V ktorom týždni vidieť na ultrazvuku detské srdiečko?

sonka_miro
31. okt 2011

ahojte, chcela by som sa opytat, bola som pred troma tyzdnami u lekarky a povedala mi ze tam zatial nic nevidi,ale ak mi vysiel test pozitivny tak som tehotna.Dnes som tam bola znova, videla vajicko v tom zltom obale alebo ako mi to povedala, s tym ze GS: 18,9x6mm a YS:5,5mm, ale povedala mi ze echo este nie je vidno,podla ich vypoctov by som mala byt v 7tyzdni. Poslala ma na kramare kde mi urobili tiez ultrazvuk a povedla mi lekar ze mam prist v stredu a ze ak tam neuvidi srdiecko tak my to zoberu,Ale zatial co som citala na nete tak nemusi byt vidiet este srdiecko, nechcem urobit nieco co by som potom lutovala.Prosim poradte.

sonka_miro
autor
31. okt 2011

cykly mam 28 dnove ovulaciu neviem.

leeenka26
31. okt 2011

@sonka_miro to ale nevychadza na 7.tt. Asi sa riadila podla velkosti plodu a nie podla poslednej ms. Na tej fotke zo sona je co napisane? Hladaj tam CRL a GA.

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@leeenka26
jaj ano 10,10 🙂

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@leeenka26

nieje tam crl a ga.

leeenka26
31. okt 2011

@sonka_miro ja som mala tiez 28. dnove cykly a ovulaciu ako kedy raz 18. den raz 19. den. Ale moze byt aj neskor. Vydrz do stredy, viac ti neviem poradit. drzim palce.

leeenka26
31. okt 2011

@sonka_miro Aha, crl je velkost od hlavicky k zadocku a ga je pocet tyzdnov tehotenstva podla sona.

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@leeenka26

dakujem velmi pekne

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@leeenka26

na foto je ID 18,76mm potom na sprave od lekarky je este GS 18,9 krat 6 mm.

a este 8,9 som dostala ms 13,9 som skoncila a az potom sme sa zacali snazit.akokolvek ratam do dnesneho dna my to nevychadza na 7 tyzdnov.

anjelicek26
31. okt 2011

@sonka_miro - ak mas 8.9. posledny den menstruacie tak ti doky mala vyratat podla pravidelneho cyklu 7 tyzdnov a 4 dni tehotna (dnes). Ale staci, ak mas dlhsi cyklus a si tehotna o tyzden kratsie - ovulacia na 20-21.den - tak babo presne zodpoveda.

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@anjelicek26

8.9. mi este len zacala mensturacia a 13.9. az skoncila

anjelicek26
31. okt 2011

@sonka_miro - lenze tehotenske tyzdne sa pocitaju presne takto. Od prveho dna poslednej menstruacie

Takze za september - 22dni za oktober 31 dni - spolu 53 dni/7 tyzdnov - 7 tyzdnov a 4 dni

Lekar to takto pocita, nehladaj za tym logiku, ale robia to tak vsetci

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@anjelicek26 no jasne to viem ale ked to vezmem podla svojho tak 7 tyzdnov tehotna niesom.teoreticky mozem byt tak 5 tyzdnov.a co ak v stredu nic nezistia zoberu mi to a bude to zdrave tak ako ma byt.

anjelicek26
31. okt 2011

@sonka_miro - ak povies NIE tak ti nikto nic neurobi, povies, ze pockas kym to vyriesi priroda a v pohode odkracas na dalsi kontrolny ultrazvuk o tyzden neskor.

Podla fotky z ultrazvuku si v 6-7.tyzdni tesne pred vytvorenim srdiecka, ja mam taku zo 6tt+3 (podla ovulky) a srdiecko bolo az 8tt+3 medzitym som na ultrazvuku nebola. Takze nepanikar.

sonka_miro
autor
31. okt 2011

@anjelicek26 dobre dakujem tak pockam tyzden a az potom pojdem

gabika7706
31. okt 2011

@sonka_miro nemozu Ta poslat na zakrok ak Ty nechces 😉 o to viac, ak vies, ze nie si tehu 7 tyzdnov, ale mozno len 5. Suhlasim s @anjelicek26, objednaj sa v stredu na dalsi ultrazvuk.

leeenka26
31. okt 2011

@sonka_miro tehotna si presne 7+4 tt., ako ti napisala anjelicek26. Musis pocitat od zaciatku poslednej ms, teda od 8.9., pretoze lekari ani vacsinou zeny nevedia kedy mali ovulaciu (ta moze nastat od 9. dna az do ja neviem 20. dna, to je len priklad. Nie je vynimka, aby zena ovulovala aj tesne pred ms alebo po ms. Aj to sa stava. Ak si napriklad ovulovala o tyzden ci viac neskor, mozes byt teoreticky este len v 6. tyzdni, a je uz len otazka casu, kedy zacne bit. Hovorim ale len cisto teoreticky, drzim ti palce, nech sa vsetko ukaze ok.

sonka_miro
autor
31. okt 2011

dakujem vam.

sonka_miro
autor
1. nov 2011

@katusap ahoj, bola som dnes na ultrazvuku aby tam nebol zajtra ten isty lekar,povedal mi ze podla PM by to mal byt 7-8tyzden,ale to co vidi mu zodpoveda na 4-5 tyzden, ze skor to vyzera na nejskorrsie otehotnenie,slabe spinenie co mam, tak povedal ze je to tym, ze sa to uhniezduje, dal mi dufaston a kontrola az o tyzden, ze nemam co stratit a rozhodne treba pockat a nie hned konat ako chcel ten lekar vcera, A ked som mu povedala ze ked som bola pred 3 tyzdnami u lekarky a ta tam nevidela nic iba zväcsenu sliznicu maternice, tak povedal ze vtedy mala vidiet to co vidi teraz on, a potom by to malo byt len posunute a vsetko v poriadku.tak dufam, ze to nakoniec dopadne vsetko dobre.

sonka_miro
autor
7. nov 2011

Ahojte baby, tak dnes som bola na kontrolnom ultrazvuku a bolo vidno uz drobca aj srdiecko, lekarka mi povedala ze je to posunute tehotenstvo a povedala ze som v 5tt+6.Tak strasne som sa bala, ze az.Teraz idem najst ineho lekara,a dam sa preradit,lebo ta moja ma hned poslala na kyret.tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim sa , ze sme v poriadku. 🙂

sonka_miro
autor
7. nov 2011

Ahojte baby, tak dnes som bola na kontrolnom ultrazvuku a bolo vidno uz drobca aj srdiecko, lekarka mi povedala ze je to posunute tehotenstvo a povedala ze som v 5tt+6.Tak strasne som sa bala, ze az.Teraz idem najst ineho lekara,a dam sa preradit,lebo ta moja ma hned poslala na kyret.tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim sa , ze sme v poriadku.

zuzananina
7. nov 2011

@sonka_miro ahoj aj ja som tak isto podla menstruacie by som mala byt 6 tyzden ale ked mi robil sono doktor tak povedal ze vyzera to len na 3 tyzden ze sa nebudeme riadit podla menstruacie ale podla velkosti a idem v stvrtok opet na kontrolu

sonka_miro
autor
7. nov 2011

aspon ze mas ludskeho lekara,ja som bola 10.10 u lekarky povedala ze este nic nevidi a nech pridem o 3 tyzdne ked som dosla 31.10tak ma hned poslala na kyret,ale nesla som,ked som logicky uvazovala, tak to proste nemohol byt 8tt ked tam este pred 3tyzdnami nic nevidela,a tak som cakala a dnes som bola na kramaroch na kontrolonom ultrazvuku a sme v poriadku,neboj aj ty tam uz budes mat srdiecko 🙂

makovicka53
7. nov 2011

ahojte zienky neviete ci je to zle ked je gestacny vak ako banan prehnuty?asi v 4-5tt...

silvinka666
8. nov 2011

mne toto iste vravel lekar, ze podla poslednej ms by som mala byt vo 8mom tt ale podla sona je to na taky zaciatok 7tt.. a tvaril sa pritom, akokeby to bolo nieco nemozne, nerealne, akokeby sa to este nikdy nestalo... a popritom je to uplne bezne, kedze nemam pravidelnu ms, ved predsa nie kazda otehotnie ako podla tabuliek... srdiecko a vsetko bolo ok, ved je to na zaciatku bezne, ze sa to neda tak presne urcite... ale tiez idem zmenit Dr., lebo s takym pesimistickym pristupom by som daleko nezasla, a nieco by som mu uz asi povedala 😠

lola77
10. nov 2011

Ahojte, ja mám tiež všetko akosi posunuté. MS som naposledy mala 18.9, takže podľa kalkulačky by som mala byť v 7tt, ale podľa dnešného dona, kde bolo vidieť len vačok s bodkou mi Dr. povedal, že to vyzerá tak na 3-4tt a to som si myslela, že na sone niečo vidno len okolo 5tt.

silvijaa
11. nov 2011

ahojte. ja som mala mm posledny krat 8.10.2010. teraz som 35 tyzden cyklu. cyklus som mavala vzdy 28 - 29 dnovy. tak pred vcerom som si robila test a vysli mi //. vcera som bola na krv na hcg, tam mi vyslo zvysene. dnes mi lekar robil znova testy krvne a je to trochu vyssie ako bolo vcera. ale usg mi robil a vravel, ze tam nevidi ziadnu jednoznacnu dutinku, ale ze sliznica je vysoko, ze by to podla sliznice aj mohlo byt tehotenstvo, ale nemoze to potvrdit na 100 percent. som strasne smutna z toho, ale si tiez myslim, ze je to este velmi skoro, preto tu dutinku nevidno.v pondelom mam ist znova na hcg testy. tak uvidime.... ☹

leeenka26
14. nov 2011

@sonka_miro jeeeej teraz som akurat hladala na fore, ze ako si vlastne dopadla. Tak sa veeelmi s tebou teskam 🙂) Som velmi rada, uf. 😀

sonka_miro
autor
14. nov 2011

@leeenka26 aj ja som velmi rada, tak strasne som bala,ale nakoniec je to ok 🙂

leeenka26
14. nov 2011

@sonka_miro a v ktorom si teraz tyzdni?

sonka_miro
autor
15. nov 2011

@leeenka26 v 7tyzdni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre