5tt a príznaky tehotenstva

lennyka17
29. apr 2020

Ahojte, momentálne som v 5tt...Mávam občasné bolesti v krížoch a podbrušku. Je to normálne? Som prvýkrát tehotná tak neviem co čakať 🙂 ďakujem za každé info ako ste váš začiatok prežívali vy 🙂

saskia222
27. máj 2020

@lennyka17 @krimhilda ... ja chodim kazdy den do prace, teraz aspon uz len do 15.00 😅 aj to ma obcas nechaju spat v praci aspon na pol
Hodku. a o dva tyzdne sa vydavam takze zakazdym po praci chodim vybavovat veci na svadbu....a vecer nezijem. Vecer ako odpadnem na gauc, tak musi priatel varit aj vsetko lebo pre mna je vykon ist aj do sprchy vobec 😅 niekedy som pratala byt kazdy treti den, teraz bud nakazem priatelovi alebo tam prosto musime prezit dokial mam dobry den a vladzem😅snad po svadbe troska spomalim...

krimhilda
27. máj 2020

@saskia222 @lennyka17 aj nas caka svadba, planovali sme ju na buduci rok, no ale ked sa teda k nam rozhodol priletiet bocian tak to ideme riesit rychlo 🙂 snad v auguste najneskor v septembri to stihneme, lenze ja velku svadbu odmietam, jednak budem ako slon a po druhe nevladzem tancovat a uz vobec ponocovat 😂🙏🏻 Takze sme sa dohodli, ze obrad, rodinny obed a cauko do postele spat 😂😂😂

saskia222
27. máj 2020

@krimhilda no jj nasa svadba tiez nakoniec vyzera nejako tak ako pises kvoli korone 😅 a celkom som uz aj rada, kedze tiez neviem akoby som na velkej svadbe vydrzala.

saskia222
27. máj 2020

@krimhilda @lennyka17 no dnes v robote som mala dost, ledva som stala na nohach, dosla som domov, lahla, bolo mi zle a doteraz len lezim a pobolieva ma od rana v podbrusku, najma nalavo. Snad je to iba ta maternica. Este asi do konca tyzdna pochodim do prace a asi idem tiez pn, nedavam to uz :(

krimhilda
28. máj 2020

@saskia222 @lennyka17 baby nenechavajte ma v tom samu, to budem jedina kto bude robit? 🤷🏼‍♀️ Vsak ma porazi

lennyka17
autor
28. máj 2020

@krimhilda ja by som rada robila, ale pri mojich diagnózach neni šanca 😁 som rada, že sa mi vôbec podarilo otehotnieť s jedným vaječníkom a nebudem to riskovať ani keby mi milión zaplatili 😁

krimhilda
28. máj 2020

@lennyka17 ale to je samozrejme, to som ja len srandovala, je to absolutne pochopitelne. No lenze mne sa tiez nechce, resp ani nie, ze nechce ja proste nevladzem, ale zase verim tomu, ze to prejde a za dva tyzdne uz bude dobre a vsetko po starom. Dneska mi je od rana od zaludka zle, slaba som ako mucha, ja sa stale citim ako chora 🤦🏼‍♀️

saskia222
1. jún 2020

@krimhilda @lennyka17 ako sa mate dievcata? Mna od rana zas pobolieva v lavom podbrusku, ale snad to je ok. Bolelo ma tam aj v piatok, som sa zlakla a sla ku gyn., kde kontrolovali babo ale vsetko je ok, povedali ze mam len brat magne ked ma to zacne boliet, ze sa tam natahaju vazy. Ale tak myslite ze by sa natahovali iba na lavej strane??? Inak som vcera prvy krat vracala a citim sa dost unavena, ale stale este v praci ostavam. Tuto sobotu mame svadbu, snad potom uz oddychnem. Vy akooo?????

krimhilda
1. jún 2020

@saskia222 ahoj 🙂 zajtra idem k lekarovi na poradnu, tak som velmi nervozna - len aby bolo vsetko v poriadku. Mam sa inak fajn, brucho mi rastie jak keby som tam trojcata chovala, tak snad ma necaka nejake prekvapko zajtra 😂 s tym podbruskom, aj mna taha, picha, takze zrejme to tak ma byt. Akurat dneska som sa zamyslala nad tym, ze ake je to zvlastne, ze vobec nevies co mas ocakavat a ci to, co sa deje je normalne. Vzdy sa potesim, ked napisete, aspon viem, ze moje pocity a veci ktore sa deju su v norme a ze to mate aj vy 🙂 zajtra zacinam oficialne 11tt, ale realne podla mna 10, tak uvidim co povie lekar zajtra. Drz sa 💖

saskia222
2. jún 2020

@krimhilda oooo potom pis urcite ako si dopadla!!! 👏 budem na teba mysliet! A rastie uz brusko?😅 ja mam tie pocit ze mi rastie ale neviem, ci to je z toho mnozstva jedla co prijmam, alebo je to babatko 😅 ale vcera mi tka luto prislo tak ma priatel zobral kociky obzerat aby sa mi zlepsila nalada a som si vybrala vysnivany kociariiik😍 ty uz mas poobzerane nejake??

krimhilda
2. jún 2020

@saskia222 ja som bola pozriet a zistila som, ze v bratislave chyba poriadny showroom na kociare 🙂 ale ano ja som si vybrala viac menej lahko a mam teda uz v hlave, ze aky by to mal byt, len ho potrebujem ist niekam aj realne obkuknut. 🙂 taka som nervozna, od tretej rana som hore, modlim sa nech je vsetko s krpcom v poriadku 🙏🏻

saskia222
2. jún 2020

@krimhilda a o kolkej to mas????

krimhilda
2. jún 2020

@saskia222 10:20 🙂

saskia222
2. jún 2020

@krimhilda pis potom! ✊✊✊

krimhilda
2. jún 2020

@saskia222 no tak... 🙂 vsetko v poriadku zatial, mame 2,5cm, srdiecko bubnuje, a revala som ako male decko pri pozerani 🙂 sme o tyzden posunuti, co som aj vedela, takze porod zatial medzi 28.12 - 5.1. Takze nastastie vsetko ok zatial, akurat mam strasne vysoky tlak takze som dostala rovno lieky 🤷🏼‍♀️

saskia222
2. jún 2020

@krimhilda nooo super blahozelam to je super! A pohlavie este nevideli? 😅a mala si aj predtym problemy s tlakom???

krimhilda
2. jún 2020

@saskia222 ano ja mam s tlakom stale problem, ja som pred tehotenstvom dost schudla, tak sa mi to cele upravilo, nuz ale male mi to prinieslo naspat a este teda vo vacsom. Mam tlak 170/110, to je tak na infarkt 🤦🏼‍♀️ Pohlavie nebolo vidno, na to je este asi velmi skoro, to sa mu vraj vsetko len teraz vyvija 🙂

saskia222
2. jún 2020

@krimhilda a uz ti dali aj knizku tehotensku? A na 3D usg pojdes??? 🙂

krimhilda
2. jún 2020

@saskia222 ano knizku mam 🙂 a uz som oznamila aj v praci na HR a sefovi, nech s tym mam pokoj a hlavne pri tych vsetkych vystreniach uz neviem na co by sok sa vyhovarala 🙂 16 idem na ultrazvuk ten prvy, ale to nie je 3D. Neviem kedy sa ma na to chodit, ja tak nejak sa nechavam viest lekarom 🙂 ak ale teda stoji otazka ci ja by som chcela, tak jasne isla by som 🙂

saskia222
2. jún 2020

@krimhilda noo super jjj 🙂 vsetko ide ako ma, nech to tak aj ostane 🙂

ckatka
3. jún 2020

@krimhilda ja mam tiež vysoký tlak. A 35 rokov k.tomu. Včera na internom mi namerali rovných 100kil 🤦‍♀️
Nuž ale môžem ja za to ze to dieťa si nás vybralo zrovna v čase keď po rokoch neúspešných IVFiek a hormonálnej liečby, som sa dostala na vyše 90kil? A to cvičím ako drak...
Tlak mam tak do 140/90 ale občas mi vybehne vyššie, tak som tiež vyfasovala dopegyt ráno večer a magnezko. A žiaden stres a prechádzky a PN. Sú dni keď mám 120/80...ale dávam si fakt pozor. U lekára v strese aj 150 🤦‍♀️
Každý mesiac povinné kontroly na internom. Inak.mam všetko v poriadku, krv, štítnu, EKG...všetko. Zdravsia ako kopec chudých mladých...
Zvládneme to neboj. Dobru stravu, vitamíny a dobre bude.

krimhilda
3. jún 2020

@ckatka 🙂 ved j nepochybujem ze vsetko bude dobre, verim, ze lekari vedia co robia 🙂 v kolkatom si tyzdni? Drz sa ❤️

ckatka
3. jún 2020

@krimhilda 9+4 dnes. Tak verím.ze všetko je OK.

ckatka
8. aug 2023

@krimhilda nám.tu táto téma.dobre zakapala inak...😂🤦‍♀️
@saskia222

Dúfam že ste v poriadku...

Mne sa nakoniec 17.12 narodilo drobatko...v 37plus niečo...chalan krásny zdravý, presne na bratov narodeniny. Po dvoch dňoch vyvolávania (lebo tlak, a cojaviem všetko...), nakoniec sekcia lebo ani za svet otvoriť.

Kočík sme vybrali Bugaboo Cameleon...úplne spokojná som bola. Zdedila ho segra teraz.
Ja šatkujem takže kočíky mam celkom na salame...😂
Deti nám pomaly do škôlky pôjdu, čo? 😂

saskia222
8. dec 2023

@ckatka ahoj , moja mala sa narodila 18.12 🙂 uz aj skolkarka je od septembra 🙂 vy mate nakoniec jedneho chlapceka ci aj dalsie sa podarilo? 🙂

ckatka
10. dec 2023

@saskia222 staršieho mame adoptovaneho...ten už je prvak. A.mladsieho zatiaľ do.skolky nevzali....tak si ho užívam doma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre