5tt a príznaky tehotenstva

lennyka17
29. apr 2020

Ahojte, momentálne som v 5tt...Mávam občasné bolesti v krížoch a podbrušku. Je to normálne? Som prvýkrát tehotná tak neviem co čakať 🙂 ďakujem za každé info ako ste váš začiatok prežívali vy 🙂

lennyka17
autor
10. máj 2020

@krimhilda ja som od puberty nemala horšiu tvar ako teraz... Samé vyrážky, podkozne vredy.. No proste ako pubertiak 😂 tiež sa mi robil kútik, dala som si naň zubnú pastu nech ho vysusi a za 2 týždne zmizol 🙂 začala som brat vitamín C, keďže priateľ bol nakapaty trosku.. Možno aj to pomohlo na ten kútik 🙂

krimhilda
10. máj 2020

@lennyka17 tak ja naopak, ja mam plet jak babatko a neskromne si pripadam, ze som opeknela 🙂 ja beriem kyselinu listovu, cecko a magnezium dlhodobo, a napriek tomu ma muselo nieco oslabit 🤷🏼‍♀️ Ale nevadi, uz sa to hoji, najhorsie je uz za mnou 🙂

saskia222
11. máj 2020

@krimhilda mozno cakas chlapceka ako sa hovori, ze zeny vtedy ziaria 😅. No ja sa za posledne dni necitim vobec ziarivo. Prsia mi odpadnut idu, kazdy den mi je uz zle, ale nevraciam, len mi je nevolno, zaha ma pali a som ako male slonica, spim 13 hodin denne 😅 nikdy som nemyslela ze viem byt zaroven hladna aj mi byt zle. A prestavam to davat v praci tak uvidim ako dalej. A tiez beriem kyselinu listovu, femibion 1tku, magnosolv a cecko kazdy den. @lennyka17 ty mas 14.5 poradnu ze?

lennyka17
autor
11. máj 2020

@saskia222 tak to dúfam, že ja budem mat dievčatko keď ta oskaredievam 😂 ja som ráno bola v práci na školení a počas neho som bola vracať, vďaka za ruska... Nikdy si to nevšimol, že ma cely čas nadrapovalo 😂 veru vo štvrtok idem, som zvedava ci bude vidieť srdiečko, s malou dušičkou dúfam ze áno 🙂 ale pýtala som sa, že knizku dáva až po 12tom týždni 🙂

saskia222
11. máj 2020

@lennyka17 mne sa tiez zhorsila plet tak uvidime vsetky tri co to nakoniec bude 😅 ci my dve budeme mat dievcatka a @krimhilda chlapca 😅 a ze uz aj vracias hej???

lennyka17
autor
11. máj 2020

@saskia222 občasne (2alebo3x) keď niečo nesadne. Vyvracam sa a je mi potom celý deň fajn 🙂 uvidíme co bude veru 😁

krimhilda
12. máj 2020

@lennyka17 @saskia222 no dneska som sa tiez zobudila do rana, kde mam zaludok nejaky cudny, nadrapuje ma od rana, ale tvarim sa, ze nic 😂 uz bolo par dni prilis dobre, az mi to bolo podozrive 😂 mne doktor povedal, ze 2.6 ked pridem mi da uz aj knizku a to by som mala byt 10tt+0. Vy dve ked budete mat dievcatka, tak sa o naseho fesaka budete trhat 😍 hned od mala bude mat frajerky na vyber. Este k tomu vyzoru, to je baby neskutocne, mne sa zahojili vsetky take podkozne pupaky, co som sa ich nevedela zbavit niekolko mesiacov, vlasy mam brutalne - prestali mi vypadavat, akoze ked to pojde takto dalej prezijem aj obcasnu nevolnost a chcem byt tehotna na veky vekov 😂😂😂

ckatka
12. máj 2020

Ako sa máte dievčatá? Ja som dnes 6+3 neviem sa dočkať pondelka kedy idem na sono a už snáď bude srdiečko ❤️❤️❤️

lennyka17
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saskia222
14. máj 2020

@lennyka17 ako si dnes dopadla u lekara??? 🙂

saskia222
14. máj 2020

@ckatka mame sa vramci moznosti 😅 ty sa mas ako?? Nevolnosti uz su?

ckatka
14. máj 2020

@saskia222 práveže ani nie....ja mam celkom dobrý žalúdok...ani po umelom keď mi pichali syntetické hcg mi nič nebolo. Mam len také...divne pocity v žalúdku...grga sa mi...A nechuti mi skoro nič...ale už keď sa najem (Ideálne niečo kyslé a s cesnakom) tak som v pohode. 😂

lennyka17
autor
14. máj 2020

@saskia222 idem o 15tej... Dnes ráno som začala spinit nahnedo tak sa modlím nech je to ok :( nič ma neboli len spinim :/

saskia222
14. máj 2020

@ckatka sak to je super! 😅 uzivaj si to! Ja som tiez tak asi pred tyzdnom hovorila a plakala ze preco mi nic nie je a teraz neviem zit sama so sebou a kazdy den je boj😅😅😅 a @lennyka17 neboj sa urcite je vsetko v poriadku!! Nasadia ti duphaston mozno ked tak nanajvis!! Myslim na teba ozyvaj sa potom urco!! A spinis vela?

lennyka17
autor
14. máj 2020

všetko okj, uz bilo aj srdiečko, má 7mm 🙂 predpísala mi pre istotu 3x denne duphaston 🙂

saskia222
14. máj 2020

@lennyka17 noooo super vidiiis 🙂) poberies duphaston a bude dobre!! 🙂
A kedy mas dalsiu poradnu?

lennyka17
autor
14. máj 2020

@saskia222 na 2.6 sme sa dohodli, dufam, že dovtedy bude pekne napredovať 🙂 zatiaľ ma nechala na PN doktorka, tak môžem pozerať seriály a čítať knižky😅

krimhilda
14. máj 2020

@lennyka17 @saskia222 dievcata, ja som si volala na vysledky krvi a mam nejake posahane hormony stitnej zlaty a ukazuje mi stitnu zlazu zle, takze musim na endokrino, vraj na odbery a ultrazvuk stitnej zlazy 🤷🏼‍♀️ Moja obvodna povedala, ze sa to stava, ze ked to bude sledovane by to nemal byt problem. Taka som ostala tiez v strese, ze sa trocha bojim, aby bolo vsetko ok.

saskia222
14. máj 2020

@krimhilda ja beriem euthyrox 175 🙈 co su dost vysoke davky a som tu 🙂 , neboj sa! Ja som dohodnuta s endokrinologickou na 4.6. ze uvidi ci staci. Neboj sa nicoho, ked bude treba ti daju uplne nizke davky ked doteraz si nebrala ziadne lieky a bude dobre 🙂
@lennyka17 a joooj fajne ti na pn 😅 aj ja by som uz chcela ist... kalkulujem velmi ze od juna pojdem🙈

krimhilda
14. máj 2020

@saskia222 ja sa bojim len koli tomu, ze som na to nikdy nebola liecena, tak kym ma niekde zoberu, sby to nebolo neskoro alebo nieco :( @lennyka17 dievcata ja planujem az v septembri, ma nenahovarajte na skor 😂

lennyka17
autor
14. máj 2020

@krimhilda
@saskia222 ja som brala euthyrox 50,teraz ako som tehotná mam 75, doktor mi zvyšil lieky, lebo ma začínala tlačiť štítna žľaza hneď ako som otehotnela 🙂 no ja by som 12 hodín v praci na nohách nedala ani omylom, behám aj vysoko na rebrík takže no chance.. A som riziková aj kvôli endometrioze+to špinenie 🙂 aj v práci mi odporúčali pn ešte predtým ako som začala spinit. Pokiaľ vladzes, rob 🙂 ja sa budem doma pekne v kľude blogu venovať a robiť si nejaké online kurzy 😁

kiki23
14. máj 2020

@lennyka17 prosím ťa aké to je keď tlačí štítna? Ja mám už asi dva týždne taky pocit keď prehltam,že mi tam niečo vadí. 🤷 Som teraz 12tt. V 9tt mi brala krv tri skúmavky a ja neviem či tam bola aj tá štítna, a začalo mi to vadiť asi tri dni po odberoch. Teraz som na vážkach. 🤔

lennyka17
autor
14. máj 2020

@kiki23 mne osobne sa zle prehlta, ťažšie dýcha a cítim ju aj na dotyk väčšiu (jednu stranu krku, mávam problém iba s jednou) a u mňa vždy cítit aj veľkú únavu (zníženú funkciu mam)

kiki23
14. máj 2020

@lennyka17 to mám celkom podobne 🤔 no budúci týždeň idem na kontrolu,tak sa spýtam,či mám aj tu štítnu už zobratu. Prípadne sa ešte opakujú testy na štítnu v 16 alebo 20tt, nevieš?

lennyka17
autor
15. máj 2020

@kiki23 doktor hovoril ze na začiatku 2.trimestra mam zase prísť a takisto aj 3. A potom po pôrode niekoľko týždňov 🙂 že to treba sledovať, lebo tie hormóny veľmi kolísu.

saskia222
17. máj 2020

@lennyka17 @krimhilda nejake tipy na nevolnosti?😅 ja mam pocit ze kazde rano vstanem je mi zle, najem sa...je mi zas zle, najem sa zas, zaspim, zobudim sa najem sa, je mi este horsie, zacne ma palit zaha a zas som unavena a takto dookola 😅😅 ako ste na tom vy?

krimhilda
17. máj 2020

@saskia222 och mne je blbo len ked sa nenajem, takze neporadim asi co robit. Ja som prave zacala trolinku spinit, ale je to ze mizive, uz som na papieri nic nenasla nasledne, tak pockam do rana co sa bude diat a budem volat doktorovi rano, nech ma aspon uisti ze je to ok. V strese som ale riadnom 🤦🏼‍♀️

lennyka17
autor
17. máj 2020

@krimhilda
@saskia222 ja som spinila tiež. Doktorka mi nasadila 3x denne duphaston.. Po 3 dňoch to prešlo 🙂 možno to u mňa vyvolal aj stres keďže ma akonáhle som oznámila pn vyhodili z prace😂 ale uz neriešim 😂 hm ste na tom ešte dobre, ja mam rekord 6x denne vracanie... Mam lizatka proti nevoľnosti (0 bodov u mňa), jemne pomáha zázvor v tabletkách... Zredukuje to tak na 2x denne 😅 inak odporúčam všetko jest po mini davkach.

krimhilda
17. máj 2020

@lennyka17 ako ta mozu vyhodit ked si na PN? Ved to sa nesmie. Kym si na PN ta nikto nesmie vyhodit a uz vobec nie ak si tehotna 🤦🏼‍♀️ To co ma znamenat?

lennyka17
autor
18. máj 2020

@krimhilda bola som v skúšobnej dobe, menila som prácu na začiatku marca :/ a o tom tehotenstve to bude ešte na dlhé lakte... Lebo som im to oznámila, od doktorky som pýtala papier do prace o tehotenstve, ale povedala mi ze nato mi stačí pnka kde je diagnóza hroziaci potrat.. A tvrdia mi, že nestačila... Vyhováraju sa tam jedna na druhú, že nikto o ničom nevedel. Proste klamú až sa im z úst prasi😂 aspoň vidieť aké sú ľudia svine.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre