Som v 35. týždni a bábo je otočené koncom panvovým

10. máj 2020

caute kocky. prosim si vase rady a skusenosti. som v 35tom tyzdni a moje babo (dievca) je vzdy oticene koncom panvovym. nikdy nebolo inak. pytala som sa mojej gynekologicky ci mam skusit nejake jogove cviky co som nasla na otocenie.vravi ze nie... ja velmi dobre vnimam jej poziciu a viem ze sa neotaca nikdy neotocila. vo stvrtok mam dalsiu kontrolu. to uz bude 36ty tyzden... bojim sa ze uz pride k tomu ze mi naplanuje pokus o otocenie... neviem. naozaj ako prvorodicka nechcem rodit koncom panvovym to radsej cisarsky a mala urcite nebude. prosim vas. rady skusenost

merilyn1234
9. feb 2021

@susanna2020 mne sa pretocili obe deti v 36 týždni 🙂 cvičila som mačací chrbát niekoľkokrát denne po 5 minút a ešte som aj podlahu zmyvala na 4.. A podarilo sa 🙂 aj pri prvom aj pri druhom 🙂

susanna2020
9. feb 2021

@mima1 dakujem ti za info ja teda pouvazujem ci si ho dam pretocit...bojim sa ale aby som jemu neublizila ja vydrzim...

susanna2020
9. feb 2021

@merilyn1234 wau super este asi nevzdam to cvicenie..a ako myslis presne ten macaci chrbat?

merilyn1234
9. feb 2021

@susanna2020 viem ze to tam zlr vidieť, ale sedis, kdes akoby "liznut misku" - podlahu a potom vypucis chrbát...

merilyn1234
9. feb 2021

@susanna2020 a zase to isté dookola...

susanna2020
10. feb 2021

@merilyn1234 dakujem😊

petka_3
10. feb 2021

Mne pri prvej nepomohlo nič. Ale kamarátke sa napr deti otáčajú hlavičkou samé až počas pôrodu. Ja by som skúsila ešte ten obrat. 🙂 robia ho napr. V trencine

susanna2020
10. feb 2021

@petka_3 ja som z BA aj tu ho robia, no uvidim teda...

mima1
10. feb 2021

Ja som bola u nas v TN a nemyslim si ze by si ublizila babatku tym. Zamna osobne vzdy lepsie ako cisarsky. Neviem co cakas ja som mala chalana a opacne som pocula ze je to nebezpecne. Ale zas uz by mi ho ani nedovolili opacne rodit vzhladom na vahu a moj vek

petka_3
10. feb 2021

@susanna2020 určite odporúčam. Normálny pôrod je lepší ako sekcia. Aj pre bábo aj pre maminku. A ak je možnosť, tak by som skúsila.

susanna2020
10. feb 2021

@mima1 ja cakam chlapceka, ale mne povedali lekari tu, ze to bol kedysi nazor ze chlapcekovia sa nemozu tak rodit, tu mi povedali ze pokial bude smerovat presne zadockom dole a nebude velky bude do 3,5 kg ze to ide, oni kontroluju aj panvu rodicky a vsetko vnutri ako je, aj kde je pupocna snura, lebo aj to som citala ze to lekari nevidia niekedy...a podla toho sa rozhodnu ci do toho ist alebo nie, maju tu skusenosti a keby nepostupal porod tak je nachystany cisarsky...

susanna2020
10. feb 2021

@petka_3 ja tuzim po normalnom porode ale zase je mi prednejsia bezpecnost babatka takze ja to necham na lekarov ako mi navrhnu...S tym otocenim mi povedali ze tam neni velka pravdepodobnost ze sa otoci ked uz je dlhodobo tak...Preto sa bojim toho otacania lebo ked si predstavim ako ho chudacika stlacaju no neviem...

autor
10. feb 2021

@susanna2020 neboj sa ak sa babatko nevie nechce nemoze pretocit tak to nijako oni nasilu urobit nevedia. skusia to pojde pojde nepojde neppojde

mima1
10. feb 2021

@susanna2020 nasilu otacat nebudu urcite. Ale tak to uz sa musis sama rozhodnut co a ako...

susanna2020
10. feb 2021

@mima1 uvidim mam este 2 tyzdne na rozhodnutie ...

susanna2020
10. feb 2021

asi mas pravdu..

mima1
10. feb 2021

@susanna2020 ono aj ten obrat robia len do urciteho tt. Ja som prisla uplne na hrane posledneho dna kedy v TN skusaju. Isla som s tym ze sa poradim v nemocnici co bude lepsie a ze rozhodnem sa a dam vediet. No postavili ma do situacie ze som musela dat vediet do 10minut😂😂 neskor by mi uz neurobili a bolo tesne pred koncom smeny dr a primara 😂 tak sme sa s muzom rozhodovali fakt ze 5min a isla som na salu 😂 nemala som ani veci ziadne cize som bola v rifliach topankach atd.

susanna2020
10. feb 2021

@mima1 wau😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre