Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lizatko1009
4. feb 2010

maka tak zatial nie, mozno neskor, ale iba dievca do pary, och boze kolko mien som mala pre dievca vybranych, a teraz lutujem, ze malemu som nedala 2 mena.tak my sme kocik kupovali 7.7 a 8.8 sa narodil ale uz som ten prvy kocik predala, lebo bol dost tazky, tak sme kupili bexu.

maka123
4. feb 2010

lizatko ja budu chtit urco jeste tu holcicku,muj rekl ze se bude snazit priste tak uvidime ja mam o jmenu jasno Julie Ticha nezni to krasne?

norikk
4. feb 2010

baby a ktore ste uz vo vyssom tyzdni,kedy vam bolo na ultrazvuku vidiet babo??? bo to moje je asi dajake mooc male :( mam pravo ist na ultrazvuk aj skor, ked mi kazal prist zas o mesiac??

maka123
4. feb 2010

norikk v osmem tydnu slo videt takova mala fazolka s pupinkami (rucicky a nozicky)nezapomen ze jsi zatim v sedmem tydnu takze to nebudu 3 kilovej macek s 50 cm,nesmis byt nedockava ani se nenadejes a uz bude venku,no nevim jestli ti ho tvuj doktor bude chtit jen tak udelat kdyz si sama o to reknes ale mohla by jsi to zahrat na to ze te boli bricho ze mas krece a bojis se o prcka

norikk
4. feb 2010

a moze sa niekedy tehotensky aj krvny test mylit??? ze ked mi oba ukazali vysoke hcg,ze predsa nie som.....ked anik knizku tehotensku mi nedali :(

lizatko1009
4. feb 2010

maka no joooo 😀 podavaj uz nejake foto do alba, uz sa tesis na porod? mne sa strasne paci pre chlapca meno alexander.

maka123
4. feb 2010

norikk krev je 100% tehotensky test muze nekdy zkamat ale jestli ti carka sili na testu tak nelze,tehotenskou knizku ti daji pozdis ja bych rekla ze na dalsi kontrole az uvidi jestli se ti prcek vyviji protoze ty prvni tri mesice jsou na vyvoj nejhorsi

maka123
4. feb 2010

lizatko tesim na porod cim visc se to blizi tim vic se bojim ale zaroven tesim az drobka budu drzet v naruci,je to mozna o to horsi ze jsem zdravotni sestra takze vim co a jak me presne budou delat,a jaktoze nemas maleho alexandra ale matuska?

norikk
4. feb 2010

a je tazke naucit sa starat o male?? sak ja sa budem bat vziat to do ruky :D

adelka89
4. feb 2010

maka. ja mam vystudovane zdravotnicke lyceum a prave to zdrav.vzdelani mi dava vetsi klid 🙂
holky jdeme zkusit usnout 🙂 mejte se krasne a dobrou noc 🙂

maka123
4. feb 2010

norikk neboj to asi kazda nastavajici maminka,ja mam dobre to ze moje svagrova ma ted pulrocniho drobecka takze prebalovani a noseni a chytani mam v maliku

maka123
4. feb 2010

adelka me to vyslo ze jsem jeste posledni rocnik vseobecnych sester,no prave ja moc klidna nejsem me dela zle kdyz me bere nekdo krev nebo kdyz si zkopnu palec no sestra jak vysita,adelka ty jsi z brna?

maka123
4. feb 2010

adelka preju a KLIDNOU NOC BEZ KOPANCU dobrou noc 😉

maka123
4. feb 2010

taky uz pujdu na kute zitra stavam brzo na monitor a kontrolu k doktorovi pak vam napisu zitra jak jsem dopadla dobrou

adelka89
4. feb 2010

maka jj jsem z Brna 🙂

lizatko1009
4. feb 2010

maka tak me sa dohodli ked dievca vyberam meno ja a ked chlapec tak on, mozno aj budem mat raz alexandra, juuj mama ma nadchu dufam, ze sa maly neoberie aj mna zacina boliet hrdlo 😖

maka123
4. feb 2010

lizatko tak to jste si pekne rozdelili my jsme meli na chlapecka vybrane hned jste se shodli ale kdby to byla ta holcicka tak to by byl boj
adelka a kde bydlite v brne a rodit chces kde?

lizatko1009
4. feb 2010

urcite aj my by sme sa natahovali na mene pre dievcatko, no maly uz pije a zaspava idu mu hryzaky rak si stale sucha po dasnach a tak sa zlosti 😖

gerci90
5. feb 2010

awojte holky..juj ani vas nestiham citat...len tak zbežne sa hlasim že malička si pomaličky zvyka na mamičku a ocinka...a ocinko s mamičkou na maličku 😀 ....mala sa budi každe 3 hod,napapka sa a potom ked ma lepsie dni tak hned zaspinka...a ked je hore tak je ukažkove babo kuka..a obzera sa kade tade,...je fakt zlata ked bude viacej casu tak pridam dalsie new fotky...tak sa tu držkajte ...nech sa vam dobre tehulkuje a mamičkam mamičkuje....vasa Gerci-- 😅

maka123
5. feb 2010

ahojte tehulky a maminky tak se hlasim monitor se malemu moc nelibil kopal o sto sest takze moje krivka pripominala himalaje,u doktora dobre jsme uzavreni,porod v nedohlednu takze to asi vidim na zari 🙂 malymu se u me libi,ale mame streptokoka takze pri porodu dostanem atb a jak se dneska vsichni mate nejake mrtvo tady je

bombulka200
5. feb 2010

LIZATKO hej?takže mame približne rovnako staré detičky 🙂 a čo už máte nejaké zubky????........
ADELKA no ano starneme to je pravda 😵 alle som rada že som mladá mamička 😵

lizatko1009
5. feb 2010

bombullka mame male levicatka, uz mame 2 dole zubky a ide hryzaky ma dasno opuchnute jak bombule 😀 a vy mate? dnes sme boli na poradni.

bombulka200
5. feb 2010

LIZATKO my ešte nemáme ale dasna opucvhnute má...a presvitaju zubky cez dasno ale este sa zatial neprerezávajú....ale strašne zlá je celé dnii nonič sa nedá v poslednej dobe pri nej urobiť 😅

lia23
5. feb 2010

ajote kocky....tak kaoze sa matee????vsetko v poriadku??

maka....malickemu sa prit ebe asi fakt paci ked sa mu enche ist vonka..ale ench si tam este par tyzdenou pobudne.. a potom sup vonka...dufam ze setko dobre dopadne..uz sa tesisi na porod??? 🙂

gerci..malicka je urcite chutnucka a ty si stastna mamicka..je dobre ked je takak poslusna a spinka a papa🙂to je najhlavnejsei..a uz si sama nanu??ci si etse u rodicov??

lízatko..matusko pocuva???zubky mu rastu..chudatko..isto placka sak??a co povedali v poradni??,setko v poriadku.. 🙂 🙂 🙂

maka123
5. feb 2010

lia 23 no jo ale uz ma vse vyvinute ted jenom kyne a ja se porad bojim ze ho nevytlacim,moje mamka je po dvou cisarich a ja mam uzsi panev nez ona,tak mam trochu obavy.Naposledy mi doky rikal vahu v 32 tydnu a to mel maly 17OOg a ted nevim a kolik meri to uz vubec ne.

Baby chci se vas vsech zeptat merili vam panev pred porodem nebo ne?

lia23
5. feb 2010

hmm ale...maka..enboj sa urcite vsetko dobre dopadnee...ja ti drzim palce.... 🙂 a verim ze setko dopadne uplne dobre a pojde to ako po masle.. 😉

maka123
5. feb 2010

lia 23 diky snad mas pravdu pak ti tady popisu jak dopadlo tvoje maslo jo 😀

lia23
5. feb 2010

maka..ja verim tomu ze to dobre dopadne...treba myslit pozitivne...aj ked niekedy to nejde..ale treba sa stazir...🙂a manzel bdue pri tbee????spolu to zvladnete 🙂 a ano napis potom..uvidis ze to dobre dopadne.🙂

maka123
5. feb 2010

lia 23 no my s pritelem nejsme vziti,byla jsem pozadana minuly rok v lednu s tim ze svtba bude tento rok v breznu,ale pak jsme zjistili ze nas bude vic tak se to odklada nechtela jsem se vdavat s briskem,ten stres a tak jestli vsechno vyjde,Ano bude se mnou u porodu,ja si ale myslim ze mu bolesti nadam do vseho mozneho 😖 uz ted ho lituji chudaka

lizatko1009
5. feb 2010

bombulka to uz coskoro vyjdu, ja malemu natieram dasna gelom ,ty nenatieras?

lia prave ze neplace iba sa zlosti ked dlho hryzie jednu hracku, lebo si podrazdi dasna, a na poradni bolo dobre v cakarni videl ine deti tak skakal na nohach jak z divych vajec, a mnule mama povedala, ze malemu rychlo bije srdce, tak som sa nato hned pytala aj doki a povedala, ze teraz co ho pocuvala tak bije mu rychlejsie, ale ze vidi ze on sustavne kope nohami aj skakal v cakarni tak preto, ze horsie by bolo keby v spanku mu rychlo bilo, tak som mu v spanku napociitala 120-130 uderov za minutu a v pohode je tak 120-160, ale ja som velka stresmenka aj tak stresujem na choroby som hakliva niekedy mu aj domyslam 😀 a vy baby ako sa mate? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre