Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

dargelis
14. okt 2013

Mám 39 rokov a 3 deti...dnes som sa dozvedela že čakam 4 som z toho hotova a uplakana lebo som už deti nechcela....

zeytin
14. okt 2013

@dargelis Juj, vyzeras velmi smutno... Ja sice nie som v podobnej situacii, ale prislo mi ta luto a chcela som ta potesit 🙂 Ja som zo 6 surodencov... ani moja mama nas tolko nechcela, ale teraz si nevie ona ani my predstavit, ze by nas bolo co i len o jedneho menej 🙂 Je to krasne mat velku rodinu. Drzim ti palce, nech to vsetko dobre zvladnes 🙂 Ake velke mas deticky?

evapavla
14. okt 2013

@dargelis myslím si, že ťa to prejde aj keď si viac detí nechcela, budeš sa mu určite tešiť 🙂

dargelis
18. okt 2013

Mam 39 a 3 deti ktore majú 20,18 a 7... Keď som sa dozvedela že som tehotna skoro som odpadla a plakala som ako mala...nechcela som už viac deti ale manžel ma presvedčil že to zvladneme..veľmi sa bojim ako to zvladnem...

buba183
18. okt 2013

Je to nadherne je to ozaj dar kolke zienky bi za to co dali.a je to ozaj uzasne mat velku rodinu viem to lebo nemala som taku ale vdaka mojmu mužičkovi už mam.a vek nerozhoduje suseda ma v rovnakom veku a kedze ma velke deti pomahaju jej takze prajem vela vela radosti 🙂

dargelis
6. nov 2013

.

sakura77
6. nov 2013

@dargelis tak hlavne je super ze ta manzel v tom podporuje,nejako uz len bude🙂
moj tiez este tuzi po jednom,ja som bola uplne proti uz,ale tak nejako ma lame....tak uvidime,aj ked teda nemladneme,no...ja budem mat cochvila 37 a tiez sa mi to zda uz dost....ci by som sa uz celkom nerozpadla 😀

diablica130
25. nov 2013

@slivo255 Verim,ze sa ti to podaria nerob si nic z toho co povedal lekar a stara urcite niesi ved babo maju aj starsie drzim palceky

gabi80
25. nov 2013

mam 42 a pred par dnami som si urobila test nuz a bol pozitivny. Dnes som navstivila moju gynekologicku a ta mi oznamila, ze som vo stvrtom tyzdni tehotenstva. Mam dvoch synov 17 a 10 a vobec si neviem predstavit, ze by pribudlo do nasej rodiny babatko.
Poradte mi nie som na babatko uz stara? Bojim sa ze nam to uplne nabura ten nas rodinny strereotyp.

henikav
25. nov 2013

@gabi80 blahozelam, veru babo vsetko nabura, ale v pozitivnom smere 😵
@dargelis onedlho si to uz bez babatka nebudes vediet ani predstavit
Babule drzim Vam hlavne palceky, aby ste mali cele tehotenstvo v pohode a zdrave a krasne babatka

agatky
25. nov 2013

@gabi80 je to nadherne 🙂 uzasna vec musis byt stastna. stara??? prosim neblazni... 🙂

strihalka
25. nov 2013

@gabi80 ja sem asi fakt podezriva...ale novy nick, v nciku pravdepodbne rocnik naorozeni, dr ti rekla ze si v 4tt, v pase mas 6tt...tu se clovek nemuze nikdy nicemu divit, ale tak i preto gratulujem a prajem prijemne tehulkovani 🙂

finis
6. dec 2013

@dargelis verim, ze si sa cez ten smutok uz preniesla.chcem ti iba povedat, ze nie si sama. 🙂 mala som skoro 39 ked sa narodilo nase stvrte dieta. starsie mali 17,14 a 10 rokov. syn ma teraz za chvilku desat a nevymenila by som ho za nic. vsetci v rodine ho milujeme a som moc stastna, ze som so chcela. udrziava nas s muzom mladych 😀 vela stastia ti prajem.

severankasr
6. dec 2013

ahoj, ja mam 38 rokov a 7 mesacneho syna, mala som zle tripple testy, opakovane, odmietala amnio, zle parametre plodu, polyhydramion, hypertenziu-mna strasili uz kadecim, odmietala som hospitalizaciu, dochadzala do roboty, nevzdala som to a verila ze vsetko dobre dopadne, syn je zdravy a som rada, ze ho mame i ked neskor, aspon ma to udrziava v "kondicii".

diablica130
8. dec 2013

@slivo255 ndaj sa odradit spravanim okolia ani tym ako sa tvari doktor nvsimajsiho anijho blb narazky alebo pohlady nisi taka stara kazdy jtaky stary ako sa citi aty naozaj st na babo nisi stara drzim palceky

katka1903
8. dec 2013

@dargelis Ja mam 36 a presne takto pred dvomi rokmi mi povedali ze budem tretie babinko skoro som umrela povedala som nikdy.a teraz je to moj milacik nedala by som ho za nic a keby bolo stvrte tak nevaham ani chvilu je to krasne.

diablica130
6. jan 2014

@slivo255 ahoj co je nove s tvojim snazenim?a doktora nepocuvaj niesi stara ja mam 44 a dnes som si nasla na svojom teste toto:pregnant 2-3 a to som otehotnela celkom prirodzene len sa bojim aby sa mi nestalo to co minuly rok kedy som potratila v 12 tyzdni o to je to horsie,ze tu v Anglicku nieje rizikove tehotenstvo musim chodit normalna do prace alebo byt zadarmo doma co nieje dobre a to este robim v chladnom prostredi

magdalenkami
8. jan 2014

@dargelis mam 39,5r .a 4 deti ,posledne 2mesacne, po roku,tiez som sa bala ci to zvladnem,ale po 2 tyzdnoch som uz s nadsenim hladala na bazare surodenecky kocik

ask
8. jan 2014

@trogir Mam tretie tesne pred 40....mala som velky strach aby bolo zdravucke ale inak som sa nesmierne tesila. Tvoja situacia je ina, kedze to nebolo zrovna "vypytane dieta" ale casto sa stava ze to prave byvaju najvdacnejsie deti....mamine sa tak pritrafil moj brat ako piate dieta a je nas najmilovanejsi...jej ako syn aj nas ako surodencov. Drzim palce aby vsetko dobre bolo a aby Ta dietatko napokon urobilo velmi stastnou.

slivo255
12. jan 2014

@diablica130 ahoj, diky za povzbudenie,s priatelom sme sa rozhodly na umele oplodnenie, chodime do Brna som trocha vycerpana stoho cestovania, ale ked bude vsetko v poriadku 4 februara budem mat embriotransfer 🙂 a potom sa uvidi 🙂 len velmy dufam ze to klapne,,, ahoj

diablica130
12. jan 2014

@slivo255 Drzim palce budem rada ked das vediet ako to vyslo snad aj to moje babo sa bude v mojom brusku drzat zubami nechtami🙂

slivo255
12. jan 2014

@diablica130 dam ti vediet,,, 🙂 neboj urcite sa drzi aj zubamy aj nechtamy 😀

diablica130
13. jan 2014

@gabi80 neboj neda sa zabudnut ako sa starat o babo aci ti to nenabura system?Prave naopak budes si to babo uzivat viac a budes to citit uplne inak viem to lebo sama mam 4 velke deti 23,21,19,16 rocnych synov pred tromi rokmi k nim pribudla sestricka a to som mala 41.Tehotenstvo som az prehanala so tarostlivostou akoby bolo pre mna prve ale porod bol najlahsi do porodnice som sla o 11 doobeda s nebadatelnymi kontrakciami a o 16 hodine uzbola mala na svete.Chlapci sa na malu velmi tesili.Teraz mam 44 a pred dvomi tyzdnami som si nasla na teste :tehotna 2-3 tyzdne to ja by som mala stresovat a mat obavy ved je to uz moje 6 dieta a mam cez 40 ale je to dar od boha a on vie preco to tak robi a asi to ma tak byt.Neboj urcite to zvladnes tes sa a bud rada,ze mas tu moznost priviest na svet niecotake uzasne ako je babo uvidis nebudes lutovat drzim prsteky 🙂

amaxima
21. jan 2014

@trogir Ahoj, buď v pohode, ja mám 43 a som v 17tt. Dve deti 13 a 10 keď som to zistila skoro ma trafil šľak. Do školy ho budem sprevádzať ako 50-tnička 😖. U manžela podporu nemám ten sa bojí, že mimčo bude choré. Deti a rodina sa tešia to je pre mňa dobrá motivácia 🙂 Aj ja čakám a výsledky amniocentézy, ale som v pohode 🙂

janka810
21. jan 2014

ahoj,mna tiež postretla takáto situácia,doma mám23 a 19 roč.synov a vo veku takmer 41 rok.som porodila krásne zdravé dievčatko,teraz ma Natália 2 roky.Zo začiatku som sa nevedela rozhodnut,hlavne pre svoj vek,ale teraz nelutujem ako som sa rozhodla 🙂

jajacova
21. jan 2014

Ahoj, ja mám 43 rokov a pred tromi mesiacmi sa nám narodil chlapček, štvrté dieťaťko v poradí, po troch dievčatách 23,15,14. Dnes môžem povedať, že je to to najlepšie, čo sa mi mohlo prihodiť. zlatý stereotyp bol narušený, ale dnes si ani neviem predstaviť, ako sme mohli bez drobca žiť. Dievčatá bračeka milujú, a to doslova. Bol rozmaznaný už v mojom bruchu 🙂 🙂 . Už aj tehotenstvo bolo zaujímavé tým, že sme ho neprežívali len dvaja s manželom, ale prakticky 5 dospelých ľudí.Na moje veľké počudovanie, od okolia som čakala skôr odsúdenie / v tvojom veku.../, ale nestretla som jedného človeka, ktorý by mi nefandil. Kolegyne v práci mi závideli / v dobrom/. A mali čo, je úžasné byť opäť mamou nádherného drobčeka, tie ručičky, ktoré objímajú, tie úsmevy....Rýchlo som do toho prišla prebaľovanie, kúpanie, kŕmenie, nočné vstávania...ale dnes si skutočne užívam

celasapremenim
23. jan 2014

@jajacova
ani nevies, ako takymto uzasnym prispevkom super pomozes, dakujem

diablica130
28. jan 2014

@jajacova ukazuje ze cakame babo termin oktober 2013 somarina nie?

jajacova
28. jan 2014

@diablica130 ja som mala termím oktober 2013, ale nikde som to tu nezverejňovala. tebe osobne držím palce a obdivujem ťa, kedy sa má narodiť 6. dieťaťko? pri 4. dieťaťi som pochopila prečo ľudia mávajú aj 5-6 detí. už mi to ani nepríde, že je to tak veľa...je to dar od Boha. od nikoho nedostaneš toľko lásky a nehy, pre nikoho nie si tak nepostrádateľná. milujú ťa takú aká si, nenamaľovanú, s kilečkami navyše, oblinami nie na správnom mieste, ....

jajacova
28. jan 2014

@dargelis zapojila som sa do tohto fóra a zaujal ma tvoja situácia, ako ste pokročili a ako sa to celé vyvýja?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre