Výsledky vyhľadávania pre slovo #recenzia

  Zruš hľadanie
  jasomjana
  9. júl 2020    Čítané 46x

  TESTUJEME HIPP

  S našou malou Dáškou sme veľmi vďačné, že sme boli vybraté testovať pokračovacie mliečko Hipp. Keďže Dáška je ešte stále dojčená, trochu som sa obávala, ako príjme iné, než materské mliečko. 

  Na naše veľké prekvapenie, mliečko Hipp už prvý deň dobre prijala a nerobí jej žiadne problémy. Predtým sme už skúsili jedno nemenované mliečko, preto mám s čím porovnať.
  Dáška nemá žiadnu zápchu, kŕče a trávanie ide bez problémov. V pokoji si po mliečku pospí zhruba 3 hodiny a aj v noci sa vyspíme. Mliečko Hipp má aj príjemnú chuť, nie príliš sladkú, čo oceňujem aj pri zavádzaní príkrmov. Pri príprave Hipp nezanecháva na fľaške žiadne stopy mlieka, ako tomu bolo pri inej značke a hlavne nerobí žiadne hrudky, ktoré treba dodatočne rozrábať.

  Čo je pre nás najdôležitejšie, Dáška vďaka mliečku Hipp dobre prospieva, čo nám potrvrdila aj pediatrička a je naozaj spokojná.
  A postreh nakoniec. Veľmi si ceníme ekologický obal z kartónovej krabice, ktorý je je šetrnejší, keďže v našej domácnosti odpad poctivo separujeme a dbáme na životné prostredie ✌🌱

  Ďakujeme Hipp, zostávame s Tebou ❣

  barillaveronika
  Správa bola zmenená    7. júl 2020    

  Mliečko HiPP Combiotik:

  Testovali sme mliečko HiPP Combiotik. Olìvia vypila dve krabice a mliečko jej chutilo. Nemala žiadne problémy s prechodom a novou chuťou. Mliečko ju zasýtilo a nezapekalo. Prìprava bola jednoduchá a mlieko nepenilo. Ale všeobecne táto značka je kvalitná keďže skúšali sme aj HiPP výživky a chutili malej aj mne. Mohli by testovanie urobiť aj na ne to by bol záujem.🙏

  V pití budeme pokračovať aj po testovaní.

  Ďakujem

  #test_hipp3 #recenzia

  januska131
  5. júl 2020    Čítané 1943x

  A kojíš?

  Kojenie je super, len niekedy sa to jednoducho nepodarí...

  V pôrodnici som čakala na rozbehnutie mlieka, dopovala sa vitamínmi, vypila litre Viney, odsávala som mlieko, ale nešlo to... Hanči bola čoraz hladnejšia, na novorodeneckom oddelení nebolo jednoduché dostať sa k umelému mlieku pre bábätko, keďže podpora dojčenia spočívala vo vete: Mamička, málo sa snažíte. Určite mliečko máte.

  A ja som sa musela pozerať na to, ako moje párdňové bábätko plače, lebo ja ako matka som zlyhala a neviem ju zasýtiť.

  A do toho otázka.

  A kojíš? 

  Otázka, ktorú mi kládol fakt, že každý ako prvú, a zvyšoval sa mi pri nej tlak na 200.

  Nemala som ani potrebu obhajovať sa, prečo nekojím, pretože to bolo moje rozhodnutie.

  Viem, že materské mlieko je to najlepšie, čo Hanči mohla dostať z viacerých aspektov, ale zároveň potrebovala pokojnú mamu a nie klbko nervov.

  Z pôrodnice sme odchádzali s odporúčaním na Bebu, lebo tá vraj sadne všetkým bábätkám. Našu Hanu tak zapekala, že ukrutne plakala pri každom kakaní. A ja s ňou. Dostala som výbornú radu.Vydrž, to chce čas‍. No, nebudem sa ja pozerať, ako sa mi dieťa trápi a na odporúčanie som objednala Kendamil. Konečne bolesti ustúpili, mliečko bolo veľmi chutné a ja som si vydýchla. Po pár dňoch začala po jeho vypití vracať, najprv menej a keď je mlieko striekalo cez nos (doktorka nám neskôr hovorila, že to plnotučné mlieko v Kendamile niektorým deťom takto nesedí‍), volala som s plačom mužovi, nech beží do dmky a prinesie Babylove a Hipp a rozhodnem sa, čo dám. Riešila som dilemu, lebo Babylove dávajú kamarátky a je lacnejšie ako Hipp, Hipp mi odporúčili moje októbrovky️. Išla som do Hippu a do dnešného dňa neľutujem ani jedno euro. Odkedy sme na Hippe, Hanča je jedno usmiate, spokojné bábätko.

  Testovanie spočívalo vo vyskúšaní mliečka Hipp Combiotik 2, čo pre nás znamenalo prechod z 1ky na 2ku. Bála som sa, že sa jej vrátia všetky tie tráviace ťažkosti.

  Moje obavy boli úplne zbytočné. Hanči ani jej bruško si prechod vôbec nevšimli. Zvládla to bez koliky, prdíkov či hnačiek.

  Čo sa týka prípravy, stačí nasypať do zohriatej vody, zahrkať a utekať s flašou k plačúcemu bábätku. Áno, Hanča vie plakať aj zazerať 🙂, keď mešká jej dávka mlieka. 

  Stále jej dávame len 120 ml na jednu dávku, aj keď podľa obalu na krabici by mala zjesť oveľa viac. Aj napriek tomu super priberá, takže pani doktorka povedala, že viac netreba dávať.

  Mliečko jej chutí, mne sa zdá byť konzistencia 2ky hustejšia ako pri 1ke, pri príprave nepení. 

  A teda najlepšia vec, ktorá sa nám stala pri tomto prechode, toto mlieko ju asi oveľa viac zasýti, lebo už niekoľko nocí po sebe spala až do rána. Predtým vstávala 1-2 krát za noc.

  Záverom, nedojčím, ale som presvedčená, že Hanči dávam pre ňu to najlepšie mlieko.

  A áno, sú aj lacnejšie alternatívy, ale obsahuje to Vaše umelé mlieko aj probiotiká a prebiotiká? Sú veľmi doležité, pretože až 80 % buniek imunitného systému sa nachádza práve v črevách.

  Dôležitý je aj spokojný spánok a bruško Hanči a mamči, takže my Hipp odporúčame ❤ 

  simon7
  5. júl 2020    Čítané 24x

  Čo tak dať si Hipp mliečko? 🙂

  Na začiatku testovania bol Tomáško kojený, papal 3x za deň príkrm. Po určitom čase som začala pozorovať uňho nespokojnosť, stále bol hladný. Začala som hľadať UM. Ako prvý som skúsila Nutrilon, pretože mali balenia aj na "skúšku", no zapekalo ho. Ako ďalšie som skúsila DM bio, pretože to mal prvorodený, ktorého sa mi nedarilo plne kojiť. To bolo ako UM v poriadku, aj keď dosť penilo, ale jesť ho moc teda nechcel, čiže som neustále mlieko vylievala.

  Potom sme boli u lekára, ktorý nám dal balíček ohľadom príkrmov od Hipp, kde bola aj vzorka mlieka. Skúsila som, vyzeralo to, že to bude ok, aj keď zasa tomu mlieku moc nedal. Vďaka Modrému koníku sme dostali možnosť testovať mlieko Hipp Combiotik 2. Zo začiatku to bolo celkom boj. Pil tak 60 ml, aj to veľakrát celé nevypil a pýtal si MM, aj keď mu to nestačilo 🤷 Nevzdali sme to a po asi týždni vypil 150 ml 🙏 Dieťa zrazu zostalo spokojné, začal sa hrať, konečne vydrží viac na podložke a ja sa môžem venovať aj staršiemu a nielen kojeniu (aj keď, stále si to veľmi užívam a nedám dopustiť) 💙

  Príprava je naozaj jednoduchá, stačí teplá voda, mlieko, zamiešať a podávať bábätku 😊 ešte stále si zvykám na organizáciu času, som si pri staršom troška odvykla 😂 Na mlieku je úžasné, že vonia sladko a mliečne, nepení, krásne sa celé rozpustí (pri iných sa mi stálo, že mi ostalo mlieko usadené na cumlíku alebo fľaške). 

  Čo sa týka konkrétne Tomáška, bola som veľmi prekvapená, ako rýchlo mlieko prijal a zvykol si naň. Momentálne, keď ho vidí, až sa od radosti trasie a kričí, kým mu ho nedáme 😂 Zatiaľ som nespozorovala žiadne problémy, bolenie bruška nemá, kaká bez problémov, ani plynatosť nie je. Čiže som spokojná 👍  V noci stále kojím a napriek tomu z pôvodných ôsmych zobudení sú už len 3, ktoré sú už viac-menej len na mojkanie 🙂 Takže spokojné bábätko - spokojná mama.

  Jediné výhrady, čo by som vytkla, je balenie. Super, že krabica je papierová, ľahko sa triedi. Zbytočná mi príde ku každému baleniu nová odmerka - už neviem, čo s nimi robiť. Taktiež by sa mi páčilo, keby má balenie 600 g a je rozdelené do 2x 300 g vreciek. Totiž zo začiatku, keď sme nepili toľko mlieka, tak nám dlho stálo a po nejakom čase zvlhlo alebo čo, a tým pádom skončilo v koši 🤷 Tiež pri vyberaní vrecka z krabice som vždy utrhla kúsok krabice, ktorý mal slúžiť na zarovnanie odmerky a už mi tak dobre neposlúžil (alebo to len neviem 🤦😂).

  Touto cestou sa chceme, samozrejme, poďakovať výrobcom Hipp mlieka, naozaj sme spokojní a dúfam, že aj zostaneme 😊 A v neposlednom rade, samozrejme, aj MK za možnosť testovať toto mlieko.

  Pozdravujeme so spokojným Tomáškom 👩‍👦

  baby2019
  5. júl 2020    Čítané 23x

  Konečne spokojné bruško!

  Naša cesta za spokojným bruškom začala už v pôrodnici a skončila len nedávno. Dcérka trpela kolikami prakticky okamžite a nevedeli sme sa dočkať konca 3. mesiaca, kedy všetky múdre knihy, aj naša pediatrička, predpovedali koniec. Plánovala som kojiť minimálne rok, keďže prvého syna som kojila vyše 2 rokov, nevidela som v tom problém. Dcéra bola ale od začiatku úplne iné bábätko a mala iné nároky. Na prsníku plakala, pila veľmi často a veľmi málo. V noci to bolo podobné. Avšak prospievala pekne, tak sa zdalo byť všetko ok. Len tie naše koliky. Noc čo noc to isté, revy cca do 23:00 hod. Prešlo obdobie, kedy mali koliky ustúpiť, aj ja zdalo byť papanie lepšie, ale prišiel špurt alebo regres (alebo všetko dokopy), ja už neviem, lebo to obdobie bolo celé zle 😂. V noci 8x hore a dieťa nonstop mrzuté, tak som začala na noc zarábať UM. Zrazu malá prespala 2-3 hodiny. Nastala veľká zmena v jej živote a v našom tiež. Čoraz viac mlieka vyžadovala a ja som, žiaľ, mala čoraz menej materského. Za pár dní sa úplne odstavila a skončila na UM. Ako prvé sme si vybrali Babylove a zdalo sa byť všetko v poriadku. Po pár týždňoch ju začalo toto mlieko zapekať. Začala som okamžite hľadať náhradu, a v tom prišla na MK ponuka testovať mliečko Hipp Combiotik 2. Akurát malá končila 6. mesiac, takže sme rovno prešli na mlieko číslo 2.

  Okamžite ma na ňom zaujalo zloženie, probiotiká a prebiotiká. Práve toto má pomáhať malému brušku pri trávení. Čiže nebolo potrebné kupovať osobitne probiotiká, čo je veľké plus. Ďalším je krabica, ktorá je recyklovateľná. Balenie je zabezpečené tak, aby bolo mlieko stále čerstvé a obsahuje aj zarovnávač na mlieko v odmerke a držiak na odmerku. 

  Čo sa týka chuti, mlieko má podľa mňa úžasnú mliečnu chuť, nesmrdí, ľahko sa mieša a rozpúšťa. Veľké pozitívum je, že nerobí hrče 🙏 a nepeni. Mlieko neobsahuje takmer žiadny iný cukor, iba laktózu.

  Tak sme začali. Už po pár flaškách som si všimla, že malá začala kakať 🙏🙏🙏. Sama od seba, žiadna rektálna rúrka, ani glycerinové čípky. A verte mi, že koľko sme sa my napoužívali rúrky a neskôr aj čípkov 🤷🏼‍♀️.

  Nemala žiadne kŕče, nafukovanie, ani zápchu. 

  Tomuto je už, chvalabohu, koniec a máme doma spokojné a usmievavé bábo 😍. Mne viac netreba a určite nebudem meniť mlieko. Touto cestou zároveň ďakujeme Modrému koníku a firme Hipp, že sme mohli mlieko testovať 😉.

  Majte pekný deň, žienky 😘

  #test_hipp3 a #recenzia

  konor1
  3. júl 2020    Čítané 38x

  Fľaška mliečka to je mňamka, nasyp, pretrep... rýchlo mamka!

  Mali sme to šťastie a vybrali nás na testovanie Hipp Combiotik mliečka. Toto mliečko veľmi dôverne poznám a aj o polnoci (a o 2:30 a aj o 5:02 😥) dám na povel dávkovanie a prípravu... však aj musím 😔

  V skratke o nás: Sofi trpela kolikami od 2. týždňa až po 3. mesiac, kojená do 10. mesiaca, potom sa sama spontánne odstavila. Výrazný reflux odznel až koncom 4.mesiaca. 

  Okrem Hipp Combiotik 2 mliečka sme skúšali ako prvé Nutrilon Profurura, ale rýchlo ma nasmerovali na Hipp-ko a som rada, že sme ho vyskúšali. Ani to prvé nebolo zlé, len to nebolo také úplne 100 %-tné pre naše citlivé bruško a asi ani tak dobre nechutilo, fľaška bola skoro stále nedopitá a sem tam aj niečo vyšlo von 😔 Fľašku mliečka máme vždy ráno a sem tam pred spaním.

  Pri Hipp Combiotik 2 mliečku sa nedostavili bolesti bruška, nenafukuje nás, kakáme pravideľne a celkovo sme spokojnejší. A asi nám toto mliečko chutí viac, na fľašu sa teší a vždy je vypitá do poslednej kvapky 🙂

  Tiež kvitujem praktickosť balenia a jednoduchú prípravu, mliečko sa veľmi rýchlo rozpúšťa a má príjemnú chuť a vôňu, takú mliečkovo-sladkastú, aj keď nie je sladené. Dávkovanie je vďaka odmerke veľmi jednoduché. Jediné negatívum z môjho pohľadu je veľkosť balenia. 500 g v jednom vrecku sa u nás skoro nikdy nevypije, posledných 70-80 g ide do koša 😔 Ale predpokladám, že veľa detí tento problém nemá 🙂 

  Okrem toho je Hipp Combiotik mliečko v BIO kvalite, vyrobené zo surovín z ekologického a udržateľného poľnohospodárstva a obal je recyklovateľný, (keby ešte odmerka a vrecko boli z bioplastu, úplne ma dostanú 😃),tak aspoň také malé plus pre našu prírodu.

  Nechcem, aby to vyzeralo ako chválospev na Hipp Combiotik mlieka, ale nám zachutilo na prvý šup, vlastne glg. Sadlo nám chuťovo a aj brušku a malému jedincovi prospelo 🙂 Pre nás to bola šťastná voľba a ostávame verní Hipp-ku aj naďalej - a o chvíľu nás čaká už trojka 🙂

  186mery
  3. júl 2020    Čítané 40x

  Naše prvé UM odskúšané 🙂

  Ahojte 🙂 

  Tak už máme za sebou naše úplne prvé testovanie na MK, a prišlo k nám v pravý čas 🙂 Testovali sme mliečko Hipp Combiotik 2. Pár dní pred začiatkom sme ešte len začínali s príkrmami.

  Poviem Vám, začiatky boli ťažšie hlavne pre to, že predtým Emka neskúšala vôbec UM, pila len moje mliečko😱. Možno sa pýtate, prečo som chcela začať skúšať umelé🤔. Tak nejak jej moje už nestačilo a začala vypytovať častejšie - a aj plakala🤷‍♀️.

  Najprv sme UM začali skúšať do príkrmov. Mliečko jej v nich chutilo, kakala bez problémov, negrckala💪. Po obednom príkrme dokonca začala lepšie spinkať - a hlavne aj dlhšie, takže som zrazu mala viac času aj pre seba😊.

  Po pár dňoch som neodolala a Hipp som odskúšala aj večer po kojení. Chutilo. Nočný spánok sa predĺžil👶.

  Príprava mliečka je úplne jednoduchá, pri zarábaní s vodou sa nerobia hrudky a hlavne nesmrdí🍼. Asi aj preto zachutilo aj Emke. Síce je to odskúšané naše prvé UM, aj vďaka MK, ale meniť ho už nebudeme. Pre každú z nás je hlavné, aby boli detičky spokojné☝️. Kedže sme UM skúšali postupne, stihli sme minúť 2 a 1/2 krabice, takže ho papáme ešte stále🤗.

  To, že krabica je ekologická, som už spomínala v 1 mojom príspevku, a za toto má mliečko veľké plus aj u mňa 😊.

  Takto sme spoznali značku Hipp aj z hľadiska UM pre detičky. Predtým sme poznali iba ich kozmetiku, ktorá u nás tiež boduje👌. 

  Ďakujeme, že sme mohli testovať mliečko Hipp a prajeme Vám pekné leto plné pohody! 🤗

  28maja28
  3. júl 2020    Čítané 19x

  Hipp 2 - náš každodenný kamarát

  Naša nádielka na ďalší mesiac, jednu krabičku už malý stihol schmatnuť, no nemiluj ho! 

  Náš sen sa stal skutočnosťou, keďže nijak som nevedela po ukončení kojenia naviesť malého na pitie mlieka, už som bola fakt zúfalá. Pri prečítaní sútaže Hipp 2 som neváhala  ani sekundu a hneď sme sa zapojili, však čo ak náhodou 🤷‍♀️❤️. 

  Na ďalší týždeň kukám ako puk, že správa ohľadne sútaže... Ja som skákala od radosti a deti pozerali na mňa, či tej našej mame preskočilo 🤣. No keď dorazil balík, hneď vedeli, čo to bola za radosť. Hlavne, keď pri prvom ochutnaní krpec ani fľašku nechcel zložiť / ja som len oči vygúlila, či dobre vidíme. Poviem vám, s jedením problém nemáme, malý spapá všetko, čo vidí! 🙊 Ale predsalen, to mliečko mu chýbalo z jedálnička, tak som to chcela napraviť. 

  Pozitíva mliečka Hipp 2: 

  - na prvý pohľad recyklovateľný obal, nie je problém pri triedení odpadov👌

  - po otvorení pomôcky na uchytenie lyžičky, zarovnávatko odmerky, spätné uzatvorenie obalu 👌

  - pri zarábanie mliečka žiadne penenia, žiadne hrudky, proste je to topka👌

  - sama som ochutnala, troška nasladlá chuť, a pritom som nikde v prísadach nenašla pridaný cukor 👌

  - malý nemal bolesti bruška, žiadna zápcha či hnačka 👌

  - mám pocit, že sme na prvý šup natrafili na to správne mliečko pre nášho papkoša. 😍

  Negatíva Hipp 2:

  Rozmýšľam, rozmýšľam.... No možno jediné negatívum, čo mi na začiatku vadilo, že som na krabici nevedela nájsť zarábanie mliečka podľa veku či hmotnosti dieťaťa, tak som len odhadom zarábala a potom podľa potreby dorábala krpcovi. 

  Sme vďačný za to, že sme boli vybratí na testovanie a úspešne sme aj natrafili na to pravé orechové pre nás. Patrí vám veľké ďakujem.! 😍🙏

  petamik
  3. júl 2020    Čítané 35x

  Naše dvojičky majú vybrané to správne -ako sa povie orechové

  Po narodení našich dvojičiek Sofinky a Timejky bolo mojou najväčšou snahou kojiť ich čo najdlhšie. S kojením sme vydržali do ukončeného ôsmeho mesiaca a tu začala naša púť v hľadaní toho správneho mliečka. Takého, aby dievčatám dobre trávilo, aby dobre spinkali a nebolelo bruško, takého, aby boli spokojné 😉 Po neúspešnom hľadaní sme skúsili Hipp Combiotik. A tu sme naše hľadanie ukončili 😉

  Mliečko na prvý pohľad je na jemno zomleté a výborne sa rozpúšťa vo vode, stačí pár zatrepaní a je pripravené na konzumáciu. Priznám sa, ja sama chuť neviem porovnať, ale mojim dcérkam chutilo. Spanie po vypití mlieka bolo také normálne ako predtým. Baby sa mi budia dvakrát za noc a vždy vypijú fľašku a spinkajú ďalej. Dievčatá už papáju veľa vecí, tak keď ich niekedy prehnalo, nemôžem to pripísať priamo mlieku, lebo je dosť iných vplyvov, ktoré mohli byt následkom. 

  Z mojej strany asi všetko, ďalšie krabice mlieka už máme nakúpené a tešíme sa na ne.

  #test_hipp3 a #recenzia

  los_andreos
  1. júl 2020    Čítané 25x

  Cesta k spokojnému brušku môjho dieťatka

  Milé mamičky, chcem napísať pár riadkov o našej ceste k spokojnému brušku 🙂.

  Od narodenia sme vyskúšali viac umelých mliek kedže sme mali stále nejaké problémy, budem aj konkretizovať:

  1, Sunar HA- synček začal po ňom velmi zvracať, bolesti bruška a nekonečný plač

  2, Kendamil  - mali sme alergickú reakciu na mlieko - hnačky, vracanie, bolesti bruška a plač 

  3, Nutrilon allergy digestive care - bolesti bruška boli iba občasné, zvracanie menej časté, časté budenie v noci, aj po zahusťovaní svätojánskym chlebom zostalo mlieko dosť tekuté.

  4,Hipp Combiotik  - náš víťaz 🙂

  Keď si nás vybrali do testovania, bola som neskutočne rada že môžem vyskúšať mliečko Hipp combiotik s novou receptúrou, pretože pred 2rokmi nám po rôznych zdravotných problémoch a vyskúšaní piatich druhov mliek sadlo práve mliečko Hipp a vtedy bola ešte stará receptúra a vedela som že budem len spokojná s novou receptúrou 🙂

  A prišiel ten deň keď zazvonil kuriér pred domom a vyložil veľkú krabicu

  Prvé, čo som hodnotila bol obal a manipulácia pri dávkovaní mlieka. 

  Veľmi ma oslovilo ľahké otvorenie papierovej krabice, hrana ktorá slúži na zarovnanie odmerky, jednoduché uchytenie odmerky a aj pásik na zalepenie obalu s mliekom.

  Kedže doma kladieme dôraz na triedenie odpadu a šetrenie životného prostredia, bola som veľmi spokojná, že bol obal práve z papiera 🙂 .

  Otvorila som prvú krabicu mliečka Hipp a ovoňala. Omámila ma sladkastá mliečna veľmi príjemná vôňa, skoro som si nasypala aj do kávy 😀 chichichi.

  nasypala som , premiešala flašku a mliečko sa krásne a rýchlo rozpustilo ......tri dva jeden .... aaaaaaaa môžeme ísť papkať.

  Ženy ja som mala doma konečne spinkajúce, spokojné, kľudné dieťatko 🙂

  Pre mňa niečo očom som doteraz len snívala kedže sme mali dlho problémy so spánkom a pravdepodobne to bolo z toho, že ho predchádzajúce mlieka slabo nasýtili a bol hladný. Zarobila som mu až 180ml a spapal všetko do poslednej kvapky. 

  Reakcia so svätojánskym chlebom (Nutritonom) bola úplne skvelá a mlieko bolo hustejšie. V priebehu 2 dní sa úplne minimalizovalo zvracanie, a vygrcne mi 1 max. 2x za deň malinké množstvo, čo je pre mňa neskutočná úľava (predtým to bolo cca 40-50x denne). Keď zaspinká tak sa nekrúti, nevrtí ani neskrúca, neplače zo spánku a jeho spánok je úplne pokojný , žiadne zapekanie, žiadne hnačky, žiadne nadúvanie , žiadne problémy  bruškom, aaaaaaa začína mi prespávať celú noc bez papania 🙂 .

  Popravde som aj čakala takúto skvelú reakciu, pretože pred 2 rokmi sme mali podobné problémy s dcérkou a presne takto isto dobre zareagovala na mliečko Hipp 🙂 a aj si dobre pamätala mliečko ktoré pila tak dlho 

  no čo sňou 🙂 jasné že som aj jej musela zarobiť 🙂 chichichi.

  Môj krpček sa vždy teší na svoju fľašku a pri tom radostnom pohľade mi hneď srdiečko podskočí 🙂

  My sme veľmi spokojný, zostávame pri tomto mliečku aj naďalej a určite ho budem odporúčať každej mamičke ktorá má s dieťatkom podobné problémy ako my. 

  Dobrú chuť a sladké sníčky 🙂

  pehana
  28. jún 2020    Čítané 169x

  “...veľa muziky za málo peňazí?”

  Z času na čas pozriem, či sa niečo zaujímavé netestuje a skúšam šťastie. Tentokrát sa na mňa a moju domácnosť usmialo. Prišiel kuriér, ktorý mi predtým zaujímavo oznámil, že má pre mňa Modrého koňa... Chvíľu som nechápala, no potom mi docvaklo, že to bude asi balíček na testovanie. Obsahoval zaujímavé prípravky, ktoré sa oplatí mať doma. Tak som sa pomaličky do testovania pustila.

  Známa veta z nadpisu nám mnoho napovie... Niektoré výrobky majú ozaj priaznivú cenu. Jedná sa doslova o pár drobných. Čo som si vlastne doteraz ani neuvedomovala. Až kým som nezačala ceny jemne porovnávať. Naozaj sa dajú ušetriť financie a keď sa posnažíme, aj naša planéta. 

  Pred pol rokom sme sa presťahovali do nového domu. Ale keďže tu žijeme a naplno si ho vychutnávame, potreboval po tomto čase riadne vyupratovať. Tak som sa mu pozrela bližšie na zúbok. A na pomoc mi prišli výrobky z dm dregérie. 

  Priznám sa, že doteraz som na kúpeľne vytiahla chémiu iba dvakrát... A to som veľmi poriadkumilovný človek. Niekedy to až preháňam. O tomto by vám vedeli porozprávať moje deti a manžel. Ale máme úpravu vody, takže mi stačí mikrofázová utierka a voda. Všetko sa u nás leskne. No zákutia denne využívaného sprchovacie kúta potrebovali vydrhnúť. Pomohol mi Denkmit čistiaci prostriedok na kúpeľne nature. Obsah prípravku je 750 ml, za cenu 1,29 eur. Bola som milo prekvapená jeho účinkom. Rozprašovač vytvorí aktívnu penu, ktorú som nechala chvíľu pôsobiť, trošku som mu dopomohla malou kefkou. Kovové časti sa opäť leskli ako keď boli nové. Za mňa ale má jedno veľké mínus, a síce neskutočne prenikavú, priam dráždivú arómu. Neodporúčam používať v uzavretých miestnosťach bez možnosti vetrania. 

  Keďže som začala radou nature, pozrieme sa bližšie na druhý výrobok, a to WC čistiaci gél nature s obsahom 750 ml za cenu 0,99 eur. Je to gél redšej konzistencie. Po nanesení jemne stečie po záchodovej mise. Má na rozdiel od kúpeľňového čističa príjemnú vôňu, ktorú ale po spláchnutí vôbec necítiť. Ani v priestore. No za cenu necelé 1 eura sa vcelku oplatí. A snáď môžeme veriť názvu v popise “nature”, že je aspoň trošku naklonený ochrane prírody. Priznám sa, že som sa zloženiu bližšie nevenovala. Budeme sa teda tváriť, že je “prírodný”.

  Ostávame stále v kúpeľni, keďže tam sa asi najviac bojuje s vodným kameňom. U nás po pol roku intenzívneho používania nemáme vďaka zmäkčovaniu vody až toľko vodného kameňa, ale... nejaký sa predsa len našiel. Bývame na Považí, kde máme tvrdú vodu. Sprchová batéria už nebola tak krásne lesklá ani po použití jemnejšej chémie. Na pomoc prišiel Denkmit čistiaci prípravok proti vodnému kameňu, 500 ml za cenu 0,99 eur. A teda, posúďťe sami... Ja som s výsledkom spokojná. Čiže tento kúsok ostane u nás v zálohe na dokonalé vyčistenie batérií.

  Ostatné batérie pri umývadlách pretieram niekoľkokrát do týždňa mikrofázovou utierkou. Mám doma tento (naozaj zázrak) od inej značky, ale za veľa peňazí. No ani Profissimo mikrofázová leštiaca utierka na sklá sa nedala zahanbiť. Za cenu 1,69 eur sa naozaj oplatí. Ja som s ňou popretierala všetky batérie aj umývadlá a nakoniec po prepratí preleštila zrkadlá. Aby ostali úplne čisté bez šmúh, musí byt utierka dokonale vypláchaná a čistá. Ja osobne odporúčam mať doma a naučiť sa pravidelne používať. Takto sa dá docieliť, že máte batérie stále čisté len s použitím čistej vody, za čo nám aj príroda poďakuje, keďže obmedzíme používanie chémie. Dokonca je utierka odporúčaná značkou Hansgrohe, čo mňa potešilo, keďže máme doma batérie tejto značky. 

  Mikrofázovú utierku na dlážku veľkosti 50x60 cm za cenu 1,99 eur poznám už roky rokúce. No v novom dome som od umývania podlahy oslobodená. Verte mi, že mám na tvári úsmev od ucha k uchu. Na starom dome (tak ho teraz voláme) som podlahy musela umývať niekoľkokrát do týždňa. A poriadne mi to liezlo na nervy. Mali sme tam totiž dlažbu bledej farby, na ktorej bolo vidieť snáď aj to, čo reálne na nej nebolo... Takže už mám odumývané. Táto utierka na dlážky bola ale najlepšia vec na podlahu. Stačil obyčajný prípravok na podlahy v malom množstve, vedro s teplou vodou a nejaká metla, na ktorú ju prichytíte. Podlaha ostala vždy bez šmúh. Ak sa dobre vyžmýka ostane aj rýchlo suchá. Teraz ju plánujem použiť na auto. Keďže doma už podlahy neumývam, máme totiž drevené olejované, na ktoré raz za tri mesiace použijem spraymop.

  Profissimo univerzálne utierky 38x38 cm v počte 6 ks za 0,89 eur som použila v kombinácii s Denkmit ošetrujúcim sprejom na nábytok s obsahom 400 ml za cenu 1,79 eur a s Denkmit čističom na okná s rozprašovačom s obsahom až 1 liter za 1,19 eur. So sprejom na nábytok som ja osobne nebola vôbec spokojná. Možno aj preto, že som to nikdy nepoužívala. Ale teda, dala som mu šancu, no viem, že na utieranie prachu mi aj naďalej postačí vlhká handra. Sprej strieka kade tade naokolo. A keďže máme drevenú podlahu, nebolo to veru ktoviečo, lebo ostala veľmi šmykľavá. Použila som ho aj na naše biele laminované interiérové dvere. No zostali superšmuhované. Takže som si spravila robotu navyše a musela ich všetky opäť poumývať vlhkou mikrovláknovou handrou. Takto dvakrát umyté neboli ani pri sťahovaní. Jedinou výhodou je svieža vôňa, ktorá sa celkom dosť dlho udržala v priestore. Ja osobne budem mať problém ho minúť, keďže je naozaj dosť veľký. Istotne si druhý nekúpim. Univerzálne utierky Profissimo sú fajn. Najmä cena 0,89 eur za 6 ks je naozaj priaznivá. Ja osobne si ich ale už viac nekúpim. Dosť ťažko sa mi prali. Aby boli čisté, dosť som sa narobila. Viacej mi vyhovujú mikrofázové a mikorvláknové handry, na ktoré nedám dopustiť.

  S čističom na okná som bola celkom spokojná. Vyskúšala som poumývať najviac namáhané veľké posuvné okno v obývačke, cez ktoré chodia chlapci denne niekoľkokrát von. Dosť sa hnevám na tento ich “nový zvyk”, pretože to okno je neustále ocapkané. No a že bolo aj riadne špinavé z vonkajšej strany od peľu a prachu, môžete vidieť podľa finálneho stavu utierky. Osobne odporúčam umyť okno nahrubo s vlhkou univerzálnou utierkou a potom doleštiť s čističom na okná pomocou papierovej kuchynskej utierky. Vtedy neostanú na skle žiadne nežiaduce šmuhy a fľaky. Mne osobne nevyhovuje horká zložka Bitrex v prípravkoch, pretože cítim horkosť v ústach aj pri ich používaní. A keď si zabudnem poriadne umyť ruky a nedajbože sa dotknem okolia úst, je to fakt nepríjemné. Moje deti našťastie nikdy neskúšali ochutnať čistiace prípravky a, samozrejme, by sa k nim ani nedostali, lebo boli bezpečne uložené mimo ich dosah. Tak snáď niekomu Bitrex v dm produktoch zachráni dieťa. Tá horká chuť je fakt odporná. 

  Denkmit čistiaci prostriedok na koberce a čalúnenie v spreji s aktívnou penou s obsahom 600 ml za 1,19 eur som otestovala na malom ružovom fľaku v spálni na koberci. Neviem odkiaľ a ani z čoho sme mali v spálni dva ružové fľaky. Potešila som sa tomuto výrobku, keďže som ho mala v pláne aj kúpiť. Skúšala som fľak vyčistiť práškom na pranie, s vlhčenými utierkami na domácnosť... no neúspešne. Siahla som po spreji, ráno nastriekala, ale, samozrejme, počas dňa na to zabudla. Nevadí. Aspoň mohol riadne účinkovať. Večer som sa všemožne pokúšala fľak nájst. No nepodarilo sa mi to. Takže asi čistiaci prostriedok naozaj zafungoval. A keďže máme (našťastie) len v spálni bledý koberec, ostane toto môj verný pomocník. Verím, že s obsahom 600 ml mi bude pomáhať veľmi dlho. 

  Denkmit vysokoúčinný čistiaci prostriedok na mastnotu v spreji s obsahom 750 ml za cenu 1,79 eur som plánovala dať na starosť manželovi. Keďže záhradný gril je len v jeho réžii. A, samozrejme, že sa k tomu nejak nevedel ”dokopať”. Možno aj vďaka upršanému počasiu sme sa nedostali ku grilovaniu. Takže sme ho nepotrebovali otestovať. Ja som ho aspoň strekla na plech z rúry, na ktorom som piekla lososa. A že ten plech bol naozaj špinavý, nemusím ani písať. S výrobkom som bola spokojná. Mastnota sa rozpustila tak rýchlo, že som ani nestihla vytiahnuť fotoaparát na telefóne. Už sa teším, keď ho podám manželovi na gril. Bude to asi jeho nový pomocník.

  Ja som taká typická žienka domáca. A tak ešte chvíľu ostaneme v kuchyni, v ktorej ja trávim denne niekoľko hodín. A popíšeme si Denkmit prostriedok na umývanie riadu, 500 ml za cenu 0,99 eur. Na prostriedok na riad mám ja osobne veľmi vysoké nároky a máloktorý prostriedok u mňa spĺňa všetky pre mňa dôležité kritériá. Žiaľ, tento výrobok mojím testom neprešiel. Treba použiť dosť veľké množstvo, aby sa vytvorila účinná pena, ktorá si poradí s mastnotou. Ozaj silno zamastené pekáče a plechy som musela umyť dvakrát, aby som mala pocit, že sú naozaj dokonale odmastené. Čiže na konci dňa nízka cena sa nám navyšuje, keďže musíte použiť na odmastnenie oveľa viac prostriedku. Jediné, čo ma zaujalo, je naozaj krásna vôňa. No ani kvôli tej aróme si ho už viac nekúpim. Tento miniem nezriedený asi dosť rýchlo a ostanem verná môjmu roky osvedčenému výrobku.

  Ja osobne nie som zástanca vôní a osviežovačov vzduchu. Neviem prečo, ale od pôrodu neznesiem na sebe žiadnu voňavku. A máloktorá vôňa je mi príjemná. Dokonca aj aviváž na pranie som musela prestať používať, lebo mi tá silná aróma vadí. Takže som s obavami otvárala Denkmit gélový osviežovač vzduchu Fruit Sensation, 150 g za cenu 0,79 eur. Najskôr som ho dala do izby, kde trávim zopár hodín denne, ale keďže som ho tam vôbec necítila, dala som ho do vstupného zádveria, ktoré máme malé. No ani tam nie je vôbec vôňu cítiť. Možno pre mňa aj dobre, lebo mne osobne sa tá sladká broskyňová vôňa vôbec nepáčila. Takže by som si ho ani nekúpila. A po skúsenosti ani neodporúčam, keďže vôbec neplní svoj účel a je cítiť na max 10 cm. Zato Profissimo vonný set kúzlo sviežosti, sklenenú fľaštičku s drevenými paličkami s obsahom 90 ml za cenu 2,99 eur, sme mali doma už viackrát. Páči sa mi aj ako doplnok. Veľmi pekne vyzerá umiestnený na poličke, hoci aj v obývačke. Položený v šatníku, kde priestor veľmi príjemne a sviežo prevoňal, vydržal účinný niekoľko mesiacov. No ja s mojím problémom so silnými vôňami mám vo fľaštičke len 1 paličku. Počtom paličiek si regulujem intenzitu vône. Mne postačuje minimálna intenzita aj vo veľkom priestore. Určite tieto osviežovače budem aj naďalej kupovať a vyskúšam okrem tejto sviežej vône napríklad aj Magnóliu alebo Citrónovú trávu. 

  A na záver sa dostávame k Denkmit praciemu prášku na farebnú bielizeň, 20 pracích dávok za cenu 2,99 eur. Prášky na pranie z dm drogérie používam naozaj už roky. Či už prášok na farebnú, alebo bielu bielizeň. Keď som mala chlapcov malých, používala som aj sensitive prášok. Nemám im čo vytknúť. Majú príjemnú vôňu, ktorá mi neprekáža. Na vypratom prádle je celkom cítiť. Dobre sa v práčke rozpúšťa. Čo je pre mňa oveľa dôležitejšie, aby poriadne vypral prádlo. Keďže perieme pravidelne, pri malých deťoch niekedy aj každý deň, nemáme príliš špinavé veci. Občas nejaký fľak od zmrzliny alebo omáčky, prípadne zelené kolená od trávy. No keď o takomto výraznom fľaku viem, použijem ešte prípravok špeciálne na škvrny. A tým pomôžem prášku k dokonalému vypratiu. V dm drogérii majú k práškom aj milé vedierka, do ktorých si ich presýpam. Na vedierku si zaškrtnete, o aký prášok sa jedná. Je to veľmi prehľadné a ja milujem, keď majú veci svoje miesto. Dokonca aj v technickej miestosti musím byť poriadok. 

  Známa veta z nadpisu - za málo peňazí veľa muziky - je v tomto prípade pravdivá. Naozaj za prijateľnú cenu kúpite účinné čistiace prostriedky. A účinne bez veľkej námahy si vyčistíte celú domácnosť. No ja stále každému, kto sa ma spýta, ako dokážem upratať tak veľký dom, odpovedám to isté - keď upratujete pravidelne a poriadne, nie je to také strašné, ako sa zdá 🙂 Keby som to zanedbala, narobila by som sa oveľa viac. Tak dostatočne účinné sú aj lacné prípravky. 

  Takže, milé dámy, pravidelnému upratovaniu zdar!! Vo finále sa narobíte oveľa menej 🙂 A aj ušetríte.

  Ďakujem Modrému koníku a dnn drogérii, že som mohla otestovať nové prípravky. Niektoré si u nás určite nájdu čestné miesto. 

  S pozdravom

  Zuzana 

  #test_dm26 a #recenzia

  janicheck1993
  25. jún 2020    Čítané 1129x

  Koník ma dokopal poriadne upratať, pomohli mi produkty od dm :D

  Neviem, či to tu niekto postrehol, ale začiatkom januára sa mi narodilo tretie dieťa :D Tesne predtým, ako prišla Sophie na svet, sme sa rozhodli preťahovať do väčšieho bytu. Keď poviem tesne, myslím to doslova. Sťahovali sme sa týždeň pred pôrodom. Čo vám budem hovoriť, máme radi výzvy. Sme to my šialená rodzina.

  Po pôrode som, prirodzene, bola dlhšiu dobu ubolená. Cisársky si vzal svoju daň a s mojím zanedbaným zovňajškom sa ruka v ruke niesol aj náš zanedbaný byt. Napolovicu dokončený, viac-menej pri troch malých deťoch permanentne v niektorých smeroch zanedbaný. Keď som si na koníku všimla možnosť zapojiť sa do testovania produktov dm, bolo to priam znamenie, že je čas postaviť sa k poriadku zodpovedne a prestať prokrastinovať. 

  Balíček prešiel kvôli Korone dlhú cestu a kuriér mal pravdepodobne medzipristátie kdesi v Malajzii, ale produkty nakoniec šťastne dorazili k čakateľke Sime.

  Všetky tieto produkty sa zamieriavajú na niečo iné, no jedno majú spoločné, a to, že sú cenovo dostupné a z môjho pohľadu väčšina z nich je naozaj kvalitná.

  Nevedela som, do čoho sa pustiť skôr. A keďže som chcela, aby som do recenzie mohla napísať čo najviac postrehov, jednoducho som odložila najviac používané-bežné produkty dolu do kuchynskej skrine a okamžite som ich nahradila produktami z balíku. Keďže sme všetky maminy a nie vždy máme čas čítať dlhááánske príspevky do konca, posnažím sa byť pri popise mojich dojmov z týchto produktov stručná a výstižná. Takže si, maminy, vyložte nohy, ak to situácia dovoľuje, a nechajte si odporučiť 🙂 Nevyhnem sa kritike, pretože som rada v týchto veciach úprimná, poďme na to.

  1. Odstraňovač vodného kameňa 

  V našom byte bývala predtým jedna veľmi kakaná kráľovná, ktorá zjavne nemala dobré vzťahy s hubkou a čistiacimi prostriedkami. Keď opustila kráľovstvo, celá domácnosť ostala zanedbaná a smutná. Ja som sa postupne snažila kráľovstvu opäť dodať lesk. Ale ako som spomínala, po pôrode nebolo toľko času na detaily, a tak som si mohla práve tento produkt odskúšať na NAOZAJ zanedbanom povrchu. Sľuboval odstránenie vodného kameňa a ja musím povedať, že nesklamal. Má tenký aplikátor ktorý považujem za veľké plus, pretože sa vďaka nemu dostanete aj do schovaných škár. Najskôr som ho skúšala v kúpeľni na odstránenie kameňa okolo batérií, neskôr som s ním čistila v kuchyni drez. Na oboch miestach skutočne vyčaroval lesk, a to som ho nechala pôsobiť krátko. Čo by som však nemohla nespomenúť je silný - agresívny pach. Ja osobne s tým problém nemám, ale pán tato došiel domov a pýtal sa, aký ekrazit to smrdí a či ho chcem zabiť, aj keď na mňa ešte nie je prepísaná poistka. Takže ak vám vadia pachy/štípu vás oči, rozhodne to nie je produkt pre vás. Mne to teda nevadí a nie som senzitívna v tomto smere, takže moje hodnotenie nestráca na bodoch, dávam mu 10/10.

  2.Vonný set Proffisimo

  Tu sa ospravedlňujem za kvalitu fotky, ale je večer, tma, a mne sa už nepodarí opraviť svoje nepodarené dielo. Takže pre tých, ktorí na fotografii majú problém nájsť spomenutý produkt, schováva sa za tými zelenými kamienkami v dekoračnej myske, ktoré z nepochopiteľných dôvodov každé jedno dieťa, čo príde na návštevu, musí ochutnať... 

  S obsahom 90 ml a vo veľmi prijateľnej cene (myslím, že stojí niečo menej než 3 €) by som produkt hodnotila slovami: "Za málo peňazí veľa muziky." 

  Je síce pravdou, že som zvyknutá na iný tip vôňe, než mi prišiel, ale odhliadnuc od tejto skutočnosti, prevoňal celú obývačku a netrvalo to len deň či dva, ako som zvyknutá pri iných produktoch v rovnakej cene. V obývačke trávime najviac času, je to kľúčová miestnosť našej rodiny. Preto je pre mňa naozaj veľmi dôležité, aby sme sa tu cítili vždy dobre. A čistá obývačka si vyslovene žiada príjemnú vôňu. Táto rozhodne splnila nielen očakávania mňa, ale, napríklad, aj krstnej mami Sophie, ktorá ju asi po 4 dňoch zacítila až na chodbu a po návšteve si ju išla kúpiť :D 

  Dizajn, intenzita vône a jej trvácnosť - všetko lepšie, než som očakávala. Je mi to kus trápne, lebo si budete myslieť, že to robím schválne, ale opäť dávam 10/10 :D 

  3.Prostriedok na umývanie riadu Denk Mit

  V tomto byte nemám umývačku riadu, ale ja som aj v tom predošlom tú našu absolútne nepoužívala. Je to z jedného prostého dôvodu, a to nie, že by som umývačke riadu nedôverovala, že umyje riad rovnako dobre ako ja. A ani nie z dôvodu šetrenia energií, lebo ona by mi skôr te energie pri rodine s toľkými členmi ušetrila. AAALE! Keď ja tak milujem vôňu prostriedkov :D A ono väčšinou práve tá "jar" ( lebo ja tak volám každý prostriedok na umývvanie riadu bez ohľadu na značku) neskutočne dobre vonia. A táto to isté! Krásne vonia a z môjho pohľadu aj fajne pení. Ale tu sa zas zapojil do testovania aj pán domáci a ja veru neviem, čo jemu sadlo na nos, ale mám odkázať mamičkám, že málo pení. Nestotožňujem sa a neviem, čo on vôbec rozpráva, riady neumýva zas tak často, aby mohol kritizovať :D Za mňa pení dosť a nebudem veru nadávať. Nečakala by som ani väčšie zázraky vzhľadom na nízku cenu tohto produktu (0,99 €).

  Opäť, áno, robím znova dobrú reklamu, 10/10

  4. Prostriedok na umývanie sklenných povrchov

  Čekuješ ten odraz v "zrkadle"? Také okno u nás nevidno často... :D 

  Tam tá žienka domáca, z fotky (rozumej ja), umýva chuderka zrkadlá v byte denne aj dva- či trikrát. Je to tým, že sú vo výškovej úrovni mojich detí, a tie si veľmi rady cestou z kuchyne po obede mastnými rukami prejdú po zrkadle (aj pusy si tam zvyknú dávať! :D S fajnou mastnou pusinkou). Tu by som povedala, že so dostala od viacerých mamičiek reakciu, že iný prostriedok ani nepoužívajú. Mne sa tiež osvedčil, aj spolu s handričkou, ktorú som dostala v balíku (rovno vám odprezentujem recenziu aj na tento produkt, ktorého názov neviem, ako mamička žijúca v Rakúsku, preložiť do slovenčiny:

  5.Mikrofasser Fenster und Glanztuch, alebo handrička na leštenie zrkadiel či okien).

  S týmto kombom som si po dlhom čase naozaj a úprimne užila umývanie našich zrkadiel aj OKIEN. Máme veľký balkón, celý presklený, a je to práve v obývačke, ktorú, ako som už písala, obývame najviac, takže deti tu často nechávajú packy na oknách. VEĽKÁ, veľká spokojnosť. Myslím, že práve vďaka tej handričke, o ktorej som doteraz netušila, ale určite sa stáva neodmysliteľnou súčasťou našej domácnosti. Oba produkty si zaslúžia plný počet bodov.

  6. WC čistič Denk mit 

  Je tomu tak a idem kritizovať. Vôňa síce pekná a toaleta vyčistená, ale z môjho pohľadu je príliš tekutý a minie sa pomerne rýchlo. Rozumiem, je cenovo dostupný, ale už som mala aj iné cenovo dostupné produkty s lepšou konzistenciou aj výsledným efektom. Nehovorím, že je vyslovene zlý, ale tu z môjho pohľadu zodpovedá cena kvalite. 

  Ako píšem, vonia pekne, ale nie intenzívne. 

  Dám mu 5 bodíkov.

  7. Prací prach Denk mit na farebné prádlo

  Po roku používania pracieho gélu som sa vďaka tomuto testovaniu vrátila k prášku, a asi to tak aj nejaký čas ostane. A ostane aj značka. Je to z môjho pohľadu naozaj tak, že prášok necháva oblečenie oveľa sviežejšie ako gél. Môj názor. Po géle ho máme také mastnejšie. Nepostrehla som, že by mi niekde na prádle ostal fľak, ako sa mi to za poslednú dobu s gélom pri deťoch stávalo. Precíznejšia prácička veru. A fajne lacný. Za 2,7 kg zaplatíte iba 4,99 € a a vydrží cca na 35 dávok (môjho dávkovania - ale dlho to nie je, periem denne niekedy aj dva razy 🙂).

  9/10 iba z toho dôvodu, že mi chýba trochu intenzívnejšia vôňa bielizne 🙂

  Otestovala som ďalej aj nasledovné produkty, ale posnažím sa ich v skratke ohodnotiť pod touto spoločnou fotkou, aby nebola moja recenzia príliš dlhá.

  8. Denk mit - čistiaci prostriedok na kuchyne/ mastnotu

  10/10, najväčšia spokojnosť pri čistení sklo-keramického sporáku! 

  9. Gélový osviežovač vzduchu Denk mit

  8/10 Tomuto produktu som na svojom profile venovala tuším prvý príspevok na začiatku testovania. Veľmi pekný dizajn, príjemná vôňa, vhodný podľa mňa na menšie toalety ako máme my, kde krásne prevonia priestor. Ale intenzívne voňal asi 5 dní, preto bodíky dole.  Myslím, že v podobnej cene vieme dostať aj dlhšie trvácny produkt 🙂

  10. Čistiaci prostriedok na koberce a čalúnenie

  Áno, áno, áno! Mala som z tohto produktu veľkú radosť a do testovania sa zapojili aj deti. Mrzí ma, že nemôžem pridať fotku z  tejto "akcie", kde si chlapci sami tepovali koberec do detskej izby, ktorý sme "zdedili" po kamarátovi, ale sú jednoducho momenty, kedy do ruky telefón nepatrí, a tu som uznala za vhodné, že si jednoducho budeme spolu čistiť a spievať pesničku, ktorá nám hrala z telefónu a nechcela som ju rušiť :D Náš koberec nemal žiadne veľké nečistoty, ale bol dlho odložený na povale a potreboval osviežiť. Takže, či už sa bavíme o výsledku čistenia, alebo odstránení pachov, určite som veľmi spokojná a budeme ho mať doma už stále. 

  11. Ošetrujúci sprej na nábytok + univerzálne handričky na povrchy

  Handričiek bolo v balení viac kusov a každú som nechala v inej miestnosti. Jedna je v kuchyni na linku, druha v kúpeľni na skrinky, ďaľšia v obývačke, kde ju používam práve s ošetrujúcim sprejom na nábytok. Sú super. Nič extra špeciálne, veď čo by aj na takej handričke na bežné používanie mohlo byť špeciálne :D Ale pekne sajú vodu a rovnako sa aj dajú super vyžmýkať, taký fajn materiál 🙂 Sprej na nábytok som použíla zatiaľ asi 4x a je pravdou, že sa mi po ňom "nechytá" prach na nábytok tak rýchlo, ako keď som ho nepoužívala. Ušetrí mi teda čas a zato palec hore 🙂

  12. Handra na podlahy Proffisimo 

  Priznám sa, že som absolútne zabudla, aké to je umývať podlahy inak, než s mopom. A bolo pre mňa nové vziať si handru, "košte" a umyť dlážky tsk, ako kedysi umývala moja mamka. A viete, čo som nakoniec spravila a robím teraz raz do týždňa? Touto super handrou (áno, naozaj super, skvele sa žmýka a lepí sa na ňu špina z podlahy priam sama :D) teraz umývam po štvornožky ako nejaký maniak všetky rohy v miestnostiach a detaily popri stene. Naozaj sú to veci, ktoré jednoducho s mopom človek neurobí, a s mojou Vileda handrou sa tie rohy umývali naozaj ťažko, je to predsa len handra s gombíkmi pre mop a nedostanem sa s ňou všade. Ale táto klasická handra mi naozaj robí radosť a podlahy umývam do posledného detailu 🙂 1,99 €.

  13. Denk mit čistiaci prostriedok na kúpeľne

  Nie je to zlý produkt, akurát ja som neprišla na chuť tej vôni. Mám rada výraznejšie vône pri upratovaní a možno s inou arómou. Ale za výsledok určite stojí, vyčistil krásne aj kachličky počas veľkého upratovania po predošlých majiteľoch. Hore, kde sa bežne nedočiahne, boli naozaj zanesené a skúsila som si pomôcť práve týmto produktom. Úspešne, ďakujeme!

  Ak ste našli v mojom článku gramatické chyby, ospravedlňujem sa. Som na materskej 7 rokov. Ak ste mali pocit, že bola recenzia príliš dlhá, nesťažujte sa, veľmi som sa krotila a hlavne - čítanie nebolo povinné :D Ďakujem vám za váš čas a ak si z tohto môjho postrehu niečo vezmete, prípadne skúsite produkty na moje odporúčanie alebo ich už používate, pokojne sa so mnou podeľte o VAŠE skúsenosti 🙂 

  Ďakujem aj Modrému koníku, že sa náš byt po dlhšej dobe opäť bliští, ocenila to moja spokojná rodina a tiež som rada, že budem môcť po Korone privítať po pol roku moju maminku u nás v Rakúsku v krásnom voňavom byte. Už len udržiavať si to pri tých deťoch, však ? :D

  Prajem ešte pekný zvyšok dňa všetkým "zúčastneným " 🙂

  bubiadany
  22. jún 2020    Čítané 20x

  MANUFAKTURA a naše testovanie

  Značku MANUFAKTURA veľmi dobre poznám,no s detskou kozmetikou som zatiaľ skúsenosť nemala a preto ma veľmi potešilo,že vďaka Modrému koníku sme  ju mohli začať spolu s mojimi láskami testovať.

  Ako prvé,určite každú z nás zaujme práve zloženie,ktoré neobsahuje parabeny,parfumy,sulfáty,či ropné oleje.

  Zloženie je obohatené o prírodné oleje,vďaka čomu je táto kozmetika vhodná aj pre najcitlivejšiu,jemnú a atopickú detskú pokožku.

  Mne veľmi "ulahodila" neskutočne príjemná vôňa a očká mojej Emily zaujal obal.

  Roztomilé obrázky na balení nám pomohli pri rozoznávaní produktov.

  Prejdime k jednotlivým produktom:

  •  ŠAMPÓN S OVSENÝM OLEJOM A PANTHENOLOM 

  Konzistencia je taká "akurát",príjemne vonia a neštípe v očiach.Nebolo potrebné naniesť veľké množstvo produktu na umytie jemnejších polodlhých vláskov mojej staršej dcérky a na hlávku mojej mladšej stačila jedna kvapôčka priehľadného,voňavého šampónu.

  • JEMNÁ DETSKÁ UMÝVACIA A KÚPEĽOVÁ EMULZIA S MANDĽOVÝM A OVSENÝM OLEJOM 

  Veľmi oceňujem balenie s pumpičkou,vďaka ktorému si moja Emily pri sekunde mojej nepozornosti nenaleje do vane polovicu balenia😅

  Tak ako ostatné produkty,príjemne vonia,nieje potrebné nanášanie veľkého množstva produktu na napenenie a umytie celého telíčka.

  • JEMNÝ DETSKÝ VÝŽIVNÝ KRÉM NA TVÁR A TELO S MANDĽOVÝM A OVSENÝM OLEJOM

  Používali sme ho ráno na tvár pred odchodom do škôlky a večer na celé telo.Nanáša sa veľmi dobre,rýchlo sa vstrebe,pokožku premastí a nezanechá ju mastnú.Ekzematické suché ložiská na koži mojej Emily sa nezhoršili,ani neštípali,ako je to u nás pri niektorých iných značkách,ktoré musíme okamžite vymeniť.

  Krém mi viac vyhovoval pre staršiu ako pre mladšiu dcérku,na nej som ho vyskúšala iba raz,pričom staršia ho používala denne.

  • OŠETRUJÚCI DETSKÝ OLEJ S MANDĽOVÝM,MARHUĽOVÝM A OVSENÝM OLEJOM

  Olejček som používala hlavne na večernú masáž mojej mladšej dcérky Karolínky.Nanášala som ho v tenkej vrstve,ktorá sa pomerne rýchlo vstrebala a nezanechávala mastný film ani fľaky na oblečení.

  Začala som ho používať aj na premastenie pokožky hlavičky,pretože sa jej začali robiť drobné šupinky.Po niekoľkých použitiach sa šupinky úplne stratili.

  Tento olejček má pre mňa najmenej praktické balenie zo všetkých testovaných produktov,je bez pumpičky.To je jeho jediné negatívum z môjho pohľadu.

  Testovanie hodnotím na výbornú👌Kozmetika nám sadla,môžem ju len odporúčať,ako pre mladšie,tak aj pre staršie detičky.

  Moja staršia ma citlivú atopickú pokožku,ktorej stav sa nezhoršil,ale zatiaľ ani nezlepšil,čomu sa nedivím,lebo je nutné dlhodobejšie používanie.Takže v používaní budeme určite pokračovať.Na náš zoznam používanej kozmetiky určite zaradím umývaciu a kúpeľovú emulziu a krém na tvár a telo.

  vivian27
  22. jún 2020    Čítané 46x

  Keď maniačka na drogériu sa môže realizovať 🙂 part 2.

  Keďže mi článok nechcelo pridať v jednom, tak toto je pokračovanie #recenzia výrobkov z #test_dm26 .

  10. Profissimo - Viacúčelové utierky

  Tieto utierky určite u viacerých mamičiek niesú žiadna novinka, ktorú nepoznajú. Veru častokrát ich aj ja kupujem. V balení za super cenu 0,89€ nájdete 6ks utierok, ktoré ja bežne využívam na utieranie či už kuchynskej linky, jedálenskej detskej stoličky, prachu. Proste kde ma napadne. Nasucho, namokro. Tomuto výrobku nie je čo vytknúť a je to výrobok, ktorý je proste súčasťou našej domácnosti a aj dlho ostane. Určite odporúčam skúsiť, nakoľko naozaj veľa značiek ich vyrába, no tieto sa mne najviac osvedčili sacou schopnosťou.

  HODNOTENIE: 10/10

  11. Denkmit - Čistiaci prostriedok na okná 

  Toto bol jeden z výrobkov na ktorý som bola veľmi zvedavá. Dlhé roky mám svoj osvedčený, lenže opäť podstatne drahší výrobok, ktorý je super, nezanecháva šmuhy. Preto som sa tešila, že ten 1l prostriedok za super cenu 1,19€ ak dokáže to, čo ten môj, tak určite zmením značku - veď peniažky šetriť treba 🙂 Naozaj čistiaci prostriedok milo prekvapil, vôňa ničím nevadiaca, okná krásne lesklé bez šmúh. Jediné negatívum je, že za mňa až moc pení (čo ale je negatívum pre mňa a niekomu vadiť nemusí) a ja som zvyknutá práve na čistič ktorý nepení vôbec. Ale určite tento pomocník bude mať tiež svoje čestné zastúpenie u nás doma - na penu si proste zvyknem časom určite 🙂

  HODNOTENIE: 9/10 (1 bodík dole za tú penu pre mňa nezvyknutú na to)

  12. Denkmit - Čistiaci prostriedok na mastnotu Multi-Power 4 

  Isto poznáte, keď raz za čas pustíte manžela do kuchyne uvariť večeru a celá varná doska je mastná, on ju pretrie vechťom a to je akože čisté 😀  však chlap ‍️😀 Aspoň teda ten môj  - bonzujem na neho. Na foto č.2 môžete vidieť aké “prekvapko” v kuchyni na mňa čakalo (OMG 😀 ). Mám svoj osvedčený prípravok na mastnotu a teda som veľmi rada, že som mohla porovnať s iným pre mňa neznámym výrobkom. Čo oceňujem je pomerne veľké balenie (750ml za 1,79€) čo je super oproti prípravku ktorý používam ja (500ml za 3,99€). Prípravok je silno peniaci, vôňa neutrálna čistiaca mne ničím nevadiaca, ale ani nijak špeciálne voňajúca. S mastnotou si poradil prípravok na varnej doske úplne v poriadku, s čím si neporadil ani po pôsobení bola pripálenina na varnej doske - s ňou si môj prípravok kúsok lepšie poradí určite. Netrebalo nechať pôsobiť, pekne mastnotu strelo a čo má výhodu oproti môjmu prípravku, že mám pocit, že ten odmastňujúci účinok je kúsok silnejší. Čo má zase výhodu môj osvedčený výrobok je neprekonateľná krásna vôňa, ktorú milujem. Oceňujem, že som utrela kuchynskými utierkami dosucha a neostali žiadne fľaky a šmuhy, čo žiaľ môj prípravok naopak necháva a musím doleštiť prípravkom na okná. Na foto kde je odfotený čistiaci prostriedok môžete vidieť v pozadí čistú dosku bez mastnoty ;)

  HODNOTENIE: 8/10 (ale to len preto, že si s pripáleninou neporadil ako som čakala a, že ja milujem naozaj krásne voňajúce čistiace prostriedky).

  13. Profissimo - Mikrofázová utierka na dĺážku 

  Toto je jediná testovačka, ktorú som nevykonávala ja. Na podlahy mám doma 2 mopy - jeden striekací na rýchle upratanie a jeden úžasný mop na dôkladnejšie upratanie. Moja mamina je stará škola a presne ona ešte žmýka handru v rukách a dáva si na metlu a tak zmýva. Túto utierku som jej rovno darovala a akurát dnes veľmi chválila. Vraj je dostatočne veľká a výborne saje, super sa žmýka a, že už si určite bude kupovať len túto lebo s jej, ktorú si bežne kupuje sa nedá ani porovnať. A cena opäť super a to 1,99€.

  HODNOTENIE: 10/10

  14. Profissimo - Mikrofázová leštiaca utierka na sklá 

  Tak moja posledná #recenzia je schválne zaradená ako posledná, pretože tento produkt je za mňa zo všetkých 14 testovaných výrobkov - ten najviac TOP. Ako som sa osamostatnila a neobývam už "mamahotel", tak som používala na všetko a aj na okná klasické švédske utierky a myslela som si aký ja zázrak doma používam. Milé mamičky koníkovské! Ak ste došli až sem pri čítaní, tak tento produkt rovno zajtra utekajte kúpiť a uľahčíte si tak neskutočne život. To, čo som bežne v domácnosti mala problém vyčistiť (v mojom prípade naše naozaj nešťastné dvere na izbách na ktorých vidieť naozaj každú packu a taktiež čierne sklo za varnou doskou a čiernu dosku za kuchynskou linkou, kde stále vidieť šmuhy a fľaky), tak sa konalo niekoľko wau wau wau, Takže mamičky nielen na sklo, ale na všetko. Dokonca batérie sa krásne lesknú a to ich stačí touto utierkou prejsť len tak "nasucho". Ako vidíte na foto, už som si kúpila domov aj ďalší tento hotový zázrak. Takže kto nemá, odporúčam za mňa ako ten naj výrobok zo všetkých spomenutých 🙂

  HODNOTENIE: 20/10 (tu je dať 10 bodov naozaj strašne málo 😀 )

  Koníkovské mamičky ďakujem za prečítanie. Moja #recenzia je síce dlhšia a pozostáva z 2 článkov, ale kto má naozaj rád čistiace prostriedky a chce sa o nich niečo dozvedieť, tak si určite príde na svoje 🙂

  Ďakujem veľmi pekne aj DM drogérii a #konik_testuje a verím, že pri nejakej ďalšej testovačke "dmkáčskej" sa opäť na mňa usmeje šťastie a pripravím pre mamičky opäť zhodnotenie skvelých výrobkov 🙂

  Prvú časť článku si môžeš prečítať tu:

  vivian27
  22. jún 2020    Čítané 39x

  Keď maniačka na drogériu sa môže realizovať 🙂 part 1.

  Prišla stuhou previazaná škatuľka, a v nej bola, a v nej bola - jedná skvelá "drogérka" 🙂

  Presne na Medzinárodný deň detí 1.6.2020 moje srdce zaplesalo, keď mi kuriér na terase nechal balíček od dm drogérie ako testovačku z #konik_testuje, a tak som sa ako jedna z 10 vybratých žienok mohla zúčastniť veľkej testovačky #test_dm26 🙂

  Ani si neviete predstaviť, ako veľmi som sa potešila. A ako vidíte, aj moje deťúrence boli zvedavé, z čoho sa tak maminka teší, a museli všetko podrobne preskúmať. No čo Vám poviem - maniačku na čistotu a drogériu takýto balíček poteší viac, ako keby vyhrala hádam samotné loto 😀

  Tak si poďme predstaviť jednotlivé produkty a moju recenziu k nim. Niektoré som tu už prezentovala na mojom profile, no po dlhšom testovaní budú určite aj iné postrehy odo mňa - a podotknem - na drogériu som ja naozaj náročná, a tak napíšem naozaj skutočnosť, ako produkt vnímam ja a ako ho porovnám s podobným produktom, ktorý bežne používam.

  1. ProfissimoVonný set Kúzlo sviežosti 

  Na testovanie sme dostali vôňu “Kúzlo sviežosti”. Keďže vône ja v domácnosti naozaj môžem a s týmto setom som nemala žiadnu skúsenosť, tak som sa mu veľmi potešila.
  V prvom rade vyzdvihnem dizajn, ktorý je naozaj jemný a hodí sa do úplne každého interiéru. Vôňa je krásna, svieža, ničím mi nevadí, aj keď ja som skôr na tropické vône a určite z ponuky by som si pri kúpe vybrala vôňu tropické ovocie. Keďže máme spojenú obývačku s kuchyňou, tak som vonný set umiestnila tam, ale teda, za mňa prišlo sklamanie. Vôňu som necítila ani ja, a ani manžel, keď prišiel z práce, jedine, ak sme si k nej pričuchli. Nechcela som hneď písať negatívnu recenziu, a tak, ako vidíte na foto, dala som vonnému setu ešte šancu a umiestnila ho večer pred spaním na WC - a aké bolo moje ranné prekvapenie, keď som tam vstúpila a zaplavila ma krásna príjemná vôňa, ktorá bola intenzívna, no nie taká, ako ja hovorím “bolehlavová”. Aj manžel vravel, že ráno keď vstával do práce a išiel na WC, tak ho veľmi milo prekvapila tá vôňa.

  Takže u mňa v otvorenom priestore sa neosvedčila, no v uzavretom veľmi milo prekvapila.
  Jedno negatívum, ktoré vidím ako matka je, že musí byť umiestnený tak, aby k nemu nemali prístup deti, keďže fľaštička je otvorená a ako poznám moje dieťa s poradovým číslo 2, prinajlepšom by skončil vyliaty, a prinajhoršom vypitý, ale myslím, že to je vec, na ktorú sa tak každý pri kúpe pozerá a nepoloží to k dosahu detí.

  Vôňa má naozaj lákavú cenu - 90 ml stojí 2,99 € a pri mojom pozorovaní vydrží vôňa cca 6 týždňov (za 2 týždne testovačky ubudla cca 1/3 vône) - čo za tú cenu nie je zlé. Problémom za mňa ale je, že sme si na tú vôňu tak zvykli, že ju už ani len na tom WC necítime. Takže ja určite dám ešte šancu vôni tropického ovocia a najbližšie si ju kúpim a rozhodnem sa, či ostanem verná známej vôni s automatickým "striekačom", alebo presedlám na tieto krásne dizajnové vonné tyčinky.

  HODNOTENIE: 6/10

  2. Denkmit - Gélový osviežovač vzduchu Fruit Sensation

  Tento dizajn bytových vôní ja veľmi nemusím, ale tým, že je biely, zapasoval mi do kúpeľne na okno a nejak mi až tak nevadil, keďže naozaj nie je to nejaký výrazný dizajnový kúsok.
  Veľmi milo ma prekvapila vôňa, keďže som skôr na ovocné a tropické vône, a výrazná broskyňová vôňa mne proste vonia.

  Čo ma už ale sklamalo je to, že v kúpeľni je osviežovač umiestnený už 3. týždeň a vôňa broskýň nikde. Je pravda, že kúpeľňa je u nás otvorená celý deň, ale necítim tú vôňu ani vtedy, keď stojím pri okne. Cítim ju len v prípade, že vezmem do ruky a ovoniam, a to vonia fakt nádherne. Takže u mňa sa, žiaľ, žiadny WAU efekt nekonal, čo ma naozaj mrzí, pretože za cenu 0,79 € by som si ho inak kupovala.

  HODNOTENIE: 2/10 (2 bodíky, že vôňa je fakt krásna, len škoda, že v kúpeľni naozaj necítiť). 

  3. Denkmit - Čistiaci prostriedok na vodný kameň

  Tento test prebehol mimo môjho domu. U nás totiž vodný kameň nemá šancu, lebo ja ho z duše nenávidím, a tak ho naozaj čistím priebežne, tak som nemala na čom vyskúšať. Mám doma naozaj skvelý čistič, a tak ma zaujímalo, či aj tento si dokáže s vodným kameňom tak poradiť.

  Tento čistič má v prvom rade omnoho výhodnejšiu cenu, pretože stojí len 0,99 € za 500 ml, čo môj je mnohonásobne drahší. Výhoda okrem ceny oproti môjmu je vôňa, pretože tento DenkMit vonia klasicky ako čistiace prostriedky, kdežto môj bežne používaný je pekný smrdlavý “humáč”. Poviem pravdu - nečakala som, že si s touto sprchovacou hlavicou poradí, ale prípravok veľmi milo prekvapil. Na druhej fotke vidíte výsledok po prvom čistení a vykefkovaní starou zubnou kefkou, na druhej po druhom dôkladnejšom. Čiže prácu zvládol za mňa veľmi dobre.

  Nevýhodou oproti môjmu, doma bežne používanému, je, že musíte použiť kefku a vyčistiť. Môj prípravok nalejem a hneď začne bublať a po chvíľke vodný kameň doslova bez roboty vyžratý. Ale zase za tento “luxus” si aj priplácam.

  Tomuto výrobku ale inak naozaj nemám čo vytknúť a keby nemám s čím porovnať, tak som z neho úplne nadšená. Naozaj za tú smiešnu cenu nie je o čom.

  HODNOTENIE: 10/10

  4. Denkmit - Gélový WC čistič Nature 

  Kto ma pozná, ten vie, že u mňa deň nezačne inak ako dobrou kávou a vyčisteným záchodom - proste, keby bolo akokoľvek zle, WC u nás musí byť čistučké, aj keby neviem čo. Je vám tým pádom jasné, že zo všetkých prípravkov som sa tomuto asi najviac potešila. Roky používam jeden čistič, s ktorým som veľmi spokojná a nemala som potrebu skúšať iný. 2 týždne každé ráno som používala tento prípravok a naozaj som milo prekvapená. Ako by si poradil s usadeninou, žiaľ, napísať neviem, ale pri udržiavaní čistého WC nemôžem naozaj nič vytknúť. Vôňa jemná, žiadny chlórový smrad, ktorý od tehotenstva nemôžem cítiť, konzistencia skôr tekutejšia, ale výborne penivá. Cena za 750 ml vynikajúca, a to 0,99 €. Kľudne by som prijala aj väčšie balenie, keďže takéto balenie mi pri dennom cistení rátam vydrží tak max. mesiac. Pre udržiavanie krásneho bieleho WC nemám naozaj čo vytknúť.

  HODNOTENIE: 10/10

  5. Denkmit - Čistiaci prostriedok na kúpeľne Nature 

  Keďže počas testovačky sa u nás konalo sťahovanie nášho najmenšieho prírastku do izby k bračekovi, tak jednu sobotu deťúrence strávili u starých rodičov a my sme sa pustili do maľovania izbičky. Určite to poznáte, že po maľovaní prichádza poriadna makačka, a to upratovanie. Keďže naozaj trebalo všetky náradia umyť a po nich potom ostala smršť vo vani, tak som sa rozhodla testnúť tento produkt na kúpeľne.

  Veľmi milo ma tento prípravok prekvapil, keďže okrem priaznivej ceny 1,29 € za 750 ml si poradil s čistením aj náradia a aj vyčistením vane. Taktiež som vyskúšala aj umývadla a čistiacej schopnosti tohto prípravku nemám teda vôbec čo vytknúť. Jediné, čo vytknem, je octový zápach. Ak niekomu vôňa octu nevadí, tak ma vyhraté a môže za pár eur mať naozaj skvelého pomocníka v domácnosti. Ja žiaľ od 1. tehotenstva mám veľký problém so 4 vôňam,i ktoré z duše neznesiem, a to chlór, ocot, kôpor a pánska vôňa Hugo Boss. A tak naozaj tento prípravok dokážem používať len pri vyotváraných oknách. A isto viem, že aj keď čistiacou schopnosťou je skvelý, určite ostávam verná môjmu krásne voňavému čistiacemu prostriedku.

  HODNOTENIE: 8/10 (2 bodíky dole za zápach, ktorý ja fakt nemusim).

  6. Denkmit - Prací prášok na farebnú bielizeň 

  V režime “v nedeľu sa nedelá” mi manžel doniesol za plnú práčku vecí, v ktorých majstruje na dvore a v záhrade - viete si predstaviť montérky krátke, dlhé, tričká, mikiny, pracovné rukavice - všetko mega špinavé. Tento prášok na farebnú bielizeň veľmi dobre poznám. Kedysi som ho bežne používala, ale potom som akosi skúsila gélové prášky inej značky na farebnú aj čiernu bielizeň, a ostala im dlhí čas už verná. No tak som si po dlhšej dobe tento výrobok odskúšala znova. Jemná krásna vôňa, výborné rozpustné vlastnosti, výborná pracia sila a cena naozaj veľmi výhodná - na 20 várok len 2,99 €, čo je naozaj super.
  Na fotke vidíte, že mám doma dokonca aj box na presýpanie a taktiež vidieť ešte jedného z 2 pomocníkov z dm drogérie, čo používam každé pranie, a to vreckovky na zachytávanie farieb z bielizne. Kto nepozná, tak si mávne rukou, ale hoci nikdy neperiem všetko dokopy (periem biele, farebné a tmavé zvlášť), tak utierka vždy nachytá rôzne farby a neraz mi zachránila oblečenie. A na foto ešte chýba dezinfekcia DenkMit do bielizne, ktorú taktiež každé pranie využívam, ale pre koronu bola nedostupná a vypredaná dlhší čas, a tak mám teraz alternatívu a keď domíňam, hneď sa vraciam k mojej obľúbenej dmkáčskej.

  Jedinú vec, čo môžem vytknúť prášku (ale to je individuálne) je, že mám pocit, že malinká sa mi z neho vyhádzala. Dcérka bude mať 3 roky a už asi rok a pol využívam normálne "dospelácke" prášky a ako som začala prať v tomto, tak má vyrážky po telíčku a tváričke a myslím, že práve z neho (no 100 % to tvrdiť nemôžem, ale má ich od začiatku používania). Ale kedysi, keď som ho používala, mohol byť synček v jej veku a žiadny problém nemal, čiže dcérka len môže byť citlivá na niektorú zložku, ktorú obsahuje.

  HODNOTENIE: 10/10

  7. Denkmit - Prostriedok na umývanie riadu Beach Breeze 

  Tento výrobok ma naozaj veľmi prekvapil. Keď mi došiel balík na testovačku, tak som si tento prípravok na riad poprezerala a položila do skrinky s tým, že však vyskúšam na riady po grilovačke (také fajné mastnučké, nech zistím, aký je 😀). Roky rokúce používam na umývanie riadu buď klasika JAR, alebo prípravok na umývanie riadov z Dedry a úspešne sa vyhýbam všetkým iným značkám, keďže boli lacnejšie, a tak som im jednoducho neverila. A keďže trebalo testovať, tak miesto umytia riadu z grilovačky v umývačke, som si to "odmakala" pekne ručne. Prípravok neskutočne prekvapil. Pekná vôňa, perfektné pení a odmastňuje, a tak som presvedčená, že za tú cenu (500 ml za 0,99 €) určite nie je u nás naposledy.

  HODNOTENIE: 10/10

  8. Denkmit - Ošetrujúci sprej na nábytok 

  Ako som písala vyššie, tak počas testovačky deťom prišla aj nová poschodová posteľ, a tak sme zariadili izbičku už nakomplet. Uz ostávajú dokúpiť len rastúce stoličky ku stolíkom a keďže izbička je skôr študentská ako detská, tak určite nejaké doplnky si vyrobím, ako napr. detské obrazy na stenu. Viete si isto predstaviť ten strašný neporiadok aj z prerábania a aj zo sťahovania dcérky z našej izby do spoločnej izby s bračekom. Všetko všade nahádzané, hračky všade, keďže všetko sme to premiestňovali a preorganizovávali. A tak vo švungu upratovania som vyskúšala aj sprej na nábytok. Sprej ma prekvapil príjemnou vôňou a naozaj výborne si s prachom a aj drobnými fliačikmi na nábytku poradil bez nejakých problémov. Jedinú nevýhodu vidím v tom striekači, ktorý vystrekne penu cez pol domu, a tak som si musela dávať bacha, lebo skončilo z tej peny aj na stene. Čo sa mi naozaj páči je, že vôňa po chvíľke vyprchá, pretože pre porovnanie so sprejom na nábytok Diava, tá vôňa Diavy je tak silná a nepríjemná a držiaca v izbe ešte niekoľko hodín. Taktiež cena opäť výborná (400 ml za 1,79 €) - na čo sme pri Denkmit výrobkoch už zvyknuté 🙂

  HODNOTENIE: 9/10 (1 bodík dole dávam za ten "nepodarený", fakt silný striekač).

  9. Denkmit - Čistiaci prostriedok na koberce a čalúnenia 

  Tento prípravok som skúšala až posledné dni môjho testovania, lebo som sa stále akosi nevedela dostať k nemu. Keďže u nás na sedačke sa robí všetko od jedenia, maľovania, hrania, tak si viete predstaviť, ako ten gauč vyzerá. Vždy som ho raz za čas pretepovala (väčšinou, keď mala prísť návšteva) parným čističom. A tak som teraz skúsila. Taktiež som ho vyskúšala aj na matrace, keďže došli nečakane moje dni (teda načas, ale ja pozabudla na ne 😀), a tak sa mi stala nehoda v noci, ktorú som Vám sem teda nenafotila (určite nikto netúži vidieť 😀). Tento čistič si veľmi pekne poradil aj so sedačkou a aj s matracom a obe ostali bez fľakov. Vôňa je príjemná, látka neostáva veľmi mokrá, celkom aj rýchlo vyschlo a len som jednoducho povysávala. Škvrny som nekefkovala, ale len handričkou pošúchala. Opäť jediné negatívum vidím v tom nešťastnom striekači ako pri výrobku vyššie, keďže ten je naozaj zbytočne silný. A mimochodom, cena naozaj výborná - 1,19 € za 600 ml.

  HODNOTENIE: 9/10 (1 bod dole opäť pre ten "nešťastný" striekač).

  Pokračovanie článku si môžete prečítať tu:

  danulicek
  21. jún 2020    Čítané 45x

  Vyložte nohy, máme upratané

  Ak nemáte, aspoň si to predstavte, dajte si pohár vína (alebo čo len chcete) a prečítajte si, ako to išlo počas dvoch týždňov s testovaním výrobkov Denkmit a Profissimo mne.

  Kým som bola čerstvo vydatá a bezdetná, upratovanie som doslova MI-LO-VA-LA. Teraz mám doma troch chlapov a viete, ako to je... Jeden sa učí utierať si sám ritku, druhého upratovanie nudííííí a tretí sa zas stále niekam ponáhľa a nemá čas, ale „nemám stresovať, však on to uprace“. A ja... Ja som deň čo deň zrelá na kazajku a niekedy len upratujem to, čo by som nemusela a na to, čo by bolo potrebné, nie je už „zbytočný“ čas. Ale priznám sa, že som akosi vyrástla z toho, keď som vedela všetko urobiť sama rýchlejšie, lepšie a krajšie, dokonalejšie a čistejšie... Vlastne ja to viem stále, ale nejako ich predsa musím naučiť, že sa to doma samo neuprace, všakže. Takže sa často len zhlboka nadýchnem, zavriem oči a predstavím si, že to, čo nazývajú čisté a upratané, je skutočne čisté a upratané. Občas je síce po nich sodoma-gomora, ja sa neovládnem a potajomky to ešte naprávam na svoj obraz, ale ten pocit z toho, ako mi pomohli, je na nezaplatenie. Ich, nie môj. 

  Navyše, ako test mojej „upratovacej“ trpezlivosti nám zatepľujú panelák. Verte či nie, trvá to už MAGICKÉ dva roky (!) a ak ste videli Nekonečný príbeh, to určite nebol ten naozaj nekonečný... Ale aj naše zatepľovanie vraj už pomaly končí. Od marca. Mne naň však ostala krásna pamiatka - otrasná červená farba na oknách a rámoch, kopa polystyrénu nafúkaného do bytu, ktorý odniekiaľ vyskočí na mňa snáď aj na Vianoce. Dlho som sa ospravedlňovala sama sebe, že poriadne jarno-letno-jesenno-zimné upratovanie urobím, až keď to konečne chlapci dorobia... 

  A keďže som pracujúca mama, upratovaniu sa nevenujem až toľko ako v čase, keď som na materskej stále nemala čas. A podľa toho to u nás občas aj vyzerá. Ale upratovať sa musí, niekedy menej, niekedy viac. A tak, keď na mňa vybehol príspevok s testovaním DM výrobkov, brala som to ako akési znamenie: Daniela, vzchop sa, tie okná treba fakt umyť, zatiahnuté žalúzie už nepomáhajú a ak ťa vyberú, budeš to musieť urobiť. Neurobíš si predsa hanbu. A potom sa ozvalo moje škodoradostné ja - aj tak nevyhráš, nie si predsa žiadna influencerka s tip top domácnosťou, vylož nohy, kašli na to a daj si radšej pohár vína... Ale predsa len mi to svedomie nedalo a ja som sa raz neskoro večer zapojila fotkou, ktorá verne dokumentuje, ako kto u nás upratuje. 

  Aké bolo moje prekvapenie, keď som dostala súkromnú správu, že som bola vybraná na testovanie DM produktov, číslo 26. Keďže som si istá, že „vyberačov“ oslovila upratovacia metóda mojich detí, rozhodla som sa mládencov trošku zapojiť aj do testovania, nech to nemajú len tak bez roboty... Tak poďme na to. 

  1. Denkmit Čistiaci prostriedok na koberce a čalúnenia (600 ml, cena: 1,19 eur) 

  Na tento výrobok som sa celkom tešila, pretože asi týždeň pred zapojením do testovačky som uvažovala nad tým, že by sa mi už patrilo vyčistiť gauč. Zvyknem z času na čas používať profi tepovač, ktorý si požičiavam z požičovne. Odsúvala som to však asi tri roky, najprv nebol čas a potom začalo to neslávne zatepľovanie. Keďže v byte bol nonstop prach, gauč som čistila priebežne len na povrchu (hĺbkové čistenie som nechávala, „keď skončí zatepľovanie“), a to teda nebolo bůhvíco. 

  A tak som plná očakávaní začala testovať. V popise výrobku je uvedené, že vďaka svojej aktívnej pene preniká do hĺbky vlákien kobercov a čalúnenia a spoľahlivo odstráni nečistoty a nepríjemné pachy. Pritom chráni a osviežuje farby. No a ja dodám, že by mali doplniť: Môže spôsobiť infarkt, veriacim posilní vieru a neveriacich k viere prinavráti. Prečo? Začala som striekať prostriedok na gauč. Okamžite vyletela mega pena kade-tade, všade prskali malé čiastočky, na stene sa objavil hneď mastný fľak. Druhá šoková terapia nastala, keď sa pena začala vstrebávať po veľmi krátkej chvíli do látky a mne ostali prenádherné vzory, ktoré nezmizli ani po opätovnom nastriekaní a následnom prekefovaní na etapy. No dovi dopo, najprv som si pospomínala hádam na všetky nadávky sveta a potom som sa modlila, nech to zmizne skôr, ako príde manžel. Stena by ma neštvala, sú na nej pastelky, môj lak na nechty, fľaky od kakaa a nejaký mastný fľak by tam už veľa vody nenamútil. O dôvod viac na vymaľovanie obývačky, ktoré presúvam tiež už dlho predlho. Ale ten fľakatý gauč... No nebolo mi všetko jedno a to ja rozhodne nemám stres s ničím „okydaným“ v našej domácnosti. Po pár hodinkách gauč preschol a po fľakoch ani stopy. Dokonca zmizli aj tie zo steny. Gauč je príjemne voňavý aj po týždni od vytepovania, je tmavší a „novší“. Minula som naň odhadom asi polovicu fľaše, ale stálo to za to. 

  Druhá testovačka tohto výrobku bola trochu neplánovaná. Andrejko jedol pistáciový termix, kydlo mu na koberec a on to „očistil“ po svojom. Samozrejme, mlčal ako partizán a priznám sa, že ja som si to všimla až na druhý deň. Tak sme to pekne krásne išli spolu čistiť. Vodou a kartáčom takéto škvrny proste „nedávam“, vždy tam ostane nejaký fliačik. Tentoraz som na to striekla DM-kový prostriedok, nenechala ani pôsobiť, Andrejko to prebehol hneď kartáčom a fľak zmizol komplet celý. 

  MOJE HODNOTENIE: 

  + výborná cena

  + príjemná vôňa

  + perfektne čistí aj zaschnuté škvrny na koberci

  + účinný aj pri rýchlom domácom tepovaní čalúnenia

  - striekajúca pena všade naokolo 

  - na veľké plochy rátajte mega spotrebu (ale zas tá cena to vyváži)

  Napriek počiatočným infarktovým stavom som sa rozhodla tento výrobok zaradiť do svojej domácnosti. Či už na pretepovanie a prevoňanie gauča alebo na vyčistenie škvŕn z koberca. Stojí za to.

  Dávame: 8/10

  2. Denkmit Čistiaci prípravok proti vodnému kameňu (500 ml, cena: 0,99 eur)

  Tento výrobok je BOMBA! Kde som žila doteraz, keď som to objavila až pri testovaní?! Ale pekne po poriadku.

  Na obale píšu, že odstraňuje účinne vodný kameň ako aj zostatky mydla. Jasné, takých „účinných“ som už mala... Mám nerezový odkvapkávač na riad a aj keď ho pravidelne čistím a utieram do sucha po každom uprataní riadu, vyzerá všelijako. V ošiali som si kedysi kúpila „značkový“ čistič na nerez a to bolo pre mňa veľké sklamanie. Preto som ani od tejto malej modrej fľaštičky nečakala žiadny WOW efekt. Na fotografii vidíte nerez po celom týždni „neúdržby“. Zámerne som občas riad nechala uschnúť na odkvapkávači (nie vždy predsa človek stíha, tak nech sa prípravok predvedie). 

  Pri testovaní som nerez pokvapkala DM-kovým čistiacim prostriedkom, nechala pôsobiť dve tri minútky, určite nie viac, pretože som bola nedočkavá. A následne som to len zotrela suchou handrou. Ľudia, takýto pekný bol naposledy, keď bol nový! Pre porovnanie, po tom origoš prípravku na nerez som musela ešte dôkladne drhnúť ostávajúce šmuhy a aj tak ten odkvapkávač vždy ostal fľakatý. Teraz to nebolo nič náročné, dokonca nebolo nutné žiadne drhnutie. 

  MOJE HODNOTENIE:

  + praktický uzáver, ktorý dieťa ľahko neotvorí

  + vysoko účinný

  + ľahká „obsluha“

  + netreba ho veľa, balenie vám vydrží teda dlho

  + vôňa nie je typická ťažká „chémia“

  + nie je agresívny na pokožku, ak si zabudnete dať rukavice

  + skvelá cena

  Čestne hlásim, že toto je výrobok, ktorý ma dostal najviac zo všetkých testovaných a vôbec mi nevadila ani tá „octová“ aróma, ktorú bolo chvíľku cítiť v byte. Tu doslova platí to povestné „za málo peněz kopec muziky“. 

  Dávame: 20/10

  3. Denkmit WC – čistiaci gél, nature (750 ml, cena: 0,99 eur)

  Na fľaške je napísané: Účinne odstraňuje vodný kameň, nečistoty a usadeniny. Dodá sviežu vôňu. Priznám sa, na tento výrobok som bola zvedavá, pretože ja mám v obľube už roky „svoj“ výrobok a jeho citrusové vône. Tak som tomuto testovaciemu nejako podvedome nedôverovala už od začiatku. O to viac ma prekvapil. Aj keď je „prírodný“, poradil si s bežnými nečistotami, aj vodný kameň, ktorý sa nám akosi z času na čas udomácni v záchodovej mise, sa trošku zľakol. Ale „zmizík“ to proste nie je... Navyše, v návode na použitie, je uvedené, že máme aplikovať cca 30 ml, čo evokuje, že fľaša vydrží naozaj dlho. Kalkulačka mi pomohla, že by to malo byť 25 použití. Niekde nastala chyba v programe, pretože výrobok je riedky a aby som aspoň ako-tak bola spokojná so „zafarbením“ záchodu, minula som gélu štvornásobne viac... Ale výsledok ma milo prekvapil a keď si k tomu pozriem cenu, myslím, že za málo peňazí je to účinný pomocník do mnohých domácností.

  MOJE HODNOTENIE:

  + bezpečný uzáver, ktorý deti neotvoria len tak ľahko

  + tenký aplikátor, ktorý sa dostane všade

  + príjemná vôňa počas pôsobenia 

  + mierka na fľaši pre správne dávkovanie

  + skvelá cena

  - riedky skôr ako tekuté mydlo, nie ako gél

  - sviežu vôňu cítiť len počas pôsobenia, po spláchnutí sa „spláchne“ aj vôňa

  - pre „účinok“ je potrebné minúť viac, ako je odporúčané

  Pre mňa tento výrobok v oblasti WC gélov nevyhráva, presvedčil ma tak na polovicu, ale určite si nájde svojich obľúbencov. Ja však ostávam pri svojich citrusových „bordeloch“. 

  Dávame: 5/10

  4. Denkmit Čistiaci prostriedok na okná (1 000 ml, cena: 1,19 eur)

  Podľa informácií na výrobku je prostriedok vhodný nielen na zrkadlá, ale aj okná, autosklá a sklenené povrchy. Bola som teda zvedavá, čo predvedie. Zhodou okolností nám pár dní pred testovaním natierali fasádu a chlapci sa evidentne pokúšali umyť mi okno aj zvonku, len to teda celkom nezvládli. 

  Ja som „stará škola“ a okná umývam výlučne prostriedkom na riad zriedenom s vodou. Skúšala som už aj šampón, kadejaké prostriedky na okná a vždy som sa vrátila k mojej overenej klasike. Teraz som neočakávala zázrak, pretože okná boli totálne zaprasené, ale predsa len som skúsila tento prípravok. Nič, nula bodov. Napokon som uprednostnila prostriedok na umývanie riadu, o ktorom vám napíšem nižšie. Ale na doleštenie som použila tento testovaný výrobok. Bola som skeptická, pretože som mala pár recenzií aj od vás a boli teda rôzne. Zhodnotím to tak: neprekvapil, ale ani nenaštval. Zanechal fajn lesk aj vôňa bola v pohode. Ale pri umývaní okien mi ku šťastiu chýbať nebude. 

  Druhú šancu som mu dala pri zrkadle a tam som bola veľmi príjemne prekvapená. Parádny lesk, žiadne šmuhy a čo ma potešilo najviac, aj po pár dňoch to zrkadlo bolo zrkadlom. Predtým sa mi zvykli na ňom zachytávať po krátkom čase čiastočky prachu, teraz ani stopy... Krajšia som v ňom síce nebola, ale to nebude výrobkom...

  MOJE HODNOTENIE:

  + veľké balenie za výbornú cenu

  + na zrkadlá je perfektný

  + praktická tryska, možnosť zvoliť si penu alebo „tekutinu“

  - podľa popisu je na okná, ale tam až takú spokojnosť neočakávajte

  Tento výrobok je podľa mňa taký príjemný priemer. Odporúčam používať najmä na zrkadlá, okná s ním krásne nebudú.

  Dávame: 7/10

  5. Mikrofázová leštiaca utierka na sklá (1 ks, cena: 1,69 eur)

  Podľa popisu je utierka na sklá vhodná aj na kryštál, chróm, nerezovú oceľ. Suchá utierka pôsobí ako magnet, špinu priťahuje a drží. Najskôr ma potešila jej veľkosť „taká akurát“. Doposiaľ som používala maličkú „noname“ mikrofázovú utierku, lebo som ten výrobok poznala z domu a nejako som ani nehľadala zmenu. Túto DM-kovú utierku som testovala len na zrkadlo, pretože ju plánujem používať aj naďalej výlučne na tento účel. Zrkadlá sú u nás štandardne ocapkané. Menší sa chodí obzerať, či si nedal naopak trenky, robí tam na seba grimasy a občas sa trošku aj stihne upraviť, kým je „dve sekundy“ bez dohľadu. A tak zrkadlá u nás dostávajú zabrať viac ako pri dievčatách...

  Jasné, na čisté zrkadlá je dôležitý prípravok, ale aj ten je zbytočný, ak je handra „na dve veci“. Táto rozhodne nie je, je kvalitná, plochu dočistí bez šmúh a ako bonus je naozaj pravda, že pôsobí ako magnet. Spoľahlivo zotrela aj zaschnuté (asi) kakao. 

  MOJE HODNOTENIE:

  + príjemný materiál 

  + veľkosť „akurát“

  + po vyčistení neostávajú šmuhy

  + ľahko saje aj zaschnutú špinu

  + opakované použitie, možnosť prať

  Za mňa určite tento výrobok áno.

  Dávame: 10/10

  6. Denkmit prostriedok na umývanie riadu Beach Breeze (500 ml, cena: 0,99 eur)

  Je jasné, že v modernej dobe má veľa žien umývačku, ale stále je nás veľa takých, ktoré ju nechcú, prípadne z nejakého dôvodu nemajú a riad umývajú ručne. Ja som „úchylná“ na vôňu citrusov a na to, ako to všetko pení. A tak umývam „do nemoty“ ručne... Doteraz som tvrdohlavo používala na striedačku dve trojpísmenkové značky. Asi dvakrát som skúsila na odporúčanie aj niečo iné, ale vždy som bola sklamaná. A tu zrazu - v testovacom balíčku sa ocitol prostriedok na umývanie riadu, ešte k tomu typ vône, ktorý proste nemusím. Ale keď musíš, tak musíš... 

  Skúsila som ho najprv na tie slávne okná. Tu a teraz musím priznať, že ma očaril. Vôňa bola úplne príjemná, bordel z okien išiel dole bez problémov. Dokonca som si poradila aj so zaschnutými škvrnami od stierky, ktoré ostali po mojich šikovných „kamarátoch“ z lešenia. Pre porovnanie, okná som počas zatepľovania umývala asi len trikrát, a to s mojimi „overenými“ výrobkami, po ktorých zbytky tej stierky nie a nie zmyť. Zázrak spravil aj pri umývaní žalúzií - isto to poznáte, taký ten usadený prach, to je des a veru, žalúzie mám neraz chuť vyhodiť von oknom. Tento výrobok si s nimi raz dva poradil. 

  Rozhodla som sa teda dať prípravku šancu aj v kuchyni. Keďže sa v popise píše, že má vysokú účinnosť voči mastnote, otestovala som ho na hrnčekoch, ktoré majú za sebou dlhoročný príbeh. Asi pred dvadsiatimi rokmi mi moja milovaná babka sľúbila, že „kej zemrem, budú tvoje, Danulinka, lebo sú strašne pekné a každá gazdziná musí mac poriadne šialky ve fiočku“. Babka už takmer štyri roky hádže perličky v nebi, ale ja som doposiaľ nemala „gule“ sa na tie hrnčeky pozrieť bez toho, aby som sa rozplakala. Teraz cez víkend, keď už bolo oficiálne po testovačke, mi ich mamina priniesla z babkinho domu v stave na zaplakanie, keďže roky sa s nimi nehýbalo. Isto poznáte takú tú lepkavú mastnotu okolo sporáka, čo sa nachytá na niektoré veci. A na tých hrnčekoch presne taká bola a na nej trónil zaschnutý prach. Tak som na prvú časť hrnčekov použila prípravok z DM-ky a na druhú ten môj „overený“. 

  Teraz by tu mala byť podobná porovnávačka ako v reklame, kde Zuzana Šebová umýva riad „bežným“ prípravkom a Gizka jej ukáže ten „trojpísmenkový“. Ale nie je treba... Všetci vieme, že efekt je rovnaký - riad je umytý a čistý. Podstatná vec je námaha, ktorú som musela vynaložiť na vydrhnutie tej „lepkavej“ mastnoty a tu rozhodne vyhral testovaný výrobok. Pri tom druhom som musela drhnúť o stošesť, aby som tú mastnotu necítila a nebolo mi to príjemné.

  MOJE HODNOTENIE:

  + šikovné menšie balenie

  + šetrný k pokožke

  + príjemná nevtieravá vôňa

  + naozaj účinný na mastnotu

  + odporúčam aj na okná

  + výborne pení 

  Čo viac dodať, čestne prehlasujem, že toto je výrobok, ktorý ma dostal a po rokoch som sa rozhodla nahradiť ním to, čo som používala doteraz. A to už je čo povedať...

  Dávame: 15/10 

  7. Denkmit Čistiaci prostriedok na kúpeľne Nature (750 ml, cena: 1,29 eur)

  Tento výrobok som testovala na vaňovej točke v kúpeľni, pretože v kuchyni mám relatívne novú a bez vodného kameňa. Vodný kameň je moja smrť, ale tým, že kúpeľňa je pred rekonštrukciou, podľa mňa sú tu jeho pozostatky ešte z doby kamennej. Niežeby som išla pri čistení obetovať život, ale skúšala som to už viackrát a vždy všetko pomohlo len čiastočne. A tak som prestala s tým bojovať, až prišiel tento výrobok. Keďže je „nature“, nečakala som zázrak. Predsa len chémia je chémia a ani tá nie je účinná ako treba. 

  Pri testovaní som nastriekala celú točku, nechala pár minút pôsobiť a zotrela handričkou. Bola som veľmi prekvapená, keď väčšina usadenín a kameňa zmizla. Ostalo len to najhoršie miesto, kde zakladáme hlavicu zo sprchy (z ktorej sem-tam kvapká), aby sa nešmýkala do vane. Aj tento výrobok mal jemne „octovú“ vôňu, čo však určite neprekáža, základ je jeho vynikajúca účinnosť. 

  Druhýkrát som ho skúsila na sprchovú hlavicu. Tú sme pred niekoľkými mesiacmi vymieňali, ale vodný kameň je potvora. Hlavicu zvyknem čistiť pravidelne, ale teraz sa priznám, že koronačasy v kombinácii s náročným homeoffice-om, domácou škôlkou a online vyučovaním s prvákom urobila svoje a na túto časť upratovania som sa fakt za posledné mesiace vybodla... Preto ma veľmi milo prekvapil testovaný výrobok aj pri hlavici, na prvý šup vyčistil väčšinu bordelu. 

  Ako tretí som s ním čistila povrch „z iného súdka“, a to dávkovač na mydlo. V obchode sa mi páčil, ale týždeň čo týždeň pri čistení nadávam. Mydlové usadeniny sa dostávajú do rýh dávkovača a keďže okrem tekutého mydla musíme mať doma aj klasické (manžel má alergiu na tekuté, umýva si ruky klasickým asi 100x za deň a prská kade-tade), dávkovač položený na umývadle vyzerá nonstop ako ovracaný. Obvykle ho drhnem ako šialená a aj tak je pekný asi tak dva dni... Teraz som naň nastriekala testovaný prípravok, bez času pôsobenia som zotrela vlhkou hubkou a výsledok vidíte na fotke. Úplne čistý bol po treťom nastriekaní. Bonusom je, že žiadne drhnutie sa nekonalo, len som zotrela hubkou. Čiže som spokojná.

  MOJE HODNOTENIE:

  + účinný na rôzne povrchy

  + „prírodný“

  + praktický dávkovač

  + perfektne odstraňuje usadeniny aj vodný kameň

  + poradí si aj so zvyškami mydla

  + cena

  + vysoký lesk

  - „octová“ aróma (pozitívum ale je, že sa rýchlo vyvetrá)

  Aj tento výrobok budem používať, a nie preto, že som „testovačka“. Naozaj mi vrátil nádej, že aj vodný kameň z roku pána sa dá odstrániť. 

  Dávame: 8/10

  8. Denkmit Ošetrujúci sprej na nábytok (400 ml, cena: 1,79 eur)

  Podľa popisu tento výrobok čistí, ošetruje a chráni drevené, plastové a sklenené povrchy. Je tiež ochranou pred opätovným ukladaním prachu. Zanecháva príjemnú vôňu a slúži na jednoduché, pohodlné a rýchle čistenie nábytku. 

  V skutočnosti som bola z tohto výrobku príjemne prekvapená. Pre porovnanie, pri veľkom upratovaní používam leštidlo na nábytok asi dva-trikrát do roka. Trošku mám problém s tým, že mi ostáva po ňom „mastný“ povrch. Ale ošetrený a voňavý. Inak mi na klasické utieranie prachu stačia vlhčené utierky. Doma máme rôzny nábytok - poctivé drevo, drevotriesku i „moderné“ neviem čo. Ošetrujúci sprej na nábytok z DM-ky som vyskúšala na všetky typy a musím vyjadriť veľkú spokojnosť. Zatiaľ čo pri vlhčených sa usadí prach snáď sekundu po tom, čo idem vyhodiť utierku do koša, tento výrobok „zabezpečil“, že prach „bojoval“ dva dni, kým „sadol“. 

  MOJE HODNOTENIE:

  + kvalitný výrobok, ktorý plní, čo sľubuje v popise

  + príjemná vôňa

  + vhodný na všetky typy povrchov

  + nábytok je po použití ošetrený a vyzerá „novšie“

  + cena (tu som si myslela, že si robia srandu, pretože výrobok inej značky stojí raz toľko a efekt je plus mínus rovnaký)

  Mínusy podľa mňa tento výrobok nemá žiadne. S ohľadom na cenu, objem a čo je hlavné, účinok, určite odporúčam! A mňa, zarytú milovníčku vlhčených utierok, presvedčil, že na nábytok ho budem používať aj naďalej. 

  Dávame: 10/10

  9. Profissimo univerzálne utierky (6 ks, cena: 0,89 eur)

  Poviete si, utierky. Čo už len na nich môže byť pozitívne alebo negatívne. To som si myslela aj ja. Ja som totiž divná osoba, ale ako kombináciu k vlhčeným, ktoré spomínam vyššie, používam najradšej klasickú látkovú utierku. A mám špeciálne vyčlenenú jednu na doutieranie prachu. So zvedavosťou som sa teda pustila do testovania týchto profi utierok. V balení ich je šesť, v troch farbách. Popis informuje, že sú extra savé, vhodné použiť namokro aj nasucho. Odstraňuje aj tie najmenšie nečistoty a nezanecháva za sebou chĺpky. A to je to, čo ma zaujalo. Táto utierka priťahuje prach a nečistoty aj nasucho, čo je veľkou výhodou, ak chcete prach len narýchlo zotrieť. 

  MOJE HODNOTENIE:

  + veľké balenie za super cenu

  + použitie nasucho aj na vlhko

  + sú účinné pri čistení škvŕn

  + nenechávajú chĺpky po utretí 

  + sú dosť veľké, možno ich nastrihať aj na menšie

  ? osobne nemám veľmi dôveru v opratie, utierky vo mne evokujú jednorazovosť. Ale neskúšala som, preto nemôžem zhodnotiť ako negatívum  

  Vzhľadom k cene a širokému využitiu tento výrobok stojí za vyskúšanie. Výhodou je rôznorodé využitie od skla, cez nábytok až po utieranie hračiek napríklad. 

  Dávame: 10/10

  10. Profissimo mikrofázová utierka na dlážku (50x60 cm, 1 ks, cena: 1,99 eur)

  Toto bola pre mňa ďalšia výzva, pretože nepoužívam ani mop, ani špeciálne utierky. Roky je pre mňa víťaznou klasikou obyčajná metla a handra vyrobená zo starých fľakatých (samozrejme, opratých) plienok alebo postrihaných bavlnených tričiek. Nič lepšie na podlahy som pre moju spokojnosť zatiaľ nenašla. A nie, ani mop... 

  Testovaná handra (ehm, vlastne utierka) ihneď po namočení do vody nasaje brutálne množstvo vody a ostane ťažká s pocitom, že nie je dobre vyžmýkaná. Ale to je len pocit, na podlahe nenecháva zbytočnú vodu. Čo sa týka výsledného efektu, bola som veľmi spokojná. Neostali žiadne fľaky po zmývaní, podlaha bola viditeľne čistá, čo je pre mňa najdôležitejšie. Nepáčilo sa mi však, že voda po namočení ostala šedá a najskôr som si myslela, že asi sú tie podlahy dočerta fakt také špinavé. Ale dôvod bol jednoduchý, handra púšťala farbu. Neveľmi spokojná som bola aj s rozmerom, pretože som mala mega problém preložiť ju a udržať na metle. Stále sa zvliekala a mňa to fakt nebavilo. Zato môj mladší jej našiel využitie raz dva a behá po obývačke a umýva podlahy ako maminka. Ja ostávam verná svojim tričko-handrám. 

  MOJE HODNOTENIE:

  + plní svoj účel, na ktorý je určená

  + podlaha je po zmytí bez šmúh

  + dá sa prať a opätovne používať 

  - malý rozmer na klasickú metlu

  - púšťa farbu (aspoň tá moja testovaná)

  Každopádne, tento výrobok je výborný, ak potrebujete niečo narýchlo zotrieť alebo ak nefandíte nastrihaným starým tričkám ako ja a s modernejšími výdobytkami sa nekamarátite. 

  Dávame: 6/10

  11. Vonný set Profissimo – vôňa Kúzlo sviežosti (90 ml, cena: 2,99 eur)

  Vonný set som otvorila hneď, ako mi kuriér doručil do práce balík s výrobkami. Rozhodla som sa ho testovať v našej redakcii, kde sa miešajú naozaj rôzne vône. Najčastejšie placky a vysmažené rybie filé, ktoré kolega jedáva na raňajky. A tak som bola zvedavá, čo to dá...

  „Upútavka“ na tento vonný set na stránke DM drogérie znie: Navodí príjemnú atmosféru a vôňu v miestnosti s ratanovými tyčinkami. Naplní miestnosť osviežujúcou vôňou. Tento produkt poznám, i keď som ho doposiaľ používala len do priestoru WC, kde naozaj bola tá vôňa intenzívna dlhé týždne (alebo teda pokiaľ to menšiemu nezačalo „podávať ruky“). Preto ma zaujímalo, čo to spraví v miestnosti veľkej asi ako priemerný dvojizbový byt. Set som si rozložila na pracovný stôl a testovala som ho plné dva týždne. Samozrejme, v mojej blízkosti bola vôňa jasná a silná. Pre zvyšok osadenstva sa však až taký zázrak nekonal. Musím ale napísať, že postupne sa vôňa napila do tyčiniek a po pár dňoch akoby občas miestnosťou „preletela“ aróma z tohto setu. Aj ráno po príchode do práce už pekne vôňu cítiť, čiže po dvoch týždňoch testovania môžem napísať, že vôňa sa dostala do vzduchu. A stále je veľa náplne v nádobke, čiže vydrží ešte dlho predlho.

  MOJE HODNOTENIE: 

  + jemná vôňa

  + dlhá niekoľkotýždňová výdrž

  + výborná cena 

  + dizajnovo sa hodí podľa môjho názoru všade – od záchodu až po obývačku

  - pri malých deťoch nemôže byť v dosahu, lebo si s ňou raz dva poradia

  - ak čakáte výraznú vôňu, budete sklamaní 

  Najprv som si hovorila, že je to „slabota“, ale v podstate o to ide – aby vôňa bola príjemná a nevtieravá. A aby to nebol „bolehlav“. A to táto vôňa rozhodne spĺňa. Plus tá cena v porovnaní s rovnakými výrobkami inej značky... Nie je o čom, rozhodne sa oplatí. 

  Dávame: 7/10

  12. Denkmit Gélový osviežovač vzduchu Fruit Sensation (150 g, cena: 0,79 eur)

  V popise produktu sa uvádza: Prevonia vašu domácnosť osviežujúcou vôňou ovocia. Neutralizuje nepríjemné pachy a zanechá príjemnú atmosféru v každej domácnosti. Vydrží po dobu 6 týždňov. Kde začať... Asi najlepšie od konca. Vôňu necítim vôbec ani po dvoch týždňoch, nie tak po šiestich. A to máme ozaj malé WC, kde bol výrobok umiestnený. Priznám sa, ja som trochu „trafená“ na tieto vône – neznesiem smrad moču v záchode. A to mám troch chlapov, čiže fakt mám čo robiť. Ale tento výrobok mi v tom naozaj ani trošku nepomohol. Navyše, a to je môj osobný „problém“, ja pre „čisté“ WC potrebujem cítiť citrusovú vôňu. 

  MOJE HODNOTENIE:

  + pekné balenie, vhodné do WC

  + cena

  + obsahovo vydrží dlho

  - slabá, takmer nulová vôňa

  - „vôňovo“ nevydrží nič

  Jediné, čo môžem vyzdvihnúť, je že obsahovo sa ani po dvoch týždňoch skoro vôbec náplň neminula. Ale vôňa sa takmer neuvoľňuje, takže asi to až taká výhoda nebude... 

  Dávame: 1/10

  13. Denkmit prací prostriedok na farebnú bielizeň (2,7 kg (40 PD), cena: 4,99 eur)

  Akurát počas testovania sa mi minul môj prach na pranie inej značky, tak som s veľkým očakávaním otvorila tento výrobok. Prvé, čo ma zarazilo, bola vôňa po otvorení balenia. Alebo taká divná aróma. Ja obľubujem svieže alebo kvetinové vône, toto na mňa pôsobilo ako nejaký chemický prípravok. Neviem, prečo. Ďalšie sklamanie prišlo po vytiahnutí bielizne z práčky. Napriek tomu, že aviváž používam dlhodobo tú istú (rôzne vône), celá opratá várka smrdela ako „boľavá noha“. Nestáva sa mi to často, ak vôbec, ale várku som musela pustiť druhýkrát a nakydala som aviváže viac ako treba, len aby to prepánajána aspoň trochu voňalo. Po vysušení (na sušiaku, sušičku nemám) ostala bielizeň zvláštna na dotyk. Druhýkrát som dala do práčky menej bielizne a výsledok bol o niečo lepší. Dokonca po presypaní prášku do mojej plastovej dózy mi začína po dvoch týždňoch pomaly aj voňať. Ale tento prípravok ma ohúril zo všetkých testovaných najmenej. Vlastne neohúril ma vôbec. Samozrejme, bielizeň je opratá, škvrny miznú a to je dôležité... Ale v podobnej cene sa dá kúpiť aj niečo viac voňavé, ak ste maniak na voňavú bielizeň ako ja. Ak nie, tak vás určite poteší.

  MOJE HODNOTENIE:

  + praktické malé balenie

  + odstráni škvrny

  - zvláštna vôňa

  - zvláštna aróma po otvorení

  - pri "full" práčke mi bielizeň smrdela, pri menšom množstve bielizne, ale "kope" prášku to bolo v pohode

  Dávame: 1/10

  14. Denkmit čistiaci prostriedok na mastnotu Multi-Power (750 ml, cena: 1,79 eur)

  Varila som pomarančový džús a pri cedení a prelievaní do fliaš vždy ostane po mne hrozný bordel na sporáku. Jasné, že to hneď zmývam, ale tentoraz som to s veľkým sebazaprením nechala zaschnúť do druhého dňa. Dôvodom bolo testovanie tohto prostriedku na mastnotu, ktorý je určený na kuchynské linky, spotrebiče, obkladačky, umývadlá, sporáky, plechy na pečenie a pod. Rozhodla som sa ho skúsiť na sporák. Celé to tam ostalo lepkavé, zaschnuté a do toho ešte mastnota z toho, čo si môj spolubývajúci smažil slaninu... Podobné prostriedky používam a som s nimi spokojná, tak som bola zvedavá na tento. Použitie je jednoduché, nastriekate, necháte pôsobiť a zotriete. Bola som veľmi spokojná, pretože som nemusela nič extra drhnúť. 

  Veľmi účinný bol aj na tej vecičke, v ktorej je umiestnený horák. Priznávam, ja mám asi tisícročný sporák, ale nejako sa mi nechce ho meniť, pretože som s ním maximálne spokojná. Lenže so zažratou špinou už nebojujem, nebolo toho výrobku, ktorý by ma jej zbavil komplet. Ostali tam drobné fliačiky, ktorých sa neviem zbaviť. Ale moja "trubka" pečie skvelé koláče, tak takúto chybičku krásy celej "bedni" odpustím. Ale bola som zvedavá, čo tento výrobok dokáže tu... Stačilo pár minút, drátenku do ruky a bolo... Za mňa určite môže byť. 

  MOJE HODNOTENIE:

  + vysoko účinný

  + príjemná vôňa 

  + široké využitie v kuchyni

  + bezpečný aj pri deťoch

  - skúšala som ho na špinavý plech, tam moja spokojnosť nebola úplne veľká

  Za tú cenu je to veľmi dobrá kúpa, prostriedok je kvalitou a účinkom porovnateľný s tými drahšími. 

  Dávame: 9/10

  --------------------------------------------------------------------------------------------

  Ak ste sa dostali až sem, verím, že moja recenzia vám bola na niečo užitočná a ak sa na základe nej rozhodnete nejaký výrobok vyskúšať a budete spokojní, o to viac sa poteším. Moje obrovské ďakujem patrí DM drogérii, že som mohla byť súčasťou tejto testovačky. Vďaka tomu som objavila množstvo výrobkov, ktoré som akosi automaticky v drogérii obchádzala, pretože „ja mám predsa svoje overené“. 

  Kedysi som bola v DM-ke varená pečená, odkedy pracujem, zvykla som si skôr na časovú úsporu, pohodlnosť a sortiment hypermarketov, ale táto testovačka ma opäť preniesla do drogérie s pocitom, ktorý podľa mňa má každá matka (a nielen na materskej): 

  (zdroj: triezvamama)

  A ja si ten pocit pôjdem čo najskôr zopakovať osobne do našej DM-ky 🙂 Zatiaľ ale vykladám nohy, keď mám tak pekne upratané... 

  Počkať, jedine žeby nie... 

  Asi by som potrebovala otestovať aj nejakého osobného „žehliča“... Aj vy? 🙂 Lebo ja jedného majstra v zácviku doma mám 😀

  Tak do upratovania nabudúce 🙂 #test_dm26  #recenzia

  Danka 

  adulka25
  21. jún 2020    Čítané 42x

  Testovanie 14 skvelých výrobkov dm

  Presne pred 3 týždňami, na Deň detí mi “ujo” kuriér doručil obrovský voňavý balíčisko so 14 skvelými výrobkami. Veľmi som sa potešila, že som z toľkého obrovského množstva potencionálnych testovateľov bola vybratá práve ja 😊 Potešilo ma to o to viac, že v balíku boli samé praktické a potrebné veci do každej domácnosti.

  Ako som už spomínala v balíku bolo 14 ks výrobkov. Pokúsim sa každý jeden aspoň v krátkosti opísať.

  1: Čistiaci prostriedok na riad Denkmit: Tento výrobok ma veľmi milo prekvapil. Roky kupujem klasickú Jar a veľmi v tejto oblasti neexperimentujem a preto som mu nedávala veľkú šancu. V teste však obstál na výbornú, odstránil aj najpripálenejšie a najmastnejšie nečistoty, veľmi dobre pení a nádherne vonia. Je však trošku redší ako som zvyknutá tak mám pocit, že ho spotrebujem viac. Pomer cena/kvalita 10/10.
  2: Prací prášok na farebnú bielizeň Denkmit: Rovnako ma veľmi milo prekvapil svojou účinnosťou. Vypral mi aj dosť odolné škvrny od make-upu. Veľmi dobre sa rozpúšťa aj pri nízkych teplotách a nezostáva v zásobníku na prášok. Má veľmi jemnú až neutrálnu vôňu. Osobne mám, ale radšej tekutý gél na farebné Denkmit. Ten vonia nádherne.
  3: Čistiaci prostriedok na kúpeľne Denkmit z rady Nature: Musím povedať, že tento výrobok ma ohúril najmenej zo všetkých. Páči sa mi na ňom, že je šetrnejší k zdraviu aj prírode. Aspoň teda usudzujem na základe toho, že je z rady Nature. Nepoužívala som ho na nejakú veľkú špinu len takú klasickú a tú zvládol bez problémov. Má jemnú penovú konzistenciu. Mne na ňom strašne vadí vôňa. Príšerne mi smrdí, ako ocot a preto by som si tento výrobok viac nekúpila.
  4: Čistiaci prostriedok na WC Denkmit z rady Nature: Nemám mu čo vytknúť. Vyčistí dobre, odstránil mi aj vodný kameň. S fľaškou sa dobre pracuje. A navyše nádherne vonia. Pripomína mi to vôňu borovice resp. lesa.

  5: Ošetrujúci sprej na nábytok Denkmit: Okamžite som si ho zamilovala a stane sa trvalou súčasťou našej domácnosti 😍 Super veľké balenie, nie je príliš mastný, pekne osvieži drevený nábytok a nádherne vonia.
  6: Gélový osviežovač vzduchu Denkmit s vôňou broskyne: Trošku ma sklamal. Po rozbalení nádherne voňal. Je to aj celkom pekná dekorácia avšak čakala som, že ho budem cítiť a teda vôbec ho v miestnosti necítim a to máme malinké panelákové WC.
  7: Čistiaci prípravok proti vodnému kameňu Denkmit: Veľmi dobrý prípravok na vodný kameň. Cena je skvelá. Pekne vyčistí a krásne vonia. Mohol by byť v praktickejšom sprejovom balení.
  8: Čistič na okná s rozprašovačom Denkmit. Musím povedať, že výborný výrobok. Další, ktorý ma veľmi milo prekvapil. Čistí krásne, nezanecháva šmuhy, veľmi pekne vonia, páči sa mi, že nepení a oceňujem aj veľké až litrové balenie. Určite ho ešte kúpim.
  9: Čistiaci prostriedok na koberce a čalúnenia Denkmit: Je u nás doma stálicou. Pri 2 malých deťoch, ktoré vkuse niečo vylejú je neoceniteľnou pomôckou. Naposledy som ním čistila stoličku od písacieho stola, ktorú malý oblial Coca Colou a zostal na nej obrovský fľak.Fľak krásne zišiel, navyše béžová farba bola opäť béžová a nie sivo béžová čiže farbu aj oživil.  Páči sa mi aj jednoduchosť použitia - nastriekať, prekefovať a povysávať. Veľmi dobre pení a krásne vonia.

  10: Handra na podlahu Profissimo: Stala sa mojím miláčikom a inú už ani nekúpim. Je dostatočne veľká, parádne hrubá, veľmi dobre saje. Malý vylial na podlahu asi pol litrovú flašku vody a bez problémov som to utrela na jediný raz. Navyše aj rýchlo schne a nezanecháva žiadne chĺpky.
  11: Univerzálne utierky Profissimo: Moja ďalšia srdcovka. Tieto handričky som si maximálne obľúbila a používam ich už takmer na všetko 😂 V balení je 6 ks a nestoja ani 1€. Najskôr som si myslela, že sú tam len 3 ks no zostala som veľmi milo prekvapená keď som zistila, že ich tam je až 6, z každej farby po 2 ks. Farby sú krásne jasné a sú dostatočne veľké na všestranne použitie. Akurát na drsnejšom povrchu trošku púšťajú chĺpky. Pomer cena kvalita 10/10.

  12: Mikrofázová leštiaca utierka na sklá Profissimo: Nesklamala a ani neohúrila ma. Je dostatočne veľká, dobre saje, pekne vyleští, nezanecháva šmuhy, ale trošku mi z nej ostávali chĺpky na skle.
  13: Vysokoúčinný čistiaci prostriedok na mastnotu v spreji Denkmit: Veľmi dobrý a účinný čistič na mastnotu. Odstránil aj ozaj zaschnutú mastnotu a to som ho nechala pôsobiť len 10 minút. V praktickom balení, nie je príliš lepkavý, nesmrdí čiže môžem len odporučiť.
  14: Vonný set Profissimo: Toto bola láska na prvý pohľad. Absolútne a bezkonkurenčne top výrobok zo všetkých, ktoré som testovala. Umiestnila som ho do chodby a keď otvorím vchodové dvere ovalí ma vždy nádherná vôňa. Vlastne vonia nám až do spálne. Absolútne ma prekvapil keďže som nečakala takú intenzívnu vôňu. A to som dala len 4 paličky z 8. Navyše je to aj krásna dekorácia. Pri najbližšej návšteve DM neodídem bez vanilkovej vône. Už sa neviem dočkať. Milujem ho. 

  miminka327
  21. jún 2020    Čítané 43x

  Čistota pol života s Denkmit a Profissimo určite !

  Znenie článku

  Šťastie praje odvážnym a tak som sa aj ja odvážila zapojiť do testovania #konik_testuje s drogériou DM #test_dm26 . Testovať sa mali prostriedky Denkmit a Profissimo .Ani vo sne mi nenapadlo,že by som sa tam mohla dostať. Až keď mi na telefón prišlo upozornenie a správa o tom,že ma zaraďujú do testovania a príde mi balík. 

  Prišla stuhou previazaná škatuľka a ja som sa najviac potešila a bola plná očakávaní. Na testovanie som dostala 14 produktov. Tu je moja recenzia na pár z nich. 🙂Ako prvé mi do oko padlo Profissimo vonný set kúzlo sviežosti,ktorý som už doma pred tým mala. Len inú vôňu. Táto sklenená fľaštička je veľmi pekná a dizajnovo praktický kúsok ,ktorý sa hodí do každej domácnosti. Jemne prevonia byt a sami si regulujete intezitu vône s tým koľko ratanových paličiek použijete.Ja som na začiatku použila všetky a nechala to v otvorenom priestore kuchyňa,obývačka a chodba a naozaj to príjemne a sviežo prevoňalo. 90ml-2,99€ je prijateľná cena pre všetkých. Túto malú radosť budem aj naďalej používať u nás doma a určite ju odporúčam aj Vám.💕

  Ďalší som otestovala Denkmint čistiaci prípravok na vodný kameň . Jeho konzistencia je redšia na aké som zvyknutá,ale príjemne prekvapil a všetko naozaj vyčistil. Cena je 500ml - 0,99€ . Je bez zápachu a neutrálne vonia. Povrch ostal čistý a žiarivý.Tento produkt určite budem používať v našej domácnosti aj naďalej.Na jeho zotretie som použila Profissimo univerzálne utierky ,ktoré sú tiež vo výhodnej cene 6ks - 0,89€ 

  Vaňu mi pohol vyčistiť Denkmit nature čistiaci prostriedok na kúpelne 750ml - 1,29€ . S usadeninami si poradil jedna radosť a môj nos skoro neprežil 🙂 Naozaj prvý krát som si bola dobrovoľne nasadiť rúško. Má silnú prenikavú až štipľavú vôňu. Musela som poriadne prevetrať byt. Môžte ho použiť na nánosy vodného kameňa a mydla z vane, sprchy, umývadla, kachličiek a armatúr.Je vhodný aj na čistenie citlivých plôch ako akryl alebo umelá hmota . Obsahuje látku Bitrex,ktorá chráni naše deti a aj domáce zvieratká pred ich prehltnutím,po vložení do úst je hneď vypľuvnutý a to preto,lebo je to najhorkejšia látka na svete.

  Ďalší pán na holenie bol Denkmit čistiaci prostriedok na okná 1000ml -1,19€  . Parádne vyleštil okná,ale aj zafrkané sklo v kúpelni a aj zrkadlo na chodbe.Jeho široké použitie v domácnosti určite využije každá gazdinká. Má príjemú vôňu a použila som ho s Profissimo mikrofázovou leštiacou utierkou na sklá 1,69€ Utierku som požila už viac krát a určite ju odporúčam,môže sa použiť iba s teplou vodou bez prípravkou a naozaj skvele vyleštila čmuhy. A mamičky teda poviem Vám,čo mňa naozaj prekvapilo bola Mikrofázová utierka na dlážku 1,99€  Použila som iba horúcu vodu a umyla plávajúcu podlahu v obývačke a v izbách a nikde ani jediná čmuha.Za mňa úplne svelý pomocník,odporúčam všetkými desiatimi. Všetko krásne hneď vyschlo a nezanechalo na podlahe žiadne stopy.  Tieto produkty budú aj u nás naďalej moji kamaráti pri upratovaní!

  Riady sú u nás nekonečný príbeh ,ako aj prádlo,ale to isto pozná aj väčšina z Vás. Ja používam asi celý svoj život známy čistiaci prostriedok na riad ,ale tento Denkmit prostriedok na umývanie riadu 500ml - 0,99€ potešil. Príjemná konzistencia,poriadne pení a krásne vonia. Tým,že je o niečo redší asi človek neuštrí,ale poradil si so zapečeným pekáčom,ľahko sa odstránila masnota a na skle zanechal žiarivý lesk. Jemný k pokožke,žiadne vysušené ruky ! Z mňa určite áno.

  Všetko má svoj koniec a aj toto milé a poučné testovanie končí. Chcem preto veľmi pekne poďakovať modrému koníkovi a drogérii DM za takúto príležitoť. Aj keď nie so všetkými produktami sa stotožňujem,niektoré ale budem určite používať aj naďalej ! Produkty sú cenovo dostupné do každej domácnosti a to je za mňa veľké plus.

  Tak majte doma čisto a poriadok,priestor, v ktorom žijeme, totiž ovplyvňuje aj našu duševnú pohodu. 

  #test_dm26 a #recenzia 

  s pozdravom 

  Miška 🙂

  simie10
  20. jún 2020    Čítané 51x

  Keď je upratovanie RADOSŤ

   #recenzia #test_dm26 

  Áno, čítate dobre. Naozaj som dala nadpis, keď je upratovanie radosť. Neviem ako pre Vás, ale pre mňa je to vyslovene koníček. Čo sa upratovania týka, som tak trošku "na hlavu" -podedila som to po svojej mamine, ktorá je tiež upratovacia maniačka.
  Keď som sa dozvedela, že dostanem možnosť testovať výrobky od DM na upratko, neskutočne som sa potešila. Naozaj ma to potešilo viac, akoby som vyhrala trebars kabelku (čestné pionierske :D ).
  Doma mi po celý čas asistoval môj asistent Teddy, ktorého ste mohli vidieť pri príspevkoch a s asistenciou začal hneď pri príchode balíčka, keď mi pomáhal vybaľovať.

  Poďme sa teda spoločne pozrieť a zhrnúť si, čo sa v tomto parádnom balíčku nachádzalo.

  1. Vonný set Kúzlo sviežosti, 90 ml (2,99)

  Ó ako veľmi milujem všetky možné voňačky a difúzeríky a krásnotky, ktoré prevoňajú a okrášlia izbu.  V balíčku sa nachádzal práve difuzér, ktorý ma na prvý pohľad očaril minimalistickým designom, ale zato štedrým objemom. Je ho naozaj veľa, čiže Vám dlho vydrží. Vôňa je krásna, jemná, nevtieravá a musím prehlásiť, že skutočne prevonia izbu. Často sa mi stane, že sedím, pozerám telku a zrazu sa začuchám, že čo to tu tak príjemne vonia a to práve tento náš voňačko! Keď sa mi minie, určite si ho zaobstarám znova.
  Dávam 10/10

  2. Gélový osviežovač vzduchu Fruit Sensation, 150 g (0,79e) 

  Ostávame pri vôňach a ďalším pánom a holenie je tento osviežovač na toaletu. Cena je skutočne skvelá, ale bohužiaľ sa obávam, že oprávnene. Totiž, zo začiatku ma očarila príjemná ovocná vôňa, ktorú som na WC cítila pár hodín po otvorení. Bola som spokojná a vravela som si fíha, objavila som Ameriku a produkt, ktorý bude mojou stálicou. Po dni-dvoch som však vôňu prestala cítiť úplne a teraz po pár týždňoch od otvorenie ju necítim, ani keď si ho dám úplne blízko nosa. Trošku ma to mrzí, pretože design sa mi páči, aj vypadal zo začiatku nádejne, ale hold... 

  Dávam 2/10

  3. Viacúčelové utierky, 6 ks (0,89e)+ Mikrofázová utierka na dĺážku, 1 ks (1,99e) 

  Tieto utieročky používame v domácnosti už dlhšiu dobu a preto môžem na ne písať len kladné ódy. Sú naozaj jemnučké  (z mikrovlákna) a odstraňujú aj tie najmenšie nečistoty, bez použitia čistiacich prostriedkov. Vďaka svojej elektrostatickej vlastnosti priťahujú prach a nečistoty. Sú extrémne savé a preto na seba dokážu naviazať veľa vody. Rozmer utierky je 38x38 cm, sú teda dosť veľké a môžte si ich nastrihať podľa vlastného uváženia a potreby. Ja ich používam na vlhko, ale môžu sa používať aj na sucho. Pre mňa sú nepostrádateľný spoločník najmä v kuchyni.
  Dávam 10/10

  Mikrofázovú utierku na dlážku som použila len raz, nakoľko mám doma mop so špeciálnou handrou a využívam ten. Utierka ale určite nezapadne prachom a do zabudnutia, nakoľko si nájde využitie najmä pri expresnom utretí napríklad vyliatej vody/čohokoľvek v kuchyni, či inde v byte- nakoľko má výbornú saciu schopnosť.

  Dávam 8/10

  4.Prostriedok na umývanie riadu Beach Breeze, 500 ml (0,99e)

  Saponát s vôňou Beach Breeze Vám extrémne odporúčam! Najskôr som sa zasnívala nad názvom, pretože tento rok nás beach čaká len na záhradke pri bazéne (minútu ticha poprosím ). Poviem Vám takto- penivosť je úžasná, ale zaujala ma najmä tá neskutočná vôňa. Normálne by som ho použila ako sprcháč, tak príjemne mi voňal a teda riad umyl perfektne.A stačí naozaj máličko-kvapka a drží sa na hubke dlhú dobu, čiže umyjete veľké množstvo riadu s máličkom produktu. Nemám mu čo vytknúť.

  Dávam 10/10

  5.Čistiaci prostriedok na mastnotu Multi-Power 4, 750 ml (1,79e)

  Je to vysoko účinný čistiaci prostriedok na mastnotu v spreji. Obsahuje účinnú tuk-rozpúšťajúcu formulu, čím odstráni odolné mastné nečistoty, pripáleniny, špinu a olej. Ultra silný odmasťovač čistí spoľahlivo, účinne a efektívne, no zároveň zostáva šetrný k čisteným povrchom. Vhodný pre kuchynské povrchy aj spotrebiče. Je balený v praktickom balení so sprejom čo umožňuje postriekať veľkú plochu. Ja som vďaka tomuto produktu vyčistila po ani neviem akom dlhom čase sporák tak, že vyzeral ako nový. Som ním naozaj nadšená a kupujem ďalšie balenia do zásob.
  Dávam 10/10

  6.Čistiaci prostriedok na vodný kameň, 500 ml (0,99e)

  Tento čistiaci prostriedok odstraňuje vodný kameň ako aj zostatky mydla na vodovodných kohútikoch, vaniach, sprchách, umývadlách ako aj kachličkách. Povrchom dodáva sviežu čistotu a žiarivý lesk. Zároveň je vhodný aj na citlivé povrchy z akrylu, plastu a nerezu. Ja som ho otestovala na sprche, ktorá už má čo-to za sebou. S vodným kameňom si poradil skvelo, ale hlavicu nevyčistil úplne dokonale, čo môžte vidieť aj na fotke. Možno som ho nechala len krátko pôsobiť alebo som mohla použiť kefku na lepšie vyčistenie a dostatie výrobku hlbšie do každej škárky. V každom prípade nenadchol-nesklamal. 

  Dávam 6/10

  7. Čistiaci prostriedok na kúpeľne Nature, 750 ml, (1,29e)

  DENKMIT nature čistič účinne odstraňuje nánosy vodného kameňa a mydla z vane, sprchy, umývadla, kachličiek a armatúr. Vhodný aj pre citlivé plochy ako akryl alebo umelú hmotu. S praktickým rozprašovačom pre jednoduché a rýchle čistenie. Obsahuje zložku Bitrex® - pre viac bezpečnosti pre naše deti.  Toto je prostriedok s ktorým som už mala tú česť v minulosti a musím povedať, že bude mojou 100% stálicou. Vôňa je octová, čiže nič extra príjemné, ale ja ocot ako taký používam aj sám o sebe, čiže som rada, že sa nachádza aj v tomto prostriedku a je pre mňa zárukou čistej a vydezinfikovanej domácnosti. 

  Dávam 10/10

  8.Ošetrujúci sprej na nábytok, 400 ml, (1,79e)

  Tento sprej sľubuje, že rýchlo, jednoducho a bez námahy vyčistí povrchy vyrobené z dreva, plastu alebo skla. Vďaka antistatickému zloženiu nábytok účinne čistí, ošetruje a chráni pred opätovným ukladaním prachu a zároveň zanecháva príjemnú vôňu. Musím a priznať, že na nábytok nepoužívam žiaden špeciálny čistiaci sprej/prostriedok, preto som sa tešila ako ho vyskúšam. Pri aplikácii sa z nádobky vyfrcne trošku veľa prostriedku a ofŕka aj to čo možno nechcete, ale v zásade sa s ním pracovalo výborne a povrch ostal naozaj čistý s príjemnou nevtieravou vôňou. Rozhodla som sa, že ho určite zaradím medzi upratovacie stálice. 

  Dávam 8/10

  9. Gélový WC čistič Nature, 750 ml, (0,99e)

  Ako môžte vidieť na fotke- mám doma dva. Je to z toho dôvodu, že sama ho v domácnosti už nejaký čas používam, čiže keď mi prišiel aj v balíčku mala som veľkú radosť, že mám ďalšiu fľašku do zásoby.
  To, že ho sama už používam je podľa mňa dostatočný dôkaz toho, že som s ním veľmi spokojná. Naozaj môžem potvrdiť, že účinne odstraňuje vodný kameň, nečistoty a usadeniny. Čo musím priznať, že po opláchnutí po ňom nezostáva nejaká extra vôňa, ale to mi nevadí, nakoľko vôňu zachráni klasický kazetkový osviežovač do WC. Aspoň sa zbytočne nebijú dve vône.
  Čo by som chcela ešte spomenúť a čo ma teší, že tento výrobok má značku ECOLABEL. Ecolabel je európskou environmentálnou značkou zameranou na znižovanie znečisťovania životného prostredia.

  Dávam 8/10

  10.Čistiaci prostriedok na okná, 1000 ml, (1,19e)

  Čo nám sľubuje tento sprej? Čistiaci prostriedok na sklo značky Denkmit účinne vyčistí okná, sklá, sklenené stoly, sklá na autách a plastové povrchy od nečistôt, nikotínu a otlačkov prstov. Postará sa rýchlo a bez námahy o dokonalý lesk a povrch ostane bez šmúh. Vďaka inovatívnemu vodo-odpudivému efektu je značne redukované opätovné usadzovanie nečistôt. Tento sprej sa nesmierne šikol- myslím, že každá z nás zápasila so saharským pieskom alebo popraškom z repky olejnej na oknách. Ja som ním čistila nie len okná, ale aj zrkadlá a všetky sklá v byte. Musím povedať, že mu nemám čo vytknúť. Cena je výborná, výkon tiež. Nezanecháva šmuhy, čo je pri tomto druhu výrobku absolútne žiadúce a preto mu dávam plný počet bodov. Použila som ho aj s ďalšou handričkou, ktorá sa nachádzala v balíku a síce s mikrofázovou utierkou (1,67e). Tej tak isto nemám čo vytknúť a spolu mi vytvorili skvelé kombo na čistenie skiel.

  Dávam 10/10

  11. Prací prášok na farebnú bielizeň (2,99e)

  Musím sa priznať, že som si myslela, že toto bude výrobok, ktorý ihneď podarujem. Totiž som silný ekzematik a s pracím práškom jednoducho neexperimentujem. Nakoniec však v našej domácnosti našiel využitie a použila som ho na pranie diek, pelechu a hračiek môjho asistenta Teddyho. Všetko pekne vypral a zanechal príjemnú vôňu. Tento prací prášok na farebnú bielizeň od značky Denkmit by mal dodať bielizni žiarivú farbu- účinne totiž chráni vlákna a farby pred vyblednutím. Neutralizuje zápachy, aktívne rozpúšťa škvrny a pôsobí proti žmolkom. Prací prášok je účinný už pri teplotách od 20 °C . Plusom by určite bol pribalený dávkovač, ktorý však nie je súčasťou balenia. 

  Dávam 7/10

  A dostali sme sa na záver milí moji! Toto bola hŕba produktov, ktoré som s veľkou radosťou testovala a nejeden som vďaka tejto možnosti objavila a zaradila medzi upratovacie stálice.
  @konik_testuje ĎAKUJEM za túto parádnu možnosť a budem sa tešiť snáď niekedy nabudúce.
  Na záver fotka môjho asistenta, ktorého písanie recenzie unavilo viac ako mňa.
  Majte krásne dni, upratovaniu zdar a zdraví Vás
  Simona ♥ 🙂

  tina1992
  20. jún 2020    Čítané 55x

  #test_dm26 - záverečné hodnotenie

  Čauky - ahojky všetci koníkovci. 🙂

  Bola som jednou z tých šťastných, ktoré boli vybrané, aby otestovali skvelú radu štrnástich super-skvele-úžasných produktov od DM na vypucovanie a udržanie čistej  a voňavej domácnosti. Tak tu ich máme: 

  Tramtadadááááá 

  Počas dvoch týždňov som prala, leštila, umývala a prevoňala celý byt. Veď s týmito výrobkami to išlo hravo. 🙂

  Keďže je opakovanie matka múdrosti a mnohé z nás si dajú poradiť na základe skúseností iných, postupne vám ešte opíšem jednotlivé produkty a poviem, čo som o nich zistila.

  Začnem napríklad utierkami/handričkami. Každá z nás ich používa, či ide o jednorázové, papierové, alebo také, čo si skrátka operieme a fungujú ďalej. 

  Skúšala som: Profissimo Univerzálne utierky - kusov v balení.

  Neminula som všetky, ešte mi nejaké ostali aj na neskôr a hlavne, dajú sa opakovane použiť. Žiaľ, do nekonečne nie, ale zopár krát áno. Keď som ich niekoľko krát vyžmýkala, celé sa zhúžvali. Ich super vlastnosť je perfektná savosť, takže čokoľvek rozliate bez problémov zotriete. Rovnako sú dobré aj na utieranie prachu, ale o tom neskôr. Za mňa skvelý produkt, ktorý vrelo odporúčam.

  Ďalšou skvelou pomocníčkou mi bola - Profissimo mikrofázová leštiaca utierka na sklo.

  S ňou mi išla práca - ako sa vraví od ruky. Je proste skvelá, skvelá, skvelá. Samozrejme, ako som spomenula v krátkej recenzii, neodporúčam ju používať na špinavé okná a sklené povrchy. Tie najskôr pretrite nejakou...napr. aj univerzálnou utierkou a potom povrch mikrofázovou utierkou vyleštite. Už žiadne stierky či novinové papiere ako kedysi. Táto handrička je dobrá a dlho vydrží. Oprala som ju v teplej vode, vysušila a používala ďalej. A aj používať budem. Znie to ako reklama z topshopu, ale čo k tomu dodať? Je dokonalá. Top vlastnosti? Dobre saje, na jedničku s hviezdičkou leští a dlho vydrží!

  Poslednou handričko-utierkou je Profissimo mikrofázová utierka na podlahu. 

  Celkom určite je dobrá. Povrch pekne umyla a ostal čistý a bez šmúh. Iste si ale niektoré spomínate, teda ja určite, lebo u nás to tak bolo, doma sme nemali mop, ale na veľkú a širokú metlu sme založili handru, ktorou sme umývali gumovú podlahu. Bolo to pracné, ale raz dva sme to mali hotové. Táto handrička mi pripomína časy minulé. Umývala som na všetkých štyroch, aby som ju vyskúšala, ale aby som ju požívala stále? To asi nie. Je príliš veľká, ale možno sa mi raz hodí, keď nás vytopí a bude treba použiť aj nemožné, len aby sme vodu zo zeme utreli čo najskôr. Handrička sama o sebe je inak príjemná, saje a nezanecháva šmuhy, takže z tohto hľadiska je fajn.

  Tak poďme ďalej a presuňme sa napríklad do kuchyne.

  V kuchyni som používala skvelých pomocníkov. Boli to: Denkmit vysokoúčinný čistiaci prostriedok na mastnotu v spreji. 

  S ním som bola spokojná. Varnú dosku vyčistil skvele, ale nejaké tie pripáleniny neodstraňuje. Na to treba iných pomocníkov. Ale čistila som s ním aj rúru a tá dopadla na výbornú. Rúra zostala čistá a prevoňaná. Je to penový čistič, ktorý treba potom zotrieť mokrou handričkou. Použila som na to tie univerzálne a bol to dobrý výber. Takže plusy - Keďže je penový, nerozprskuje prostriedok všade dookola, ale len na určené miesto. Skvele čistí mastnotu a príjemne vonia. 

  Za mňa mínus len to, že neodstraňuje aj pripáleniny. Škoda, bol by všestrannejší. Inak skvelý výrobok. 

  Poďme umyť riad. 🙂 s Denkmit čistiacim prostriedkom na riad  Beach Breeze. 

  Každá z nás je dennodenne v kuchyni a umýva riad. Ak samozrejme nepatrí k tým šťastnejším, čo majú doma umývačku. 🙂 Ja k ním nepatrím a každý deň sa pasujem so špinavým riadom. Tento prostriedok je tiež jeden z tých šťastlivcov, ktorých chcem mať doma neustále. Za mňa - úžasne vonia, skvelo a dostatočne pení a umyje aj mastný riad bez ťažkostí. Žiadne kožné problémy sa u mňa nevyskytli, takže ho vrelo odporúčam. Cenu som nesledovala, ale určite zaňho nezaplatíme celý majetok. K obsahu fľaše dodám, že je tak akurát a dobre padne do ruky.

  Okolo vodovodnej batérie sa nám vyskytuje všadeprítomný vodný kameň. Máme totiž fakt tvrdú vodu. Použila som naňho Denkmit - čistiaci prostriedok proti vodnému kameňu. 

  Manžel ho nalial aj na usadený vodný kameň (niekoľkoročný), pretože odmontoval tyč, na ktorej bola pripevnená sprchovacia hlavica. Celý natešený mi hlásil, že to s týmto prostriedkom perfektne pustilo, lebo s ničím iným to dole nešlo. Takže sme boli obaja spokojní, pretože účel splnil. Plusy - vodný kameň ozaj odstránil a fľaša je malá a dobre sa s ňou pracuje. 

  U nás do kuchyne patrí aj prací prostriedok. Možno zvláštne, ale v kuchyni máme umiestnenú práčku. Takže pridávam aj tento produkt: Denkmit - prací prostriedok na farebné prádlo.

  Tento prášok je u nás doma tiež varený-pečený. Aj keď požívam aj iné prášky, lebo mám rada aj zmenu, k tomuto produktu nemám žiadne výhrady. Perfektne vypral a ešte aj odstránil škvrny z oblečenia a prádlo prevoňal. Voňavé ostalo samozrejme aj po vysušení a uložení do skrine. Vypraté prádlo našej rodinke nespôsobovalo žiadne svrbenie či červenanie pokožky a to som ho už x-krát požila. Aj roky dozadu. Nič sa nemenilo k horšiemu, takže skvelá správa. Ďalší skvelý výrobok. 🙂

  Plynulo prejdem do obývačky.

  Tam som použila: Denkmit - ošetrujúci sprej na nábytok.

  Parádny prostriedok. Za mňa lepší ako Pronto. Spolu s univerzálnymi utierkami a pol hodinkou k tomu, sa náš nábytok v obývačke leskol ako nový. Potom som nábytok pozorne sledovala, lebo u nás sa prach víri a usádza jedna radosť. Bola som veľmi milo prekvapená, pretože ochrana pred usadzovaním prachu fungovala niekoľko dní. Nehovoriac o tom, že dcérine packy sa tam hneď neukazovali. Fľaša nie je ťažká, dobre sa drží, len to striekanie....navrhujem nastriekať na handričku a potom utierať. 🙂 Plusy - ošetruje, čistí a leští, odpudzuje prach na niekoľko dní 🙂

  Do obývačky som umiestnila aj Profissimo vonný set  - kúzlo sviežosti.

  Príjemná a nevtieravá vôňa z tohto malého flakónika, nám prevoňala celý byt. Vždy keď prejdem okolo, vôňa je intenzívnejšia, ale to nič nemení na fakte, že keď vstúpim do bytu po pobyte vonku, zacítim vôňu v celkom byte. Proste paráda a všimla si to aj návšteva a pochválila prevoňaný byt. 🙂 Plusy? Proste a skrátka - skvelá a jedinečná vôňa

  Po nejedných raňajkách na gauči pri telke, sa na poťahu objavia škvrny. Vraj samé od seba sa tam vzali, tvrdí moja Taša. 🙂 Ale my vieme svoje. 

  Tak som vytiahla Denkmit - čistiaci prostriedok na koberce a čalúnenia. 

  Hravo a bez problémov si poradil so škvrnami bez toho, aby zanechal nejaké stopy či "mapy" okolo vyčisteného miesta. Je to skvelý výrobok. Fakt perfektný. Použili sme ho aj na čalúnené stoličky v kuchyni, na ktorých sa škvrny vyskytujú najčastejšie. Dopadlo to na výbornú. 🙂  

  Je to veľká nádoba, takže aj dlho vydrží na bežné škvrny, ak ju nevystriekame naraz na celý koberec. 🙂 Plusy - perfektne čistí, nezanecháva neželané stopy, neutrálna vôňa a veľká nádoba pre dlhšiu výdrž. 

  Moja malá pomocníčka spolu so mnou pracovala aj na umytí okien v celom byte. Použili sme na to samozrejme Denkmit - čistič na okná s rozprašovačom, úžasnú mikrofázovú utierku na sklo, ale aj univerzálnu utierku, aby sme si predtým pripravili okná. 

  Je to taký obyčajný prostriedok, nijako výnimočný. Okná sa umyli dokonale, ale skôr by som zásluhy pripísala handričke na leštenie, než samotnému prípravku. Okrem toho, je to fakt zbytočne obrovská fľaša, ktorá je ťažká a preto sa s ňou aj zle pracuje. Žienky, ktoré pravidelne umývajú okná isto vedia, že sa dá okno umyť aj čistou vodou, takže tento prípravok sa skôr za mňa hodí na zrkadlá (opackané mastnotou, či zubnou pastou). Tam spotrebujem trochu prípravku, zrkadlá nie sú až také špinavé a raz dva sa vyleštia. 

  Tak nám ešte ostalo WC a kúpeľňa.

  Na toalete prebýva Denkmit - osviežovač vzduchu fruit sensation.

  Je to príjemná ovocná vôňa, ktorá zaplnila celé WC. Obal je pekný, vhodný na akúkoľvek poličku - do kúpeľne či WC, ale mám podozrenie, že veľmi rýchlo stráca na vôni. Keď tam teraz vstúpim, už tu vôňu skoro vôbec necítim. Myslím, že tento gél či želatína nie je najlepším riešením prevoňania. Radšej by som investovala do niečoho tekutého, alebo osviežovača v spreji. Bola by to lepšia voľba. Plusy - pekne vyzerá a aj nejakú tú chvíľu fakt nádherne vonia. Mínusy - vonia fakt len chvíľu. 

  Oveľa radšej som pracovala s eko Denkmit WC - čistiacim gélom. Tento je jeden z ďalších top perfektných výrobkov.

  Ja viem, farba nie je dôležitá, ale pre mňa je. :D Ale jeho super-skvelosť nespočíva samozrejme vo farbe, ale v jeho účinkoch, sile pôsobenia a aj v neodpudivej a príjemnej vôni. Usadeniny pekne odstránil aj nad aj pod hladinou. Vodný kameň v mise nemáme, takže odstraňoval len bežne sa vyskytujúce špiny. Ale bola som s ním veľmi spokojná a určite u nás bude mať čestné a stále miesto. 

  Plusy - odstraňuje usadeniny a špinu pod aj nad hladinou a príjemne vonia. S fľašou sa dobre pracuje a hrdlo fľaše má perfektne prispôsobené na to, aby sa gél dostal tam kam treba. Aj hustota gélu je perfektná, takže sa pekne rovnomerne rozleje a nestečie hneď dole. 

  Posledným skúšaným produktom je Denkmit - čistiaci prostriedok na kúpeľne.

  Z hľadiska čistenia, je ozaj dobrý. Pekne odstránil mydliny aj usadeniny po každodennom sprchovaní, ale mne osobne vôbec nevonia. Má by som povedala až nepríjemnú a dráždivú vôňu. Kúpeľňu som po použití musela dlho odvetrávať a prostriedok ma dráždil v hrdle. Ale fľaša je veľkostne fajn a aj rozprašovač. Tento prostriedok ja osobne už nebudem používať, lebo mám malú kúpeľňu a asi by som sa v nej udusila :D :D. Plusy - odstraňuje usadeniny a mydliny, takže je dobrý a komu nevadí dráždivejší zápach, ten bude spokojný. 🙂

  Boli to úžasné týždne skúšania nových, ale aj už doma používaných DM - Denkmit či Profissimo produktov. Som fakt rada, že som tú možnosť mala a môžem sa s vami podeliť o svoje zistenia a skúsenosti. Podľa mňa má sieť DM veľmi kvalitnú, ekologickú, účinnú a cenovo dostupnú radu čistiacich prostriedkov, preto ak po akomkoľvek výrobku siahnete, nebudete veľmi ľutovať. Áno, sú určite niektoré lepšie, iné menej dobré, ale ani jeden výrobok, s ktorým som mala čo do činenia, nebol vyslovene na nič a neúčinný. Takže sa nebojte siahnuť po týchto značkách. Je to záruka spokojnosti. 🙂

  A ak by som mala vybrať svoje top produkty, ktoré sa u nás budú aj stále dopĺňať, boli by to tieto:

  Denkmit čistiaci prostriedok na riad

  eko Denkmit WC - čistiaci gél

  Profissimo mikrofázová leštiaca utierka na sklo

  Denkmit - čistiaci prostriedok na koberce a čalúnenia

  Denkmit - prací prostriedok na farebné prádlo

  Denkmit - ošetrujúci sprej na nábytok.

  Ďakujem DM a ďakujem Modrý koník za to, že som tieto výrobky mohla testovať. 

  circa126
  18. jún 2020    Čítané 22x

  Upratovanie=Psychohygiena

  Pre niekoho je upratovanie otravné a berie to ako povinnosť. Ale ja som presný opak a tak trochu maniačka na čistotu 😆. Zbožňujem, keď v sobotu ráno pošlem manžela s dcérou von a ja sa s chuťou pustím do drhnutia celého domu. Istým spôsobom je to pre mňa relax a psychohygiena po celom náročnom týždni v práci. Preto som sa veľmi potešila, keď si ma vybrali na testovanie práve čistiacich výrobkov. S malou sme netrpezlivo čakali na kuriéra, ktorý na deň detí potešil nielen ju ale aj mňa. Prišiel nám veľký balík so 14 úžasnými produktami, ktoré sme počas 2 týždňov otestovali.

  1.Čistiaci prostriedok na vodný kameň, 500 ml (0,99e)

  Čistiaci prostriedok na vodný kameň zn. Denkmit účinne odstraňuje vodný kameň ako aj zostatky mydla na vodovodných kohútikoch, vaniach, sprchách, umývadlách ako aj kachličkách. Povrchom dodáva sviežu čistotu a žiarivý lesk. Zároveň je vhodný aj na citlivé povrchy z akrylu, plastu a nerezu. Tento výrobok som otestovala ako prvý, pretože už dlhšie som chcela kúpiť prostriedok na vyčistenie sprchovej hlavice. Myslím že z časti sa to podarilo, ale na ďalší krát ho skúsim nechať pôsobiť dlhšie. Má trochu silnejšiu, nie veľmi príjemnú vôňu a škoda že nie je vhodný na spotrebiče hneď by som ho využila na vyčistenie rýchlovarnej kanvice. Ale inak som spokojná a budem ho využívať naďalej. 

  2. Čistiaci prostriedok na kúpeľne Nature, 750 ml, (1,29e)

  Čistiaci prostriedok na kúpeľne zn. Denkmit Nature účinne odstraňuje nánosy vodného kameňa a mydla z vane, sprchy, umývadla, kachličiek a armatúr. Vhodný aj pre citlivé plochy ako akryl alebo umelú hmotu. S praktickým rozprašovačom pre jednoduché a rýchle čistenie. Obsahuje zložku Bitrex® - pre viac bezpečnosti pre naše deti. Tento ekologický prostriedok používam už dlhšie a som s ním spokojná. Pekne kúpeľňu vyčistí, batérie sú lesklé a hlavne má prírodnú octovú,, vôňu '', čo je vždy lepšie ako čistá chémia. Za mňa super výrobok za super cenu. 

  3.Gélový WC čistič Nature, 750 ml, (0,99e)

  Gélový WC čistič zn. Denkmit nature účinne odstraňuje vodný kameň, nečistoty a usadeniny. Zanecháva príjemnú sviežu vôňu. Pre ekologicky čistú a žiarivú toaletu. Rovnako ako čistič na kúpeľne obsahuje zložku Bitrex, a má prirodzenú octovú vôňu. Používam ho už dlhšie a super je že pri použití nezafarbí WC misu. Podľa mňa s vodným kameňom si poradí horšie a negatívum je že po spláchnutí nezostáva svieža vôňa, čo mám radšej pri wc čističoch. 

  4.Ošetrujúci sprej na nábytok, 400 ml, (1,79e)

  Ošetrujúci sprej na nábytok zn. Denkmit rýchlo, jednoducho a bez námahy čistí povrchy vyrobené z dreva, plastu alebo skla. Vďaka antistatickému zloženiu nábytok účinne čistí, ošetruje a chráni pred opätovným ukladaním prachu a zároveň zanecháva príjemnú vôňu. Ošetrujúci sprej na nábytok zn. Denkmit zaistí účinnú starostlivosť o váš nábytok. Tento prípravok poznám veľmi dobre, pretože ho na nábytok používam odjakživa 😆. Super vyčistí nielen drevo ale aj plast a sklo, takže je univerzálny. Má príjemnú vôňu a eliminuje opätovné usádzanie prachu. Jednoducho sa aplikuje a rozotiera. Doteraz som ho používala s papierovými utierkami ale aj s univerzálnymi utierkami Denkmit je super. A za takú super cenu je bezkonkurenčný, takže ja mu určite zostávam verná aj naďalej. 

  5.Čistiaci prostriedok na okná, 1000 ml, (1,19e)

  Čistiaci prostriedok na sklo značky Denkmit účinne vyčistí okná, sklá, sklenené stoly, sklá na autách a plastové povrchy od nečistôt, nikotínu a odlatčkov prstov. Postará sa rýchlo a bez námahy o dokonalý lesk a povrch ostane bez čmúh. Vďaka inovatívemu vodoodpudivému efektu je značne redukované opätovné usadzovanie nečistôt. Rovnako ako predchádzajúce výrobky aj tento poznám veľmi dobre. Iný ani nekupujem, pretože tento čistič mi vždy dokonale vyleští sklo, okná a hlavne nezanecháva čmuhy na zrkadlách. Používam ho aj v kuchyni na čistenie indukčnej dosky, mikrovlnky, rúry a zo všetkým si hravo poradí. Má výhodné veľké balenie a za tú cenu nemá konkurencie. 

  6.Profissimo mikrofázová leštiaca utierka na sklo 1ks, (1,69e)

  Skvelá mikrofázová utierka čistí všetky mastné a znečistené povrchy ako zrkadlá, sklo, okná áut, chróm, okná, nerezová oceľ. Priznám sa že doteraz som o nej nepočula a preto som sa tešila ako ju vyskúšam. Prekvapil ma úžasný, jemný materiál. Niekde som raz čítala dobrú radu, že keď má prísť návšteva a nestíhate upratať, stačí vyleštiť zrkadlá a batérie a hneď je na pohľad čistejšie . Táto utierka je na to priam stvorená. Krásne vyleštila batérie, zrkadlo aj na sucho bez použitia akéhokoľvek prípravku. Použila som ju aj spolu s čističom na sklo a tiež super. Takže za mňa veľká spokojnosť a odteraz miesto papierových utierok používam už len túto. A teda upratovanie bude hneď ekologickejšie. 😉

  7.Viacúčelové utierky, 6 ks (0,89e)

  S univerzálnou, viacúčelovou utierkou od Profissimo bude upratovanie hračkou. Jemná štruktúra z mikrovlákna odstraňuje aj tie najmenšie nečistoty, bez použitia čistiacich prostriedkov. Vďaka svojej elektrostatickej vlastnosti priťahuje prach a nečistoty ako magnet. Vyznačuje sa extrémnou savosťou a tým je schopná nabrať na seba veľa vody. Rozmer utierky je 38x38 cm a je možné si ju nastrihať na menšie utierky – podľa potreby.s Sú vyrábané v troch farbách, takže dajú sa rozdeliť na čistenie rôznych plôch. Používajú sa navlhko aj nasucho. Ja som zvolila utieranie navlhko a jednu som použila na čistenie pracovnej dosky v kuchyni, druhú na dezinfekciu kľučiek a vypínačov a tretiu pri umývaní okna. Skúšala som aj utierať prach z nábytku vlhkou utierkou ale zanechávala chĺpky. Pri použití s ošetrujúcim prípravkom na nábytok to bolo lepšie.Takže za mňa fajn na utretie rôznych povrchov.

  8. Mikrofázová utierka na dĺážku, 1 ks (1,99e)

  Extra čistiaca utierka na podlahu z mikrovlákien. Má príjemný materiál, dobrú saciu schopnosť a je primeranej veľkosti. Nie je vhodná do sušičky bielizne a pre olejované drevené podlahy. Na našu plávajúcu podlahu používam mop s rúčkou, čiže chodiť po kolenách s handrou po dome si neviem predstaviť. Utierka si našla svoje miesto v kuchyni, kde ju budem mať po ruke vždy keď niečo vylejem na zem.

  9.Prostriedok na umývanie riadu Beach Breeze, 500 ml (0,99e)

  Skvelý pomocník pri umývaní riadu! Prostriedok na umývanie riadu od značky Denkmit Beach Breeze spoľahlivo odstraňuje nečistoty a stará sa o žiarivý lesk vášho riadu. Je dermatologicky testovaný a vďaka jemnej formule je šetrný k pokožke. Účinná čistiaca sila zbaví hrnce a panvice, taniere, poháre a príbory od spáleného a zvyšného jedla. Prostriedok na umývanie riadu Denkmit Beach Breeze zaistí hygienicky čistý a voňavý riad! Doteraz som bola pri umývaní riadu verná starej známej Jari ale v poslednom čase sa mi zdá že sa zhoršila, tak som sa potešila keď som našla v balíku tento prípravok. V prvom momente ma prekvapila úžasná svieža vôňa, ktorá mi hneď pripomenula leto.Prípravok som využila aj pri umývaní okien spolu s utierkami a bola som spokojná. Pri umývaní riadu prostriedok super pení a hravo odstránil aj mastnotu od gulášu.Super je že mi vôbec nevysušil ruky, takže určite skúsim aj iné vône. 

  10.Čistiaci prostriedok na mastnotu Multi-Power 4, 750 ml (1,79e)

  Vysoko účinný čistiaci prostriedok na mastnotu v spreji Denkmit Multi-Power 4 s účinnou tuk-rozpúšťajúcou formulou odstráni odolné mastné nečistoty, pripáleniny, špinu a olej. Ultra silný odmasťovač čistí spoľahlivo, účinne a efektívne, no zároveň zostáva šetrný k čisteným povrchom. Vhodný pre kuchynské povrchy aj spotrebiče. Je balený v praktickom balení so sprejom čo umožňuje postriekať veľkú plochu. Ja som už dlhšie hľadala prostriedok, ktorý by si poradil s mojou pripálenou rúrou tak som sa tešila že ho vyskúšam. Nastriekala som ho po celej rúre, nechala pôsobiť a utrela vlhkou handrou. Trochu ma sklamal, pretože ani tento prostriedok pripáleniny neodstránil. Ale ešte mu dám šancu a na budúce ho nechám pôsobiť dlhšie.

  11.Čistiaci prostriedok na koberce a čalúnenia, 600 ml (1,19e)C

  Čistiaci prostriedok na koberce a čalúnenia zn. Denkmit spoľahlivo odstráni nečistoty a nepríjemné pachy. Vďaka svojej aktívnej pene preniká do hĺbky vlákien kobercov a čalúnenia pričom chráni a osviežuje farby. Navyše antistatický efekt chráni pred opätovným zašpinením. Počas používania a sušenia je potrebné nechať otvorené okno. Pri silnom znečistení je možné postup zopakovť. Prostriedok s aktívnou penou je vhodný pre všetky koberce, kobercové podlahy a čalúnenia z prírodných, alebo syntetických vlákien. Nie je vhodný pre velúr, hodváb (divú)kožu, kožušiny a na materiály určené na chemické čistenie. Tento prípravok som otestovala asi po hodine ako prišiel, pretože mi dcérka vyliala na sedačku čaj. Pretrepala som ho a nastriekala na fľaky, nechala pôsobiť a poriadne vyšúchala handrou. Po dôkladnom zaschnutí som sedačku povysávala, fľak zmizol a zostala po ňom úžasná vôňa. Chválim veľké balenie, super cenu a vôňu. Ľutujem že som prostriedok nepoznala skôr, keď som potrebovala neustále čistiť fľaky na kočiar. Z mňa určite odporúčam a prípravok si nájde stále miesto v našej domácnosti.

  12.Vonný set Kúzlo sviežosti, 90 ml (2,99)

  Balíčk obsahoval aj dve voňačky, ktorým som sa potešila. Pretože mám rada prevoňané izby. Hneď prvú som vybalila Profissimo vonný set Kúzlo sviežosti, ktorý navodil príjemnú atmosféru a vôňu v miestnosti cez ratanové tyčinky. Vôňa je naozaj príjemná, nevtieravá a ratanové tyčinky ju rozložia rovnomerne, pričom intenzita vône sa dá ovplyvni množstvom použitých tyčiniek. Chválim aj vkusný minimalistický dizajn, ktorý sa hodí do každého interiéru. Set som umiestnila v obývačke a vôňu cítiť aj do kuchyne s ktorou je spojená. Takže za mňa spokojnosť a vyskúšam rada aj iné vône.

  13.Gélový osviežovač vzduchu Fruit Sensation, 150 g (0,79e)

  Druhá voňačka, ktorá bola v balíku bol gélový osviežovač vzduchu zn. Denkmit Fruit Sensation s osviežujúcou vôňou ovocia. Neutralizuje nepríjemné pachy a zanechá príjemnú atmosféru v každej miestnosti. Takéto sladké vône veľmi neobľubujem a osviežovač putoval rovno do kúpelne ale tam som ho veľmi necítila. Po 1 dni som ho premiestnila na WC, ktoré je menšie a tam vôňu cítiť a myslím že sa tam hodí :D. Garantujú že vydrží až 6 týždňov, tak uvidíme.

  14.Prací prášok na farebnú bielizeň, 20 PD (2,99e)

  Prací prášok na farebnú bielizeň od značky Denkmit dodá vašej bielizni farbu ako novú! Účinne chráni vlákna a farby pred vyblednutím, neutralizuje zápachy, aktívne rozpúšťa škvrny a pôsobí proti žmolkom. Prací prášok je účinný už pri teplotách od 20 °C . 

  Posledný výrobok, ktorý mi prišiel na testovanie a zostal neodskúšaný bol Denkmit prášok na pranie. Priznám sa, že konkrétne s týmto som skúsenosť nemala a na farebné prádlo preferujem prací gél. Samozrejme mojou,, šikovnosťou'' sa mi pri otváraní obal roztrhol a tak som ho hneď presypala do misky. Do prania väčšinou pridávam aviváž, ale v tomto prípade som pridala iba neutrálny prípravok na dezinfekciu prádla aby som vedela zhodnotiť vôňu prášku. A tá ma príjemne prekvapila a rovnako aj to, že sa v dávkovači pekne rozpustil. Nijako špeciálne ma tento prostriedok neohúril ani nesklamal a preto na farebné prádlo zostanem verná gélovej forme.

  Toto by bolo všetko z mojej recenzie na výrobky zn. Denkmit. Celkovo som s nimi bola spokojná až na pár výnimiek a určite im zostanem verná aj naďalej. Som rada že som mohla produkty otestovať a podeliť sa s Vami s postrehmi.

  A na záver mi nezostáva iné ako poďakovať @konik_testuje za super výrobky.

  Natália

  lilien1914
  18. jún 2020    Čítané 59x

  Produkty, ktoré vyčistia vašu domácnosť,ale peňaženku nie !

  Správa o tom, že ma vybrali na testovanie Dm vyrobkov, veľmi potešila i prekvapila, keďže som sa prihlásila doslova a do písmena o 5minut 12.

  Po dvojtýždňovom testovacom maratóne, nadišiel čas, aby som sa o svoje skúsenosti so značkou Denkmit a Profissimo podelila i s vami.

  Každý výrobok Denkmit je jedinečný, ale všetky majú čosi spoločné: pomerne vysokú kvalitu, nízku cenu a ohľaduplnosť voči životnému prostrediu. Väčšina mnou testovaných produktov obsahovala látku Bitrex. Jej veľmi horká chuť môže zabrániť náhodnému ochutnaniu prostriedkov detičkami.

  Nedočkavo som vyzerala uja kuriéra s balíčkom, ktorý keď dorazil obsahoval 14ks starostlivo zabalených produktov. Tak sa na ne poďme spolu pozrieť a ja vám prezradím či sa v našej domácnosti osvedčili.

  Produkt č.1: Denkmit Čistiaci prostriedok na mastnotu Multi-Power 4, 750ml – 1,79eur

  Je vysoko účinný proti mastnotám, špine, oleju a pripáleninám. Odporúča sa najmä na kuchynské linky, kuchynské spotrebiče, obkladačky, umývadlá, sporáky, plechy na pečenie, sklo keramické povrchy, záhradný nábytok, žalúzie. Balený v praktickej fľaši so sprejom.

  Použila som ho na vyčistenie mikrovlnnej rúry, tiež i na sporák, na obklad za sporákom a dokonca i na mastný fľak od jedla na podlahe terasy.

  (MOJE) PLUSY: príjemná vôňa, ľahko sa aplikoval, účinne rozpustil mastnotu, je vhodný i na textílie, obsahuje Bitrex, recyklovateľná fľaša, cena

  (MOJE) MÍNUSY: trocha dlhšia doba pôsobenia ako píšu na obale, nevhodný napr. na mramor, hliník, linoleum, citlivé textílie ako je vlna, hodváb a koža

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: spokojnosť, určite ho v našej domácnosti budeme používať i naďalej

  Produkt č.2: Denkmit Prostriedok na umývanie riadu Beach Breeze, 500ml – 0,99eur

  Prostriedok na ručné umývanie riadu pre perfektne čistý a voňavý riad. Dermatologický testované.

  Výrobok, ktorému sa najviac potešil asi manžel. Keďže veľmi nerád umýva riad, tak vraj aby bola viery hodná recenzia, mala by som umývať riad každý deň ja. Tak dobre teda. Používala som prostriedok poctivo každý deň.

  (MOJE) PLUSY : bohatá pena, nevysušil mi ruky, perfektne vonia, obsahuje Bitrex, recyklovateľná fľaša

  (MOJE) MÍNUSY: na mastný riad som žiaľ musela použiť väčšiu dávku, viď. foto

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: pomerne spokojnosť, myslím, že ho v našej domácnosti budeme používať i naďalej a určite vyskúšame aj ostatné vône

  Produkt č.3: Profissimo Univerzálne utierky, 6ks – 0,89eur (rôzne farby)

  Extra savé, mäkké, vhodné použiť namokro aj nasucho. Odstraňujú aj tie najmenšie nečistoty a nezanechávajú za sebou chĺpky. Vďaka svojej elektrostatickej vlastnosti priťahuje prach a nečistoty ako magnet. Rozmer(38x38cm) si môžete upraviť, nastrihať na menšie utierky – podľa potreby.

  Za uplynulé dva týždne som ich vyskúšala namokro i nasucho. Namokro, iba čistou vodou, som utrela nábytok na terase. Nasucho som ňou utrela prach v byte. Utierky obstáli v oboch prípadoch, po vypraní(na 60C bez aviváže) sa nič nezmenilo.

  (MOJE) PLUSY: savé, možnosť použiť aj nasucho aj namokro, nezanechávajú za sebou chĺpky, cena

  (MOJE) MÍNUSY: materiál(viskóza) mi trocha vadí, pri ich praní sa nesmie používať aviváž, nie sú vhodné do sušičky prádla

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: spokojnosť, utierky v našej domácnosti budeme používať i naďalej

  Produkt č.4: Denkmit Čistiaci prostriedok na okná, 1000 ml – 1,19eur

  Čistí okná, zrkadlá, sklenené povrchy, auto sklá a iné hladké povrchy od mastnoty, nikotínu, prachu a odtlačkov prstov. Špeciálne zloženie redukuje zachytávanie nečistôt a stará sa o brilantný lesk bez šmúh.

  Vyskúšala som ho na zrkadlo v kúpeľni, v predsieni i v spálni. Použila som ho s 2-vrstvovymi papierovými utierkami. Osobne by som prijala menšie balenie ako 1L. ALE ! Zloženie, ktoré redukuje zachytávanie nečistôt vážne funguje !! Na zrkadle v kúpelni som nemala prach dobrých pár dní a to sa veru u nás nestáva často. 

  (MOJE) PLUSY: bez drhnutia ostalo zrkadlo lesklé a bez šmúh, obsahuje Bitrex, recyklovateľná fľaša, vážne sa následne nezachytáva prach tak rýchlo, ako pri iných prostriedkoch, cena

  (MOJE) MÍNUSY: obrovské balenie, pri používaní strieka dosť silno aj naokolo, vôňa nič moc, nie je vhodný na LCD alebo plazmové obrazovky

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: spokojnosť, na zrkadlo v kúpeľni budem používať už iba tento prostriedok

  Produkt č.5: Denkmit Gélový WC čistič Nature, 750 ml – 0,99eur

  Účinne odstraňuje vodný kameň, nečistoty a usadeniny. 

  WC čistič som vyskúšala ja i kamarátka. Keďže si obe potrpíme na čistotu záchodovej misy, žiaľ neviem poskytnúť info o tom, či čistič odstraňuje vodný kameň. Síce s bežnými usadeninami a nečistotami si poradil, ale vôňa po spláchnutí vymizla. Netvrdím,že som za silné čističe, ale mám rada sviežu vôňu čistého záchoda.

  (MOJE) PLUSY: vhodný na bežne udržiavanie čistého záchoda, tekutina nezafarbí záchodovú misu, kým pôsobí má príjemnú vôňu, obsahuje Bitrex, recyklovateľná fľaša, praktická dieliková mierka na boku fľašky pre správne dávkovanie, cena

  (MOJE) MÍNUSY: vôňa po opláchnutí úplne vymizla, redšia konzistencia

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: pomerne spokojnosť, plánujem ho používať i naďalej, som zvedavá, či zabráni ukladaniu vodného kameňa

  Produkt č.6: Denkmit Ošetrujúci sprej na nábytok, 400 ml – 1,79 eur

  Vďaka antistatickému zloženiu čistí, ošetruje a chráni drevené, plastové a sklenené povrchy a chráni pred opätovným ukladaním prachu. Jednoducho a pohodlne čistí a ošetruje povrchy a dodá im príjemnú vôňu.

  Sprej som vyskúšala s papierovými utierkami i s Profissimo univerzálnymi utierkami. Efekt bol rovnaký. Prach odstránil i z nábytku i z plastového povrchu.

  (MOJE) PLUSY: viditeľne ošetruje, ochrana pred opätovným ukladaním prachu vážne funguje, ľahko sa aplikoval i rozotieral, výhoda,že sa môže používať aj na plastové a sklenené povrchy, cena

  (MOJE) MÍNUSY: mne osobne sa vôňa prostriedku moc neľúbi, pri používaní strieka dosť silno aj naokolo-podlaha sa potom šmýka (nebezpečne najmä pre deti), žiaľ sa fľaška nedá recyklovať - putuje do komunálu

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: spokojnosť, plánujem ho používať i naďalej, keďže máme doma alergika a vďaka spreju sa prach neukladá tak rýchlo

  Produkt č.7: Denkmit Prostriedok na koberce a čalúnenia, 600 ml – 1,19 eur

  Vďaka svojej aktívnej pene preniká do hĺbky vlákien kobercov a čalúnenia a spoľahlivo odstráni nečistoty a nepríjemné pachy. Pritom chráni a osviežuje farby. Antistatický efekt chráni pred opätovným zašpinením. Pre dôkladné hĺbkové čistenie a vždy ošetrené textílie.

  Už nejaký čas som mala v pláne zakúpenie podobného produktu, testovanie teda prišlo úplne vhod. Prekvapilo ma mohutné balenie. Prostriedok som nastriekala na čalúnenú stoličku, nato aby sa pena vstrebala som použila kefku s rúčkou. Odporúčam mať otvorené okno alebo dvere počas používania, jednak kvôli lepšiemu schnutiu a druhá vec,že výrobok nevonia extra príjemne.

  (MOJE) PLUSY: pena sa rýchlo vstrebala, výrobok odstránil to čo mal, pomerne rýchlo sa čistený povrch vysušil, farba ošetreného povrchu sa očividne oživila, cena

  (MOJE) MÍNUSY: vôňa nič moc, pri používaní strieka dosť silno aj naokolo, obrovské balenie, ktoré sa mne osobne veľmi zle držalo pri aplikovaní, na obale nie je uvedené, ako fľašku triediť, čiže(okrem vrchnáku), počítam, že poputuje do komunálu

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: pomerne spokojnosť, myslím, že toto balenie nám dlho vydrží

  Produkt č.8: Profissimo Vonný set Kúzlo sviežosti, 90ml – 2,99eur

  Neutralizuje nepríjemné pachy v kuchyni, kúpeľni a miestnosť naplní príjemnou vôňou.

  Denkmit výrobok, ktorý už dlho používame v našej domácnosti. Teším sa, že sme mohli vyskúšať vôňu,ktorú sme ešte doma nemali.

  (MOJE) PLUSY: perfektne vyzerá, príjemná nevtieravá vôňa, dlho vydrží

  (MOJE) MÍNUSY: vhodný skôr do menších miestností(v prípade ak používate iba jeden set), po otvorení nie je jednoduché ho znova zatvoriť

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: veľká spokojnosť, používam i budem používať v budúcnosti tento výrobok

  Produkt č.9: Denkmit Gélový osviežovač vzduchu Fruit Sensation, 150g – 0,79eur

  Navodí príjemnú atmosféru, neutralizuje a eliminuje nepríjemné pachy.

  Výrobok mi pripomenul moje detstvo, vtedy bol  tento osviežovač veľmi obľúbený. V tomto prevedení som ho do našej domácnosti nekupovala ešte nikdy.

  Po otvorení par hodín cítiť vôňu, ale žiaľ k tomuto výrobku nič viac napísať neviem. Absolútne ho v kúpeľni nie je cítiť.

  (MOJE) PLUSY: cena, obsahuje Bitrex, recyklovateľný obal

  (MOJE) MÍNUSY: táto konkrétna vôňa(fruit sensation) je pre mňa príliš sladká ovocná, nie je ju cítit ani v menšej miestnosti,

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: nespokojnosť, výrobok by som si už v budúcnosti určite nekúpila

  Produkt č.10: Profissimo Mikrofázová utierka na dlážku, 1ks – 1,99eur

  Extra vysoká čistiaca sila vďaka špeciálnym mikrovláknam. 

  Nakoniec som sa ju rozhodla vyskúšať bez čistiaceho prostriedku. Doslova som ňou vyleštila celý byt. Iba táto utierka a teplá voda. Ale ak mám byť úprimná na zmývanie celého bytu je pre mňa nepraktická(kríže by mi odišli), ale na zmývanie napr. keď sa niečo vyleje alebo po deťoch v kúpeľni po sprche,je ako stvorená.

  (MOJE) PLUSY: príjemná na dotyk, praktický rozmer - pokryje väčšiu plochu pri zmývaní, výborná savosť, čistota a žiadne šmuhy aj bez čistiacich prostriedkov, možnosť vyprať v práčke, vhodná na používanie napr. v kúpeľni na tú povodeň po deťoch, rýchlo sa vysuší, v ponuke je vo viacerých farbách, cena

  (MOJE) MÍNUSY: na ručné zmývanie trocha náročnejšia, pri jej praní sa nesmie používať aviváž, nie je vhodná do sušičky prádla, nie je vhodná pre olejované drevené podlahy

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: spokojnosť, neviem koľko praní vydrží, ale v budúcnosti si ju ešte určite zakúpim

  Produkt č.11: Profissimo Mikrofázová leštiaca utierka na sklá, 1ks – 1,69eur

  Čistí všetky mastné a znečistené povrchy ako zrkadlá, sklo, okná áut, chróm, okná, nerezová oceľ.

  Vyskúšala som ju ja, i kamoška. Obe sme sa zhodli,že je to praktická utierka do každej domácnosti. Použili sme ju bez čistiaceho prostriedku, iba čistá voda.

  (MOJE) PLUSY: sklenené povrchy perfektne vyleštila, príjemná na dotyk, nezanecháva šmuhy,  možnosť vyprať v práčke, v ponuke vo viacerých farbách, cena

  (MOJE) MÍNUSY: pri jej praní sa nesmie používať aviváž, nie je vhodná do sušičky prádla, nie je vhodná na vysoko lesklé-umelohmotné povrchy a plexisklo

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: spokojnosť, neviem koľko praní vydrží, ale v budúcnosti si ju ešte určite zakúpim

  Produkt č.12: Denkmit Čistiaci prostriedok na kúpeľne Nature, 750ml – 1,29eur

  Odstraňuje nánosy vodného kameňa a mydla z vane, sprchy, umývadla, kachličiek a armatúr. Je ideálny aj na čistenie citlivých plôch ako je akryl alebo umelá hmota. S praktickým rozprašovačom pre jednoduché a rýchle čistenie.

  Eco výrobok na ktorý som sa veľmi tešila. Pravdupovediac, zbožňujem čistiť kúpeľňu, je to jediná miestnosť, kde sa dá očividne i citeľne registrovať, že človek upratoval a vydrží to viac ako hodinu. Použila som ho na umývadlo, sprchovací kút i na kachličky. Odhliadnuc od silnej „octovej“ vôni, som si prostriedok zamilovala.

  (MOJE) PLUSY: ľahká aplikácia, dobre pení, ale napriek tomu sa veľmi ľahko oplachuje, nevysušuje ruky, odstráni vodný kameň, nánosy mydla a zubnej pasty, dvierka na sprchovacom kúte mi doteraz nevyčistil žiaden prostriedok tak ako tento, obsahuje Bitrex, recyklovateľná fľaša, cena

  (MOJE) MÍNUSY: silná „octová“ vôňa, odporúčam používať v dobre vetranej izbe, pri neústupnom vodnom kameni treba nechať dlhšie pôsobiť,

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: spokojnosť, aj napriek silnej vôni určite ostanem výrobku verná

  Produkt č.13: Denkmit Prací prášok na farebnú bielizeň, 2,7kg(40PD) – 4,99eur

  Chráni vlákna a farby pred vyblednutím., pôsobí proti žmolkom, aktívne rozpúšťa škvrny.

  V našej domácnosti sme doteraz na pranie, prášok nikdy nepoužívali. Po otvorení vrecka, som nenašla žiadny dávkovač, tak som si dávku potrebnú na pranie(riadila som sa tabuľkou na obale) odvážila na kuchynskej váhe. Keďže máme doma dve detičky z toho jeden je alergik, väčšinou používame na pranie prostriedky určené pre alergikov. Prací prášok som použila za dva týždne 4x na svoje a manželove oblečenie pri 40C.

  (MOJE) PLUSY: v priehradke sa dobre rozpustil - neostali žiadne zvyšky, jemná vôňa, prádlo ostalo čiste, sľubuje čiste prádlo už od 20C, recyklovateľný obal

  (MOJE) MÍNUSY: chýbal mi dávkovač, oblečenie ostalo na dotyk také „tvrdé“, ani obal nepatrí medzi najpraktickejšie, ja som si ho presypala do vedierka s vekom

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: spokojnosť, ale myslím, že ostaneme verný tekutej forme 

  Produkt č.14: Denkmit Čistiaci prostriedok na vodný kameň, 500ml – 0,99eur

  Účinne odstraňuje vodný kameň ako aj zostatky mydla na vodovodných kohútikoch, vaniach, sprchách, umývadlách a kachličkách. Vašej domácnosti dodá sviežu čistotu a žiarivý lesk.

  Zhodou okolností som si ho zakúpila krátko predtým, ako ma vybrali na toto testovanie. Žiaľ som ho ešte nemala čas vyskúšať. Hanba mi, pretože za tú cenu, je vážne účinný. Keďže je vhodný aj na citlivé povrchy, tak som sa ho rozhodla použiť na plastovej miske a nerezovom kuchynskom dreze. Obe sú dennodenne vo vztyku s vodou a tá naša je veru veľmi tvrdá. Síce som nechala dlhšie pôsobiť a dočistila som povrchy kefkou, ale s vodným kameňom si poradil.

  (MOJE) PLUSY: poradil si s vodným kameňom aj na citlivom povrchu, nevysušil mi ruky, ľahko sa aplikoval i oplachoval, obsahuje Bitrex, cena, recyklovateľná fľaša

  (MOJE) MÍNUSY: trocha silnejšia vôňa pri pôsobení, nie je vhodný na domáce spotrebiče

  (MOJE) HODNOTENIE CELKOVO: spokojnosť, ale napriek silnej vôni, určite ostanem výrobku verná

  Väčšinu týchto produktov som už nejaký čas mala na nákupnom zozname. Som rada, že som dostala šancu vyskúšať ich a mohla som sa podeliť o to aj s vami. Moje bezprostredné skúsenosti s výrobkami som za uplynulé dva týždne pridávala na svoj blog. Produkty som poctivo používala a recenzie i moje hodnotenia sú úprimné.

  Na záver by som sa chcela poďakovať @konik_testuje a Dm Drogerie za štedrú zásobu pomocníkov. Za každý váš postreh budem vďačná, rada poradím a odpoviem na vaše otázky ohľadom výrobkov.

  Krásny deň.

  lilien1914 🙂

  da_nie_la
  15. jún 2020    Čítané 31x

  Testovali sme skvelé Nestlé Bio Naturnes

  Takéto krásne prekvapenie nás čakalo od Nestlé. 

  Ešte som to len otvorila a už degustátor pribehol 😀 

  Balenie obsahovalo 2x kašičku a 6 ks taštičiek. Táto výhra bola pre nás ako stvorená, pretože Klaudinka je veľká milovníčka taštičiek a kašičiek.

  Tieto výrobky majú veľmi dobré zloženie, nič umelé...Takže toto poteší určite viacero mamičiek. 

  Taštičky boli naši verní sprievodci na viacerých výletoch. 🙂 Jednu si uchmatla aj staršia dcérka, taktiež chutila. 

   Kašička na dobrú noc musí byť 🙂 

  Toto testovanie bolo pre nás veľmi prijateľné, a určite aj v budúcnosti tieto výrobky kúpim.  Maminkám odporúčam všetkými desiatimi. Ďakujeme  #nestlé. ❤

  9_monicka_
  15. jún 2020    Čítané 540x

  Nestlé Naturnes BIO 🌱 pre spokojné brušká

  Vybrali nás! 

  Keď mi prišla správa, že nás vybrali na testovanie práve tohto, veľmi sme sa potešili. Práve sme začínali s kašičkami, čiže výhra prišla úplne vhod.

  Priznám sa, že som nikdy nebola zástanca týchto kupovaných výrobkov, vždy som si všetko doma pracne pripravila, a tak podala dcérke. Ale toto ma milo prekvapilo, veľmi sme si zvykli na tú pohodlnosť- kašičku stačí len zamiešať a rovno jesť.


  Darčekové balenie obsahovalo:

  1. Mliečna obilná Bio kaša Banánová 

  2. Nemliečna obilná Bio kaša Vanilková 

  Chuťovo boli obidve perfektné, žiadne hrudky, výborná chuť.
  Nemliečnu sme pripravovali na raňajky, mliečna na večeru.

  Výborné hodnotové spracovanie, plno vitamínov a rýchla príprava ma presvedčili v užívaní tejto kaše naďalej aj po skončení testovania. 

  Nehovoriac o tom, že po 4 dňoch som išla kupovať ďalšie kašičky, kedže aj moja 4-ročná ich jedla viackrát denne 😂 Ako jej chutili 🙂

  ...ďalej obsahovalo: 

  3. 6 ks kapsičiek v rôznych ovocno-zeleninových mixoch

  Tieto kapsičky sme najviac využívali mimo domu. Ak sme šli na výlet, k jazeru, na prechádzku alebo na zmrzku, vždy sme vzali 2 ks do vrecka. Perfektná desiata na cestu. 

  Chuť príjemná, nič výrazné, čo by deťom nechutilo. Obsah 90 ml nám veľmi vyhovoval, no niekomu, hlavne starším detičkam, by sa hodil väčší.

  Značku Nestlé Bio Naturnes 🌱určite odporúčam všetkým mamičkám, ktoré chcú pre svoje deti zdravšie a chutnejšie verzie kupovaných príkrmov.

  My sme boli nadmieru spokojní - a aj naďalej sme.

  Ďakujeme za možnosť testovať@konik_testuje

  Pozdravujú spokojné brušká Nelka&Grétka 🌱

  malinoismum
  15. jún 2020    Čítané 25x

  Lea & Nestlé NaturNes Bio

  Keď nás Modrý koník vybral na testovanie Nestlé NaturNes Bio, potešila som sa, ale zároveň som dostala tak trošku strach, pretože viem, aké zodpovedné testovanie býva, najmä to, ktoré sa týka stravy pre našich najmenších. 

  Snažila som sa byť v tomto článku úprimná, kritická a dúfam, že vy, mamičky, budete mať ten najlepší prehľad o kapsičkách a kašičkách od Nestlé NaturNes Bio.

  Lea, moja dcérka, bude mať v októbri 3 roky a je to moje prvé dieťa. Vzhľadom na vek si viete predstaviť, aká je mimoriadne aktívna. Práve preto je niekedy jedlo na druhej kolaji a často jedla nepravidelne. Mala zvyk celý deň si len tak zobkať z niečoho a ani polievku poriadne nespapala, vždy ostalo. 

  Keď nám prišiel balíček od Modrého koníka, povedala som si, že skúsime jedenie trošku "upratať a zarežimovať" a myslím, že sa mi to aj podarilo. 

  Ráno sme vstávali s kašou - kaša je hotová rýchlo a najmä tá vanilková vonia na celý dom 🙂 S touto kašou nemal žiadne problémy ani Tobiasko, Leuškin ročný bratranec, ktorému kašičky robili problém a veľakrát ich zvracal...

  Nasledovala desiata a naša obľúbená kapsička - zvyčajne ovocná. 

  Prisahám, ako sme ich dostali šesť - len čo mala v ruke AKÚKOLVEK príchuť, vždy ju spapala "do posledného cucu", ako som aj opísala v jednom príspevku. Kapsičky sme mávali aj na olovrant, nakúpili sme si ich viac, niekedy sme striedali s ovocím. 

  Na večeru sme mali vždy tuhú stravu, zvyčajne jedlo, ktoré bolo k obedu a potom pred spaním, pri "záverečnej", znovu kašu. 

  Nestlé sa stalo naším sprievodcom pravidelnej stravy počas dňa a konečne som objavila kašičku, ktorá Lejku zasýti počas celej noci. Zobúdzala sa až o siedmej hodine ráno a zaspávala o ôsmej večer. Konečne si začala jedlo sama pýtať, pretože si zafixovala, že dostane chutnú kašičku. Ja som teda prišla na to, čo jej chýbalo. 

  Aby táto recenzia bola čo najúprimnejšia, musím, bohužiaľ, napísať aj jeden postreh, ktorý sa týka banánovej kaše. Tá nemala tak prenikavú krásnu vôňu, skôr bola taká neutrálna, ako krupica, že by si ešte možno "pýtala" za lyžičku medu, alebo iného sladidla 🙂 Snažila som sa ju podať v ten istý čas ako vanilkovú, aj v tom  istom množstve - Lea ju odmietala. Odmietal ju aj ročný Tobiasko. 

  Nakoniec po x pokusoch som sa rozhodla, že jej ju už núkať nebudem a urobila som si z nej Milkshake s banánmi a mliekom ja. 

  Na záver by som chcela veľmi poďakovať Modrému Koníku a @konik_testuje za to, že nám toto testovanie umožnili a my sme si mohli pochutnať a skúsiť Nestlé NaturNes, ktoré sa stalo naším obľúbeným - najmä kapsičky ❤️