Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

adetka
1. aug 2011

Aj ja som odmietla amnio... a to som mala vysledky na DS 1v25... pockala som si na morfologicky ultrazvuk u MUDr. Cunderlika... pol hodiny sledoval vsetko co sa da: mozog, srdiecko, vylucovace, chrbticu, a ine... vsetko je v poraidku... z odporucenia na amnio pre zle vysledky mam uz iba pre vek... a na ten kaslem...

errilo
1. aug 2011

@ianitka spytam sa veru... ja som na to pytala uz aj na online poradni na inej stranke pre mamicky a ten gynekolog tiez nevedel co to je... zlvastne na ziadanke to mam napisane, afp, hcg + alfa. no sama som zvedava.

mamamata12
4. aug 2011

@pia22 Dakujem za vas prispevok, velmi ma to potesilo....mne tiez vysli zle testy 1:20 a cakam na amnio. to cakanie je hrozne. tesia ma pribehy kedy sa to dobre skoncilo.

zuzana693
24. aug 2011

@anndrea dobrý den, som nakonci 15.tyž. a zistili mi z odberov pozitivny skrining na downov syndrom a poslali ma na genetiku do železničnej nemocnice v bratislave .Chcem sa spytat kolko ste za tu amiocentezu platili?Mne doktor spominal okolo 290eur,a vysledok bude na druhy den ako ste aj vy spominali.Davali možnost aj taku že by som si to nezaplatila?Dajte vediet dakujem Zuzana

gudulo
24. aug 2011

@zuzana693 aj ked si sa obratila na anndrea, skusim ti odpovedat ja, je mi luto, ze ti vysli testy pozitivne, ale prave tieto testy vychadzaju velmi casto falosne pozitivne ☹
cena, ktoru ti povedali, moze byt realna, bez platenia trvaju tie testy 3 tyzdne
skus sa objednat na morfologicky ultrazvuk, tam ti tiez vedia povedat, ci je dietatko zdrave a nie je to invazivna metoda
drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo 😉

zuzana693
25. aug 2011

@gudulo dnes som bola na opakov.odberoch poradila mi to susedka ona mala taky isty problem pri prvom teh. Tak uvidime ako to dopadne,sestrička spominala že to byva často falošne.Ale dufam,že to bude ok, a potom si vypytam odporučenku k čunderlikovi do ba na morfolog.aj 3d.dik za info papa

gudulo
25. aug 2011

@zuzana693 tak nech to dobre dopadne

zuzana693
25. aug 2011

@gudulo dik dam vediet pa

martaa4s
25. aug 2011

@zuzana693 ahoj Zuzi, chcem sa podeliť s mojou skúsenosťou. Aj mne vyšli zlé výsledky. Dokonca až také čo človek nikdy ani o tejto chorobe nepočul. Každý okolo mňa ma odhováral od amnio. Bála som sa, že prídem o bábätko. Tak som si dala urobiť 3D ultrazvuk, no výsledky boli zhodnotené na 90%. Riziko 10 %. Ale práve vtedy som spoznala jednu super babu, ktorá ma presvedčila na amnio. Urobila som tak a som jej vďačná, do pôrodu mám 2-3 týždne, kľudne môžem spávať. Za 3D som si zaplatila 35 eur. Za amnio ani cent. A dá sa to prežiť, povedala by som, že ma to bolelo o niečo menej ako odber krvy. A čo sa týka sestričky, mala pravdu. Tieto testy bývajú veľmi často falošné. Papa a držím Ti palce

zuzana693
26. aug 2011

dik
@martaa4s dik za info ja som si dala zopakovat tie testy a vyšli pozitivne zas tak v utorok idem na genetiku do zeleznicnej nem.do ba,tak som zvedava čo tam povedia ale som rozhodnuta na amiocentezu no len neviem či si mam dat tu platenu vysledkom do 2dni alebo bez platenia a čakat mesiac.Aj mne sestrička spominala že tie vysledky byvaju falošne.. Babenky poradte ktoru si mam zvolit,ak mate nejake skusenosti. dakujem zuzana prajem ti prijemny zvyšok tehot. a nech všetko dobre dopadne. papa

ivetah
26. aug 2011

@zuzana693 ja som mala tiez vysoke riziko na downov syndrom. tak som isla na genetiku do zeleznicnej, kde mi povedali, co vsetko mohlo tie vysledky ovplyvnit, ale ze ziadny uzv mi neda 100% istotu, ze dietatko nema DS. niektore veci sa uzv nedaju odhalit. tak som v stredu isla na amnio u nich, zaplatila som si 299eur a uz mi vcera volali, ze babetko ma chromozomy v poriadku, takze mozem zabudnit na DS 🙂
ja to doporucam, prebieha to uplne v pohode, absolutne sterilne prostredie, samozrejme pod kontrolou ultrazvuku, po dvoch hodinach som isla domov. personal je velmi mily a prijemny.
mozes si dat urobit odber aj inde v nemocnici, doplatiti okolo 250eur za zrychlene vysledky. ja som volila zeleznicnu prave preto, ze su to najlepsi odnornici na tento zakrok, specializuju sa na to a maju najmenej komplikacii. drzim palce, nech ti to dopadne dobre 🙂

alenka7780
26. aug 2011

ahojte, veľa som vás čítala. Neviem či sa ešte niektorá tu zdržiavate, ak áno poradíte?
vyšiel mi poz.skríning na DS 1 v 130 (poz.riziko DS je vyššie ako je očakávané len podľa veku matky 1 v 810).
nameraná hodnota NT v 11tt bola 1,4mm
výsleky TT:
vek matky 31
vek pri 2vzorke 15t5d(podla UZV)
AFP 1,47MoM
uE3 0,64MoM
hCG total 1,28MoM
PAPP-A 0,15Mom
momentálne som v 17tt. Mám sa objednať na veľké UZV. V 11tt som bola hospitalizovaná kvôli krvácaniu-hematóm 10x4mm. Užívala som Duphaston, Ascorutin a naďalej pokračujem s Magne B6. Myslíte že to krvácanie a užívanie liekov mohlo ovplyvniť výsledky testu? Aké by mali byť normo hodnoty?Ďakujem

abbey1
26. aug 2011

@alenka7780 Určite to mohlo výsledky ovplyvniť.Tie bývajú skreslené mnohými drobnosťami.
Ja osobne som si dala urobiť morfo 2krát a nové testy.A dnes máme neskutočne šikovnú a krásnu slečnu. 😉

alenka7780
26. aug 2011

@abbey1 My ideme teraz v stredu do BB na špec.sono tak dúfam, že to bude OK. My sme na bábo čakali 5rokov, tak neviem ako sa budeme rozhodovať, ak nám potvrdia DS. Aké vysoké % je, že vylúčia na sone DS? Budem musieť podstúpiť aj amnio? Pretože z toho mám dosť veľké obavy. Robia amnio aj v BB? Aké máte skúsenosti?

bobocka
26. aug 2011

@alenka7780 ku komu ides prosim ta? ku ktoremu doktorovi?ja som z bb.s tymto som problem nemala,no co sa tyka amnio v bb,tak veru neviem neviem.dve kamaratky od nas podstupili amnio a obe v ba 😒

abbey1
26. aug 2011

@alenka7780 ja som bola v BA u Holáňa a on je fakt odborník a pre mňa super lekár.Na 100% ti to asi nepovie žiadny dr z morfo,ale sám nám povedal,že na amnio nemusím,keďže maličká nemala žiadne znaky a aj následné testy už boli dobré.U mňa to pohnojila pôvodná gynekologička a zla varátaný termín.
Tiež som veľmi dumala,ako sa zachováme,ak by sa DS potvrdil.Osobne poznám ľudí s takýmito detičkami.Nie je to ľahké pre rodičov ani deti,ale ak ide o ľahší stupeň,tak tí ľudia majú krásny plnohodnotní život,ale chce to podporu a značnú obetu celej rodiny.Je to ťažké rozhodovanie.Ale naša malá bola vytúžená,v brušku si kopkala a ja som si nevedela predstaviť,že by som sa jej musela vzdať.
Ak by išlo o iné ťažké zdravotné postihnutie,ktoré by pre ňu znamenalo trápenie a bolesť,tak by som nerozmýšlala,ale takto som vo vnútri vedela,že by sme si ju nechali.
Veľmi držím pästičky a čakám,že sa pochváliš zdravým bábom.

alenka7780
27. aug 2011

@bobocka no, to amnio ešte neviem. uvidíme podľa sona a druhých výsledkov. Ja neviem či robia amnio aj v BB, preto sa pýtam či niektorá neviete.

alenka7780
27. aug 2011

@abbey1 no, ja mám termín vyrátaný dobre. Aj na sone to ukazuje vždy tak ako podľa posl.menzesu. Tak neviem... Ja len verím, že to dobre dopadne. Manžel je tiež optimista. Držte nám palce.

zuzana693
27. aug 2011

@ivetah dakujem za radu idem tam v utorok najprv na geneticku konzul. a v stredu na amiocentezu.tak mi držte palce. papa zuzana
ešte ma napadlo neponukli ti v tej cene aj morfologický ultrazvuk? ja by som chcela aj ten absolvovat.

ivetah
27. aug 2011

@zuzana693 ano, morfo uzv mas v cene a pri prepustani si s tebou dohodnu termin, kedy prides. robi sa v 20-21tt. drzim palce 😉

enka2
27. aug 2011

@alenka7780 v BB robia aj amnio............v sono ambulancii na polikllinike.....neboj sa je tam super doktor....chodila som tam.......ale na amnio som nakoniec nemusela ísť........

bobocka
27. aug 2011

@alenka7780 moje dve kamaratky boli z bb na amnio v ba.preto hovorim,ze neviem ako to s amnio v bb je.ale vidim,ze enka ti napisala,ze aj u nas sa robi,tak prinajhorsom nebudes musiet cez pol republiky cestovat.velmi drzim palce nech ziadne amnio netreba,nech na sone ukaze,ze je mimco uplne zdrave.tie testy su strasne skreslujuce a velmi vela krat vysli zenam zle vysledky a maju doma nadherne zdrave deti 🙂 a ku komu to ides na to sono? ako sa vola lekar?
velmi drzim palce kazdej jednej mamine a jej babatku.nech su vsetky zdrave 🙂

alenka7780
27. aug 2011

@bobocka tak to neviem ku komu. Nejaký Ondruška alebo ako.Ja som ani doktora poriadne nevnímala keď mi vravel tie výsledky....

bobocka
27. aug 2011

@alenka7780 jasne chapem. o ondruškovi som veru nepocula a ani v googli som ho nenasla,tak mozno si si zle meno zapamatala. 😕 nebude to jendrušak? na kyjevskom namesti? mna len zaujimalo,ze ktory gynekolog v bb to robi. pevne dufam,ze sono na vybornu dopadne.je strasne nefer,ze koli par cislam sa najstastnejsie obdobie v zivote rodicov zmeni na neistotu 😠

zuzana693
27. aug 2011

@ivetah možeš mi viac povedat o tom morfolog.ultraz. len som počula o tom okrajovo.dakujem

zuzana693
27. aug 2011

@zuzana693 zasa pozitivne testy tak ideme do blavy na genetiku v utorok

kaia
27. aug 2011

@zuzana693, ja som bola pred 3 tyzdnami na morfo utz dobrovolne, chceli sme vediet, ci je vsetko OK aj napriek vsetkym dobrym vysledkom 🙂.
Je to dosledny, diagnosticky utz, kde doktor dokladne pozrie vsetky organy babatka a vyhodnoti moznosti pripadneho postihnutia. U nas to trvalo asi hodinu, obcas prepol aj do 3D a urobil nam fotku 😉.
Drzim palce a zelam zdrave babatko 😎

mananenka
27. aug 2011

Ahojte,tak ja od včera hľadám všetko,čo sa týka tripple testov. Včera mi pán doktor oznámil,že mám pozitívne výsledky z tých testov. Som práve v 15 týždni. Na bud. utorok idem na kontrolný odber a podľa výsleidkov,ak budú zas pozitívne,tak pôjdem na genetiku. Tak som riadne na nervy,nejak ťažšie to prežívam.Asi ako každá maminka,ktorá sa s týmto stretne. Človek nechce rozmýšľať nad tým najhorším,ale najhoršie,že som skoro celý deň sama doma,tak človeku napadnú všelijaké myšlienky. Tak teraz len čakať a čakať..Pekne do utorku /keďže v pondelok máme sviatok :( .../ a potom zase čakať na výsledky...No tak sa snažme myslieť pozitívne a všetkým maminkám želám zdravé detičky a ešte pred tým šťastné a pohodové tehulkovanie... 😉

mananenka
27. aug 2011

A ešte jedna otázočka...Môže byť,že vyšli zlé výsledky aj preto,že sa doktor sekol a urobil mi ich o týždeň skôr? Tripple testy sa vraj robia v 15.týždni a ja som bola v deň keď mi brali krv v 14-tom.Presnejšie 13 týždeň a 4 deň. To zbadal až neskôr,ale nevyjadril sa k tomu. Je to možné,že to môže ovplyvniť? Vopred Ďakujem za každú odpoveď...

tinki
27. aug 2011

@mananenka ahoj, to, že ti robil testy skôr, či neskôr, výsledok neovplyvní. Ale upokoj sa, aj včera sme písali jednej kočke, aby sa nebála, pretože veľa žien malo pozitívne testy a nakoniec sa im detičky narodili úplne zdravučké. Výsledok ovplyvňuje veľa faktorov. Ono teraz sa robia rôzne testy a my všetky mamičky sme potom celé tehotenstvo vystresované. Neboj sa, všetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre