Som tehotná, partner ma nechal a neviem čo ďalej

lillynqa
19. máj 2012

Ahojte... Vela citavam Vase prispevky, tak som sa rozhodla ze sem tiez napisem svoj problem. Nemam sa s kym porozpravat, komu sa zdoverit a citim sa tak na nic... S mojim priatelom sme spolu boli skoro 2 roky... Posledny rok som pocuvala len o tom, ze by chcel aby sme spolu mali dieta.. Potom tato tema u nas utichla.. Po jednej velkej hadke odo mna moj priatel odisiel a neozval sa tyzden, nechcel o mne pocut... Je pravdou, ze som bola nervozna a vybehla som nanho kvoli hluposti, ale necakala som ze kvoli takej malickosti odide a ukonci nas vztah... Stalo sa to pred 8. dnami... Vcera som zistila ze som tehotna, asi v 5 tyzdni... dlho som plakala a premyslala co robit a tak som mu zavolala co sa deje... Prisiel za mnou, sli sme sa prejst a cely cas ma obimal a vravel ze sa nemusim nicoho bat, ze vsetko bude v poriadku, bude so mnou kazdy den, lebo ma lubi a mat babo bude spica... Nechce aby som si to dala vziat... Dnes rano mi vsak zavolal ze sa chce stretnut... To co mi povedal som vobec necakala a strasne ma to zranilo... Vraj mam ist na interupciu, ze on ziadne decko so mnou nechce a ked to nespravim tak prenho jednoducha ani ja ani male exitovat nebudeme a mam si robit co chcem... Opytala som sa ho co sa stalo a povedal mi ze si to premyslel a odsiel... :( Ja neviem co si mam mysliet a co mam robit... Po babatku som tak velmi tuzila... nerozumiem tej zmene a netusim co bude dalej... Poradte mi prosim, ak sa to vobec da...

lillynqa
autor
19. máj 2012

DAKUJEM!

lillynqa
autor
19. máj 2012

@annalena som normalne v soku co dokazal... musis byt naozaj silna

chelonka
19. máj 2012

@lillynqa no ja nanho nemám slov, hlavne sa skús trošku od neho odosobniť aby si sa moc koli nemu netrápila aby babatko netrpelo stebou, úplne sa nanho vykasli a neriešho, a až ked porodíš tak potom ho budeš riešiť koli výživnému ak budeš chcieť samozrejme.

annalena
19. máj 2012

@lili_mia neumudril, nevysvetlil....nastastie mi bolo v tehu tak zle, ze som to nemala cas riesit a potom to uz bolo nejak cele jedno ☹ len viem, ze sa po nejakom case vratil k svojej byvalej...ci to tahal paralelne neviem, a ani uz nechcem vediet.

annalena
19. máj 2012

@lillynqa aj ty si silna 🙂 a je vela zien, co trpia ovela viac....ja som sa upriamila na to male v bruchu a islo mi jedine o to, aby bolo v poriadku. Babatko som chcela, aj on ho chcel, hoci sa ho vzapati vzdal....tak som ho nemohla a nechcela nechat v stichu este aj ja 🙂

lillynqa
autor
19. máj 2012

@annalena ... nemam slov.... ☹ ako toto niekto dokaze... ja ich nechapem, ved tie deti su kusok z nich...

lili_mia
19. máj 2012

@annalena môžem vedieť jeho vek? po 30tke? a také chobotiny? a tej žene nevadí, že opustil svoje dieťa, či si vsugerovali, že si ho podviedla a chcela mu prišiť dieťa?

lillynqa
autor
19. máj 2012

@lili_mia tie zenske su bez chrbtovej kosti... mna moj exmanzel nechal kvoli 19 rocnej studentke.. a ked som ju stretla, povedala mi ze no co uz, miluje ju a nie mna a ze ked som si nevedela udrzat chlapa takj to o niecom sveti a smiala sa mi do ksichtu.... co chlapom beha v mozgoch, to nikto nevysvetli

mamavera
19. máj 2012

@lillynqa povedala si mu to perfektne!!!! Ty ho budeš ľúbiť aj za neho a dieťatko ti tú lásku mnohonásobne vráti. Autora dieťatka nekontaktuj, kašli na neho, kontaktuj právnika. Otec dieťatka sa silou mocou chce zbaviť zodpovednosti, ale prečo by si ty dieťatko oberala o niečo, čo ti patrí? Ak si myslí, že ty sa toho zbavíš ako starého bicykla a je to vyriešené, správa sa na úrovni pubertiaka. Zvládneš to, tvoja láska sa nebude deliť ale násobiť dvomi 🙂

lili_mia
19. máj 2012

@lillynqa uff podľa mňa to o ňom svedčí, že sa zľakol zodpovednosti a prilepil sa na doslova hlúpu žabu .. tešiť sa z toho, že vyhrala .. ale si predstav, budeš mať lepšieho chlapa, akým je on a tá predstava, že ona bude mať tvojho ex a ty budeš mať teda lepšieho chlapa ako ona, no nie je ti lepšie? 😎 či iba ja takto zmýšľam?

kveta
19. máj 2012

@lillynqa Mas narok na peniaze na polovicu vybavicky, na zlahnutie /cas, ked kvoli tehu a materstvu nemozes pracovat/ a na vyzivne. Dufam, ze sa na tie prachy nevyjasles a vysudis ich... Vela stastia, mamina... ;)

vinifred
19. máj 2012

@lillynqa ..tak to jednoducho nerob..

maminuska
19. máj 2012

@lillynqa to je tažko , ja ked som otehotnela neplánovane s prvým tak najprv to chcel a potom " mama povedala " tak už potom nie, ale aj tak sme sa vzali a bolo to naprd.

dazdovka
19. máj 2012

@lillynqa drzim Ti palce, tiez som si takmer ista, ze reaguje na zaklade toho, co mu niekto nahuckal do hlavy, mozno si mysli aj, ze ked ste sa rozisli (na ten tyzden), ze si ho chces "dietatom" priviazat k sebe.. To su vsetko len dohady, ale zda sa, ze naozaj mu davaju dalsi ludia rozumy... Ale je to iba medzi vami, nikto dalsi sa nema pravo k tomu vyjadrovat, je to cisto vasa spolocna vec, bud silna, neboj sa, zvladnete to (si myslim, ak je rozumny chlap a vas vztah bol naplneny laskou)..

sterre
19. máj 2012

Ahoj, je mi hrozne luto co sa ti stalo. Jeho jednanie ale svedci o tom, aky v skutocnosti je a iny nebude! Mam 36 a taketo veci beriem tak, ze vzdy je lepsie vratit sa z kratsej cesty- tym mam na mysli, ze jeho charakter by si odhalila tak ci tak ale neskor. A dopadlo by to tiez takto nejak. Z tvojho prispevku mam pocit, ze si nasiel druhu, prave rozbieha "nadejny" vztah. Keby som sa na to pozrela z lepsej stranky, ty ako zena si ziskala cas a moznost este rozhodnut sa. Mojej tehotnej kamaratke priatel najprv slubil, ze si ju vezme a ked bola v 6 mes nechal ju. Uz nemala na vyber. Je velmi takze starat sa o 2 deti nez o jedno a pre slobodnu matku bez podpory rodiny je pre mna nepredstavitelne narocne. Mat vsak dve deti je dvojasobne pozehnanie a stastie. Su stelesnenim lasky a jedine pre co sa oplati zit a bojovat. Verim, ze kazdy clovek ma na svete druhu polovicku, len ju treba najst. Niektori ju stretnu uz v skole a druhi az na dochodku. Zelam ti, aby si ju jedneho dna stretla aj ty a bola stastna aj so svojimi detickami. A tohto chlapa pust k vode, nezasluzi si ta. 😉

janinah
19. máj 2012

držím ti prsty,ale alimenty pýtaj bez pardonu,hrdosť nabok,ide o peniaze pre dieťa,ktoré budú veľmi potrebné....joooj,šatan dal práve goooool

lelacrima
19. máj 2012

ditetako si nechaj, raz by Ti skutocne mohlo byt luto, ze ho nemas pri sebe, hoci uprimne, lahke to nebudes mat, ak nan budes sama, ale pokym mas rodicov nablizku a mas s nimi dobre vztahy, nemal by byt problem vychutnat si prichod cloviecika na svet. Ono Ti vsetko vynahradi. A priatel...no pozri, moj otec, bilogicky o mna nikdy nemal zaujem, rodicia sa rozviedli este v mojom novorodeneckom veku a nemam z toho ziadne traumy a tak. vyrastala som v milujucom prostredi, dnes mam manzela a krasneho syna a moj otec si moze len hlavu trieskat, ze je sam a ani k vnucikovi nema pristup... ale nechovam k nemu zaidnu zast a nenavist. Ale ktovie, mozno ked bude na svete babo, tak priatel sa zamysli... hlavne ho netreba zavrhnut vopred a zahatat mu cestu k dietatu, vy dvaja spolu zit nemusite, hoci to moze byt pre Teba, ak ho mas rada, bolestive...

katka888
19. máj 2012

@lillynqa
drzim ti palceky, babatko si nechaj, nech to vyzera akokolvek zlozito teraz, svet nie je cierno biely, situacia sa meni kazdou minutou, to babo ti da nieco co nikto na svete a uvidis, nikdy nebudes ani sekundu pochybovat o tom, ze si si babo nechala, ale ak by si si ho nenechala, cely zivot by v tebe nieco plakalo.
velmi drzim palceky a som presvedcena, ze tvoje dieta aj tak raz este bude mat v zivote tatina, ktory mu da maximum aj ked nebude biologicky

poleva
19. máj 2012

koľko máte rokov?? mne vaše správanie príde úplne detské,nedospelácke.
akože sa išiel domov vyspať,a zrazu zmenil názor?

annalena
19. máj 2012

@lili_mia prepac ze az teraz, musela som dat malu spat......ma 33 rokov, evidentne to tej jeho priatelke nevadi, ja som samozrejme musela robit test otcovstva, lebo co ak naaaaahodou...ale to viem, ze na 100% vzniklo v jej hlave. nevadi, ja uz to mam za sebou, malej nebranim (hoci ona to nechape a vsade rozprava, ze jej ocinko je dedusko, ktoreho miluje asi najviac na svete 🙂 ), ani jemu, ak by ju chcel vidat, ale nechce ☹ a zase nanucovat mu ju nebude. Len som tym vsetkym chcela @lillynqa povzbudit, ze aj kebyze sa ten jej nerozmysli, da sa to zvladnut a to male fakt stoji zato 😉

monyccka
19. máj 2012

@alenka600 moja otazka nebola adresovana Tebe.

luciferkax
19. máj 2012

Podľa mna mu určite niečo narozpárvala rodina, alebo kamoši... alebo, vlastne vôbec nechápem...
BABY, ste silné, všetky :D aj ty to zvládneš :D

alenka600
19. máj 2012

@monyccka Fuha...Toto je verejne forum a nie sukromna korespondencia a mozu sa vsetci vyjadrovat k ostatnym prispevkom. Napisala som Ti absolutne slusne a milo. Nechapem co Ta na tom napalilo.

monyccka
19. máj 2012

@alenka600 Nenapalilo ma nic. Upresnila som.

xenicka13
19. máj 2012

bude to tvoja radost bude to radost pre tvojho prvorodeneho a ten akoze otec nie je hodny takej radosti

shawn7
19. máj 2012

@lillynqa ahoj, je velmi smutne, ze prave teraz, ked nosis pod srdcom dieta si v takom strese. Moj otec mal kamaratku, ktora bola v podobnej situacii a nechala sa zlomit a isla na interupciu. Par mesiacov na to sa s nou "otecko" rozisiel a ona uz nikdy nemoze mat deti, lebo nieco sa pri zakroku poondilo. Potom si nasla super muza, no dieta uz mat nemoze. Takze je to tvoje telo, tvoje rozhodnutie a bude to tvoje dieta.

dazdovka
21. jún 2012

@lillynqa Ahoj, ako sa to u vas vyvrbilo, mlady tatko sa spamatal?

miriamm96
8. jan 2013

Ahoj tak ja som si presla uz tym istym.V marci minuleho roku som zistila ze som tehotna bola som stasna a tesila som sa ze tu spravu hned oznamim priatelovy,boli sme spolu 7rokov.No ked som mu to povedala tak prva reakcia bola dobra,bol sice v soku ale hned spomenul svadbu a tak,no lenze nepresiel ani tyzden a uz mi povedal ze to je este skoro,ze este nech pockame ze on sa na otca este necíti.To bola prva rana,ale v ten moment som s slzamy v ociach ho vyrazila z bytu a povedala som mu ze ja si dieta necham.2dni sa ani neozval na ten 3den zavolal ci moze zajst na kavu,a ked dosiel tak povedal ze rozmyslal a ze dieta chce,vtedy som mu to uverila a ako naschvat zase do tyzdna rozhodnutie zmenil.Dokonca mi jeho starsia sestra napisala ze nemam si dieta nechat a ze ona by na mojom mieste isla na zakrok.Samozrejme ja som to odmietla,ze on mi ho aj zaplati.potom sa uz neozvali.Moja rodina ma podrzala a nedovolili aby som si male nechala vziat.takze cele tehotenstvo som bola sama bez jeho podpory,bolo to velmi tazke,stale som myslela nato ze ako mohol byt taky,ze ma asi ani nelubil ked som mu ani nechybala.Chodila som do prace,bola som unavena,byvalo mi zle ale zvladla som,a teraz si uz hovorim ze ja som o nic neprisla mam doma krasnu 3mesacnu dcerku ktora je moj zivot 🙂 ale on prisiel ovela necitil ake to je krasne ked sa mala hybala a kopala v brusku,nebol pritom ked oznamili blahozelame k dcerke,tak istn nevidi ako sa zlato smeje,ako rastie a ako blabota.Po porode asi po 2tyzdnov som mu len napisala mas dceru,odpisal ze kolko vazi.meria,a ako sa vola,potom ju prisiel pozriet aj s jeho mamou a doniesli jej darceky a stihol ma zbabrat ze preco som mu nedala vediet ze som v nemocnici ze on by dosiel,akoby tych 9mesiacov bol nateseny otecko.Potom malej doniesol mikulasa a aj na vianoce darceky a na novy rok mi prisla sms ze dakuje ze som porodila najkrajsie dvievcatko na svete a ze mala je jeho zivot a urobi pre nu vsetko.A dalej neviem co bude ale jedno viem ze mu to nikdy neodpustim

maruska1234
27. jan 2013

Ahojte najprav sa ospravedlnujem za gramaticke chybi,,,moj zivot je jedna velka stroska milovala aj milujem jedneho muza,byvala som v anglicku snim rok bol to rok plny utrpenia slz a zvratou no on mal dieta s inou ale spolu nezili rok no po roku jeho rodina zacala na neho tlacit ze ma ma nechat a vratit sa k svojej byvalej,,on ako hlupak ich slova vzal vazne aj ked ma miloval pre svoju rodinu to urobyl,,,mamka mu zomrela oco ho nechal a tak jeho sestry nad nim mali tvrdu ruku co nechapem ze mu sestri vydupali cestu po ktorej on musel prejs,,na vianoce som ho nechala sameho at si sam naplanuje co chce nech si to v hlave urovna co chce,,no co cert nechcel on sa s byvalou stretol vybavila mu to sestra a mne daj zbohom s placom v telefone sa somnou rozlucil no on nevie ze som tehotna odisla na slovensko ako to mam teda zvladnut ked viem ze anglicko nieje za rohom a on je uz s byvalou a ja cakam jeho babo hm,,poradte my prosim vas ja to uz psychicky nezvladam .....dakujem vopred 😢

agem12345
11. máj 2013

Dobrý deň.Mám takú otázku ja mam 22rokov.priateľka bude mať 17v juli..Keby,že je nahodou tehotna môžu jej ho zobrať na rozkáz matky?lebo jej rodičia su toho schopný.A stala sa jej taka vec že ju oco zbil minulý týždeň skončila v nemocnici len kvoli tomu že chcela ísť von za mnou..a spravili z nej akurát tak navštevničku psychiatrie ..či toto sa jej bude neako ratať do toho aby jej to zobrali..dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre