Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

gabusssa
1. dec 2015

@nissa Gratulujem a teším sa s Tebou.

dana_l
1. dec 2015

@sefinka ja som rodila dvojicky ako 39-rocna 🙂

monaanom
2. dec 2015

@nissa držím palce nech všetko dobre dopadne. a dávaš mi nádej že ešte neni nič stratené a môžem sa dočkať tretieho.

havedka
5. dec 2015

@nissa tesim sa s vami,ja este neviem,ten strach nepusti,aj by som chcela ale bojim sa ze sa narodi postihnute alebo potratim,ten strach je tam

vydrnik
5. dec 2015

@havedka skus sa poradit z gyn.co by ti.poradil.ale keby som ja bola na tvojom mieste mala by som strach a dalsie dieta uz nie

nissa
7. dec 2015

Ahojte zienky! Tak sa Vam chcem pochvalit ,ako pekne silnieme. Zatial sa citim vyborne ,plna energie,ziadne tehotenske nevolnosti,tak dufam ,ze to pojde aj nadalej takto dobre. Budem rada ,ak si budem moct precitat v prispevku,ze ste sa ku mne pridali.Drzim palce! 🙂 🙂 🙂

kakatulik
7. dec 2015

@nissa krasa,gratulujem!!!

havedka
7. dec 2015

@nissa gratulujem troska aj zavidim,aj by sommchcela,pozeram mate tiez uz 43,ako ja,a idete do toho,na kolky krat ste otehotneli vraj v tomto veku to trva

vydrnik
7. dec 2015

@havedka ja som mala 43 ked zme sa pokusali o babo a nam sa podarilo na druhy pokus.a to zme spolu byvali len 5 mesiacou.rodila som 2 mesiace pred 44 narodeninama.

vydrnik
7. dec 2015

@nissa drzim silno palceky a prajem bezproblemove tehu.

havedka
7. dec 2015

@vydrnik viem sme si uz pisali,zajtra max v stredu idem ku gynekologicke na vysetrenie a poradit sa a uvidim co bude,velmi by som este chcela mimco,neviem preco mam strach s toho veku strasne ze? 😒

vydrnik
8. dec 2015

@havedka myslim si ze u teba ani neide o vek ale mas strach aby dieta boko v poriadku.sak uvidis co ti povie gyn.ale ako uz sompisala ak ide u teba uz by som neriskovala.ale rozhodnutie je na tebe

takatakasom
8. dec 2015

Ahojte. Aký strach? Ja som rodila moje prve a jedine dieta v 42och a otehotnela som na prvy pokus po tom co sme si z muzom povedali ze do toho ideme. Skor som nenasla toho praveho a mala som kopec zdravotných problemov. Dnes mam krásneho zdravého syna. A strasne si to uzivam. No a aby to nebolo vsetko, moja spoluziacka porodila len pred mesiacom a to ma 45! Tiez nasla toho praveho neskoro a otehotnela bez problemov a ma zdrave dietatko.

takatakasom
8. dec 2015

Ozaj a este som zabudla spomenut ze moja svagrina porodila v 42och dvojicky - tiez ako prvorodicka. A vsetko je uplne OK!

vydrnik
8. dec 2015

@takatakasom u havedky ide o to ze ma postihnute dieta a vnejakom prispevku na nu zeny narazali ze preco chce dalsie dieta ked si neviem rady z tymi tromi co uz ma

nissa
8. dec 2015

@havedka skusali sme od septembra a otehotnela som niekedy okolo 17.novembra ,takze u mna nebol ziaden problem s otehotnenim .... 🙂

havedka
8. dec 2015

Bola som dnes na vysetreni,cytologia budu vysledky po Novom roku,este na sono,mamografia,no doktorka sa vyjadryla na moje dalsie tehotenstvo vselijak,vseobecne vravela ze po 38 je to riskantne,velmi vela vysetreni sa musi robit ako je amniocenteza,geneticke vysetrenia a ine,nejde konkretne o mna vseobecne to vravela

lucy1311
8. dec 2015

@trogir poradim ti len jedno ... nemysli negativne, lebo si to privolas! viem o com hovorim, na co som pomysela, to sa mi prihodilo v tehotenstve ... nastastie vsetko dobre dopadlo, ale stalo ma to este dva roky po narodeni nervy a to az tak, ze antidepresiva ... proste posttraumaticky sok alebo ako sa tomu nadava ... tes za ze si tehu, vek neries a hlavne snaz sa mysliet pozitivne aj ked to znie ako klise, ale cim viac sa budes bat a predstavovat si co sa moze stat, tym skor sa to stane, viem to z vlastnej skusenosti. verim, ze vsetko dobre dopadne a drzim palce!

vydrnik
9. dec 2015

@havedka jasom bola na amnio v 16tt.a dodnes lutujem keby som to vedela skor ze sa da odmietnut tak tam neidem to uz je lepsie vysetrenie u Mudr.Grochala v Martine a ziadne riziko nehrozi.Keby som bolo o nieco mladsia a planovali by zme babo tak smnio uz nieee

mnamko
9. dec 2015

@havedka moj vek lekar vobec neriesil geneticka na zaklade krvnych vysetreni mi ani nechcela doporucit amnio ze preco chcem zbytocne riskovat isla som este na sono a stymi vysledkami som isla ku nej a upokojila ma ze babatko je v poriadku a naozaj mala je zdrava

takatakasom
9. dec 2015

@lucy1311 suhlasim - vsetko vychadza z hlavy - neriesit, nemysliet na zle, len sa tesit. V opacnom pripade si len mozes privolat nestastie!

jahodka11
9. dec 2015

@trogir a ja dufam, ze uz ti je lepsie a tesis sa na vianoce a uzivas si rastuce brusko!!!!

dana_l
9. dec 2015

@havedka ale ved tie vysetrenia "kvoli vyssiemu veku" mozes odmietnut. myslim tym amino alebo ine ktore vaznejsie zasahuju do organizmu matky. ja som povedala, chcem len detailne sono na vysetrenie dietata a mne je jedno ak by tam bola nejaka diagnoza. dieta by som si aj tak ponechala.

magnumka6238
9. dec 2015

myslím si, že rovnako ako 40 ročná aj 20 ročná môže mať postihnuté dieťa. je to zlá nahoda alebo osud. a Práveže pri starších rodičkách dnes už existuje kopec vyšetrení, ktoré sa dajú absolvovať a tie ukažu ako na tom bábo je či bude v poriadku alebo nie. presne ako písali kočky, niekto nemôže mať skôr dieťa napr zo zdravotných dôvodov alebo neskoro našiel partnera. Bohužiaľ dnes sa to stáva, ale keď to zoberieme z prírody z biologického hľadiska fyzicky tak je jasné, čím skôr tým lepšie. Naše telá starnú a čím je človek starší je to aj väčší nápor na organizmus ženy. to je hádam jasné. a je jedno či má 20 alebo 40 bábatko prajem každej žene, ktorá po ňom túži. bez ohľadu na čokoľvek.

vavrenka
9. dec 2015

@nissa ja by som sa pridala, ale mm nechce ☹

vavrenka
9. dec 2015

@havedka mnetieto vystrenia doktor neodporucil, lebo amnio je rizikova, a tripple testy su len o statistickej pravdepodobnosti genetickych ochoreni deitatka, takze nevypovedaju o realnej sitaucii nic a vravel mi, ze mal kopec pacientiek, ktore prezili v strese tehu prave kvoli tymto vysledkom a porodili zdrave deticky. jeden z faktorov, tore sa do vysldkov rataju je aj vek matky, takze men rovno pvoedal, zemen by prisli vysledky zle 🙂, tak som si ich odmietla dat urobit - aj keby ocsi vyslo, dietako by som si nechala. O to pozornejsie mi potom robil morfologicky ultrazvuk a ten 3D, vsetko dokladne poprezeral a kontroloval a mam dve zdrave deti. prvy porod trval do prvej kontrakcie 4h 15min a druhy 3h a 45min, takze sup-sup napriek vyssiemu veku. pri druhom mi nestihli ani dat druhu davku epi, tak som si porod uzila "na prirodno" 😀

havedka
9. dec 2015

@vydrnik preco nie ake je to vysetrenie mozem aj odmietnut?

havedka
9. dec 2015

@mnamko
@mnamko ahoj kolko si ty mala ked si porodila pozeram teraz mas 45

vydrnik
9. dec 2015

@havedka pri amnio je riziko potratu.ja som takto malem prisla o maleho.hned dva dny po amnio som skoncila v nemocnici z hroziacim potratom sle maly nol bojovnicek do amnio ziaden problem.a,co som citala vela zien to odmietlo.

mnamko
9. dec 2015

@havedka mala sa na rodila v aprili a v juli som mala 41

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre