Výsledky vyhľadávania pre slovo #recenzia

  Zruš hľadanie
  evvitamvas
  30. jún 2022    Čítané 82x

  Moja nová láska

  Na túto práčku som sa veľmi tešila. Okrem krásneho dizajnu práčka spĺňa všetky kritéria, ktoré som očakávala. Nie je hlučná, má dostatočné množstvo programov, ku ktorým sa dajú ešte nastaviť dodatočné (napr. intenzívne pranie, buble soak a pod.), nastavenie počtu dávok aviváže. Okrem iného, je možné, aby si práčka sama nadávkovala aviváž či tekutý prášok. Veľkou výhodou je program hygienická para, ktorý využívam napr. pri praní látkových plienok. 

  Táto práčka je pre mna naozaj nový miláčik spomedzi elektrospotrebičov. Radosť na nej prať. U nás ide denne aj 4x. Odporúčam všetkými piatimi✋🏻🤗

  Výhody

  • Množstvo programov
  • Inteligentné dávkovanie aviváže a pracieho prostriedku
  • Veľkosť bubna
  • Práčka NIE JE hlučná ani pri vyšších otáčkach
  • Prídavné programy
  • Ak je práčka prepojená s aplikáciou, o dokončení prania vám príde upozornenie napr. na televízor (ak je rovnakej značky a používaný v aplikácii )

  Nevýhody:

  • V aplikácii nie je možné spustenie pračky, čo by bolo veľkou výhodou
  • Zvuk na práčke nejde úplne vypnúť
  • Dávkovanie aviváže - pri vypnutí dávkovania nezoberie celú aviváž. Pri praní detských vecí používam detskú aviváž a častokrát v zásobníku zostáva aviváž z prechádzajúceho prania našich vecí.

  #test_samsung4 #recenzia #recenzia_samsung_WW90T534DATS714

  mtoth
  29. jún 2022    Čítané 154x

  Parná práčka od Samsung - miestami inteligentnejšia ako ja!

  Mať prázdny kôš na bielizeň je tých najlepších 5 sekúnd z celého týždňa. Alebo sa pranie môže zmeniť na prácu v domácnosti, ktorú robíš s radosťou, ak máš práčku, ktorá ti to uľahčí. U nás je to nová parná práčka Samsung WW90T534DAT/S7

  V čase, keď sme mali práčku dosť dlho v oprave a prádlo nám prala rodina, mi tu vyskočilo upozornenie “budeme testovať parnú práčku Samsung WW90T534DAT/S7”. S malou dušičkou som sa zapojila. O to väčšia radosť to bola, keď mi prišla správa, že som bola vybratá na testovanie.

  Po jej zapojení som sa vrhla do čítania návodu. Na začiatku to bolo intuitívne a kalibráciu alebo čistenie bubna som zvládla jednoducho a rýchlo. Ale ten návod je potrebné si naštudovať, pretože miestami som mala pocit, že je inteligentnejšia ako ja 🙂

  Keďže prádla v koši bolo veľa, mohla som sa vrhnúť do testovania. Začnem automatickým dávkovaním pracieho prostriedku. Túto funkciu som pri predošlej práčke nemala. Do priehradiek na prací gél a aviváž (ja používam oleje do prania) si nalejem toľko, koľko sa zmestí a práčka si sama dávkuje pracie prostriedky.

  Podľa mňa veľmi dobrá funkcia, ktorá ušetrí prostriedky na pranie, ako aj peniaze a to aj vtedy, ak mám nastavené dávkovanie pracieho prostriedku na vysokej úrovni.

  Prací program si nastavím otáčaním stredového kolieska a na displeji mi zobrazí názov programu, počet kg bielizne a čas prania. Ostatné veci, ako teplota alebo otáčky, si viem zmeniť. 

  Pri programe Eco 40-60 si práčka nastaví teplotu sama po zvážení prádla. Ocenia hlavne muži, keď potrebujú oprať a žena nie je doma. 😄

  Bola som zvedavá na technológiu Eco Bubble, kde sa prací prostriedok zmení na aktívnu penu, ktorá prenikne do prádla a ľahko odstráni nečistoty. Moje dieťa vie na oblečení urobiť také škvrny, ktoré sa dali len ťažko odstrániť, ale tento program to zvládol. Toto je top vychytávka pre maminy s deťmi.

  Ďalší program, ktorý uľahčí žitie v dnešnej dobe, je parná hygiena. Neviem, kde som žila doteraz, ale toto naša predchádzajúca práčka nemala a dokonca som ani nevedela, že niečo také existuje. Pri takýchto prípadoch hovorievam vetu “môj život nabral nový rozmer.” :D

  Programov je neúrekom. Od bavlny, cez zrýchlené pranie, detské oblečenie, vlnu, vyššie spomenuté programy až po funkčné oblečenie, tiché pranie, uteráky, posteľné prádlo, jemnú bielizeň, či rifle. 

  Okrem toho, že je kapacita práčky až na 9kg bielizne, má funkciu detského zámku. To je presne to, čo sme potrebovali. Keď som prala na predošlej, syn prišiel k práčke, otočil kolieskom a program skončil. Mohla som ju zapnúť odznovu. Po zapnutí detského zámku sa všetky tlačidlá okrem on/off uzamknú a tak môže syn točiť kolieskom koľko sa mu ráči. Síce prišiel na to, ako ju vypnúť počas prania, mne to ale nevadí, pretože keď ju znovu zapnem, pamätá si predošlé nastavenia a ponúkne mi možnosť pokračovať ďalej v praní. 

  Ak náhodou po spustení prania zabudnem na nejaké prádlo, cez start/pause si viem pranie zastaviť a doplniť prádlo do bubna.

  Nemôžem vynechať fakt, že je tichá. Pri predošlej práčke som musela kalkulovať kedy dám prať, kedy doperie, či nebude v tom čase syn spať, alebo nebude nočný kľud. Pri Samsung práčke toto vôbec nemusím riešiť. Máme ju v kuchyni a pri praní by som jej “hlučnosť” prirovnala k tomu, keď vonku prší. Takže periem kedy potrebujem. Jediná nevýhoda, čo sa zvuku týka je to, že pri každom stlačení tlačidla vydáva zvuk a rovnako po skončení prania zahrá melódia. Neprišla som na to, ako a či sa vôbec zvuky pri nastavovaní dajú vypnúť, ale zvučka na konci sa vypnúť dá. 

  Koniec koncov, celá práčka sa dá ovládať cez aplikáciu SmartThings, kde si viem nastaviť prací program a odoslať do práčky (využívam, keď syn spí a nechcem ťukať do práčky, pretože všetko toto nastavím bez zvuku) alebo si cez programového asistenta zvolím typ bielizne, ktorú idem prať a aplikácia mi sama vyhodnotí, aký program je najvhodnejší. Ďalšia vec, ktorú ocenia aj muži. 🙂 Rovnako ma aplikácia upozorní na to, keď práčka doperie, ale aj na to, že je potrebné spustiť program čistenie bubna alebo si viem odsledovať spotrebu energie.

  Jediná nevýhoda aplikácie je, že si cez ňu práčku neviem spustiť. A možno by to bol až príliš veľký komfort. 🙂 

  Najlepšia vec, ktorá sa mi za posledné obdobie stala bola tá, že som dostala možnosť túto práčku otestovať a užívať si ju spolu so svojou rodinou. Je to pomocník v domácnosti na úplne inej úrovni ako bola predošlá práčka, je vhodná pre všetkých, ktorí chcú mať svoju domácnosť smart a je veľkým pomocníkom nielen pre rodiny s deťmi. Či už sa rozhodnete pre práčku Samsung, alebo inú, prajem vám, aby ste z nej mali minimálne rovnakú radosť ako ja. 🙂 

  #test_samsung4 #recenzia  #recenzia_samsung_WW90T534DATS714

  talianocka11
  26. jún 2022    Čítané 262x

  Skvelé vecičky pre naše milované detičky

  Keď ma vybrali do testovania s dm, mala som hneď predstavu, ako pôjdeme na túru a v cieli si spravíme ochutnávací piknik. Žiaľ, obe s dcérkou sme ochoreli a tak sme týchto 10 produktov testovali iba doma.

  Niektoré sme už veľmi dobre poznali, no s inými sme sa zoznámili iba vďaka testovaniu. Všetky produkty sú bio, čo veľmi odceňujem.

  Poďme sa teda pozrieť, čo ako obstálo v našom hodnotení 🙂

  Ovocná tyčinka dmBio jablko a banán

  Po tyčinke sa len zaprášilo. Nikde nezostala ani omrvinka. Nestihla som ani ochutnať. Čiže môžem s čistým svedomím povedať, že chutila. 

  Kapsička babylove bio banán & višňa v jablkách s müsli

  Kapsičky sú u nás veľmi obľúbené. Kupujeme len babylove. Sú ideálnou desiatou cestou domov, napríklad z ihriska, keď nemáme umyté ruky (píšem nemáme, lebo aj ja si na nich pochutnávam 🙂) Škoda, že nie je aj väčšie balenie. Pokaždé to vcucneme doslova za pár minút. Mne tieto s müsli až tak nechutia (sú husté), no dcérka s nimi nemá najmenší problém.

  Feniklový čaj dmBio s jablkovo-hroznovou šťavou

  Keby som ho neochutnala, asi by som tento nápoj nekúpila.No milo ma prekvapil. Nie je presladený. Má jemnú chuť. Fenikel cítiť len trochu, viac chutí jablkom a hroznom (ale ani tie nie sú výrazné). Nám chutil a určite si ho ešte niekedy kúpime. Super, že je uzatváratelný. 

  Kokosové mlieko dmBio s banánom 

  S týmto mliekom sme sa neskamarátili. Síce dcéra povedala, že jej chutí, 2 hlty jej stačili a viac nechcela. Má takú nevýraznú chuť. Úprimne, čakala som, že to bude niečo, po čom sa budeme za ušami oblizovať. Nestalo sa 🤷🏻‍♀️.

  Babylove detská športová fľaša

  Momentálne je to dcérina najobľúbenejšia fľaša. Keď ju uvidela, hneď som ju musela vyvariť a už z nej pila a každému ukazuje, akú má parádnu fľašu  a ako si ju vie zubami otvoriť. Aj mne sa páči. Keď je zatvorená, voda sa z nej nevylieva. Trochu ma sklamalo to, že nie je vhodná do umývačky riadu.

  Detské špaldové pizza tyčinky dmBio

  Keďže moje deti ešte nemajú 3 roky, zjedli sme ich s manželom 😊 Do detskej rúčky sú akurát. Milo ma prekvapili v tom, že nie sú veľmi aromatické. Cítiť hlavne špaldovú týčinku a trošilinku pizzovú príchuť. No keď som ich zjedla viac, už som cítila jemné štípanie na jazyku. Čiže ak deti neoblubujú štipľavé, nedala by som zjesť viac ako 2-3 tyčinky.

  Babylove umývací gél sensitive - náhradná náplň

  Tento gél sme si zamilovali. Dieťatko umyje od hlavy po päty, neštípe v očiach, dobre pení a má jemnú neutrálnu vôňu vhodnú pre obe pohlavia. 

  Babylove čistiaci gél na ruky pre dospelých

  Gél má dobrú konzistenciu, nelepí ruky a má príjemnú vôňu. Vďaka guličkám na šnúrke sa dá pripnúť na kočík rôznej hrúbky. Rozkošný dizajn, no zvádza to k presvedčeniu, že je pre deti. Dcéra, keď ho uvidela, nechcela ho pustiť z ruky a dalo mi dosť práce vysvetliť jej, že je pre dospelých a nie pre deti.

  Do testovania sa zapojil aj najmladší člen rodiny 🙂

  Cumeľ na kŕmenie babylove

  Dobrá pomôcka hlavne pri jedení mäkkých jedál (banán, maliny, čucoriedky…). Používala som ju aj pri staršej dcérke. Niektoré potraviny som jej nakrájala a dala do cumlíka. Ona si to spokojne jedla a ja som bola spokojná, že sa nezadrhne napr.šupkou, kôstkou… Keď sa jej prerezávali zúbky, dávala som jej tam ovocie a zeleninu z chladničky, čo jej hneď ukľudňovalo aj ďasienka 🙂

  Vlhčené utierky babylove s 99 % vody

  Musím povedať, že s utierkami som nadmieru spokojná. Majú skvelé zloženie. Ako je zrejmé z názvu, tvorí ich z 99-tich % voda. Nie sú parfumované a vlhké sú tak akurát. Veľmi odceňujem aj textúru utierky, ktorá je hladká a jemná.Všetky utierky, ktoré som doteraz vyskúšala, boli drsnejšie.
  Malé mínus je to, že sa horšie vyberajú. Myslela som, že keď ich bude menej, tak to pôjde ľahšie, no som asi v polke balíčka a nič sa nezmenilo. Zatváranie zatiaľ lepí a drží. Uvidím, či to takto vydrží až do konca. Každopádne, som si našla obľúbené utierky.

  Vďaka testovaniu s dm, sme vyskúšali už známe aj neznáme produkty a obľúbili sme si ich ešte viac. Naše topky sú kapsička, tyčinky a vlhčené utierky.

  Opäť sa mi potvrdilo, že dm je drogéria, kam sa oplatí ísť (často tam chodím a pozerám, čo majú nové 🤫). Máte to tak aj vy? Ak áno, možno sa tam niekedy stretneme 🙋‍♀️.

  Vaša Talianočka

  PS: Chcete viac recenzií na tento balíček? Kliknite na link nižšie.

  https://www.modrykonik.sk/recenzie/balik-produktov-pre-deti-od-dm-drogerie-markt/

  mro
  26. jún 2022    Čítané 24x

  Testovanie produktov babylove

  Zapojila som sa do testovania produktov len po prvý raz nakoľko do dm chodievam pravidelne a značku babylove mám v obľube. Kuriér mi priniesol zásielku s troma produktami tak som sa tešila, čo ma v krabičke čaká. Dostali sme produkty, ktoré som zatiaľ odskúšané s deťmi nemala. Testovali sme cumlík na ochutnávanie ovocia, čistiaci gél na ruky a umývací gél do kúpeľa náhradnú náplň

  Cumlík na ochutnávanie ovocia sme začali hneď aktívne využívať nakoľko polročná dcéra začína jesť. Keďže mám ešte dvojročnú slečnu, ocením keď sa mladšia na chvíľku dokáže zabaviť či už vonku v kočíku alebo len tak doma keď potrebujem niečo spraviť a mať voľné ruky. Cumlík slúži aj ako hryzadlo, už ho dcérka hrýzla aj nenaplnené. Je vyrobený z príjemného mäkkého silikónu s dierkami, ktorý sa dobre čistí. Oceňujem ako je to čistenie jednoduché a rýchle. Vrchnáčik na cumlík je tiež praktický a v teréne som bola rada, že ho máme. Pomôcka sa dieťatku dobre drží v malých rúčkach. Pri prvej dcére som takúto pomôcku nepoznala. 

  Druhou vecou na testovanie bol čistiaci gél na ruky. Vravela som si, že takú vecičku predsa mám a nemám tieto gély veľmi v obľube nakoľko lepia a zanechávajú ruky najorklé. Tento od babylove ma príjemne prekvapil. Vôbec nie je lepkavý a nepríjemný na rukách, práve naopak okrem očistenia ich tak príjemne osvieži, nemám pocit, že mám na rukách nejakú ďalšiu vrstvu niečoho. Navyše vôbec z neho naše ruky nezhorkli. Super praktické je aj silikónové závesné puzdro, ktoré sme mali pár krát na taške no primárne ho nosíme na kočíku. Dostali sme ružové so zajačikom no staršej dcére sa tento zajačik tak páčil, že ho hneď v úvode odtrhla - išlo to veľmi ľahko, možno sme mali zlý kus alebo to tam je len tak nedobre prilepené od výroby, neviem. 

  Treťou testovanou vecou bol umývacî gél do kúpeľa, konkrétne náhradná náplň. Keďže sme ho predtým nemali tak som nedopĺňala originálne balenie ale dávkovač z iného mydla. To nám neprekáža, naplniť sa dá akýkoľvek dávkovač. Umývací gél krásne pení, veľmi príjemne jemnučko vonia a samozrejme umýva. 🙂 Fotku z kúpacej akcie nemám nakoľko dievčatá sa kúpu spoločne a mladšiu musím ešte držať oboma rukami aby sa mi neutopila pri tej našej staršej vrtkej rybičke 😆 Každopádne vyčaroval veľa zábavy, ktoré dieťa nemá rado penu? 🥰 

  Testované produkty budeme spokojne využívať aj naďalej. 

  #test_dm38 #recenzia https://www.modrykonik.sk/recenzie/balik-produktov-pre-deti-od-dm-drogerie-markt/

  diaalex
  26. jún 2022    Čítané 218x

  Testovanie baby produktov z DM

  Ahojte maminy, super ženy,

  keď mi prišlo oznámenie o testovaní detských produktov z DM ani chvíľku som neváhala a hneď som sa zapojila. Nasledovali dni plné očakávania či nás vyberú a keď mi zasvietila správa, s natešením som ju otvárala. Na testovanie sme mali plné 2 týždne, ktoré ubehli ako voda a v mojom krátkom článku Vám prinášam naše skúsenosti a postrehy 🙂

  Detské špaldové pizza tyčinky 

  Tieto pizza tyčinky majú fakt chuť ako keby ste jedli pizzu. Sú to menšie a tenšie tyčinky, vhodné do detskej rúčky. Našej 2r tiež chutili, ale väčšinu sme asi zjedli my s mužom, lebo boli fakt bombové. Dokonca sme ich brali na výlet, zabudli sme ich v aute a otvorené tam vydržali 2 dní (v teple, na slnku) a nič sa im nestalo, boli také isté ako po otvorení. Jedinou menšou nevýhodou je veľkosť balenia, detičky ich na jednu šupu nezjedia. 

  Ovocná tyčinka jablko a banán

  Táto tyčinka mojej 2r fakt, že zachutila. Keď mala chuť na sladké vyskúšala som jej ju podať a ona ju na jednu šupu spapala. Odvtedy keď ideme do DM táto tyčinka je neodmysliteľnou súčasťou nášho nákupu. Je mäkká, cítiť tam tak jablko ako aj banán aj keď je to 2 v jednom. Nevýhodou je veľkosť tyčinky, je tak malá že sa minie rýchlosťou blesku. 

  Kokosové mlieko s banánom

  Tento nápoj je fakt zaujímavý chuťovo. Keďže ide o kokosové mliečko tak je ho tam celkom cítiť, je to skôr taký bledastý nápoj, tekutý (nie hustý) a v kombinácií s banánom je chuť exotická. Moja 2r dcérka vypila polovicu a stačilo jej to. Chutilo jej to keďže je to sladké a uvítala by som také 2dcl balenie, ktoré vojde do každého batoha či kabelky. 

  Feniklový čaj s jablkovo - hroznovou šťavou

  Na testovanie tohto nápoja som sa veľmi tešila. Keďže je od 6m skúsila som ho dať najprv mojej 7m dcérke, no tej to veľmi nechutilo (možno je to tým, že je plne kojená). Staršej 2r čaj zachutil, hlavne keď bol studený, fenikel tam tak nedominoval ako jablko či hrozno. Nevýhodou tohto čaju je veľkosť balenia, keďže ide o 0,5L balenie je to celkom veľké na to aby som ho nosila len tak v taštičke. 

  Kapsička BIO banán & višňa

  Kapsička je hustejšej konzistencie, je malá, vhodná do rúčky dieťaťa. Je naplnená do plna, nie ako iné značky a po jeho vypití bola moja dcérka sýta a nechcela ďalšie jedlo. Tak jej to chutilo, že chcela onedlho ďalšiu. Dala som jej to na desiatu a teda bolo to aj zdravšie v spojení s musli. 

  Umývací gél sensitive

  Tento umývací gél odporúčam všetkými 10timi. Nielenže krásne vonia, je jemný, šetrný k pokožke, ide o ekologické balenie, detská pokožka bola po umytí mäkká a tak bábätkovsky voňala. Super na tom je, že ide o 2 v jednom, takže od hlavy po päty. Kto sa nevie rozhodnúť aký gél, tak určite tento. Vyskúšala som ho tak na 2r ako na 7m a obom vyhovoval, žiadna alergia alebo vysušené miesta a ako bonus, moje ruky boli tiež hebké po jeho použití, nevysušoval. 

  Vlhčené utierky s 99% vody

  Vlhčené utierky pri dcérkach nepoužívame, ale na týchto utierkach sa mi páčilo, že sú z 99% vody, podľa mňa sú jemno voňavé, dajú sa kúpiť v menšom a väčšom balení a majú aj výhodnú cenu. Použila som ich na utieranie úst a rúk keď sme boli na ihrisku a nemala som po ruke vodu a teda nevysušoval, utierky boli primerane vlhké. Staršej som nimi vytierala zadoček (má ho háklivý na utierky) a zadoček vôbec nezareagoval, takže prešiel testom. Kúpila som si ešte jedno balenie do zásoby. 

  Čistiaci gél na ruky

  Dezinfekciu od DM pravidelne používame a sme s ňou veľmi spokojné. Vieme ju napojiť na tašku a na kočík, je malá, dobre vonia a keď chcete niečo fakt účinné a malé, tak túto odporúčam. Mali sme už aj viacero vôní a pri tomto druhu necítiť žiaden alkohol a nevysušuje ruky ako iné značky. 

  Detská športová fľaša

  Tak táto fľaša k nám prišla práve v hodine 12. Hľadala som fľašu, ktorá netečie a s časti som ju aj našla. Ide o tvrdšiu fľašu, je odolná proti pádom, je užšie a vyššia. Nevýhoda je, že detičky nie sú zvyknuté ten "sosáčik" otvoriť a že ho musia späť zatvoriť. Dala som do nej ochutenú detskú vodu a teda ten "sosáčik" vystrelil a premohla nám taška, aj keď väčšia časť vody ostala vo vrchnáku.

  Cumeľ na kŕmenie

  Najlepšie na záver. Moja plne kojená odmieta akékoľvek cumle, hryzátka a táto vecička je proste zázrak. Viem ju naplniť ovocím podľa chuti, ona sa s tým zabaví akurát nevýhodou je, že to musím často napĺňať a chýba náhradný cumel, lebo niektoré ovocie tento cumeľ zafarbý. Nad kúpou tejto veci určite neváhajte, stojí za tie peniaze.

  Záver

  Na záver by som chcela poďakovať tímu Modrý koník a dm drogérií za možnosť otestovať tieto výrobky. Bola to pre nás bohatá skúsenosť a dúfam, že sa nám podarí opäť raz sa zapojiť do nejakého testovania. 

  renatamate
  25. jún 2022    Čítané 76x

  Sunar BIO príkrmy alebo mama mala týždeň voľno

  Vďaka Modrému koníku sme mali s ročnou dcérkou Oliviou možnosť vyskúšať Bio príkrmy od Sunaru. Áno, skúšala som aj ja. Svojej malej nikdy nedám niečo, čo najprv nevyskúšam. A musím povedať, tiež som si pošmákla. 🙂

  Keď som chytila fľaštičku do ruky prvýkrát, naozaj ma prekvapili viditeľné kúsky. Keďže Oliv už papá normálne jedlo, bolo to super aj pre ňu. Síce sa hrabala rukami v miske a vyberala kukuričky, ale to patrí k tomu.

  A tým sa dostávam ku kukurici. U nás platí pravidlo: 1 deň papania 3 dni kakania kukuričky. Preto sa mi zdá, že v príkrme nemá význam.
  Každopádne, Olivke to nevadilo a chutilo, len ja s tým mám problém.

  Testovali sme 3 druhy papaníčka: 

  • Batáty, hovädzie mäso a šošovica - za nás najlepšie! Výborne ochutené. Na moje prekvapenie bolo cítiť jemnú pikantnosť zrejme z bieleho korenia. Šošovica nebola rozvarená, v ustach som mala jej male kúsky. Naozaj mňam. Olivka zjedla tento príkrm celý až sa tak zaprášilo.
  • Zelenina, kuracie mäso, cestoviny - chuťovo fajn, zdanlivo najviac mastný, ale po zohriatí to nebola prekážka. Veľké kúsky cestovín, mrkvy a kukurice. Dobre dochutené 
  • Špagety, hovädzie mäso, boloňská omáčka - veľké kúsky špagiet Olivka vyberala prštekmi a cuckala, cítiť oregáno. No tento príkrm chutil Olivi najmenej 

  Zhrnutie: 

  Za nás sú prikrmy úplná pecka! Okrem toho, že sú BIO z ekologického hospodárstva, sú naozaj chutné, dochutené. Veľké kúsky pre detičky v Olivkinom veku už patria do jedálnička, takže toto je veľké plus.
  A tak má mama v lete dovolenku a Sunar prikrmy idú s nami na cesty!

  Ďakujeme 

  #test_sunarbio2 #recenzia #recenzie_sunar_bio12

  misinka0611
  23. jún 2022    Čítané 63x

  Týždeň s novinkami od SUNAR BIO

  Som mamičkou čerstvo ročnej dcérky Emy. Od začiatku prikrmovania sa jej snažím pripravovať predovšetkým domácu stravu, na druhej strane nie raz som už siahla po kupovanom príkrme, hlavne v dňoch keď som nestíhala pripraviť príkrm, alebo keď sme išli na celodenný výlet.

  Vďaka Modrému Koníku a Sunaru sme mali možnosť prvýkrát vyskúšať mäsovo - zeleninové príkrmy od Sunaru, ktoré nám dorazili vo veľmi vhodnej chvíli, keďže celý predchádzajúci víkend sme strávili na kúpaliskách, takže sme príkrmy od Sunaru brali so sebou.

  A ako u nás obstáli?  

  My sme mali možnosť vyskúšať 3 druhy príkrmov a to konkrétne:

  1. batáty, hovädzie mäso a šošovica ( od 10m. ) 

  2. špagety, hovädzie mäso, boloňská omáčka ( od 12m. ) 

  3. zelenina, kuracie mäso, cestoviny ( od 12.m )

  Príkrmy majú zaujímavé kombinácie a sú rozdelené podľa veku dieťatka, pričom poháriky od 12m. veku obsahujú už väčšie kúsky, ale stále dostatočne malé, aby si s nimi ročné dieťatko hravo poradilo. Mojej dcérke neprekážal ani jeden kúsok. 

  Po otvorení pohárika ma prekvapila vôňa. Kombinácia mäsa, zeleniny, cestovín a strukovín je zaujímavá, príkrmy sú vzhľadom na to, že sú určené pre malé deti chutné a podľa popisu na etikete prispôsobené veku dieťaťa. Príkrmy sú v bio kvalite a z ekologického poľnohospodárstva.

  Moja dcérka od začiatku prikrmovania je dobrým jedákom, tiež nieje vyberavá a dokáže jej ulahodiť veľa vecí. Po zohriatí príkrmu vo vodnom kúpeli ako je odporúčané, som príkrm dala do misky, ktorú takmer celú naplnil. Jeho množstvo je slušné a na mojej dcérke bolo vidieť, že ju zasýtil. Množstvo všetkých príkrmov bolo 235g. 

  Príkrmy zjedla z chuti, netvárila sa kyslo a budem úprimná, nenechala ani jednu lyžičku v miske, aj keď bolo vidieť, že pri konci kŕmenia je už sýta, takže podľa môjho názoru, je toto množstvo dostatočné. 

  BIO mäsovo - zeleninové príkrmy hodnotím na 1*, keďže dcérka z nich nenechala ani lyžičku a bezproblémov sa nechala nakŕmiť. Veľmi sa mi páčila kombinácia potravín v zložení, tiež to, že sú príkrmy z ekologického poľnohospodárstva a v bio kvalite, bola som rada, že som si predchádzajúci týždeň mohla oddýchnuť od varenia pre dcérku, keďže stále jej jedlo dochucujem zvlášť a vynechávam nejaké ingrediencie a že to super vyšlo a my sme príkrmy mohli vyskúšať aj v teréne 🙂

  #test_sunarbio2 #recenzia #recenzie_sunar_bio12

  Viac hodnotení si môžete prečítať: https://www.modrykonik.sk/recenzie/sunar-bio-detske-prikrmy/12

  anjelik9993
  22. jún 2022    Čítané 43x

  Testovanie Sunar BIO

  Doteraz som mala skúsenosť najviac s ovocnými príkrmami. Pri dvoch starších dcérkach som nehľadala zeleninové nevyhľadávala, alebo teda plnohodnotné, ktoré zastanú komplet obed. Varila som im ja. Ale teraz som mala možnosť vyskúšať Sunar príkrmy vďaka testovaniu s Modrým koníkom. A je to super, hlavne, keď človek nestíha variť, alebo chce variť pokrm, ktorý nie je vhodný pre malé dieťatko. Len ohrejem vo vodnom kúpeli požadované množstvo, alebo aj celú fľašku, podľa potreby, a je hotovo. A viem, že dieťa dostalo plnohodnotnú vyváženú stravu. Je super, že príkrmy sú rozdelené podľa ukončeného veku a každá fľaška je obsahovo prispôsobená. Menšie detičky majú kašičky a väčšie nájdu väčšie kúsky, aby si rozvíjali schopnosť hrýzť a prehĺtať pevnú stravu. Musím povedať, že príkrmy pekne voňajú, majú prirodzenú farbu a sú chutné. Je skvelé, že sú bez konzervačných látok, farbív a aróm. Sú v BIO kvalite, čo ja pre moje deti vyhľadávam, lebo chcem pre nich to najlepšie. Sunar si pestovateľov starostlivo vyberá a dodržuje prísny protokol kontroly. Suroviny sú čerstvé a bez chémie. A to vyžadujem, keď mám nahradiť suroviny z našej záhradky. 

  Dcérka má 13 mesiacov a prišli nám 3 druhy príkrmov. 

  Od ukončeného 10. mesiaca:

  Sunar BIO batáty, hovädzie mäso, šošovica - kombinuje batáty, chudé hovädzie mäso a šošovicu. Obsah bielkovín živočíšneho i rastlinného pôvodu pre väčšiu rozmanitosť jedálnička, bez prídavku soli.

  Od ukončeného 12. mesiaca:

  Sunar BIO zelenina, kuracie maso, cestoviny- kombinuje jemné kuracie mäso a cestoviny. Konzistencia s väčšími kúskami je ideálna pre rozvoj schopnosti hrýzť a prehĺtať pevnú stravu.

  Sunar BIO špagety, hovädzie mäso, bolonská omáčka - obsahuje celkom 55 % zeleniny a kombinuje ju s chudým hovädzím mäsom a cestovinami.

  Ako prvé sme testovali Sunar BIO špagety, hovädzie mäso, bolonská omáčka. Obsahuje celkom 55% zeleniny a kombinuje ju s netučným hovädzím mäsom a cestovinami. Konzistencia s väčšími kúskami je ideálna pre rozvoj schopnosti hrýzť a prehĺtať pevnú stravu. Vďaka šetrnému spracovaniu si zachováva prirodzenú farbu, vôňu a skvelú chuť. Všetko v najvyššej BIO Baby kvalite, bez konzervačných látok, farbív a aróm. 

  Omáčka je chutná, dcérke chutila. Ja za seba môžem povedať, že okrem soli jej nič nechýbalo. 🙂

  Ďalej sme testovali Sunar BIO zelenina, kuracie mäso, cestoviny. Kombinuje vybranú zeleninu, jemné kuracie mäso a cestoviny. Konzistencia s väčšími kúskami je ideálna pre rozvoj schopnosti hrýzť a prehĺtať pevnú stravu. Vďaka šetrnému spracovaniu si zachováva prirodzenú farbu, vôňu a skvelú chuť. Všetko v najvyššej BIO Baby kvalite, bez konzervačných látok, farbív a aróm. 

  Dcérke príkrm chutil, spapala všetko. Má príjemnú sladkastú chuť po zeleninke. 

  Posledné sme testovali Sunar BIO batáty, hovädzie mäsom, šošovica. Kombinuje vybranú zeleninu, netučné hovädzie mäso a strukoviny. Konzistencia s väčšími kúskami je ideálna pre rozvoj schopnosti hrýzť a prehĺtať pevnú stravu. Vďaka šetrnému spracovaniu si zachováva prirodzenú farbu, vôňu a skvelú chuť. Všetko v najvyššej BIO Baby kvalite, bez pridanej soli, konzervačných látok, farbív a aróm. 

  Tento príkrm chutil dcérke najviac, čo ma trochu aj prekvapilo. 🙂

  #test_sunarbio2 #recenzia #recenzie_sunar_bio12

  haidi
  12. jún 2022    Čítané 46x

  Spiridea krémpasta

  Spiridea krémpasta testovanie ma milo potešilo. ☺️

  Pri starostlivosti o plienkovú oblasť som dosť opatrná a radšej používam produkty overené. No krémpasta Spiridea ma veľmi prekvapila. 

  Je vhodná na každodennú starostlivosť a zabraňuje vzniku zapárenín. 

  Veľmi dobre sa umýva a nezanecháva mastný film. 

  Je jemná a šetrná k pokožke. Nezaťažuje ju. 

  Pokožku regeneruje a ochraňuje. Ďakujem za možnosť testovať tento skvelý produkt určite sa k nej budem rada vraciat. 

  #skusenosti_spiridea7

  martina2111
  12. jún 2022    Čítané 30x

  Spiridea krémpasta

  Veľmi som sa potešila, keď sme dostali možnosť testovať Spiridea krémpastu, keďže náš deväťmesačný syn začal mať v poslednej dobe problém so zapareninami v plienkovej oblasti a hlavne na brušku. Skúšali sme asi všetky krémy, dokonca aj zmeniť plienky. Niekedy sa to trochu zlepšilo a po pár dňoch sa opäť vrátilo. Keďže sa aktívne zapájam do všetkých testovaní, tak sme dostali možnosť vyskúšať niečo nové, o čom som ešte nepočula...

  Spiridea krémpasta, na prvý pohľad krém ako každý iný. Ale... Stačí naozaj gulička ako hrášok a krásne sa rozotrie na potrebné miesta. Má dobrú konzistenciu a rozotieranie. Maťkovi po pár dňoch natierania naozaj pomohla. Navyše, boli sme v nemocnici a tam nás doslova Spiridea zachránila. Maťko dosť veľa po zákroku, a zrejme aj pre nejaký vírus, hnačkoval. Mali sme ozaj šťastie, že nám Modrý koník umožnil testovať Spirideu. Zadoček si v nemocnici veľa vytrpel. 

  Zaujala ma tiež možnosť vyskúšať ju aj na iné oblasti tela. Pod prsiami sa konečne nepotím, a keďže už nám začína byť teplo a o chvíľku vytiahnem šaty, tak jednoznačne vyskúšam na triesla, ktoré sa mi neustále trú a je to ozaj nepríjemné.

  Za mňa je to jednoznačne super krém a využitie má pre celú rodinu. Vrelo odporúčame. 😍

  #skusenosti_spiridea7
  #recenzia #test_spiridea_krempasta

  veronique2508
  12. jún 2022    Čítané 41x

  Moja svieža testovačka s novinkami Zlatý Bažant Radler 0,0 %

  Ako sa hovorí: „Neskúsiš, nevieš." A ja ďakujem MK za možnosť testovať tieto svieže novinky s nádychom leta - Zlatý Bažant Radler 0,0%, vo variante Svieži Pšeničný citrón a Svieže Jablko. Som rada, že som ich mohla vyskúšať, lebo teraz už viem. A rada vám o tom aj niečo poviem. Ako nám testovaný nápoj chutil? Čím je tento Radler 0,0 % iný ako ostatné? A ktorý z dvojice testovaných nápojov je môj absolútny favorit? To vám prezradím v tomto článku…

  Na začiatku testovania som si nevedela predstaviť, čo budem písať v článku o obyčajnom pive, no po veľmi krátkom čase som zistila 2 zásadné veci. Tak v prvom rade, toto nie je „obyčajné pivo”, to ani zďaleka. Našťastie, rozplývať sa nad lahodnou chuťou piva, ktoré je varené z čisto prírodných ingrediencií, bez jedinej kvapky alkoholu je v tomto prípade mimoriadne jednoduché. A po druhé, napíšem pravdu a to, že nám naozaj zachutil. Dôkazom toho, že táto osviežujúca letná testovačka s nealko Zlatým Bažantom bola v našej domácnosti mimoriadne úspešná je aj fakt, že sme 24 plechoviek piva, ktoré sme na testovanie dostali, vypili takmer za týždeň. Takže dosť bolo rečí, prejdime k veci. 

  Zlatý Bažant Radler 0,0 % Svieži Jablko

  Ako prvý som si z testovaných noviniek vybrala Radler 0,0% Svieže Jablko. Zbožňujem jablká na všetky spôsoby a chute. Ale ak je niečo, čo naozaj neznášam, tak je to umelá jablková aróma. Bála som sa, ako to dopadne. No toto pivo nie je žiadna umelina. Akoby ste si práve odhryzli z jablka, odtrhnutého zo stromu v sade u babky. Skutočná, nefalšovaná, ničím umelým nedokrášlená chuť. Naozaj, už na prvý dúšok cítiť prírodnú jablkovú šťavu. Chuťovo mi nápoj miestami pripomínal Cider, no má oproti nemu jednu veľkú výhodu. Je úplne bez obsahu alkoholu. Osviežujúca jablková chuť, v plechovke s krásnym dizajnom a objemom 0,5 l, predstavuje bezchybnú rovnováhu chutí červenej a zelenej odrody jabĺk, so šťavou z aceroly, v kombinácii s nealkoholickým pivom Zlatý Bažant 0,0%. Tento jablkový Radler 0,0% je vyrobený zo 100% prírodných ingrediencií, so zníženým obsahom cukru, bez konzervantov, umelých farbív a bez lepku. Za mňa má táto príchuť 5 hviezdičiek z možných piatich a je môj absolútny favorit nealko drinkov pre sezónu Leto 2022.

  Zlatý Bažant Radler 0,0% Svieži Pšeničný Citrón

  Ako druhé prišlo na rad Radler 0,0% Pšeničný Citrón. V zálohovateľnom plechovkovom tele s krásnym dizajnom v sebe ukrýva viac ako len nealko pivo. Už pri prvom napití sa vďaka obsahu chmeľu, jačmenného, pšeničného sladu a limonády z prírodnej citrónovej šťavy, snúbi chuť lahodného podtónu skutočného piva s dotykom jemných citrónových tónov. V porovnaní s jeho sladším a starším citrónovým súrodencom z rodiny Radler 0,0%, určite pocítite rozdiel už na prvý dúšok. Je ľahší, sviežejší a lahodnejší. Ja osobne oceňujem, že jeho sladkosť nie je umelo nahrádzaná prírodným steviolom, či inými umelými náhradami cukru, ako to bolo v minulosti zvykom najmä vo verziách Light. Ak si strážite líniu, sledujete na etiketách obsah cukru a počítate kalórie, mám pre vás ešte jednu dobrú správu. Táto nová verzia Radler 0,0% Svieži Pšeničný Citrón, má o 30% menej cukru ako nápoje Zlatý Bažant Radler 0,0% bez označenia Svieži či Extra svieži a v 100 ml nápoja má iba necelých 5 g cukru. Jeho achillovou pätou je asi len fakt, že obsahuje vyššie množstvo lepku, preto nie je vhodný pre tých, ktorí sú zvyknutí na bezlepkové verzie nápoja. Za mňa pekný dizajn, lahodná citrónová chuť, príjemná ľahká sviežosť so zníženým obsahom cukru, no problém s bezlepkovosťou, aj preto dostane 4,5 hviezdičky z 5.

  Pár slov na záver...

  Dovoľte mi zhrnúť toto svieže testovanie, ktoré zaváňa prichádzajúcim letom, ovocím a pšeničnou chuťou piva. Čo oceňujem najviac je, že svieže novinky Zlatý Bažant Radler 0,0% sú vyrobené zo 100% prírodných ingrediencií, obsahujú podstatne menej cukru a žiadny alkohol. Je to nápoj vhodný pre ktorúkoľvek časť vášho dňa, pri športových aktivitách, osvieži doma i v práci a je ideálnym parťákom na bežné vychutnanie si piva bez výčitiek. Radler 0,0% nám robil spoločnosť na grilovačke, bol s nami v bežné aj výnimočné dni, na výlete, doma večer na terase a stal sa mojím záchrancom pri migréne aj PMS. Je presne tým, čo si chceš dať, keď ti je na figu, ale aj keď máš len tak chuť sa odmeniť a dať si niečo dobré. Môj favorit je Radler 0,0% vo verzii Svieže Jablko. A čo je najdôležitejšie, určite oba varianty zachutia každému. Takže nečakajte a ochutnávajte. Nebudete ľutovať.

  #recenzia_zlaty_bazant_radler

  kuukii
  12. jún 2022    Čítané 25x

  ZLATÝ BAŽANT – SVIEŽI RADLER 0,0% - NEBUDEM V TOM SAMA !

  Vitaj, pivko, v malej dedinke, peknej záhrade, našej rodinke. Ani nevieš, ako mi poskočilo srdce, keď som bola vybraná, ťa testovať. Priznám sa, že ako vyjdú prvé slnečné lúče, Radler u nás v chladničke nesmie chýbať. Som síce za jednoduché kombinácie, tak som mala rešpekt, či budem vedieť tvoju novú chuť opísať. Preto som toto testovanie, ako celkom nerozhodný blíženec, začala testovať s priamočiarym strelcom. A veruže to bola svieža jazda.

  Odkedy ma na MK vybrali až do chvíle, keď mi zazvonil pri bránke kuriér ubehol celkom krátky čas. Paradox je, že moje prekvapenie bolo o to väčšie, lebo som ho nečakala. Cez víkend mi spadol z bicykla mobil, rozbil sa mi display a ostala som úplne odrezaná od virtuálneho sveta. Našťastie ma kuriéri už celkom dobre poznajú, aj tento išiel na istotu. Ding-dong, ozvalo sa. „Dobrý deň, volal som vám, ale nedovolal som sa, tak som išiel na istotu." „Jaj, no, som bez mobilu, stáva sa.. „

  Prišla mi celkom ťažká krabica, ktorá v sebe ukrývala 12 ks sviežeho citrónu a 12 ks sviežeho jablka. Verte či nie, svoj prvý Radler sme neochutnali hneď prvý deň. Ale až druhý, lebo ako sa vraví, na dobré si treba počkať. A my vieme, že dobrý Radler je nie len svieži, ale hlavne vychladený! Aj ja, podobne ako kuriér, som išla na istotu. Naliala som nám s manželom vychladený svieži citrónový radler, lebo, ako vieme, citrónový je proste klasika. Klasika, vďaka ktorej vznikol prvý, nám dnes známy Radler. Taká klasika, ktorá nikdy neomrzí. U nás je taký zvyk, že ja sa vždy naháňam a všetko pochystám, zatiaľ čo manžel sa cíti dôležito a zodpovedne, lebo sedí a číta etikety a tvári sa, že tomu rozumie. Teraz tomu nebolo inak. Ako zistil, má 0,0000 % alkoholu, čiže je to dobrý parťák za volant. Má o 30% menej cukru, čiže je to dobrý parťák do plaviek. A ako bonus má prírodnú arómu a obsahuje prírodnú citrónovú šťavu.

  Keď ho človek pije, zisťuje, že naozaj nechutí umelo. Zhodli sme sa, že mu udeľujeme 5 bodov z 5 a aj po vyčerpaní testovacích zásob, nebude u nás v chladničke určite chýbať minimálne do konca letnej sezóny.

  Deň 3. Čas 14:10. Vonku slnečno, cca 30 °C. Manžel prišiel na bicykli z práce s otázkou, či si nemôže dať ten dobrý citrónový radler čo včera, lebo o 2 hodiny musí ísť autom do mesta a nemôže si dať vychladené pivko. Tak som ho samozrejme zrušila, aby si nezvykol a nepil to miesto vody. 😊 Ale ako najlepšia manželka som mu ponúkla alternatívu, „miláčik, dnes testujeme svieže jablko“„Jablko? Omg, to určite bude chutiť ako umelý jablkový džús s pridanými bublinkami. To teda bude kombinácia chutí," mysleli sme si.

  Lenže ako sa vraví, nesúď knihu podľa obalu. Po otvorení nás prekvapila príjemná svieža vôňa, v ktorej bola menej citeľná aróma piva, než v citrónovej verzii. A chuť? Wau! Ani som neverila že pijem radler. S manželom sme sa jednoznačne zhodli, že je tam niečo, čo nám obidvom pripomína chuť z detstva. Paradox je, že ja som z dediny a on z mesta a ako sa spojili naše životné cesty, tak sa aj naše chuťové poháriky zhodli na tom istom. Je výborný a je v ňom niečo, nejaká chuť, ktorú sme cítili naposledy veľmi dávno, asi v detstve. Aj po vypití všetkých radlerov sme na to doteraz neprišli, ale ktovie, možno sa to dozvieme z ďalších recenzií. Ale máme tip, že tú sviežu podvedomú chuť dotvára prírodná jablková šťava a prírodná šťava z aceroly. Mňam, už len mať o tých 15 rokov menej. 😊 4 body z 5. A ten jeden bod mínus je len preto, lebo sme doteraz neprišli na to, prečo nám tá chuť pripomína detstvo.

  A inak je super, že neobsahuje žiaden alkohol, ani konzervanty, umelé farbivá, veľa cukru a dokonca mysleli aj na celiatikov, keďže je bez lepku. Klobúk dolu.

  Tak čo? Už máš svoj svieži Radler v chladničke? Ja áno. Bez neho si leto neviem predstaviť. Či už bude citrónový alebo jablkový, je to moja prvá pomoc v chladničke. Svieža, prakticky balená, vždy po ruke. Na zdravie!

  PS: Ďakujem Modrému koníku a Zlatému Bažantovi za možnosť testovať tieto svieže chuťovky. Taktiež manželovi za večné čítanie etikiet a jeho „odborný“ názor. :D Pokojne by som do toho išla znova.

  #test_zlatybazant4  #recenzia
  #recenzia_zlaty_bazant_radler

  dori2
  11. jún 2022    Čítané 88x

  Uhas smäd a tehotenské chúťky so Zlatým bažantom 0,0 %!

  Keď tak premýšľam, na prvé počutie slušný paradox, že Zlatý Bažant testuje tehotná. Nuž, ja som typ kostnato zodpovednej matky, ja nepijem, ani keď nie som v očakávaní, ale viete ako to chodí - v tehotenstve si chuťové poháriky robia, čo chcú, a tak sa stalo, že aj mne prišlo na chuť čosi, čo bežne nepijem. PIFKO. A tu sa začína celý ten príbeh.

  Ako si tak chodím po obchodoch a poctivo čítam zloženia, skoro každé pivo skryté za názov NEALKO, na ktoré som narazila, nejaký ten obsah alkoholu malo. Ja viem, viem, mnohé si poviete, čo riešim, že to je zanedbateľné množstvo. ALE! Mám rada, keď môžem byť zásadová, a okrem toho - ja, ako človek pracujúci na protialkoholickom, nerada diskutujem aj o malom množstve alkoholu. Skrátka, hľadala som niečo totálne čisté v tomto smere. A tu sa mi zjavila možnosť testovať RADLERY od Zlatého Bažanta, ktorých bratranci a sesternice z iných značiek tiež obsahujú malé množstvo alkoholu. Bažant ale sľuboval, že je čistý, a môže si ho teda spokojne dať aj tehotná žena pracujúca na protialkoholickom...

  Nuž, tak prišiel balík. Dosť ťažký. Prvé, čo som po vybalení skúmala je zloženie. Čuduj sa svete, obsah alkoholu je naozaj 0,00000, akoby jeden klasik zo známeho videa povedal. Ďalej rozhodne poteší minimum prísad, z ktorých je radler vyrobený. Aspoň mňa, čo sa nerada pchám zbytočne umelými vecami. Je vyrobený z vody, pšeničného a jačmenného sladu, chmeľu a limonády s troškou cukru, prírodnej citrónovej šťavy a prírodnej arómy. Cukru má dokonca o 30 % menej ako jeho predchodcovia. V 100 ml je len 7 kcal, čo je ďalším príjemným bonusom.

  Po otvorení prvej plechovice, čo bolo ihneď (nemusím vám vysvetľovať, ako reaguje tehotná žena, keď zbadá čosi, na čo jej ide chuť - ako pes I.P. Pavlova), ma upútala netradičná vôňa. Netradičná v zmysle toho, ako poznáme arómy radlerov. Tu bolo cítiť viac pivo ako arómy. Po prvom glgu som sa na chvíľku zľakla, lebo prvé, čo ucítite je pivná chuť. Znova som preskúmala obal, dokonca som si pre istotu ešte vygooglila, či naozaj nenasávam alkohol, ale nie. Tá chuť je jemne podmazaná príjemnou kyselkavou citrónovou príchuťou, čo vám dôjde hneď pri ďalšom glgu. A potom glgáte a glgáte, a plechovka je zrazu prázdna. Vaše zmysly sú príjemne omámené, telo osviežené. Ja mám nového favorita. Citrónového.

  Obsah krabice od kuriéra ale ponúkal ešte Svieže Jablko. Malinovky tohto typu neobľubujem, ale dala som mu šancu. A dobre. Očakávala som umelú chuť, na akú som zvyknutá od niektorých jablkových džúsoch, ale milo ma prekvapila jemnučká prirodzená chuť jabĺk, ktorá osviežila hneď po prvom dúšku. Táto verzia si nájde určite svojich priaznivcov aj medzi „bezlepkáčmi“, lebo neobsahuje lepok. Ani alkohol. Ani konzervanty. Ani umelé farbivá. Ani veľa cukru. Je v ňom len voda, jačmenný slad, jačmeň, chmeľ, cukor, prírodná jablková šťava, kyselina jablčná a a prírodná šťava z aceroly. V tejto verzii, keďže nie je pšeničná, necítiť chuť piva tak ako pri citróne. Syn ani nevedel, že pije radler. Myslel si, že je to nejaká limonáda. A ako milovníka jabĺk si ho naozaj získala.

  A tak sme sa doma podelili: ja svieži pšeničný citrón, syn svieže jablko, a mužovi sme sem-tam dali odchlipnúť. On si aj tak radšej raz za čas dopraje svojho čapáčika...

  Takže aby som zhrnula: či neplnoletí, či tehotné, či starí, či mladí, či chorí alebo zdraví, tu výnimky nie sú. Radlery od Bažanta 0,0 môže KTOKOĽVEK a KEDYKOĽVEK. Tak, čin-čin! Na osvieženie.

  #test_zlatybazant4 #recenzia #recenzia_zlaty_bazant_radler

  misinka0611
  7. jún 2022    Čítané 87x

  SPIRIDEA, krém ktorý nesklame, ale poteší

  Vďaka Modrému Koníku a Spiridei sa mi dostal do rúk nenápadný pomocník pri prebalovaní. Týmto pomocníkom bola krémpasta Spiridea, ktorá pomáha na zapareniny a taktiež im predchádza. 

  V balíčku okrem krémpasty mi prišli aj letáčiky, vďaka ktorým som si o tejto paste mohla prečítať viac a tiež som sa dozvedela, že Spiridea ponúka tiež produkty na aknóznu pleť, na suchú až veľmi suchú pokožku, tiež antiperspirant v krémovej forme proti nadmernému poteniu.

  Po 2 týždňoch intenzívneho používania sa s vami rada podelím o moje dojmy z tejto krémpasty. Krémpastu som používala 2 týždne, 2x za deň, vždy ráno a večer po kúpaní ročnej dcérky.

  Použitie: 

  - plienková oblasť

  - kožné záhyby 

  - na rozmočené a zaparené plochy kože 

  Krémpasta je bez parfumu a vhodná už pre novorodencov. Jej konzistencia je hutnejšia, skôr taká púdrová, ale rozotierateľnosť je extrémne dobrá, čo som pri natieraní dcérky veľmi ocenila keďže je vo veku, keď je prebaľovanie náročnejšie pre jej pohybovú aktivitu. Vďaka skvelej rozotierateľnosti som mala dcérku natretú hneď a rovno aj veľkú plochu.

  Tajomstvo predchádzania vzniku zaparenín je v tom, že má špeciálny masťový základ, ktorý na seba viaže prebytočnú vlhkosť. 

  Spiridea zmierňuje svrbenie a regeneruje kožnú bariéru. Balenie je 30g, čo sa môže niekomu zdať malé, keďže bežne sa krémy predávajú vo väčšom množstve, no vďaka tomu, že jej stačí malé množstvo vydrží toľko, čo iné väčšie balenia. Tiež aj vďaka tomu, že ju stačí použiť 2x denne a nie je treba dieťatko natierať pri každom prebaľovaní. Balenie je skladné a vhodné do prebaľovacej tašky.

  Počas používania Spiridea krémpasty sme nemuseli riešiť žiadne začervenania kože ani zapareniny. To, čo sľubovala, naozaj splnila a ja ju určite budem odporúčať ďalej minimálne ako prevenciu, čo je základ pri bábätkách, predcházať zapareninám. Tiež nenastala žiadna alergická reakcia, ani mi dcérka nedala vedieť, že by jej krémpasta nejakým spôsobom vadila.

  Viac o Spiridee si môžete prečítať na www.spiridea.com a tiež si ju na tejto stránke zakúpiť. Spiridea je dostupná aj v lekárňach. Má svoju instagramovú a facebookovú stránku.

  #skusenosti_spiridea7

  vive
  5. jún 2022    Čítané 50x

  🍼 Nutrilon PROfutura Cesarbiotik 2 💙🤍

  💙 Určite každá mamička chce pre svoje ratolesti, pre svoje milované detičky, len to najlepšie. Ako inak, však ? 😉 So správnou a kvalitnou výživou je potrebné začať a venovať výberu produktov, už v útlom veku dieťatka. V uplynulom období sme mali možnosť testovať novinku na trhu - pokračovacie mliečko pre bábätká od Nutrilonu. Mliečko je prvotne určené a vytvorené pre bábätká, ktoré sú narodené cisárskym rezom. Detičky sa narodili sekciou, a preto je veľmi potrebné podporiť správny vývoj imunitného systému už od začiatku.
  Možnosť testovať túto novinku, mliečko Nutrilon ProFutura Cesar Biotik 2, ma preto hneď zaujala. Jednak svojim top zložením, obalom s jasným a zrozumiteľným popisom produktu a vhodnosťou pre detičky narodené cisárskym rezom. Mliečko č. 2 je pokračovacie dojčenské mliečko určené pre bábätká vo veku 6-12 mesiacov, ktoré nemôžu byť dojčené. 🍼👶🏼💙🤍👧🏼🍼 veľmi oceňujem inovatívne zloženie produktu, bez obsahu palmového oleja, s pridanými probiotikami a prebiotikami a v neposlednom rade aj zložkami na skvelú podporu imunitného systému - potrebné vitamíny, minerály, aj Omega-3 (ALA a DHA) a Omega-6 (ARA),zložky, ktoré aktívne pôsobia na normálny vývoj mozgu a nervovej činnosti u našich bábätiek.

  💙🎁Balenie:

  Veľmi sa mi páči aj samotné balenie mliečka Nutrilon. Všetko je prehľadné - zloženie, rozpis a pomer jednotlivých zložiek v mliečku, spôsob a pomer dávkovania - jednoduché použitie. Páči sa mi aj odmerka priložená k mliečku, aj jej umiestnenie vnútri je veľmi praktické. Len malá poznámka k tomu - uvítali by sme väčšiu plochu na zarovnanie nabratého mliečka v odmerke.

  🍼 Chuť je skvelá, jemná, mliečko sa rýchlo rozpustilo a dcérke veľmi chutí, žiaden problém s trávením sme nepostrehli, čo je fakt super.

  👶🏼👧🏼💙 Spokojné dieťatko = spokojná mamička. 😊👍💙

  Ďakujeme za túto skvelú možnosť otestovať toto mliečko. Sme veľmi spokojní, odporúčame. 💙🍼🤍

  #recenzia_cesarbiotik5

  adussska83
  5. jún 2022    Čítané 25x

  Spokojné bruško = spokojné bábätko = spokojná mamička 🙂

  ...myslím si, že nadpis dokonale vystihuje naše skúsenosti s mliečkom NUTRILON 2 Profutura CESARBIOTIK.

  Hneď, ako som zistila, že na trhu je nové mliečko od NUTRILON-u, vedela som, že ho vyskúšame, keď synček dovŕši 6 mesiacov. Pýtate sa, prečo ma tak zaujalo? Pretože ide o mliečko, ktoré je špeciálne vyvinuté pre bábätká narodené cisárskym rezom od ukončeného 6. mesiaca, ktoré nemôžu byť dojčené. Môj synček spĺňa všetky spomenuté atribúty, a tak som sa rozhodla toto mliečko vyskúšať. Presne v tom čase sa na Modrom koníkovi naskytla aj možnosť otestovať tento výrobok, čomu som sa veľmi potešila. V nasledujúcich riadkoch vám popíšem naše skúsenosti s týmto mliekom.

  Ako každá mamička, aj ja chcem dopriať svojmu zlatíčku len to najlepšie, a to pre nás NUTRILON rozhodne je. NUTRILON je pre mňa jednotka na trhu, keďže ich mliečka sú bez palmového oleja, svojim zložením sú najbližšie materskému mlieku a u detičiek bývajú väčšinou veľmi dobre znášané. Práve toto sú dôvody, prečo som sa hneď po skončení dojčenia rozhodla pre túto značku. Navyše Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™ obsahuje jedinečnú kombináciu bifidobaktérií Bifidobacterium breve a oligosacharidov GOS/FOS. Zloženie je navyše obohatené o vitamíny C a D na podporu imunity a nenasýtené mastné kyseliny omega-3 (ALA a DHA) na podporu vývoja.

  Veľmi oceňujem, že NUTRILON zostal aj pri tomto mliečku verný svojim zvykom - mliečko je zabalené v obale, ktorý sa dá uzatvárať kliknutím, takže žiaden strach, že sa Vám vysype alebo sa k nemu dostanú Vaše detičky. Obsah jedného balenia je 800 g, čo nám postačuje približne na týždeň (synček pije mliečko cca 5x za deň - 180 ml). 

  Pozitívne hodnotím aj fakt, že odmerka má v krabici svoje miesto, kde sa jednoducho „zaklikne", a tak ju nemusím hľadať pri každom dávkovaní mliečka. Toto oceňujem najmä pri cestovaní. Keď sme pri dávkovaní, veľmi som si zvykla na to, že NUTRILON má na každom obale miesto, kde je možné odmerku si zarovnať, a tak použiť presne také množstvo umelého mlieka, ako je napísané v návode. 

  Synček od narodenia papá mliečko značky NUTRILON, takže som dúfala, že to nebude pre neho veľká zmena a hlavne, že aj toto mliečko mu dokonale sadne. Tak sa aj stalo, mliečko mu výborne sadlo, pije ho s veľkou chuťou a dokonca by som povedala, že mu chutí viac, než klasický NUTRILON, ktorý pil predtým, keďže fľaša zostáva pravidelne prázdna (predtým vždy trošku mliečka nechal vo fľaši). Jeho bruško je spokojné, a to je pre mňa, ako pre mamičku, najdôležitejšie. 

  Týmto by som sa chcela poďakovať Modrému koníku za možnosť testovať toto mliečko. 

  #recenzia_cesarbiotik5

  cincirela
  5. jún 2022    Čítané 24x

  Nutrilon pre spokojné bruško

  Dostali sme možnosť vyskúšať nové mliečko Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK. Synček papal od narodenia mlieko Nutrilon Profutura. Radi sme preto privítali možnosť vyskúšať novinku od Nutrilonu a rozšíriť tak jeho jedálniček. 

  Pokračovacie mlieko Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK je novinkou s novou receptúrou pre podporu imunitného systému bábätka. Synček sa narodil cisárskym rezom a toto nové mliečko je určené práve pre bábätká, ktoré nemôžu byť dojčené. Ako mama som rada, že existuje na trhu výrobok, ktorý má priaznivý vplyv na vyvíjajúci sa imunitný systém môjho malého. Navyše, čo ja považujem za veľkú výhodu neobsahuje palmový olej. Toto bolo jedno z hlavných kritérií pri výbere aj prvého mlieka pre synčeka.

  Následné dojčenské mlieko Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™ obsahuje oligosacharidov GOS/FOS a tiež baktérie Bifidobacterium breve. Zloženie je navyše obohatené o oligosacharid materského mlieka 2'FL (2´fukozyllaktóza), nenasýtené mastné kyseliny omega-3 (ALA a DHA)  pre podporu vývoja a vitamíny C a D pre podporu imunity. 

  Synovi mlieko veľmi chutilo. Najradšej by ho papal aj miesto obeda. Na mliečko nemal žiadnu reakciu, nebolelo ho bruško a nemali sme ani žiadne kožné ťažkosti. Veľmi oceňujem, že výrobcovia myslia aj na detičky narodené sekciou a máme možnosť kúpiť špeciálne mlieko určené práve im. 

  Syna zaujalo aj balenie, s ktorým sa vedel aj chvíľu zabaviť. To zase ocenila mama, keďže som mala dostatok času na prípravu mliečka na zasýtenie jeho hladného bruška. Navyše obal je plne recyklovateľný a nevytvárame teda ďalší zbytočný odpad. 

  Za hlavnú výhodu považujem jeho zloženie, neobsahuje palmový olej. Mlieko je plné vitamínov a bifidobaktérií, ktoré majú priaznivý vplyv na imunitný systém dieťaťa a podporujú imunitu. V neposlednom rade je výhodou aj praktické balenie a recyklovateľný obal, ktorý neznečisťuje životné prostredie. Jediná nevýhoda, tým, že je také chutné rýchlo sa míňa 🙂  

  #recenzia_cesarbiotik5

  terka224
  9. máj 2022    Čítané 33x

  Testovali sme produkty Curaprox

  V prvom rade sa chcem poďakovať, že sme boli vybraní do testovania produktov značky Curaprox. Veľmi sme sa balíčku potešili. V balíčku bol cumlík a hryzadlo. 

  Cumlík Curaprox Breathe Easy 

  V tejto recenzii sa budem viac orientovať na cumlík, pretože produkty, ktoré sme obdržali boli pre nášho Filipka, ktorý má 2 mesiace a teda hryzadlo ešte v ručičke udržať nevie. Cumlík som vystrerilizovala a dala ho malému. Musím priznať, že prvý kontakt s týmto cumlikom nebol podľa mojich očakávaní. Prvý deň ho malý nechcel, pretože tento cumlik má iný tvar ako bol malý zvyknutý (Avent). Ale na druhý pokus som bola milo prekvapená. Bez problémov ho prijal a teraz môžem povedať, že patrí medzi jeho obľúbené. 

  Výhodou tohoto cumlika je, že má plochý tvar a časť cumlika, ktorá sa dotýka pier dieťatka je silikónová, čím pripomína prsník. Cumlík obsahuje aj krabičku, ktorá sa dá použiť aj na strerilizaciu cumlika. 

  Tento cumlik určite všetkým odporúčam a oplatí sa do neho investovať. 

  Hryzadlo Curaprox baby 

  Ako som už vyššie spomenula, hryzadlo sme ešte nevyužili, ale som presvedčená, že bude takisto naše obľúbené. Páči sa mi na ňom mini kefka, ktorá pomôže podráždeným ďasienkam. Takisto hryzadlo má super tvar, ktorý je vhodný pre malé bábätkovské ručičky. 

  #test_curaprox_baby #recenzia #recenzia_curaprox_baby

  niky1984
  8. máj 2022    Čítané 52x

  Spoločenská hra Karak od Albi

  Neskutočne zábavná spoločenská hra KARAK od Albi zaujme mladú aj starú generáciu.

  Na začiatku by som sa chcela poďakovať za možnosť zúčastniť sa testovania a vyskúšať túto novinku od spoločnosti Albi.

  Hneď po otvorení krabice nás ohúrila grafika a vymakanosť postavičiek či netvorov.

  Aby bola hra férová vždy sme si losovali svojho hrdinu. 

  Karak Vas prenesie do podzemia k netvorom a zábava môže začať. Najprv boj o sekery či meče. A potom sa môžete vrhnúť na kľúčiky, poklady či na boj s drakom. 

  Keď hráte s malým bojovníkom ktorý sa na Vás naštve, lebo ste mu vyfúkli nástroj na bojovanie je to často aj srandovné. Za odmenu Vám šupne žetón prekliatia. 🤣 

  Pravidlá su veľmi dobre a zaujímavo spísané. 

  Karak od Albi možem len odporúčať, len sa moc do hry nezažerte, aby ste sa v noci neteleportovali počas spánku 🤣. 

  Aj keď synátor porazil draka a vybojoval poklad s diamantom vyhrala mamina nakoľko sa jej podarilo pozbierať 4 truhlice s pokladom 😍.

  Mínusy som na hre ani nenašla 

  Karak momentalne patri do top rebríčka hier v našej zbierke. 

  Jednoznačne hru odporúčam kto neskúsi nevie o čo prichádza 😉👌👍.

   https://www.modrykonik.sk/recenzie/spolocenska-hra-karak-od-albi/15

  ro_manka
  7. máj 2022    Čítané 116x

  Rýchle a zdravé pohostenie

  Občas, keď môj manžel zavolá neplánovanú návštevu, v hlave mi vypukne menšia panika. Nie som typ, ktorý by vypekal 3 druhy koláčov. Vlastne koláče pečiem celkovo tak dva za rok. 😅 Ale mám rada, keď môžem priateľov a rodinu potešiť chutným, zdravým aj oku lahodiacim pohostením. Tentokrát nám situáciu zachránil balíček dmBio a zopár drobností, ktoré mávame doma prakticky vždy. Príprava mi zabrala ozaj minimum času, čo s dvomi malými deťmi a tretím v brušku oceňujem asi najviac 🙂

  Najskôr som vytiahla z hlbín mrazničky celozrnné lístkové cesto. Chutnejšie by bolo zrejme klasické, ale ja som taký maniak na zdravšie alternatívy, takže som neodolala. 🙂 Rozdelila som si ho na 3 časti a každú naplnila inou náplňou, nech to máme pekne pestré. 

  1. Klasika klasík - šunka, syr, kečup. Ak nie je šunka, syr, vôbec nevadí. 🙃 Kečup dmBio je dosť hustý aj výrazne paradajkový, takže ho stačí doplniť o vhodné bylinky a tváriť sa, že sú to pizza slimáčiky. 🐌

  2. Na bounty slimáčiky som zas cesto natrela kokosovo-kakaovou nátierkou a upečené kolieska ešte teplé, posypala kokosom. Zvyšok nátierky (viac ako polovicu) som vyjedla lyžicou priamo z pohára. Ja kokosu veľmi neprepadám, ale táto nátierka je čistá závislosť. Strašne dobrá. V hlave si to ospravedlním tehotenstvom a tým, že je sladená len agávovou šťavou. 

  3. Tretiu časť som pripravila na štýl francúzskych koláčikov Palmiers. Naplnila dmBio lieskovcovou nátierkou a na tácke ich ešte posypala posekanými lieskovcami. Lepšie by boli pražené, ale pre jednoduchosť a čas som sa tohto gurmánskeho zážitku zriekla. Nátierka má výrazne orieškovú chuť, takže za mňa je ideálna na pečenie. Určite by som ju skúsila aj do úžasnej kváskovej bábovky, ktorú pekávam už roky práve z takouto náplňou. Ale po vianočke a lievancoch na raňajky nám ostal už len máčny máčik na spodu pohára, takže výsledok vám už do tohto blogu nenapíšem. 

  Pri akomkoľvek pohostení, ktoré chystám, je mojou tajnou zbraňou tzv. antipasto platter. Čo je vpodstate obdoba našej obloženej misy. Efektnejšie pôsobí na veľkej drevenej alebo kameninovej doske, ale porcelánové tácky vedia urobiť rovnakú parádu. Základom zvyknú bývať syry, šunky a salámy. U nás doma ich skladujeme skôr výnimočne, takže som tam tentoraz šupla len Camembert a stavila na rôzne „nátierky”. Zvyknem používať hummus a guacamole. Tentokrát som použila aj dmBio vegetariánsku nátierku s baklažánom a dočista sme ju vyjedli. Tá chuť sa na začiatku zdá možno trošku mdlá, ale potom si ju naberiete znova a znova až... určite ju kúpime znova. 🙂 Na drevený lopárik ďalej poukladám oriešky, sušené ovocie, olivy, sušené paradajky, môžu byť aj kokteilové paradajky, prípadne strapec hrozna, ale toto bola neplánovaná návšteva, takže sme museli ísť úplne zo zásob. Výsledný obrázok dozdobíme čerstvými bylinkami a doplníme o pečivo. Či už čerstvé, ako sú nakrájané bagetky, kváskový chlebík, olivové tyčinky, či obľúbené pizza slimáky, alebo o suché napr. krekry, grissiny…

  Puding ako dezert sa môže zdať trochu málo. Na level hodný podávania hosťom ho vie povýšiť pekná formička, omáčka z horúceho ovocka (my sme mali zmrazené višne) alebo jedlé kvety. Spokojne sedmokrásky, či fialky. A samozrejme kvalita samotného pudingu. 🙂 Do čokoládových pudingov zvyknem pridávať čokoládu a štipku soli pre zvýraznenie chuti. Do tohto dmBio čokoládového pudingu som zámerne nedala nič navyše a vôbec mu to nechýbalo. Pripravovala som ho s dmBio Natur kešu nápojom, ktorý okrem toho, že má parádne zloženie, je oproti iným rastlinným mliekom krémovejší aj hustejší, takže chuť pudingu nádherne pozdvihol. Určite by som ho odporučila aj do kaší, na pečenie, či ako základ na kakao. 🙂 

  Čo by ešte na stole mohlo byť, ale nie je, je dmBio pomarančová šťava, ktorú sme stihli vypiť skôr, než návšteva dorazila. Chuťovo je výborne vyvážená. Robievame aj domácu šťavu a tej sa tento džús veľmi podobá. Ak sa vám nechce pri príprave ešte navyše umývať odšťavňovač (ako mne), tak toto je dobrá alternatíva.

  Do čaju pre návštevu sa vždy hodí ponúknuť aj medík. My zvykneme mávať domáci, ktorý ale ak nie je pastovaný, tak celkom rýchlo cukornatie. Na občasné použitie do jogurtu, na príliš mäkkú vianočku alebo pre hostí, je podľa mňa fajn mať poruke aj malú fľaštičku medu, ktorý ostáva dlhú dobu tekutý. Takým je aj Agátový med dmBio, ktorý má príjemnú sladkú, nie príliš výraznú agátovú chuť.

  Čo na stole nebolo, ale určite to v dmke odporúčam prihodiť do košíka, sú medovo-mandľové rezy. Je to ozaj veľká dobrota. Chuť by som popísala ako chrumkavý medový marcipán. Je dosť sladká, takže bežným ľuďom stačia na zahnanie mlsnej chvíľky 1-2 kvádriky. Ja som ale tehotná a nedokázala som sa zastaviť, kým nebol balíček prázdny. 😋 Ak by bolo vrecúško väčšie, pokojne by som ponúkla aj hostí.

  Čo na stole nebolo a zrejme ani nikdy nebude je Raňajková kaša Balance dmBio. Nie pretože by nebola chutná, ale kaša asi žiadnych hostí neohúri. :D Každopádne, my sme ju v testovacom balíčku dostali, tak na záver blogu popíšem svoje dojmy aj z tejto dobroty. My jeme doma kaše každý deň. Ja sa s nimi rada vyhrajkám. Namáčam obilniny, dlhšie ich vyváram, zdobím serepetičkami... Táto kaša je pre tých, ktorým sa nič z toho nechce. 😬 Okrem obilnín obsahuje aj semienka, oriešky a sušené ovocko, teda prakticky všetko. Príprava je extra rýchla, ako aj pri iných instantných kašiach. Dobre chutí s použitím Kešu mlieka, ktoré som už spomínala vyššie. Takto spolu im to ozaj ladí. 🙂 Navrch možno ešte kvapku oleja a hotovka. Deti ju jedli len takto, ja som sa ešte pohrala so serepetičkami. 😋

  Na záver by som ešte chcela poďakovať @konik_testuje za príležitosť ochutnať tento pestrý a zdravý balíček. Viaceré produkty veľmi prekvapili svojou chuťou a určite po nich pri nákupe siahneme znova. Vegan baklažánovú nátierku aj tú kokosovo-kakaovú som v dm dlhšie obchádzala a práve tieto dve sa stali favoritmi nášho testovania. Určite ich odporúčam každému, kto číta tento článok. Ak som vás zatiaľ nepresvedčila, tak nahliadnite aj do centra recenzií, kde som svoje dojmy aj tipy na použitie rozpísala ešte podrobnejšie. 🙂

  Dúfam, že sa Vám moje mini tipy, aj článok páčili a podarí sa Vám vďaka nim ušetriť trošku námahy, ktoré si užijete s rodinkou a priateľmi. 🙂

  Pekný víkend žienky. 

  #recenzia_dmbio

  mamavlasta
  7. máj 2022    Čítané 29x

  Prečo si vybrať práve produkty značky Curaprox

  Ahojte,

  bola som zapojená do testovania produktov značky Curaprox. Sama som neverila, že si vyberú práve nás. Práve v tomto období sme zápasili s prerezávaním zúbkov. Určite to poznáte: plač, sliny a zas plač. Malý si pchal do úst všetko, vrátane mojej ruky. Mali sme len jeden cumeľ a ostatné neúspešné pokusy na výmenu cumlíka. Malý si zvykol na jeden a proste sa ho nechcel vzdať. V okolí cumlíka sa mu tvoril taký biely povlak a ani samotný cumlík už nebol ani estetický. Skúšali sme aj hryzadielka, ale niektoré boli ťažké a nevedel ich ani zdvihnúť, iné sa mu nezmestili do úst. A tak len zo zvedavosti som sa rozhodla, že sa zapojím do testovania značky Curaprox. Obdržali sme balík s cumlíkom a hryzadielkom. Cumlík ma upútal hlavne z hľadiska dizajnu. Bol veľmi pekne prepracovaný, vnútri mal trblietky a v strede úchyt. Najprv ho Jakubko využíval len na hranie a starý cumlík musel byť vždy po ruke. No zapáčilo sa mu, že si nový cumlík vie ľahko vkladať a vyťahovať z úst, a tak sa s ním rád hrával. Cumlík nerobil škaredé biele fľaky okolo úst ani mapy zo slín. Plus plochá špička cumlíka zaručovala dostatok miesta pre jazyk. A dôležité je, že neovplyvňuje dojčenie. Neskôr sa stal našou neoddeliteľnou súčasťou. A teraz niečo o hryzadielku. Hryzadielko bolo náš top od začiatku, dokonca sme si zakúpili ešte jedno. Veľké plus hryzadielka sú gumené štetinky, ktoré pripravujú malého na budúce čistenie zúbkov. Hryzadielko je veľmi ľahké, zmestí sa do úst. Jakubka upútali aj farby hryzadielka a hrkalka zabudovaná v hryzadielku. Hryzadielko nám veľmi pomáha pri prerezávaní zúbkov. Takto mám aj viac času na domácnosť a štúdium. Jakubkovi dám hryzadielko a on sa s ním pekne pohrá. Možno Vás odradí cena, ale radšej kúpiť jedno kvalitné hryzadielko a cumlík ako sto, ktoré možno ani nevyužijete. Ja produkty Curaprox odporúčam.

  Pozrite si ďalšie hodnotenia:

  #test_curaprox_baby #recenzia #recenzia_curaprox_baby

  lllinda
  4. máj 2022    Čítané 151x

  Testovanie dmBio produktov

  Možnosť testovať práve dmBio produkty ma velmi potešila. Tie, ktoré ma tu na MK poznáte viete, že sa stravujem zdravo a dávam si záležať na tom, čo jem.

  To, že dmBio produkty sú vysokej kvality, tu spomínať určite nemusím. Táto značka je v Nemecku velmi dobre hodnotená a často testovaná.

  V mojom článku teda pôjde skôr o môj subjektívny názor na konkrétne využitie a chuť daných produktov.

  Prvým hodnoteným produktom je DmBio paradajkový kečup.

  Už v recenzii som spomínala, že tento výrobok ma neuveriteľne prekvapil svojou chuťou. Moja rodina je práve pri kečupoch naozaj velmi skeptická, pretože už dlhé roky kupujeme a máme obľubený len jeden konkrétny kečup. Skúšala som už veľakrát novú značku, nikdy však u nás neprešla... Až kým sme netestovali tento. Užasná chuť paradajok, žiadne umelé príchute. Vždy ma odradila na kečupoch priíliš sladká alebo príliš kyslá chuť. Tu je však všetko perfektne vyvážené a chuť jednoducho skvelá. Konzistencia je pomerne hustá, čo ja osobne velmi oceňujem. Za moju rodinu je tento produkt zo všetkých testovaných jednoznačne TOP.

  DmBio raňajková kaša

  Raňajky sú od začiatku mojho tehotenstva to najdôležitejšie jedlo dňa a musia byť sladké... Ja, ako milovník raňajkových kaší, som sa na tento produkt tešila úplne najviac. Zloženie je, až na vyšší podiel cukru, velmi dobré. Jediné, čo mne osobne trochu vadilo bola zrnitosť kaše. Ako plus vnímam rýchlu prípravu a veľkú variabilitu kombinacií, kedže kaša má neutrálnu chuť a môžete ju dochutiť naozaj hocičím.

  DmBio pomaramčový džús

  Pre mňa, bohužiaľ, produkt, ktorý ma najmenej oslovil. Chuť pre mňa pôsobila velmi umelo.

  DmBio kokosovo-čokoládova nátierka

  Dokonalá kombinácia kokosu a čokolády. Deťom som ju ráno natrela na vianočku a musím povedať, že som mala čo robiť, aby som stihla spraviť fotku. Výborná ľahká chuť, deti ju jedli priamo z pohára lyžicou. Takže u nás sa určite bude aj po testovaní kupovať.

  DmBio agátový med

  Aj tento produkt u nás zabodoval. Jemná chuť, žiadne umelé prísady. Síce trochu redšia konzistencia, ale u nás to nikomu nevadilo. Všestranné využitie, či už do čaju, na vianočku, do zmrzliny... Fantázií sa u nás medze nekladú a tento med splnil všetky naše očakávania.

  DmBio čokoládový puding

  Akosi som tušila, že bude lepšie, ak urobím hneď dvojitú dávku. Už pri varení voňal dokonale po čokoláde a moje očakávania aj naplnil. Trochu horkou chuťou u mňa jednoznačne zabodoval. Ja milujem puding, keď je ešte teplý, zvyšok rodiny vždy počká, kým vychladne. Každopádne, obe varianty boli dokonalé. Zjedol sa rýchlosťou blesku.

  DmBio kešu drink

  Tento nápoj som chuťovo v prvom momente nevedela zaradiť, jednoznačne by som ho odsunula do priečinku produktov na prípravu jedál a nie medzi nápoje. Osobne mi moc nechutil, ale ako náhrada mlieka do sladkých pokrmov a hlavne kaší sa hodil. Má trochu vyšší pomer tuku ale aj bielkovín, čo velmi oceňujem.

  DmBio čokoládovo-orieškový krém

  Úžasná pochúťka, či už na palacinky, do raňajkovej kaše, na hocičo. Vysoký podiel orieškov, výrazná chuť. Výborná zdravšia alternatíva známej orieškovej nátierky.

  DmBio mandľovo-medové rezy

  Moji milí toto je produkt, ktorý si ja pravidelne vždy v dmke určite hodím do košíka. Dokonalá mandľová chuť, jemná oblátka, praktické rozkúskovanie (aj keď v mojom prípade úplne zbytočné, pretože sa s nikým deliť nemienim).

  DmBio baklažánová nátierka

  Tu som si najprv nebola istá, či mi nátierka chutí alebo nie. Neskôr som ale prišla na to, že problém bol v teplote. Ochutnávala som ju najprv izbovej teploty a nič moc, keď som jej ale dala šancu z chladničky, príjemne ma prekvapila. Ja som ju použila ako dip k zelenine a nevedela som prestať. Velmi praktické, ak nemate nič doma nachystané, poprípade máte chuť len na lahšiu večeru.

  Záver môjho testovania dmBio produktov by som zhodnotila ako veľmi poučný, plný prekvapení a nájdení nových produktov, ktoré si u nás doma určite nájdu miesto. Samozrejme nie každý z nich ma presvedčil alebo očaril natoľko, že si zaslúžil výborné hodnotenie, ale myslím, že je to úplne v poriadku. 

  Každý z nás má svoje oblúbené chute, typy produktov, ktoré preferuje viac či menej, alebo jednoducho len v ten deň potreboval niečo iné. 

  Veľmi ma teší, že ste si moje poznatky a postrehy prečítali, možno sa nimi aj inšpirujete a v dm drogérii si na mňa pri jednom alebo druhom spomeniete a rozhodnete sa tieto produkty ochutnať. 

  Mojich favoritov už poznáte a ja som velmi zvedavá, ktorí budú tí vaši.

  #recenzia_dmbio

  len_nig
  2. máj 2022    Čítané 56x

  Testovanie CURAPROX BABY

  Keď nás vybrali do testovania výrobkov Curaprox Baby, veľmi som sa potešila, pretože mám 4-mesačného syna Arturka a produkty od Curaprox som evidovala už dlhšie. Nevedela som sa dočkať, kedy príde balíček a pustíme sa do toho. 😊 

  Najskôr som produkty, samozrejme, vysterilizovala. Čo som hneď ocenila, bol sterilizačný obal k cumlíku, vďaka čomu to bolo fakt rýchle a jednoduché. 

  Úprimne, bála som sa, či vôbec môj syn cumlík prijme, pretože má svoju jednu obľúbenú značku, ktorú má od narodenia, a keď som dávnejšie skúšala dávať inú značku vypľúval ich. Na moje prekvapenie však cumlík Curaprox prijal v podstate ihneď a spokojne si dudloval. 😊 Čo naozaj oceňujem je, že cumlík podporuje prirodzený vývoj chrupu a tvar cumlíka pripomína tvar skutočného prsníka, takže bábätko výborne upokojí. Jediné, čo by som vedela vytknúť, je nie práve najkrajší dizajn, avšak to nie je najdôležitejší aspekt pri výbere dudlíka pre dieťa.

  S hryzadielkom a hrkálkou v jednom som mala skúsenosť už aj predtým. Je to synova najobľúbenejšia hračka. Je veľmi lahučké, super padne do ruky, bábätko sa naozaj rýchlo samé naučí uchopiť ho a veľmi rýchlo aj zistí, že patrí do pusinky. 😁

  Je to veľmi vhodná hračka, vydáva príjemný, jemný zvuk, takže dieťatko záujme okamžite. Plusom je tiež kefka na konci, čo je super pre deti, ktorým idú zúbky. Tu naozaj nie je čo vytknúť.

  Zhrnula by som to tak, že výrobky pre deti od Curaprox môžme len odporúčať všetkým. Syn bol veľmi spokojný. 😊 

  #test_curaprox_baby #recenzia #recenzia_curaprox_baby

  patulienkab1
  1. máj 2022    Čítané 40x

  Skvelá zábava s Karakom

  Čo môže byť lepšie ako príjemne strávené, aj keď upršané nedeľné popoludnie v spoločnosti manžela a siedmich drobcov? Viete si to vôbec predstaviť?

  My si to predstavovať nemusíme. Objavili sme totiž niekoľko spôsobov, ako si čas s našimi deťúrencami spríjemniť. Jedným z nich je aj hranie spoločenských hier. 

  Dostali sme možnosť otestovať spoločenskú hru KARAK od ALBI. S týmto výrobcom sme už mali skúsenosti s inými hrami, a tak nás vôbec neprekvapila kvalita použitého materiálu a precíznosť spracovania. 

  Pravidlá sú jednoduché a ľahko zapamätateľné, aj keď pre nás naozaj veľmi dlhé a po prvom prečítaní nie vo všetkom úplne jasné. V druhom kole už celú hru dokázali deti hrať celkom samostatne, bez zásahu či rady dospelého. 

  Hra je určená pre deti od siedmich rokov.  U nás bola najmladšou hrajúcou šesťročná dcérka a najstarším hráčom štrnásťročný syn. (Moju maličkosť nerátam. 🙂)

  Hneď na prvý pohľad nás zaujalo grafické spracovanie hry. Už ilustrácia na krabici naznačuje, že v hre bude dobro zápasiť so zlom, a že dobrí hrdinovia budú bojovať s netvormi. A presne o to v tejto hre ide. Šiesti hrdinovia sa pohybujú v podzemnom labyrinte, kde objavujú truhlice s pokladmi, získavajú vybavenie a tak zosilňujú svoje schopnosti. Hráč, ktorý získa najviac pokladov sa stáva víťazom. Samozrejme, až potom, čo niekto z hráčov porazí zlého draka...

  Postavy si hráči vylosujú. Priznám sa, že tento bod sa spočiatku mojim deťom veľmi nepáčil. Každý z nich si chcel vybrať postavu jednoducho podľa toho, ako mu „padla do oka". Rozhodli sme sa však, že sa budeme držať pravidiel a bolo to správne rozhodnutie. Každá z postáv má totiž dve superschopnosti, ktoré môže využiť v boji s príšerami. Keďže superschopnosť dáva hráčom oproti ostatným nejakú výhodu, bolo by nefér vybrať si ju. 

  Deti si už po prvom kole hry dokázali zapamätať schopnosti nielen svojho hrdinu, ale aj všetkých ostatných spoluhráčov.

  Pre všetkých bola hra KARAK zaujímavá, živá a plná prekvapení. Je hrou, kde nerozhoduje stratégia, ale šťastie a náhoda. Nám všetkým sa najviac páčilo porážať netvorov, budovať si vlastné katakomby a získavať rôzne zbrane a poklady. A viete, ktorý poklad „chutí" najlepšie? Predsa ten, ktorý pred nosom vyfúknete svojim súperom. 🙂

  Neveríte? Vyskúšajte! 🙂

  #test_albi_karak #recenzia #skusenosti_hra_karak15

  1mimka18
  29. apr 2022    Čítané 69x

  Testovanie Dm

  Bola som vybraná na testovanie produktov dmBio, čo ma veľmi potešilo. Bolo tam viacero Bio produktov, tak to skúsim zhrnúť.

  Pomarančový džús 100% bio

  Džús bol super. Sme milovníci pomarančových, čiže nám ulahodil. Síce je trocha sladší, ako sme zvyknutí, ale to až tak nevadí, ak ho nevypijete celý na posedenie. Zloženie aj vôňu má super.

  Bio vege nátierka

  Nátierka bola trošku kyslejšia, ale nám to nevadilo. Bola chuťovo inak super. Zdravá pochúťka na čerstvom chlebíku je úžasná. Určite skúsim aj iné varianty nátierky, no cenu má vyššiu na tak malé balenie.

  Kokosovo-čokoládový bio krém

  No, musím sa priznať, že ten nám nechutil. Bol mastný, sladký a chuť mal po kokosovom oleji s kakaom. Nám neulahodil. Cenu má dosť vysokú, čakali sme viac od neho.

  Lieskovo-orieškový krém

  No tak táto „nutela" 😀 bola super. Síce dosť sladká - asi viac jak klasická podľa mňa, no chuťovo nebola až taká zlá. Chuť je výrazne oriešková. Na chlebík či palacinky super, ľahko sa roztiera.

  Bio tyčinka

  Tyčinka chutila priateľovi, mne nie, keďže nemám rada med a ten tam chuťovo dosť preráža. Mám rada túto, ale druhý variant - tú ovocnú, tá je úplne super. Kto má rád med, ulahodí mu aj táto.

  Agátový med

  Med som skúšala do koláča, tam bol super, ale čistý na chlebíku či vianočke bol strašne sladký. Viac ako klasický med podľa mňa. Vonia úžasne, ale je strašne presladený.

  Bio kečup

  Tak tento kečup nám chutil najviac. Chuť plná paradajok, hustý, chutný. Nechutil umelo. Bolo vidno, že je v bio kvalite, z kvalitných surovín. Tento určite budem kupovať.

  Raňajkova kaša Bio

  Kaša je super rozrobená v mlieku s veľa ovocím. Ideálne a zdravé raňajky plné vitamínov. Rýchla a jednoduchá príprava a zdravé raňajky na svete. Poliať kvalitnou čoko a je to ideál.

  Mandľový nápoj

  Nápoj bol hustý. Nám dosť pripomínal sójový, asi preto nám ani nechutil. Ale puding z neho bol super. Mal jemnú takú inú chuť, ako sme zvyknutí. Čisté by sme to nevypili.

  Čoko puding Bio

  No, pudingu nie je čo vyčítať. Chutil ako klasický čoko puding, len bol kus viac kakaový, chuťovo bol super. Tento určite budeme kupovať má super zloženie a chuť je tiež dobrá

  Celkovo hodnotenie produktov bolo super. Som rada, že som dostala možnosť vyskúšať niečo nové, zdravšie. Určite niektorým produktom ostanem verná. Bola to super skúsenosť.

  #recenzia_dmbio