Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kombinácia do mesta-na vynášanie, schody, obrubníky, okolo 700e. Inglesina Aptica, či aký iný?

Zodpovedané
14. okt 2019

Ahoj,

chcela by som ta poprosiť o radu pri kúpe kombinovaného kočíka pre prvé dieťa. Bývame v meste - na sídlisku, kde sú vyššie obrubníky, schody a hlavne nám výťah stojí na medziposchodí - čiže denne budeme absolvovať schody. Páči sa mi kočík Inglesia Aptica 4v1, len cena sa mi zdá trochu vyššia.

Páčia sa mi skôr kočíky s okrúhlou vaničkou, menej tie hranaté. Bábo očakávame koncom marca, takže vanička nemusí byť asi prehnane veľká. Chcela by som už kočík už aj s vajíčkom v cene okolo 700€. Čo by si odporúčala?

Ďakujem za radu. 😀

Ahoj!

Inglesina Aptica ako viac ako 12kg kočík - no neviem, či je to akurát tá najlepšia voľba. Aptica je podľa mňa krásny, šikovný, ale pomerne tvrdý kočík, ktorý v konečnom dôsledku ale váži viac, než by sa zdalo (než by človek očakával). A ešte - vo vaničkovej konfigurácii, ooo taký pohodlný, no so sedadlom (možno aj kvôli labilnejšej strieške) nemusíš by tak celkom spokojná. Takže ak by som ja mala odporučiť Apticu, poviem ti - kúp si len podvozok a vaničku, prípadne s autosedačkou, a športové sedadlo keď tak dokúp, ak ti bude vyhovovať tak, ako vy si chcela.

Easywalker Harvey, jeho menší/mestskejší a ešte ľahší brat Charley, prípadne dizajnovo špecifický no veľmi príjemne funkčný Mosey+ sú podľa mňa asi najlepším možným riešením tejto situácie - lebo spĺňajú funkčnosť full-size kočíkov, pohodlnú jazdu aj s novorodecom, ale zároveň fakt nízku váhu a kompaktné skladanie. Ja by som si, pravdupovediac, v tvojej situácii vyberala z nich - alebo niečo váhovo a skladne podobné - asi najskôr.

Aby som dala ešte nejaké modely na inšpiráciu: Mutsy Nio, aj keď to menší ani ľahší kočík akurát nie je, mi zasa príde vhodný v zmysle, že sa dá zložený po schodoch hore-dole pekně ťahať - systém by spočíval v odpojení vaničky alebo vybratia dieťatka neskôr, a presunutia podvozku s prípadným športovým sedadlom ako krok č. 2.

Moon Style, prípadne ešte menšia ReSea mi tiež prídu ako optimálne riešenia tejto situácie. A tu spomeniem aj obľúbený Cybex Balios S.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.