Ako splodiť dievčatko

Snom každej budúcej mamičky je mať zdravé bábätko. Možno, že ale už doma máte chlapčeka alebo dvoch a teraz túžite po dievčatku? Alebo si neviete predstaviť seba samu ako mamičku chlapčeka a preto zisťujete, ako zvýšiť šancu na splodenie dievčatka?
Ako splodiť dievčatko

Nech si rôzne babské rady a povery tvrdia čo chcú, pohlavie vášho budúceho dieťaťa závisí na tom, akou spermiou bude oplodnené vaše vajíčko. Mužské spermie sú totiž dvojakého druhu - niektoré nesú chromozóm X (to sú budúce dievčatká) a niektoré chromozóm Y (to sú zase chlapci).

Vedecká metóda k splodeniu

Jedinou naozaj "vedeckou" metódou pre splodenie vytúženého dievčatka je preimplantačná genetická diagnostika (PGD) - to je vyšetrenie génov embrya ešte pred jeho zavedením do maternice pri umelom oplodnení. Výber pohlavia touto metódou sa používa pri genetických ochoreniach, ktoré sú viazané na určité pohlavie - teda že ochorením trpia len dievčatká alebo len chlapci. Pre zavedení do maternice matky sa potom použije embryo "zdravého" pohlavia. V iných prípadoch si pohlavie svojho dieťaťa takto vybrať nemôžete, to v Slovenskej republike nie je povolené. Je to tak preto, aby sa udržiaval prirodzený pomer chlapcov a dievčat v populácii.

Shettlesova metóda

Ak sa zaujímate o to, ako počať dievčatko, zaiste skôrká alebo neskôr narazíte na Shettlesovu metódu. Táto teória hovorí, že X spermie - "dievčatká" - sú väčšie a robustnejšie, za to ale pomalšie. Tiež sú odolnejšie voči kyslému prostrediu (= nižšie pH) v pošve.

Pre počatie dievčatka je teda dobré mať pohlavný styk 2,5 až 3 dni pred ovuláciou. V prípade dlhšieho pobytu v maternici majú totiž výhodu skôr odolnejšie spermie - dievčatká.

Odporúčajú sa polohy s malou penetráciou a pomalým prenikaním. Takto je väčšia pravdepodobnosť uloženia spermií bližšie ku vchodu do pošvy. Táto oblasť je kyslejšia než v blízkosti krčku maternice, čo nahráva skôr "dievčenskom" spermiám.

Ak žena pri styku dosiahne orgazmus, vraj zvýši šancu na počatie chlapčeka, keď po orgazme sa pH v pošve zvyšuje (tj. stáva sa zásaditejším), čo spermiám s chromozómom Y nevadí. Naopak bez orgazmu zostáva prostredie v pošve kyslejšie, a to zvýhodní X spermie. Preto je lepšie vyhnúť sa ženskému orgazmu, ak túžite po dievčatku.

Popis obrázku: Ľudské spermie pod mikroskopom.

Stravou k splodeniu dievčatka

Podľa tejto teórie môžete vhodnou stravou zmeniť pH vo vašej pošve a tým zvýšiť šance pre X-spermie. Mali by ste aspoň 6 týždňov pred počatím konzumovať stravu bohatú na vápnik a horčík a zároveň znížiť príjem soli a draslíka.

Stravou k splodeniu dievčatkaA aké potraviny sú teda pre vás vhodné? Potraviny s vysokým obsahom vápnika a horčíka sú napríklad orechy (mandle, kešu oriešky), fazuľa, špenát, brokolica, jogurt, tofu, ovsené vločky. Vyhnúť by sa ženy mali ančovičkám, údenému lososovi, krevetám, slanine, salámom, spracovanému mäsu, chlebu, pečivu, olivám a zemiakom.

Popis obrázku: Orechy sú to pravé, ak chcete zvýšiť šance na počatie dievčatka.

Vyšší kalorický príjem nahráva skôr počatiu chlapčeka. Preto, ak sa snažíte o splodenie dievčatka, v jedle skôr zaraďte spiatočku. Nezabudnite pri tom však na zásady zdravej výživy, ktoré sú pre zdarné tehotenstvo dôležité. Ako hovorili naše babičky - všetko s mierou.

A aká je úspešnosť tejto metódy? Štúdie z rokov 1970-1980 sa zúčastnilo viac ako 200 žien a počatie žiadaného pohlavia bolo úspešné v 80%. To neznie zle, že?

Čínsky lunárny kalendár

Ak hľadáte tradičnejšie metódu, ako splodiť dievčatko, môžete využiť čínsky kalendár. Táto metóda výpočtu pohlavia budúceho potomka pochádza z dávneho staroveku. To, či dieťa bude chlapček alebo dievčatko, sa vypočítava z veku matky v období počatia a z mesiaca, v ktorom k počatiu došlo alebo ešte len dôjde. Nie je to ale úplne jednoduché, pretože v Číne sa vek človeka počíta trochu inak.

Ak chcete vedieť viac, pozrite sa na článok Čínsky kalendár.

Jonášova metóda

Túto metódu zaviedol slovenských lekár MUDr. Eugen Jonáš. Základom sú astrologické výpočty podľa dátumu, času a miesta narodenia matky. Podľa týchto údajov sa vypočítajú plodné a neplodné dni, a to vrátane pohlavia splodeného dieťaťa v určitom dátume. Môžete si tak naplánovať, či to bude chlapček alebo dievčatko.

Viac sa dočítate v článku o Jonášovej metóde.

Ericssonova metóda

Skôr okrajovo spomeňme ešte poslednú metódu ako splodiť dievčatko - Ericssonovu metódu. Tá spočíva v odstreďovaní mužského ejakulátu, pri ktorom sa oddelia ťažšie X a ľahšie Y spermie. Potom môžu byť vybrané spermie aplikované pri vnútromaternicovej inseminácii (IUI).

Zástancovia tejto metódy uvádzajú mieru úspešnosti pre počatie chlapca 78 - 85%. Avšak mnoho odborníkov poukazuje, že táto metóda nebola nikdy klinicky overená. A znovu pripomíname - v Slovenskej republike nie je dovolené ovplyvňovať pohlavie dieťaťa pri asistovanej reprodukcii, ak sa teda nejedná o pohlavne podmienené genetické ochorenia.

Súvisiace články

Viac o tom, ako splodiť dievča na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. http://www.brownfertility.com/genderSelection.htm
  2. http://www.wikihow.com/Conceive-a-Girl
  3. http://en.wikipedia.org/wiki/Shettles_method
  4. http://www.babymed.com/getting-pregnant/making-girl-or-boy-shettles-method
  5. https://web.archive.org/web/20160606051921/https://www.genderselectionauthority.com/hi-tech-metho...
  6. https://web.archive.org/web/20141221133536/http://www.howto-conceiveagirl.net/how-to-conceive-a-g...

Použité zdroje obrázkov

  1. pixabay.com
  2. By Doc. RNDr. Josef Reischig, CSc. - Author's archive, CC BY-SA 3.0,
  3. https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31556997
  4. pixabay.com
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s ako splodiť dievčatko

Máš skúsenosť s ako splodiť dievčatko?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť