Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

andelok
12. nov 2015

@ewelin2004 Podla mna tie tyzdne urobia vela. Ja mam podla vsetkych merani vacsie babo o tyzden, aj starsia Adelka bola vacsia vzdy. A o nej viem ze sme ju pocali na 7 den cyklu, mohla som otehotniet o nejake tri dni neskor, ak si spermie pockali, ale predsa to len poukazuje na velmi skoru ovulaciu.

lubinka31
12. nov 2015

Dakujeme baby.a nestresujte sa aby ste mali kludne deti.moja dcera uplne kludnucka lebo som si povedala bude ako ma byt.prespi od narodenia celu noc

ewelin2004
12. nov 2015

@andelok vidíš a to my sme počali po 15-stom dni.. a tiež mi vychádza bábo o 2 týždne väčšie podľa ultrazvuku, no tak mne to podľa tabuliek vôbec nesedí

katrin21
12. nov 2015

@andelok ano, ja som spinila od 7tt cca do 11teho, prvy tyzden riadne na tmavo, potom uz menej ...

katrin21
12. nov 2015

@ewelin2004 u mna to viac menej sedi, len mne sa zrovna v den odberov vzdy lamu tyzdne..
ja som totiz otehotnela pravdedpodobne v utorok, teda sex bol v utorok vecer.. asi...ak si dobre pamatam
ale oplodnenie mohlo prebehnut v stredu, stvrtok. viem ja?? spermie preziju... 14DC som mala vo stvrtok proste.. a cyklus mam 28dnovy... dceru som splodila presne 14den cyklu...
takze ak mi beru krv vzdy v stredu, ja NEVIEM , ci sa uz zacal 17tt, alebo konci 16tt, chapes... to je naprd.
Preto ma zaujima, ked mi zajtra vezmu krv, co dufam vezmu, ze uz bude piatok tak je to jasnejsie prebiehajuci tyzden..... ze co vyjde..

lubinka31
12. nov 2015

Mne brali krv 17. Tyzden a potom o tyzden neskor a boli vysledky horsie.

ewelin2004
12. nov 2015

@lubinka31 a to z prvej krvi ti vyšlo 1:50 alebo z druhej?

andelok
12. nov 2015

@katrin21 A ako je mozne, ze tebe budu robit kontrole odbery? To by som aj ja chcela...mne brali v 16.tt, z toho vysiel ten dany zhorseny vysledok a potom ma poslali na genetiku, ale tam ziadne odbery ani sono neboli, to bol cisto iba pokec.

ewelin2004
12. nov 2015

@andelok aj mne brali na genetike ešte raz krv, v pondelok mám volať o výsledky

katrin21
12. nov 2015

@andelok ved to na tej genetike si chcem dat zobrat krv, pisala tu ta jedna baba , ze tam jej brali na tie trisomy testy...a baby co boli napr. v MT, tak im tiez robili kontrolne odbery na genetike priamo znova..

a kde si bola na genetike? ja idem na americke namestie...

andelok
12. nov 2015

@katrin21 No ja som bola na Kramaroch...a na Americke tam sa plati, alebo ti staci vymenny listok? Ci ako to je? ja uz vymenny nemam, odovzdala som ho na kramaroch...

andelok
12. nov 2015

@katrin21 Mne sa zda, ze to bolo tak, ze mi lekarka dala telefonne cislo na americke namestie ale povedali, ze maju plno a termin mi daju az o tri tyzdne a rovno mi dala telefonne cislo na kramare, nech sa objednam tam .ty si kolko cakala?

lubinka31
12. nov 2015

Na genetike robili zase krvne testy ale v martine.mala som 1:55 a po tyzdni 1:50.

katrin21
12. nov 2015

@andelok mna tam poslal moj gyndoš, on posiela hentam, hned vedeli, ze od neho, takze aasi to maju tak dohodnute, za kto kam posiela.. cize mam od neho aj odporucanie, vymenny listok nie, ale papier s popisom doterajsieho tehotenstva + tieto vysledky.
ja som tam volal v uutorok a hned na piatok mi dala termin.. ale mozno je to aj od toho, ze mam skorsi termin porodu, ako ty... ze menej casu, neviem.

katrin21
12. nov 2015

inak napadlo ma, za AMC sa plati? asi nie, ze?

tecko28
12. nov 2015

@katrin21 amnio je zdarma ak ta posle lekar- genetik, gynekolog.

ewelin2004
12. nov 2015

@lubinka31 aj ja som bola v martine včera, a aká sa ti zdala byť tá doktorka? mne taká dosť nepríjemná, ako čakala by som od doktora nejaké povzbudenie, ako nehovorím v tom že mi povie že sa mi nenarodí dieťa s postihom, ale keď sa aj s ním narodí že to nie je nič hrozné. ale ona mi povie že či viem aké je to strať sa o dieťa s downom, prišlo mi to také od nej ako keby takéto deti nemali právo na život...... čo ti potom hovorila na tie druhé testy keď si jej volala ?

katrin21
12. nov 2015

@tecko28 ok diky
ja chcem radsek trisomy test, ale tak chcela som vediet, ako to je.

tecko28
12. nov 2015

@katrin21 kolko to stoji? Planujeme este jedno, tak potom by som tiez zvolila radsej to 🙂

katrin21
12. nov 2015

@tecko28 350E je normalna cena, ale vraj maju teraz nejaku akciu pre vyssi vek za 100,-, pisala baba zdravy_zivot.... tak uvidime.. ale aj keby nie, zaplatim to radsej, ako amnio si dat robit...

ewelin2004
12. nov 2015

@katrin21 majú akciu asi pre všetkých ja nemám vyšší vek a tiež mi to ponúkala za 100 € , vraj obmedzený počet ...

katrin21
12. nov 2015

@ewelin2004 tak snad este budu mat nejake 😀 zajtra 😀
boze ja uz to chcem mat za sebou, tato neistota je strasna....
uz som bola relativne kludna a dnes rano, ked som citala o tom, ako sa tej babe narodilo dievcatko chore a UTZ bol OK, tak uz som zase nervoznejsia...
mala by som sa prestat tomu venovať a hotovo. 😝 len to sa lahko povie..

tecko28
12. nov 2015

@ewelin2004
@katrin21 asi to bude velky reklamny tah, asi im to velmi nejde.
Baby hrozne vam drzim palce, ta neistota je hrozna, ale verim, ze aj vase deti budu v poriadku a coskoro si vydychnete a zacnete si tehotenstvo uzivat 🙂

katrin21
12. nov 2015

@tecko28 tak necuduj sa, 350E nie je malo, pre niekoho je to cela vyplata...
ale je to uspech SK lekarov, vedcov, ze toto vymysleli a nemusi sa pichat amnio a podla mna v buducnosti uz len toto budu robit a nahradi to amnio 🙂.
len asi zatial to poistovne nepreplacaju , je to pomerne nove, tak preto...

katrin21
12. nov 2015

@tecko28 prepac, nepamatam si, ty si mala ake riziko? myslim cisla... mala si aj zle hodnoty uE 3, alebo AfP?

tecko28
12. nov 2015

@katrin21 myslim, ze su aj novsie, mne spominali nejake teasty co sa do Ameriky posielaju a do Honkongu, za 800€. Keby mi ponuknu toto v maji, ked sa ma to tykalo a este v akcii za 100€, tak tiez nevaham. Velmi som sa bala, ze potratim

katrin21
12. nov 2015

@tecko28 ale to je toto iste.. ty myslis prenascan.. to je toto iste, len zahranicne pracovisko... preto drahsie..
Nasi vedci spravili take isty moznosti testovania apreto sa to uz da robit aj u nas, je to pomerne novinka.

tecko28
12. nov 2015

@katrin21 ja som mala v pohode vysledky, 1:5900, len vzhladom na vek 1:250. Len potom ma zostresovala ta moja sesternica, ze to je len skrining a rovnako ako moze byt falosne pozitivny, ze hrozi trizomia, moze to byt aj opacne, tak som 3 noci nespala a riskla som amnio.

lenadka
12. nov 2015

@katrin21 presne pre toto čo píšete posledné príspevky som na tú amniocentézu išla, že budem mať 100% výsledok, mne samej by to bolo jedno, ak by som mala podporu partnera v zmysle- je jedno aké dieťatko sa nám narodí bude naše vychováme-nejdem na ňu. Naozaj neviem o nikom ani som nečítala o nikom kto mal zlé výsledky z amnio a narodilo sa zdravé dieťa - to mi príde ako blud. Ja dúfam, že do týždňa už budem mať výsledok a všetko bude OK a ja si začnem tehotenstvo úžívať bez akejkoľvek pochybnosti 😵

lubinka31
12. nov 2015

Ta doktorka v martine otras.nasrata ze nejdem na odber plodovej vody.dievcata nehnevajte sa, ale podla mna skoro vsetci maju tie vysledky zle a oni si nahanaju vykony.a chcu mat statistiky.cize nahanaju zeny na ten odber plodovej vody.bohuzial ma nedostali a ze to tak dopadlo ako to dopadlo.nevadi.stavaju sa omnoho horsie veci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre