Veríte doktorom pri určení pohlavia bábätka?

biancal
10. sep 2012

ahojte zienky, zatial som len v 14tt, ale zaujma ma, ako je to s urcenim pohlavia babatka. Ak vam povedia, ze to bude napriklad chlapcek, ste si na 100% iste ze to bude tak? Lebo ako pozeram, tak niektore kupujete napr.iba chlapcenske, alebo iba dievcenske. Coked sa pan doktor pomyli alebo niekde sa cvrkacik schova a bude to dievcatko? 😀 Nebojite sa, ked kupujete veci takto? Ja som skor najprv za neutralne, a ruzovucke/modre kupovat az ked je na svete 🙂 Dakujem

biancarv
10. sep 2012

Ahoj, ja som si bola ista aj pri prvom a aj pri druhom tehu, ze to bude chlapcek uz od zaciatku tehotenstva. Jednoducho som to vycitila 😀 potom v 20 tt mi to lekar iba potvrdil a hovorila som manzelovi, , vidis ja som to vedela,, 😀

mowinka1
10. sep 2012

pri chlapcovi je to vždy "istejšie" pretože je na sone vidno "vajčiaka" a pri dnešných sonách to nie je problém. V 30tt to doktory určia na 100% aj ked je to samozrejme vždy len 99,99% ;o) ale percento omylu je zanedbateľné

suelop
10. sep 2012

Urcenie pohlavia je vraj istejsie viac u chlapca ako u dievcatka, ze ked je to chlapcek tak je to zretelnejsie od zaciatku 🙂 My sme pohlavie nevedeli do 34tt, dovtedy som mala kupenych zopar neutralnych veci a zvysok sme dokupili ked sa mala narodila - fakt len zopar, lebo male babo toho vela nepotrebuje. Ale tiez som od zaciatku nejak citila, ze to bude dievcatko 😉

alenah31
10. sep 2012

100% istotu nemáš až do pôrodu 😉 aj sestre lekár na 4D 2 týždne pred pôrodom v UK potvrdil ako dovtedy tvrdil stále - krásny, zdravý chlapec - a je z toho dnes už 4 - ročná Sophia Ann 😀 😀 😀 Jediné 100% výsledky určenia pohlavia máš pri podstúpení amniocentézy - robia sa kvôli genetike a vtedy je na 100% potvrdené aj pohlavie dieťatka 😵

lejlla
10. sep 2012

ja som pri oboch nejak citila ze to bude chlapcek a keby mi dr povedal ze dievca tak asi by som kukala jak puk 😲 .proste som vedela ze to bude chalan...

hennicka
10. sep 2012

nam tiez na 4D sone povedal lekar, ze to bude chlapcek, takze aj kocik sa kupoval pre chlapceka... a narodilo sa nam dievcatko 🙂

katkamarek
10. sep 2012

ja verim testu pohlavia z krvi, ktory som absolvovala pri oboch tehu 😀 Iba ultrazvukom by som neverila na 100% 😉

nanulik
10. sep 2012

mne dr hovoril že to vyzerá byť na dievča, ale vedela som že moj dr. málokomu povie pravdu, a až v osmom mesiaci mi povedala iná dr. že to bude chlapec a my doma ružová výbava 😀 😝 (ale mala som aj neutrálne veci)

kkl82
10. sep 2012

mne ked lekar na ultrazvuku v 20tt povedal, ze sa prave pozerame babatku medzi nohy, bolo hned vsetko jasne 😀 takze ani som nemusela verit lekarovi, uvidela som to sama 😉
co sa tyka nakupovania veciciek dopredu, ja som aj napriek tomu, ze som jasne vedela, ze je to chlapec, kupovala hlavne farebne neutralne vecicky - biele, kremove, zlte, oranzove, zelene. nie kvoli tomu, ze by som si nebola ista, ale jednoducho preto, ze mi to pripada krajsie ako ked su dievcata len v ruzovom a chlapci len v modrom. aj izbicku sme malemu pripravili v normalnych farbach (bezove steny, biely nabytok, oranzovy gauc, zlte zavesy, kobercek v prirodnych farbach), aby to posobilo normalne a clovek sa tam citil hlavne pohodlne.

strapco13
10. sep 2012

ja som pri oboch detoch citila spravne, co skryvam v brusku, dr mi to len potvrdil..u chlapca sa to nedalo prehliadnut ..prilozil sondu a maly rozcapeny, len pipika a vajka biolo vidiet v celom obraze...chlaina maly uz v brusku sa chvalil 😀 to by kazdy na tom sone rozoznal, ze sa jedna o chlapca 😀 😀 😀 a u druhej dievky som to tiez vedela, aj ked som si nebola uplne ista, ci to viem alebo len je to moja prenesena tuzba...ale tiez sa ukazala, aj ked nie tak zretelne ako maly, ale to uz sa zretelnejsie ani neda 😀 😀
no a vybavu som kupila tak ze aj neutralne aj chlapcenske veci ..a druhe dievcatko ich veselo po dome nosi, len vetedy jej dam aspon ruzovu celenku :D
a dokupila som potom malej..k modrym bodyckam modru suknicku a pod, cize v pohode vynosi aj veci po braskovi, peniaze na dievcenske veci si ponecham ked sa tomu dievka bude rozumiet

anjelicek26
10. sep 2012

Verim, co vidim.... uz viem, co na ultrazvuku hladat a u nasho maleho nebolo pochyb uz ani v tom 13.tyzdni, kedy do povedali nam 🙂

a2303
10. sep 2012

Mne môj dr povedal pri oboch v 12 tt svoj typ a typy mu na 100% vyšli. V 12tt mi povedal, že to len vyzerá na to a to ale neskôr mi to len potvrdil.

mv1
10. sep 2012

ja áno, pri prvom mi to povedali 5dní pred pôrodom a pri druhom som to vedela-cítila od začiatku a dr mi to potvrdil 🙂

zuzkalenka
10. sep 2012

Ja som to mala také neisté vždy bolo otočené zadočkom. Skoro pred pôrodom asi 2tt mi Dr. povedal že dievčatko a tak aj bolo.
Tak že verím 🙂 🙂 🙂

zuzulik253
10. sep 2012

mne dr trikrát povedal, že to bude dievčatko a v 36. tt, keď sa ma pýtal, či viem, čo čakáme a ja natešená povedala, že dievčatko, ostal vyvalene pozerať na mňa, na monitor a skonštatoval, že to dievča isto nebude. takže isté to je až pri pôrode 😀

lauricka
10. sep 2012

mne lekar na 3D UTZ povedal, ze kym si nie je 100 isty, tak nam pohlavie nepovie a gynekolog mi nikdy nepovedal pohlavie, proste, povedal, ze nevidel a hotovo. Podla mna prave preto, ze sa moze zmylit. Samozrejme, ze sa na to nemozes spolahnut. Ale vacsinou to vyjde.

lucikusik
10. sep 2012

Nám v 5 mes. pri morfo ultrazvuku doktor povedal a ukázal, že to bude chlapec. Ono to bolo tak pekne vidno, že som nemala pochybnosti. Manžel bol vtedy s nami a potom až do konca tehu vtipkoval, že to by muselo drobcovi "niečo" odpadnúť, aby z nebo bolo dievča 🙂

kika1111
10. sep 2012

ja v žiadnom prípade neverím... najprv mi dr. prvé dva razy povedal, že to je na 90% chlapček, potom mi jeho zastupujúci doktor povedal pri dvoch kontrolách, že vidí dievčatko 100% - napísal to do teh.knižky... potom som sa v rizikovej poradni 2 týždne pred pôrodom dostala zase k inému dr. a ten povedal, že vidí 100% chlapčeka... tak som išla k môjmu dr. zase a opýtala som sa, či si zo mňa robia dobrý deň..urobil mi znovu sono a povedal, že vidí chlapčeka....a my doma všetko ružové!! 😀

helenka28
10. sep 2012

ja som na začiatku tehu bola presvedčená, že to bude dievčatko.... aj som pomaly začala kupovať dečky... Prišlo sono a moja otazka či vidi dr. čo to bude??? a on že chalan, ved tu ma pipika, vajka... fuuu som sa ani postaviť z tej postele nemohla taká som bola prekvapená. A veru mám ho doma 😀

vikuska.
10. sep 2012

Urcite ide o to, aky ultrazvuk ma samotny dr., aky kvalitny. Pri nasom sucasnom tehu to nebolo o tom, ci vidi alebo nevidi pindura, ale o tom, ze videl vajecniky a maternicu. A tam sa naozaj nema uz velmi co zmenit.

ivanka.7
10. sep 2012

U nas sa to zislo tak, ze v jednom tyzdni som bola 3x na nejakom utz (klasika, 3d a morfo) a kazde mi robil iny doktor a vsetci traja bez toho aby vedeli o tych druhych dvoch povedali dievca... tak to bolo skoro na 100%; ale ja som kupila malej minimum veci (5 body, ked som nevedela, co to bude a potom par veci tu z MK bazarika), vsetko ostatne som mala od svagrinej a od kolegyne a tam som mala hlavne neutralne veci, az po narodeni malej podonasali navstevy ruzove darceky 🙂

manittu
11. sep 2012

mne povedali v 20 t ze chlapec, v 26 som bola na 4D sono a tam jasný chlapec-mam aj foto, v 28 som bola znova na sono aj tam ze chlapec...takze cakam chlapca, dufam, kedze mam vsetko modre, kremove, zlte, biele,zelene... 😀

palomka
11. sep 2012

asi zalezi od skusenosti samotneho lekara. moja lekarka sa nepomylila ani raz. pri obidvoch detoch mi povedala ich pohlavie v 20tt. u dievcatiek to moze byt na 80% pravda. ale ked uz raz tam pindurika vidi, tak to bude iste 🙂
ale poznam jednu mamicku ktorej povedali v 20tt, ze to bude dievca a v 32tt skoro na konci tehu, ze chlapec a bol to chlapec...takze vselico sa stava. ale tiez som mala nakupene skor neutralne veci a pri chlapcovi aj modre, to by ponosilo aj dievca 😀 ale chlapca v ruzovuckom alebo fialovom si neviem predstavit 😝

sammy
11. sep 2012

Pri oboch dievcatach mi to povedali okolo 20tt a spravne. Teraz som bola odzaciatku presvedcena, ze to bude chlapec a dr. ze dievca. Tak som zvedava, ci to najblizsie este potvrdi alebo nie. No to je jedno, po dvoch babach mam doma i tak vsetko len ruzove, takze ak by bol chlapec, prve mesiace si ponosi ruzovu vybavicku 😀

marmete
11. sep 2012

Vedela som, ze sa mi narodi chlapec, tusila som to a doktor mi to okolo 20 tt potvrdil, teda este si nebol isty, ale podla neho to chlapec bude a cim rastol, tym jasnejsie to bolo vidiet a uplne najlepsie na morfologickom, cize ja verim doktorom a hlavne, ked maju sediny a su uz pomaly dedkovia z nich 😀, veci som zacala kupovat az pred koncom, ale napriek tomu som kupovala neutralne, ale nie z obavy, ale preto, lebo sa mi viac take pacili a ak bude druhe dievca, tak mam po probleme 😉

huxy
11. sep 2012

no môj dr.gynekológ mi od začiatku tvrdil,že podľa jeho skúseností to bude chlapček.tvrdil to na základe tlkotu srdca /teda on to tvrdil/.a na sone,ktoré mi robili v nemocnici /keďže dr.ho nemal/,nikdy nebolo dobre vidieť,lebo bábo bolo vždy tak otočené ritkou,že nebolo dobre vidieť pohlavie.ja som síce mala taký vnútorný pocit od začiatku,že to bude dievča,no potom som myslela,že to bude ten chlapec,keď dr.tak tvrdil 🙂 no a nakoniec 5 dní pred naplánovanou sekciou mi mladá doktorka podľa sona oznámila,že podľa nej to bude dievča,že tam vidí "kávové zrno".a máme krásnu bambuľku.
čo sa týka kupovania vecičiek,ja som si celú začiatočnú výbavičku kúpila v neutrálnych farbách,čiže biela,krémová,žltá,zelená.takže osobne by som nekupovala len ružové alebo len modré vecičky,toho sa ešte dosť ponakupuješ.a inak skúsenosť dcéry mojej bývalej kolegyne,jej tvrdili aj podľa sona,že bude dievča,ona nakúpila dievčenskú výbavičku,červený kočík /aj keď ten môže mať aj chlapec/,no a narodil sa jej chlapček
akurát si spomínam,že úplne prvé bodynko,ktoré som kúpila ešte len v začínajúcich mesiacoch tehotenstva,bolo tyrkisové,ale s obrázkom minnie 🙂

nanika
11. sep 2012

Blbost, to ze cakam chlapca pri prvom tehu bolo iste od zaciatku, z druheho chlapca sa na porodnej sale vyklubalo dievcatko 🙂

vieruna
11. sep 2012

Mne moj brat povedal cca v 8tt ze budem mat vzdy iba chlapcov 😀 Ale aj doktor mi vzdy spravne povedal, ze su chlapci. Podla mna dnes maju uz tak premakane tie ultrazvuky, ze sa pomyli, len ked poriadne nekukne 🙂

nicky07
11. sep 2012

No mne pri prvom tehotenstve od začiatku nepovedali čo čakám, môj osobný tip bol že to bude chlapček. Slečna sa nám však ukázala až v 30tt a to som potom s radosťou nakupovala ružové vecičky. Pri druhom som si bola istá že bude dievčatko, taktiež bolo celý čas otočené chrbátikom tak som ani netušila čo to bude...Dokonca sme mali len meno pre dievčatko nachystané lebo to bude určite princeznička... 🙂 a deň pred plánovanou indukciou na usg - čakáte chlapčeka... vecičky som mala našťastie len neutrálne... No a teraz pri treťom sme veľmi chceli dievčatko a to som teda verila že kedže všetci chceli dievčatko a sestričku tak to bude na 100% chlapec... chodila na usg častejšie a hned v 16tt som aj ja sama videla našho chlačeka v plnej kráse takže som hned nakupovala všetko nebesky modré... Ale na pôrodnej sále mi nebolo všetko jedno keď mi povedali že sa občas pomýlia a z chlapčeka je dievčatko. Tiež som nemala pripravené meno pre dievku keby bola - to by bola čistá improvizácia :D ale ako tu už písali robili mi aj 3D a 4D a tie sa nemýlia takže sa nám predsalen narodil krásny chlapček.

ludka77
11. sep 2012

Môj dr. je profík, tak keď mi povedal, že čakám dievčatko tak som mu verila, tak isto mu verím teraz keď mi povedal, že to bude chlapček. Môj dr. keď si nieje istý tak ti radšej nepovie nič a nikdy nepovie pohlavie skôr ako v 20tt! Takže záleží od dr. či je len doktor - predpisovač antikoncepcie alebo doktor gynekológ pôrodník - profík

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre