Špinenie v tehotenstve, mám sa obávať?

elanela
29. mar 2008

som na začiatku tehotenstva pred 3 dnami mi bolo potvrdené tehotenstvo na sone bola bublinka ale srdiečko ešte nebolo vidno na kontrolu mám íst po 2 týždnoch to je 9.4 a dnes som trochu špinila myslíte že mám mat obavy alebo je to bežné také špinenie trochu

kacii
15. dec 2010

@denulka28 drzime moc...teda, to musely byt strasne nervy a muka...ale dopadlo to dobre, tak se vam obema dari dobre dal...
@mnamko jj, zjistim nejvic co budu moct....dekuju... 🙂

denulka28
15. dec 2010

@kacii dakujem ti moc hadam to bude v poriadku,strasne som sa zlakla,nepocula som este o takom to niecom baby mavaju spinenie ale taketo strasne krvacanie?Ale z casti som si asi aj sama na vine lebo mam taku robotu ze kazdy den zdvyham kartony asi tak 5 aleho 6 kg vcera som nic nedvyhala ale asi sa to nahromadilo a povolilo to uz sa toho ani nedotknem

kacii
15. dec 2010

@denulka28 jj, pekne se opatruj... 🙂

denulka28
15. dec 2010

@kacii dakujem dam vediet ako sme dopadli

marissenka
15. dec 2010

tak bola som dnes v tej nemocke. ☹ na sono bol uz len prazdny vacok. ☹ (pravdepodobne to zo mna vyslo v po v podobe malej krvnej zrazeniny, asi ako polka palca.) ☹ ☹ ☹ hned si ma tam nechali a poobede cistili. ☹ tiez som si poplakala,je to hrozne pre kazdu zenu, ale zivot ide dalej a asi to tak malo byt, priroda vie co robi. nemozem sa teraz ubijat, musim tu byt silna a zdrava pre mojho maleho syna.
drzim vsetkym palce!

marissenka
15. dec 2010

a dakujem vsetkym, co nam drzali palce.

delapa
15. dec 2010

Ahoj holky, nečetla jsem všechny příspěvky, ale přidám svoji zkušenost, třeba se bude někdy hodit.
Před rokem a půl jsem byla těhulka a začala jsem úplně nenápadně špinit. Kdybych se nepodívala na toaleťák, ani bych to nevěděla (budu mluvit prostě.. 😉 ). Šla jsem k dr, kde mi bylo sděleno, že je miminko o týden menší a že se uvidí za týden. To čekání - to byla muka. Jen jsem ležela a šetřila se. Nakonec to byl samovolný potrat a já brečela a brečela. Za dva měsíce nato jsem otěhotněla znovu, v 8.týdnu opět krev - ale teda plno krve. Bezradně jsem si říkala "a je to opět tady". Krev světlá, čerstvá a v ne malém množství. Letěli jsme na ultrazvuk, tam ale miminko spokojené a pěkně ťukalo srdíčko. Špinila - no špinila, spíš něco mezi krvácením a špiněním - jsem až do 16. týdne, několikrát letěla na pohotovost, na příčinu se nepřišlo. Nešetřila jsem se, neležela, naopak jsem normálně fungovala. A narodilo se mi krásné miminko. Takže ty hory krve díky Bohu na miminko vliv neměli. Od té doby si vážím každého těhotenství, i narození miminka, protože bohužel dnes můžeme mít auto, byt, dům, ale mít miminko se stává vzácností. Pěkný večer všem a tfuj tfuj ať je všechno špatné zažehnané!! 🙂

delapa
15. dec 2010

@marissenka přesně vím, jak Ti je, ale ber gynex na zlepšení a po MA je jako pohnojeno, věř tomu! Taky jsem měla doma už jednoho chlapečka. Pomalu neznám ženu, která by toto neprožila. Poplakej si, musí se to oplakat a věř že určitě to mělo hlubší smysl. Půjčili jsme bříško na chvilku nějaké dušince. Kdysi mi dr říkala, že někdy nemůže žena otěhotnět kvůli sliznici. I když se jeví vysoká, není. (Ačkoliv předchozí těhu by bylo ok). Tak přijde na chvilku miminko a zvýší ji pro to další. A fakt, já jsem otěhu po MA po 2 měs., bylo to tam všechno připravené. 😉 Na druhou stranu jsem si říkala, že porodit mrtvé miminko by bylo horší... ☹ Příroda vždycky volí to menší zlo. Papa!

marissenka
15. dec 2010

@delapa krasne si to napisala o tej dusicke. v pia, ako mi to zacalo sa po dlhom snazeni narodil bratrancovi syncek,uz ani nedufali, ze budu mat mimi.presne v ten den. jedna dusicka odysla a druha sa narodila. uz v mam v nebicu anjelicka. ach jaj. zase slzy.

janicka
15. dec 2010

marissenka, je mi luto, co sa stalo... v ktorom tyzdni si bola?

marissenka
15. dec 2010

@janicka 5tt+3 to bolo v sobotu, babo vyzeralo este ok. no dnes.. ☹

janicka
15. dec 2010

boooze, je mi to hrooozne luto... ani neviem co povedat... je to hrozne, ze sa nic neda robit a ani to ovplyvnit v taktomto skorom stadiu tehotenstva... ta priroda je nemilosrdna... ale zrejme to tak malo byt... Je mi to hrozne luto... az teraz si viem aspon ,,skoro" predstavit, ake to musi byt... ja sa tiez stale bojim, ako dopadnem... Je to sice uz 15. tyzden... ale clovek nikdy nevie... ostava nam len verit a dufat... 😨

mimi21mimi
15. dec 2010

Baby, ja som spinila tie nejako v 5tt, aj ma hospitalizovali a doktor mi pred prepustenim povedal, ze mam ist na kyret - plod sa nevyvija, je mrtvy, ziadne srdiecko... nepocuvla som a dnes mam zdrave stvormesacne dievcatko - podotykam, ze ten nevyvinuty plod mal pri narodeni 3930g!

Tymto len chcem povedat, ze mozno nie vzdy maju lekari pravdu!

janicka
15. dec 2010

hm, to je divne, ze ti to povedal v 5. tyzdni... a netusim ako na to prisiel, kedze akciu srdiecka (cize zivot) je vidno az v 6. tyzdni... hm... Nejaky mudry doktor... 😕

mimi21mimi
15. dec 2010

@janicka niekedy az v 7tt byva srdiecko vidno. Ked som sla rodit, tak ma prijmal! Skoro ma porazilo, ale nastastie sa menili smeny.

delapa
15. dec 2010

@marissenka já jsem potratila to miminko 22.května 2009. A pak jsem otěhotněla a dali mi termín na 22. května 2010!! 😅 Ale miminko si našlo svůj termín...
Poplakej si, vždyť jsi se těšila a najednou zklamání. Dneska se razí heslo nebrečet, ale ony ty emoce musí ven, nedusit je v sobě... A určitě přijde taková ta touha mít honem další, to máme snad všechny, chceme vyplnit tu prázdnotu. Vrhněte se na to, jak brzy budete chtít, tělo se zhojí rychle, duši to trvá dýl. (Po potratu se mnou na pokoji ležela paní, která pak otěhotněla hned za měsíc po revizi - potratila vytoužené miminko po roce a půl snažení - a i přes to, že jí hrozili že to nemůže dopadnout dobře - dopadlo. Dr tvrdí, že každé tělo je jiné, tak jako každá po porodu dostaneme jindy menstruaci, tak jsme i každá jindy znovu připravená.... (Stejně Ti prorokuju do roka miminko! 🙂 ).

janicka
15. dec 2010

Boooze to je hruuuza... fakt! Ved to nechapem, ze len na zaklade nejakeho spinenia ti odporucil kyret... normalne by som ho za to vyrazila... ved presa to je este take skore stadium, ze sa vzdy caka, ci sa plod potrati alebo nie... a ked to tak je, na kyret je predsa casu vzdy dost!!!

mimi21mimi
15. dec 2010

@janicka Ved to... najskor to zacalo mojim gynekologom, ktory povedal, ze spinenie je OK, ze sa musim vycistit!!!!
Mamina ma zobrala vtedy do nemocnice apo prepusteni z nemocky (dva dni po tom odporucanom kyrete) ma prelozila k svojmu dr a ten uz videl srdiecko a vsetko bolo uz cele tehu OK.
Mm chcel toho doktora aj zalovat, ale tak pocas tehu sme nevymyslali, lebo som tam mala rodit a ako sa narodila mala, tak prisli starosti.

janicka
15. dec 2010

som rada, ze ti to tak super dopadlo...fakt!!! Ze bolo nakoniec vsetko ok... a spinila si potom este?...

mimi21mimi
15. dec 2010

@janicka Potom uz vobec nie, ale pre istotu som brala lieky Utrogestan a este jedny na A .... uz si neposmeniem - do konca 12tt.
Ty uz mas 15tt takze najhorsie za sebou 🙂

marissenka
15. dec 2010

@janicka diky si mila. uz som s tym zmierena. asi to tak malo byt, ako pise delapa. neboj, vsetko bude ok 🙂 . treba mysliet pozitivne.
mimi21 u mna to uz bolo zjavne.dost som krvacala, cistou krvou a citila som ako to vyslo von.videla. a na sone boli len zbytky plod. vacku.babatko nikde. ☹ inak by som si ziadala dalsie sono, krvne testy, ..
aj som to tak vnutorne citila, ze je koniec.

mimi21mimi
15. dec 2010

@marissenka To je mi luto ☹ budem drzat palceky nech sa to nabuduce podari. Vies, ze potom sa odporuca hned ako zistis ze si tehu, pre istotu brat tie lieky, ktore som pisala vyssie, ze som ich aj ja brala?

p3tra11
15. dec 2010

@marissenka to mi je strasne luto... :(( ale silu ti urcite dava syncek 🙂

marissenka
15. dec 2010

@mimi21mimi diky. hej hej. budem si to hned pytat. len dam tomu este cas.

mimi21mimi
15. dec 2010

@marissenka fakt drzim palceky... neviem uplne presne co prezivas, ale pocas pobytu v nemocnici a tie tri dni, co som nevedela, ci babo vo mne bude zit alebo nebude, som si z malej casti prezila, to co ty.... viem, ze to nie je lahke, ale urcite ti raz maly drobcek vynahradi aj taketo smutne chvile.

marissenka
15. dec 2010

jojo. babule. diky za podrzanie. idem ja uz spat, nech naberem silu. maly je za chvilu hore. 🙂

bosoriak
15. dec 2010

@marissenka Viem ta uplne pochopit, presne to iste som si zazila, akurat ja som potratila v 8tt. Ako si pisala, priroda vie, co robi. Ja som hned po zakroku nabehla do lekarne a brala som Wobenzym, ten vraj urychluje hojenie.. neviem, co urychluje, ale po prvom menzese od kyretaze (inak je to asi najhnusnejsie slovo ake poznam) sa nam podarilo otehotniet. Este sa netesim, ale podarilo sa.
Tak skus. Ber vitaminy, oddychni si, poplaces si a bude dobre. Vraj az dakych 70% zien aspon raz v zivote potrati, tak sa nam proste podarilo trafit tu vacsinu. ALe vacsina zien ma aj zdrave deti, takze musime trafit aj tu 🙂 Drz sa.

p3tra11
15. dec 2010

@janicka ak je viditelne, ze je tam MA, tak na kyretaz by sa malo ist...aby sa zabranilo dalsim problemom, zapalom a tak...lebo nie stale sa vsetko samo vycisti... 😒

janicka
15. dec 2010

p3tra11 , ja nepochybujem o spravnosti ,,kyretaze"... len nechapem, ako lekar v 5 tt pri malom spineni moze povedat, ze je to potrat a ze treba ist na kyret... ked tam este nemoze vidiet nic...
Ved nakoniec sa z tej jej udajnej MA vyklulo babatko... ktore je krasne a zdrave 🙂

p3tra11
15. dec 2010

@janicka ano, ja rozumiem... 🙂 a tesim sa, ze sa najdu baby, ktore nepocuvnu doktorov...teraz budem mat ja pochybnosti, ci som dobre spravila... :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre