V ktorom týždni vidieť na ultrazvuku detské srdiečko?

sonka_miro
31. okt 2011

ahojte, chcela by som sa opytat, bola som pred troma tyzdnami u lekarky a povedala mi ze tam zatial nic nevidi,ale ak mi vysiel test pozitivny tak som tehotna.Dnes som tam bola znova, videla vajicko v tom zltom obale alebo ako mi to povedala, s tym ze GS: 18,9x6mm a YS:5,5mm, ale povedala mi ze echo este nie je vidno,podla ich vypoctov by som mala byt v 7tyzdni. Poslala ma na kramare kde mi urobili tiez ultrazvuk a povedla mi lekar ze mam prist v stredu a ze ak tam neuvidi srdiecko tak my to zoberu,Ale zatial co som citala na nete tak nemusi byt vidiet este srdiecko, nechcem urobit nieco co by som potom lutovala.Prosim poradte.

anjelicek26
31. okt 2011

@sonka_miro - na kyretaz ist vobec nemusis, aj keby ta tam posielali. Mozno si len otehotnela neskor, vajicko je v maternici, to je zaklad, zvysok sa uvidi, normalne sa dava termin o tyzden, ci vacok rastie, ci sa vyvija babatko, ci uz je srdiecko... Hlavne nepanikar, spravia ti detailnejsi ultrazvuk a uvidis buchat srdiecko 🙂

czechzuzanaba
31. okt 2011

@sonka_miro a krev ti nebrali, aby videli, ci se hladina HCG zvysuje?

gabika7706
31. okt 2011

@sonka_miro urcite by som este aspon tyzden pockala, mne doktor na pohotovosti v 6tt hned povedal, ze "tam uz nic nie je, zajtra vycistime maternicu", nedovolila som a dobre som urobila, Martinko bude mat o chvilu 2 roky 🙂 Drzim palce.

nikolet_89
31. okt 2011

@sonka_miro ahoj ja som tak isto bola u lekara moc skoro tak mi aspon zobrali krv a sledovali hormon HCG urcite nepanikar a radsej si pockaj uvidis malinke bude v poriadku 🙂

katusap
31. okt 2011

@sonka_miro v prvom rade by ti mali urobit dynamiku HCG aby videli, ci HCG stupa alebo klesa....a ak to bude v poriadku, tak treba cakat. Niekedy srdiecko nabehne az v 8-9 tyzdni. Ked nemas bolesti a nekrvacas, tak ucite na kyret nechod, to by bolo zavcasu.

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@czechzuzanaba

ziadnu krv nebrali,jedine co urobili je ultrazvuk.

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@katusap
bolesti nemam ani ziadne krvacanie akurat vcera som mala taky hnedy vytok ale len torsku a potom dnes ked mi robili ten ultrazvuk

katusap
31. okt 2011

@sonka_miro hnedy vytok by urcite nemal byt...ked som bola tehu tak mi dr. prizvukovala, ze ked bude, mam hned prist ....a gestacny vak si mala pravidelneho tvaru?

czechzuzanaba
31. okt 2011

@sonka_miro Mozna nevzali tu krev kvuli tomu, ze uz to v podstate poznaji vizualne na tom UTZ ve stredu, jestli se to zvetsilo, nebo ne. Asi ti ted nezbyva nic, nez cekat do te stredy a verit. Nemusi byt hned srdicko, ale bude videt, jestli je tam nejaky posun. Drzim moc palce.

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@katusap
ten pravidelny tvar myslis ci je prerusovamy alebo nie? vyzera ako fazulka

katusap
31. okt 2011

@sonka_miro mala by to byt taka pravidelna "bublinka" a nie vselijaka krivolaka ....napr. ja som mala nepravidelny gest. vak, tak sa vyckavalo, robili mi dynamiku HCG, to rastlo tak ako malo a aj tak to nebolo dobre....nakoniec som musela ist na prerusenie v 9tt ... ale zase mam kamosku, kt. na zaciatku 8tt bolo vidno len prazdny gest vak a na konci 8tt uz mala plodik aj s akciou srdiecka....cize pripady su vselijake....teraz len musis cakat co bude ...ale ako ti napisala @czechzuzanaba oni to uz podla sona vedia odhadnut ci je to dobre alebo nie

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@katusap
je to uplne rovne jak fazulka ziadne krivky nic.

katusap
31. okt 2011

@sonka_miro tak to je fajn...potom ti fakt zostava len cakat....ale tu krv na Hcg ti mali zobrat

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@katusap

ak chces mozem ti poslat tu fotku ale vyzera normalne.len neviem co zname na to GS a YS

katusap
31. okt 2011

@sonka_miro kludne ju pridaj tuto do temy

sonka_miro
autor
31. okt 2011

a to ako

sonka_miro
autor
31. okt 2011
katusap
31. okt 2011

@sonka_miro tuto ako pises prispevky tak pod tym okienkom je - pridat fotky

katusap
31. okt 2011

@sonka_miro aha, uz vidim....no vsak krasny gest. vak aj s tercikom...neboj, to bude ok....len treba vydrzat par dni

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@katusap
a co je to ten tercik.tak myslis ze by to mohlo byt v poriadku?

katusap
31. okt 2011

@sonka_miro tercik je ta gulicka v gest. vaku...to bude mimco ...vyzera to pekne....vravim, pockaj este , neunahli sa s kyretom

leeenka26
31. okt 2011

@sonka_miro ovulku si mohla mat posunutu a tym padom si v mensom tyzdni ako oni predpokladaju. Kedy si mala poslednu ms? To sono inak vyzera byt ok, podla mna este treba chvilu pockat, to je len otazka par dni. Preto ti povedal doktor, ze mas prist v stredu. Takze este nevesaj hlavu. 😉

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@katusap

dobre dakujem.

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@leeenka26

poslednu ms som mala 8,9,2011 a az po nej sme sa zacali snazit.

leeenka26
31. okt 2011

@sonka_miro este otazka, kedy si bola u doktorky? Datum.

leeenka26
31. okt 2011

@sonka_miro prepac prehliadla som ze dnes

sonka_miro
autor
31. okt 2011

najprv 10,9,2011 a vtedy povedala ze nic nevidi a dnes som bola a uz povedala ze siedmy tyzden

leeenka26
31. okt 2011

@sonka_miro este by som sa orientovala, ktory den cyklu bola ovulacia? Ake dlhe mas cykly? Podla toho si vies zhruba vypocitat, ci uz srdiecko bezpodmienecne malo bit, alebo nie.

leeenka26
31. okt 2011

@sonka_miro pockaj, myslela si 10.10.2011 nie? lebo ak si mala ms 8.9. naposledy 😉

anjelicek26
31. okt 2011

@sonka_miro - ako pise @katusap - vyzera to uplne v poriadku a srdiecko o tyzden uz urcite bude 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre