Kedy sa dá určiť pohlavie?

sonickar
11. jún 2012

Ahojte mamičky, budúce mamičky.... Som v 14.týždni a som nedočkavá pohlavia dieťatka. Kedy sa dá určiť pohlavie? K lekárke idem až o 3týždne, ale zrejme mi to ešte asi nebude vedieť určiť zo sona.
( chutí mi skôr kyslé než sladké, sladké fakt len minimálne a keď sladké, tak len ovocie, žiada sa mi citrónová voda, rôzne malinovky, čo osviežia )

sakura77
11. jún 2012

🙂 vydrz este aspon tych 5-6 tyzdnov a na 3D sone to uz bude krasne vidiet🙂aj ked verim,ze si nedockava😀 mne bolo priserne zle pri oboch,takze tazko povedat 🙂

anjelicek26
11. jún 2012

@sonickar - pohlavie vedia na ultrazvuku pekne urcit uz v 13.tyzdni... v 17.ti povedia urcite ked pojdes... staci dobre sono a pekne otocene babo.

katecameron
11. jún 2012

no mne velmi chutila citronova voda pila som ju ako zadarmo 😀 dvakrat sa to zopakovalo a boli 🙂 dvaja chalani

enanena
11. jún 2012

no mne to moj doki povedal v nejakom 11-12tt a trafil sa presne...na 3D v 25tt mi to potvrdil aj doki...ale to som mala asi stastie ,alebo mozno dobreho dokiho 🙂))

oriesok
11. jún 2012

o tie 3 týždne by ti to už doktor mohol povedať.. ak nemá nejaké zastaralé sono a bábätko bude trošku spolupracovať.. podľa chutí sa to fakt moc určiť nedá..

malinkaaninka
11. jún 2012

poznám málo maminiek,čo im chutilo sladké v prvých týždňoch.

slecnalu
11. jún 2012

@sonickar mne už v 13tt na sone povedali že to vyzerá skor na chlapčeka a ja som si tým bola istá už dávno predtým... teraz som 18tt na ďalšie sono idem o 2 týždne s tým, aby mi toho chlapčeka už len potvrdili 😀 viem, že som veľmi trúfalá, ale ja od začiatku cítim že to bude chlapček, skús nemyslieť na usg alebo doktorov a počúvaj svoju intuíciu 😝 keď už nič, tak aspoň tá ti pomože vydržať kým sa to nedozvieš na 100% 😉

radlinka
11. jún 2012

Zalezi na tom ake pohlavie ? neviem ci sa to da urcit podla chuti, ale z toho co popisujes ma napadne CHLAPCEK 😀

kveta
11. jún 2012

Testy Dna dietata sa daju za poplatok urobit z krvi matky uz v prvom trimestri.

tea333
11. jún 2012

od cca 11tt ti naisto pohlavie potvrdia testom z krvi. geneton sa volaju

tilly24
11. jún 2012

nam pri dcerke povedali az v 20 týždni, lebo to nebolo vidno, a pri synovi už v 12 týždni bolo vsetko pekne vidno 🙂

harper
11. jún 2012

tak podla mna na sto percent su len dva sposoby - z krvi alebo hned potom ako sa narodi 😉 preto pri kazdom moznom ultrazvuku, ktory ti budu robit sa ti moze stat, ze sa babatko natoci zadockom a mozes robit co chces, pohlavie sa nedozvies 🙂

katkamarek
11. jún 2012

Ja som bola nedockava oba razy 😀 Tak som si to dala zistit z krvi v 12tt v genetone. Ak si ochotna zaplatit, tak nie je problem 😉 Krv som posielala v pondelok a vysledok som mala vo stvrtok vecer na maily. Da sa to zistit uz aj v 17tt na usg, ale to nie je vobec iste, poznam aj pripady, co do poslednej chvile mamicke tvrdili jedno a pri porode bol opak. 😉 Z krvi to je na 99,5% iste, pricom odchylky su sposobene ani neviem akymi abnormalitami, a samozrejme babatko musi byt iba jedno, ak je ich viac, tak sa to urcite z krvi neda.

lencita
11. jún 2012

mne povedal dr. pohlavie v 16+0tt aj mi dal taku peknu fotku od pasa dole 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre