5tt a príznaky tehotenstva

lennyka17
29. apr 2020

Ahojte, momentálne som v 5tt...Mávam občasné bolesti v krížoch a podbrušku. Je to normálne? Som prvýkrát tehotná tak neviem co čakať 🙂 ďakujem za každé info ako ste váš začiatok prežívali vy 🙂

vejuska23
29. apr 2020

Úplne normálne počkaj neskôr 🙈

petasovova
29. apr 2020

@lennyka17 ahoj je to normálne 🙂 ja som mala tiež aj bolesti a aj pichanie v podbrušku a kríže má tiež občas pobolievali 😉 a všetko je v poriadku 😉

amelia000
29. apr 2020

@lennyka17 uprimne ? Straaasne si uzivaj ze zatial len to 😂😂😂 zaciatok?
- bolesti podbruska, neskutocna unava, bolesti prsnikov
- zvracanie a unava...
- zvracanie aj zo vzduchu..z toho ze sused varil, z otvorenia chladnicky (-5kg)
- super schopnost chodit na zachod s lavorom
- pocity na odpadnutie
- busenie srdca a pocity na odpadnutie
- neschopnost vykonavat akukolvek cinnost okrem sedenia
- bolesti panvy...uz ani sedenie
- puchnutie dlani (strata schopnosti si pripravit jedlo)
- puchnutie kolien ( najdena schopnost doplazit sa na zachod)
- bolesti panvy (strata schopnosti spat)

Ale tehotenstvo je najkrajsie obdobie zivota zeny 😂😂😂😂😂

solinkarka
29. apr 2020

Zlaty 5tt to má len podbruško bolelo....teraz mi je celé dni vkuse zleeee 😓 😭

lennyka17
autor
29. apr 2020

Dobre, upokojili ste ma 😂 ja stále dúfam, že vracanie nepríde, u nás v rodine ani jednej nebyvalo zle tak dúfam, že nebudem čierna ovca 😂 ale aj keby je, tak to stojí za to 😍

amelia000
29. apr 2020

@lennyka17 inak to bolo pisane od zaciatku do 8 mesiaca...ale neboj ty mozes mat twhotenstvo krasne a ani o nom nemusis vediet 😁

lennyka17
autor
29. apr 2020

@amelia000 dobre si to napísala 😂 sú to veru,, radosti,, tehotenstva 😂

kiki23
29. apr 2020

Baby a mávali ste niektorá pálenie už zo začiatku? Hlavne po sladkom sa mi zdá,hm?

krimhilda
30. apr 2020

@lennyka17 ja som na tom rovnako, okrem toho placem asi tak 5x za den, boli ma hlava, bola som pre tyzdnom nesmierne hladna a teraz nie som vobec, prsia mi odpadnu za chvilku, a snivaju sa mi kazdu noc take bludy, ze sa zobudim a dalej neviem spat. Nikdy by som neverila, ze tak skoro mozes realne nieco taketo mat. 🤷🏼‍♀️

lennyka17
autor
30. apr 2020

@krimhilda mňa chvalabohu tak bolievali prsia pred ms, že mi to pripadá teraz skôr menej 😁 bud rada, že sa ti sníva... Ja som sa 3 dní posebe o 4 zobudila a bola hore... Dnes prvý deň čo som sa vyspala viac ako 4 hodiny 😂 mne smrdia všetky sprchace, voňavky.. Chvalabohu, som si kúpila mydlo bez vône a to je teraz môj nejlepsi kamoš😁

krimhilda
30. apr 2020

@lennyka17 vidim, ze mame dalsie spolocne... zaspala som o 20:00, lebo mo bolo zle od zaludka, migrenu som mala - este, ze som na migreny zvyknuta 🙏🏻, o pol noci som bola hore na cikanie a pocit na vracku, zaspala som o 5:00 a o siestej spokojne hore, ako keby sa nechumelilo 😂😂😂 ja teda neviem, ale toto je moc. Zobudila som sa, nie je mi zle nic... uvidime do kedy 😂😂😂😂😂

sense
30. apr 2020

@kiki23 ak myslis palenue zahy tak cele tehu ...pomahala cola a horcica

marlenka222
30. apr 2020

@amelia000 a.zazila si už obdobie po pôrode? Špeciálne po prvom? :D Strata schopnosti jesť, piť, chodiť na wc, samostatne sa osprchovať, obliekať, pripraviť jedlo... Nevyse z teba leje ako nikdy. (Moja verzia lebo som mala obrovské zdravotné problémy). Vždy sa mi strašne páči ako v kráľovskej rodine sa toto nedeje a ženy stoja pred novinármi po 4 hodinách od pôrodu ako keby rodili pred mesiacom, iba ja som bola 4 hodiny po pôrode zdocbnuta že som nevedela ani ruku zodvihnúť na pozdrav.

amelia000
30. apr 2020

@marlenka222 to este nie to ma caka, aale kedze namna sa lepi kazda somarina, verim ze o nic lepsie tk nebude 😂😂😂

saskia222
30. apr 2020

Ja som tiez v 5 tt. Pred MS ma bolievalo brucho ako na MS, ale teraz uz len tak obcas cez den mozno na 5 min.poboli a prestane. A pali ma zaha doobedu hlavne, prsia mam naliate a zozerem aj hrncek ak by sa dalo 😅 zle mi tiez nie je snad to nevadi. A tiez ako ty @lennyka17 mam sialene sny a budim sa o 5 rano totalne vyspata. Ale zas niet sa comu cudovat ked zaspavam o 21.00 😅😅😅

krimhilda
30. apr 2020

@saskia222 sranda je ako to je vsetko podobne 🙂 aspon podla vasich komentarov dievcata vidim, ze si nevymyslam. Uprimne, na moj vkus velmi silne priznaky a velmi rychlo... to som naozaj necakala 🤷🏼‍♀️

amelia000
30. apr 2020

@krimhilda no hej su priznaky, ktore proste neodzubes..ked chlap videl, ako chipsy zajedam cokoladou, povedal mi ze som tehotna tyzden predtym ako som si robila test...to bol asi 3tt 😂

marlenka222
30. apr 2020

@amelia000 ja viem, ja to poznám .... Samé exotické veci že lekári nestíhajú hľadať v papieroch čísla diagnóz. Nie tehot.cukrovka, chrípka, kŕčové žily... Ale jedno lepšie ako druhé napr rozidena panva, tŕpnutie končatín, zaseknute nervy atď... Už čakám kedy vytasia diagnózu psychiatrický pacient(bez urážky všetkých pacientov ktorí majú hociaké problémy) lebo to, čo v tehotenstve sa na mňa nalepilo to som koľkokrát ani nepočula že existuje.

lennyka17
autor
1. máj 2020

Ako sa máte baby? 🙂

krimhilda
2. máj 2020

@lennyka17 ja som v pohode, az na to, ze ma taha podbrusko, najma vecer a rano 🙂 a v noci teda nemozem spavat a ked zaspim tak to je taky velmi slaby spanok, ze ked sa zobudim som 100x unavenejsia ako pred spankom 🙂 vcera akurat sa mi stala taka vec, mali sme sex a podvecer som trosicku nasla na gatkach hnedkaste spinenie - ale bolo to tak ze asi menej ako velkost nechta, odvtedy ale nic take nemam a docitala som sa ze po sexe to byva bezne, tak nejdem robit paniku, lebo sa naozaj nic nedeje. Inak som ok, ty?

saskia222
2. máj 2020

@lennyka17 vcera som mala taky horsi den. Som vstala rano o 6, bolo fajn, o 10 mega unava, nevedela som vyjst z postele do 12, podbrusko ma pobolievalo aj nevolno mi bolo.dva krat som plakala 😅len tak. Asi do 2 to preslo ale no.... a o 21.00 do postele, dlhsie uz nedavam. Ty sa mas ako ????

saskia222
2. máj 2020

@lennyka17 a @krimhilda vy ste dnes vlastne presne ktory tt? 🙂 A uz ste boli na prehliadke, videl lekar nieco?

lennyka17
autor
2. máj 2020

@saskia222
@krimhilda ja 5 týždeň 🙂 doktorovi idem 14.5, uvidím či bude 6tt+3d bit srdiečko, ale dúfam 🙂 nechce sa mi čakať ďalšie 2 týždne na ďalší😁 aj mňa to podbrusko presne ráno a večer bolieva... A kríže tak mierne celý deň. Moje telo sa už asi spamatalo a konečne som sa vyspala normálne 7 hodín vkuse, neuveriteľný pocit :D asi mi stačilo iba zmeniť posteľ a mestský vzduch za dedinský 🙂 ty si v koľkom tt?

krimhilda
2. máj 2020

@saskia222 @lennyka17 ja by som mala byt 5tt+4 a lekarka mi vo stvrtok povedala ze teraz v stredu uz mozem prist - ona povedala ten termin,tak uvidime, snad bude vidiet a pocut. 🙂 pocujte, podbrusko vas pobolieva? U mna nejde o bolest, ja zo neviem popisat, cizimtale taha id na dve strany proste a potom niekedy viacej zatlaci na pravej, viacej na lavej a tak dookola 😂 mne je to take smiesne, tu ma boli, tu ma picha, pripadam si ako hypochonder 😂😂😂

saskia222
2. máj 2020

@krimhilda @lennnyka17 ja som 5tt+2 ja mam ist na prehliadku v utorok som zvedava ci bude nieco vidno dufam ze ano! A ako dlho ste sa baby snazili?? A mna tiez pobolieva, raz ako na MS, teraz napr picha nalavo. Vraj to je normalne 🙂 snad nam to vsetkym vyjde !!!

krimhilda
2. máj 2020

@saskia222 my sme sa snazili dva roky, takze je to take vymodlene trocha aj 😌

lennyka17
autor
2. máj 2020

@krimhilda
@saskia222 my 3 mesiace, ale s tým ze som po laparoskopii a mali sme na snaženie polroka a potom už na kliniku 🙂 a na moje narodeniny vyzerá podľa ovulácie sa podarilo 😊 neboj aj mňa pichá, pobolieva kade tade 🙂 všetko sa len roztahuje, keby nič nebolí je to skôr divne :D ale stále kuknem na WC papier ci tam neni krv pre istotu :D

ckatka
2. máj 2020

Ahojte pridávam sa 😂 5tt+neviem koľko, predvčerom som bola u lekára videl gestacny vacok, MS týždeň aj niečo mešká.
15 rokov sme sa snažili mame za sebou IVF, laparoskopiu a podobne...A trojročného adoptovaneho zázraka. Už asi dva roky neriešim, nemeriam teplotu, nesledujem cyklus, netestujem....
A minuly týždeň mi bola stále zima, MS nechodila...A keď som s chladom v srdci prešla okolo regálu s čokoládami...bolo mi to jasne. Test ukázal prvý deň meškania čiarky ako svet.
Stále tomu nemôžem uveriť, chodím každú chvíľu na záchod (aj cikat ale aj kontrola ci nie je krv)...prsia ma bolia a prisahala by som ze sú väčšie (manželovi porovnať nedovolím lebo keby sa dotkol tak ho zabijem) 😂😂😂
A pobolieva ma a ťahá ma v podbrušku. Grgam stále a do jedla sa skôr nútim...nemám nejak chuť na nič.
Vy sa ako mate?

saskia222
2. máj 2020

@lennyka17 ja takisto stale kontrolujem ci tam nahodou nie je krv! 😅 dievcata tak vam obom drzim palce na prehliadkach nech vsetko dobre dopadne! @krimhilda

saskia222
2. máj 2020

@ckatka blahozelaaaaaam velmi!!! 🎉🥳🎉🥳

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre