Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
16. máj 2010

Ďakujme kočky 🙂 No v tescu vraj nebol žiadny čaj na kojenie 😕 tak bol myslim že v carefoure a tam mi kupil Phytofarma, prave som si dala prvý pohar tak uvidím či to zaberie

zuzi ten sab simplex zaberie ale nie hned, až tak po par dnoch my zabral, ale treba ho davať často. Mne dokina povedala že aj pred každým kojenim.
Ale majca mi včera pisala že jej nezabralo nieč, až nejaký infacol, vraj je najlepší a môže sa dabvať aj pred každým kojením

kikarv
16. máj 2010

ahojte. tak ja som sa sem len teraz dostála a to som mala v pláne nakuknúť popri raňajkách. u nás je dnes dosť rušno. moje deti sa prekrykujú jedno cez druhé. ideme hlava puknúť a ešte aj počasie je hrozné 😠 .
a k tomu mi mamu večer zobrala záchranka má zápal pľúc tak je v nemocnici. ☹ no ked sa darí tak sa darí.
muž je v práci a nechce sa mi ani variť ale musím lebo hladné krky budú ziapať ešte viac.
civi malý je rozkošný, ozaj akokeby bol opálení. 😵

idem vás dočítať.

zuzana1971
16. máj 2010

vejul ten infacol viem, akurat, ze som ho nezohnala 😠

marika1902
16. máj 2010

Ahojte babeny Ja mam aspon stastie v tom ze Kubka netrapi ziadna kolika. Sem tam ked vidim ako tlaci a nic tak mu dam par kvapiek Espumisanu a kazdy den pijem feniklovy cajik, tak mozno preto prdka ze niekedy sa pekne s mm nasmejeme. 😀

aktakk
16. máj 2010

Ahojte!!

Veji, ja mam tiez prsia ako vechet, ale v mojom pripade je aj pravda, ze mam mliecka menej. Ale ja myslim, ze ak mas vacsia prsia, tak ich uz nemusis mat take naliate ako byvali doteraz a mliecka mas pritom dost. Moja malinka stale plackala a aj malo priberala, takze ty hlavu hore a neboj sa nicoho. Ved malinky ti krasne buvinka.

jankako
16. máj 2010

koliky bývaju vraj večer..

cheerlady
16. máj 2010

mne povedala doktorka,ze vecerne koliky byvaju z toho,ked si cez den babatko po papani neodgrgava-potom mu ten vzduch zostava v brusku a v crievkach a boli ho to..

fleury
16. máj 2010

Ahojte

dakujeme za pochvaly 🙂
Civavka tebe specialne vdaka za komentar na youtube 😉 Ta pesnicka je od ceskej kapelky Květy, velmi fajnova hudba!! 😎 Inak, trosku na inu temu, mne na zlatu zilu dost pomahaju cipky Preparation H a masticka dubova kora..ak by si este neskusila 😉

A idem sa pochvalit, dnes som si predsa len cosi kupila!!!! Feniklovy caj a gravimilk vanilkovy. Takze ak neprsi, aspon kvapka 😀 😀

Idem sa najest, zas zabudam na jedlo 😖

zuzana1971
16. máj 2010

ja uz som sa napchala pizzou 😵 taky sympos ju doniesol 🙂 mohli ho k tej pizzi gratis pribalit 😀

Maxik dnes stale spi 😕 neuveritelne 😕 aj som uz krmila a spi dalej 😕 to bude asi tym pocasim 😅

cicimon
16. máj 2010

mja spala 5 hod, za chvilu dojde navsteva, tak sme ju zobudili, nech potom nepyta jest

kikarv
16. máj 2010

no konečne je tu ticho 😀 bambuchy spia. najradšej by som si ľahla ku ním ale teraz idem žehliť lebo pri ních sa nedá ked sú hore. každú chvílu treba odbehávať od žehličky tak potom žehlím aj celý deň.
dnes som si to asi pokašľala u svokry - nepustila som Vandu ku ním lebo nepočúvala a oni boli dohodnuté. ale nevadí. Každy skáče ako Vanda píska a potom ja si s ňou neviem dať doma rady. Dnes pohár trpezlivosti pretiekol má zaracha. Mne po hlave 4 ročný čert skákať nebude. Každý jej ustupuje a všetko dá lebo ona chce. a ked ja od nej niečo chcem (upratať hračky a pod...) tak nie. opakujem aj 100x ako papagáj tak to veru nie stačilo. 😠
ja sa dnes len sťažujem sorri

ttiffanny
16. máj 2010

my sme už skúsili infacol, aj sab simplex, ale zatiaľ žiadne zmeny. v utorok ideme do poradne, tak uvidím, poradím sa ešte s dr.

ináč, baby, aj vám sa už stalo, že ste nechtiac buchli bábo? lebo mne sa to už stalo. a teraz mám výčitky svedomia, či som malému niečo neurobila s hlávkou. v noci, keď kojím, sa mi stane, že spolu s malým zaspíme a stalo sa mi, že som ho trochu rukou buchla po hlávke. ale on vôbec nezaplakal, ďalej spokojne spinkal. ja mám samozrejme stresy, že či som mu niečo nespôsobila, keď tam na hlávke má ešte tie mäkké časti. ale dúfam, že keby ho to bolelo, tak by aspoň plakal, alebo čo. myslela som si, že budem stresovať len v tehotenstve, ale zdá sa, že to pokračuje aj teraz 😒 . asi mi fakt treba psychiatra 😖 .

iva87
16. máj 2010

kika-prajem pevne nervy, ja mam problem s tym mojim krtkom, neviem si predstavit, ze by som mala este jedneho vacsieho na starosti 😉 😉

zuzi - tu pizzy zavidim, ja sa pcham stale len suchymi rozkami, nemam kedy ani navarit, mozno si vezmem priklad a objednam si pizzu aj ja 😀

inac aj mna upozornovali na tu laktacnu krizu, hned ako som dosla z porodnice, ale hlavne nestresovat, pit ovela viac tekutin a nebat sa, ved drobcovia neumru od hladu ak budu mat par dni menej mliecka 😒 😒
ja mam mliecka zatial dost, zato ma vsak opat trapia tie nestastne bradavky, uz som myslela, ze su zahojene, ale ony nie, opat sa mi narobili ragady, pre istotu na druhom prse takze mam o zabavu postarane, fakt to nechapem, ved vsetci vraveli, ze po 6 tyzdnoch bude uz vsetko ok a ono sa to nie a nie riadne vyliecit 😠 😠

sme dnes s malym samy doma, skoda toho pocasia, isla by som sa aspon prejst a nie stale sediet doma, maly dnes grcka o 106, mam prania ako za cely tyzden, tak sa idem do toho pustit, obcas odskocim a pocitam co mate noveho...

martina05
16. máj 2010

Ahojte, tak dnes som totálne vyšťavená..neviem či je to tým počasím alebo čo, Vanda nespí, stále by sa len kojila....Keď si predstavím, že takto bude celý týždeň je mi z toho do revu ... Ani von sa nedá ísť ..

Veji, s mliečkom sa hlavne netráp a nestresuj má to negatívny vplyv na laktáciu. My máme asi tiež laktačnú krízu, Vanda si pýta každú hodinu, cucne si a spí, už fakt neviem čo sňou a také že stimulovať u nás nezaberá, ona zaspí úplne natvrdo, takže šteklenie, hladkanie --0 bodov

jankako
16. máj 2010

ttiffany nie si sama čo sa podarilo bábo buchnuť,vieš ako som si to ja vyčítala,že aka som zla mama!!!!!!!!!!!!neublížila som jej,teda tiež si myslim že by plakala,ale ako napotrvoru sa mi vždy podari ju buchnuť..ked bola malinka tak prvá rana bola ovládačom 😠 .a poškriabem ju pravidelne na noštek ked kojim alebo prstenom niekde..neprakticky snubny prsten mám.. 😖
moj červik tiež stále spi dnes...ale už sa ,,tešim,,na pravidelny večerny koncert do 21.00.

fleury
16. máj 2010

jankako a ako ste na tom s ockami? nestiham citat ..

vejula
16. máj 2010

baby??? Uživate niektorá ten ricinus communis??? ja som to dnes kupila, neviete či to zabera? A ako totreba uživať? Cmulať či prehltnuť?

carrie4
16. máj 2010

veji, ja užívam tieto homeopatiká a myslím, že naozaj zaberajú. brala som ich už v nemocke, a mliečka bolo dosť. ale potom som sa vyhádzala na celom tele (nezistili mi nakoniec z čoho) a prestala ich užívať aj čaje pre tehotné. ale ked sa mi doma zdalo, že mám málo mlieka, tak som zas začala piť čaje aj homeopatiká a mlieka mám určite viac. treba ich 2 x denne - ráno a večer 5 ks cmúlať. ale v nemocnici mi radili 3x denne. určite vyskúšaj, za to nič nedáš

cicimon
16. máj 2010

nasa je od 13.00 hore a nie a nie spat...

michalag
16. máj 2010

veji, tiez som si ich vcera kupila a viacerym babam vraj pomohli, treba len vyskusat a uvidis 😉

no nasa dnes prespala dost vela z dna tak som zvedava co nas caka v noci 😅

janicka11
16. máj 2010

Aj ja sa pridávam čo sa týka mliečka..Tiež mám tie stavy či mám dosť mliečka...Neviem sa dočkať zajtrajšej poradne kde ju doktorka odváži a ja budem mať kludne svedomie že naozaj priberá...Ked niekedy tak plače že si myslím že je hladná a ja nemám mliečko...Chcem si zajtra kúpiť neaké tie čaje na kojenie a tie tabletky čo ste tu písali...Poradte ktoré su najlepšie....

juliap
16. máj 2010

baby, tak my dnes otras den, asi to pocko, zima v bytoch, tak maly stale mrncal, teraz je uz umyty, napapany a konecne spinka, tak dufam, ze aspon noc uz bude o.k. ...
Inac neviete poradit co urobit s mm?, ja poporodnu depku nemam, zato ju ma on a pozoruje svistika, a ked zaplace tak uz sa boji, ze co place, ci mu nieco nie je ... sa picnem z toho 😅

stanusa
16. máj 2010

ahojte 🙂
tak my sme uz domka, je super az na tu kosu v byte, uz som zapla ohrievac v spalni bo vobec nekuria 😠

stanusa
16. máj 2010

baby co si myslite o sukromnej skupine?

zuzana1971
16. máj 2010

stanusa akej sukromnej skupine?

vejula
16. máj 2010

dakujem kočky za odpovede, snad aj mne zaberu a mliečka bude opäť hodne.

stanusa
16. máj 2010

zuzana tak vseobecne, lebo som pozerala ze dost vela bab si zaklada takuto skupinu...vies kto ta cita?

zuzana1971
16. máj 2010

stanusa ja tiu mam total kosu odkedy uz dlllhoooo nekuria 😠 lebo byt je otoceny na sever a nesvieti tu ani minutu slnko 😠 aj ked svieti vonku 😅 totalne ma nasiera, ze aj voda tu tecie viac vlazna nez tepla 😠 tak som maxikovi dnes len ritku oplachla, inak by zamrzol 😝
maxik ma dnes spavi den 😝
inak uz asi tyzden reaguje viac nez doteraz, dnes sme si na seba vyolazovali jazyky a rehotali sa 😀 a bucha si uz rucickou do hracky ked mu zavesim...doteraz to vyplazovanie a buchanie do hracky bolo skor nahodne...ja pozeram s otvorebnou hubou vzdy ake pokroky zo dna na den robi a zda sa mi to neuveritelne 😲

zuzana1971
16. máj 2010

ja som za

janicka11
16. máj 2010

A budem aj ja v tej skupine?či to budete mať neako extra sukromnu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre