Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

sandey
10. sep 2016

@gabusssa no tomu never ja som v 31 síce potratila, ale otehotnieť mi trvalo trištvrte roka, potom v 33 tiež trištvrte roka a posledné v 39 na prvý krát, takže ja čím staršia tým plodnejsia 😀😀😀

gabusssa
11. sep 2016

@sandey No tak to si jedna z tých šťastnejších 🙂

bestmate
11. sep 2016

@diablica130 no ty si zrejme z tych samonasieracich typov ludi, od teba radsej ruky prec, do mna sa neobuvaj ak mas mindraky, napisala som len svoj nazor. Bodka!!!

vanessa786
12. sep 2016

Aj mne...nečakala som to....a nechápem, prečo......prečo práve ja:(

hanus22
19. sep 2016

@vanessa786 ja som tiez prisla o babo v 11tyzdni tiez nebilo srdiecko

vanessa786
19. sep 2016

@hanus22 A prišlo sa na to, prečo bábo odumrelo? Mne sa to stalo už druhýkrát po sebe, s odstupom troch rokov.

michaelamilan
19. sep 2016

@vanessa786 na hematologiu ťa gynekolog neposlal? Mňa po 2potrate poslal a zistili mi vysokú zrážanlivosť krvi. Tretie tehu bolo úspešené. Mám živé zdravé šidielko 🙂

italy2
19. sep 2016

Všetkým tehu aj mamičkám po 40tke gratulujem a fandím...žite spokojne..veľa zdravia)))

risuliatko
19. sep 2016

Ja osobne som porodila po 40(42) a som nesmierne stastna, mam krasneho chlapceka , ktory ma uz dospeleho brata😊je to uplne ine ako pred 20-imi rokmi😊takze drzim palce vsetkym maminam po 40-tke, nicoho sa nebojte a myslite hlavne pozitivne😉☺️

hanus22
19. sep 2016

@vanessa786 nie neprislo sa na nic tiez som dva krat prisla o to prvy raz v 7tyzdni a druhy v 11 teraz pojdem na hematologiu a na genetiku

lela123
10. dec 2016

@ciernatko no ako pokračujete, vidím, že tusak bol dobrý. Dúfam, že si to užívate 🙂

ciernatko
10. dec 2016

@lela123 pokracujeme pekne dneska som zacala 21tt.polovicka sa tesi a vsetci okolo tiez a aj ja.Cakame dievcatko tak som vytesena😉

lela123
10. dec 2016

@ciernatko tak super

ciernatko
12. dec 2016

@lela123 ano dakujem,super je to ze je vsetko v poriadku

lela123
12. dec 2016

@ciernatko áno to je hlavné. Tak prajem všetko dobré, nech to dotiahnete do úspešného konca 🙂

ciernatko
12. dec 2016

@lela123 ďakujem

lela123
4. feb 2017

@ciernatko ahoj, ako sa darí 🙂

paloma76
4. feb 2017

@risulniatko...presne tak, je to super...vsetky budúce Maminy po 40-ke ...teste saaaa, je to super mat babo aj v tomto veku, ja uz mam 41 r a mam 7 mes. syna, 10r.dceru a 20r.dceru.Vsetkym drzim palceeeee😘😘😘😘

kataina
4. feb 2017

krásna debata, teraz som na nu narazila. Uprimne blahozelám všetkým maminkám nad 40 (ved aj tým mladšim🙂 )

@bestmate našťastie sa Teba nemusí nikto pýtať či môže mať dieťa po 40. A tie Tvoje jediné správne názory, že žena po 40 nemá mať dieťa HA HA HA sa smejem, tak daleko si anilen mentálne nedorástla, ako tie 40+ Nie je dôležité pre dieťa kolko máš rokov, ale aký vzťah si s dieťaťom vytvoríš teraz aj v jeho dospelosti. A ja mienim dobre vyzerať aj v 60, Ty už bud kludne stará Ha ha
Ja som prišla k Dr. po 40 že som tehotná, a čo budem robiť, taka stará??? A on s obrovským úsmevom mi na to, že ľudstvo by vymrelo, keby tak každý uvažoval a že aj on mal dieťa presne v mojom veku a velmi ma v tom podporoval. Teraz mam 4 ročného syna a nič nelutujem, dokonca si neviem predstaviť o kolko chudobnejší by som mala život bez neho
A na jeho stužkovej sa budem len šťastne usmievať, že kúsok toho šťastia aj mne Boh dal a nech si každý myslí čo chce

kakatulik
4. feb 2017

A ver,ze na tej stuzkovej budes vyzerat lepsie,ako mnohe o 10-15-20rokov mladsie maminy.🙂

dadika41
4. feb 2017

Budem mat 44 a taketo dva zazraky mi tu este pobehuju😁

ciernatko
4. feb 2017

@lela123 ahoj. Dobre dneska som zacala 29tt cakame princeznicku a velmi sa tesime.

lela123
4. feb 2017

@ciernatko to je krásne 🙂

bevab
5. feb 2017

Ahojte, super vsetkym mamickam gratulujem. Mam 42 a este raz by sme to chceli risknut. Dufam, ze otehotniet sa aj v tomto veku da prirodzene 🙂

lela123
5. feb 2017

@bevab teším sa, že niesom sama, ja idem mať 41 a tiež to ešte asi skúsime, to by bolo štvrté moje a dokopy piate 🙂

elise
5. feb 2017

Mne sa vlani v augudte narodila dcera tretie dietatko msm starsieho syna starsiu dceru. Mala som 41 r a 3 nesiace. Nic krajsie sa neda zazit. Som stastna a drzim vam vsetkym palce .

lela123
5. feb 2017

@elise môj najstarší syn má 12 a najmladšia 5, tak reku, kým som ešte vo svungu 😀

blanch12
5. feb 2017

Zienky, ja mam 41 a o mesiac cakame nas druhy vysnivany poklad..cesta to nebola jednoducha, ale stoji to za to 🙂...vsetkym Vam drzim palceky, nech Vam to este vyjde..🙂

kakatulik
6. feb 2017

@blanch12 ze o mesiac Blanka. To snad nie je ani pravda.😀

lela123
6. feb 2017

@blanch12 pozerala som profil a pozerám, že aj prvá dcérka je ešte krpana, ako moja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre