tehu test a nasla som // prisiel, sedel ako obareny, potom mi oznamil, ze ho to sokuje a musi si to premysliet, 10.1. uz ani nevosiel ku mne dnu, len mi medzi dverami oznamil, ze je to moj "problem" a mam sa rozhodnut ako chcem :( ....tak som sa rozhodla....a o par mesiacov bude mat moj "problem" uz 3 roky 🙂 a je to ten najkrajsi a najuzasnejsi "problem" aky som kedy mala ;) zijem v zahranici sama bez rodiny a zvladame to. s otcom niesme v kontakte, obcas malej posle nejaky darcek (Vianoce, narodky) ale to je vsetko.

lillynqa
autor
19. máj 2012

@annalena chlapi su neskonale sv..e.. zvladneme to, vsak?

lili_mia
19. máj 2012

@annalena to fakt? !!!!!!!! kokos, ani neskôr sa neumúdril? aspoň vysvetlil, že prečo? bol tam pokus o návrat, ale povedzme, že ty si už nechcela?

lillynqa
autor
19. máj 2012

tak dievcata.... PRAVE MI VOLAL... vraj mu nemam robit zbytocne problemy a mam si to dat vziat, povedala som NIE, ze ho budem lubit ako som lubila jeho a budem to male lubit aj za neho ked on o to nestoji... povedal mi ze robim chybu a nemam ho viac kontaktovat a polozil... takze... naberiem vela sily a idem do toho sama... NEDAM SI SVOJE BABATKO... drzte mi prsty

lili_mia
19. máj 2012

@lillynqa nie si sama, sme s tebou ♥♥♥

janie80
19. máj 2012

@lillynqa myslime na teba... Zvladnes to a on raz bude hlavu o stenu bit, aky bol hlupy a pripravil sa o moznost byt sucastou zivota svojho dietatka... 😔

anjelicek26
19. máj 2012

@lillynqa - presne tak, nie si sama 🙂

annalena
19. máj 2012

@lillynqa su a este ake ☹ mozno to bude zniet smiesne, ale ja som cele tehu pocuvala pesnicku Männer sind Schweine 😀 a cim hlasnejsie mi to revalo, tym lepsie som sa citila. Dufala som v zazrak, ze sa spamata, ze sok a pod.... ale ked si pocas terminu porodu zajednal 2 tyzdnovu dovolenku v Tunise so svojou staronovou priatelkou, tak to bola posledna kvapka. Mala mala skoro mesiac, ked ju videl, aj to dodnes lutujem, ze som sa nechala zlomit okolim a ukazala mu ju, lebo to k nicomu neviedlo, skor mi prislo, akoby dosiel do ZOO sa pozriet na nejaku opicku. ☹
zvladneme to urcite 🙂 a pokial si babatko chcela, nedavaj si ho prec, ono ti vsetko vynahradi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre