Som tehotná mesiac po pôrode

14. jún 2021

Prosím o podporu, kto bol v podobnej situácii, ako ste to zvládli ? Doma mám ešte aj 3 ročáka, neviem si to vôbec predstaviť, ako to zvládneme prakticky, výchovne, finančne ...Do toho si ešte aj prerábame vlastné bývanie a starí rodičia z oboch strán sú ešte plne pracujúci, takže pomoc minimálna. Som z toho na prášky....

miadi
14. jún 2021

Poznala som na Mk jednu babu ktorej sa stali presne toto a tiez mala prvorodene 2-3r .. vravela ze prvy rok s 3 bol o drzku ale potom. Uz super . Neboj sa to zvladnes.

anjelicek26
14. jún 2021

Uf a si si ista, ze to nie je zostatkove hcg este s predosleho tehotenstva? Neviem si predstavit prakticky prvy tyzden sestonedelia otehotniet, ved to este silno krvacas. Aj zeny, co dostavaju menstruaciu po sestonedeli, tak najskor po 6 tyzdnoch...ale jasne, nikdy nehovor nikdy. O rok bude mat trojrocak styri roky - tam deti robia neskutocne pokroky vo vyvoji, ani ho nespoznas... mladsie dve das do skoly spolu, do skolky spolu, neskutocne tym usetris svoje nervy a planovanie a kruzky, proste ako dvojcata s par mesacnym rozdielom... nebude to take zle, veci mas, mozno ti aj pohlavie vyjde. Hlavu hore a predychat!

lucka_ke
14. jún 2021

určite mesiac? to by ste museli mať sex ešte v pôrodnici, či?

majamat
14. jún 2021

niekedy sa ovulacia nastartuje rychlo,a el aj po porode prebieha cyklus, ( teda ak prebieha, tak len vynimocne ). co znamena, ze by malo dojst k ovulacii zhruba az 2t po porode, ale to budu fakt skor vynimky.

ako vies, ez si tehu? nic o tom konkretne nepises.

majamat
14. jún 2021

moja znama otehotnela kratko po porode, ale muselo to byt az 3m po porode, lebo ma syna presne po roku.

jaskolka
14. jún 2021

Tiež mi napadlo, ak si robila test, či ešte to nie je z predošlého tehotenstva. Veď keď mesiac po pôrode zistíš ze si tehotná, to si musela otehotnieť prakticky hneď po pôrode to snáď ani nie je možné 🙈. Ci hneď po príchode z pôrodnice ste "šli na to"? Doktor to potvrdil? Ci iba test s //?

luccija
14. jún 2021

@jaskolka kolko zien tu pise, ze hned sexovali nekrvacali dlho...a ovulacia moze prist kedykolvek, ak by to tak bolo, tak toto dieta sem velmi chcelo ist.Ale telo moze byt oslabene moze to dopadnut akokolvek...moja spoluziacka je z takeho tehotenstva vyzeraju so sestrou ako dvojicky

majamat
14. jún 2021

@luccija ovulacia sa musi nastartovat hormonalnymi zmenami, v opakujucom sa cykle stale prebieha tento kolobeh,a le po tehu je naruseny, cize ten cyklus tu nie je musi narast sliznica a dojst k zvysovaniu hladiny urcitych hormonov. a navyse hned,a le ze uplne hned po porde asi nesexovala ziadna, to mozno tak najskor 2-3t po

autorka prispevku neuviedla detaily, tak nevieme presne ako to je

stanulienkat
14. jún 2021

Ja zas nechápem, že keď nechceš dieťa, tak sa nechránis...

oblecenie99
14. jún 2021

Medzi mojim mužom a svagrinou je presne 9 mesačný rozdiel. Čiže sa to dá. Svokra to zvládla, myslím, dobre, a to dá dokonca hneď na to sa aj rozvádzala, bude to psycho, ale zvládnuť sa to dá.

autor
14. jún 2021

Prepísali mi názov diskusie, to bolo myslené, že som otehotnela mesiac po pôrode, teraz som už dlhšie po ňom, som si istá...neplánovali sme už tretie dieťa a už vôbec nie takto hneď, ale tak myslela som, že ešte sa nemôže nič stať, kojím a po prvom pôrode mi cyklus nabehol až o 8 mesiacov

annamalaga
14. jún 2021

Máš tri možnosti. Nechať si ho, dať na adopciu alebo v krajnom prípade potrat. Len ty musíš vedieť , ako sa cítiš , či to zvládneš a či to finančne utiahnete.

lucka_ke
14. jún 2021

a muž čo na to hovorí?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. jún 2021

@annamalaga ja som medzi deťmi potratila, takže dobrovoľne by som to nikdy neurobila, skôr som chcela podporu, rady ako to zvládnuť, nemám v okolí nikoho, komu by sa to stalo

@lucka_ke ešte to nikto nevie ...

majamat
14. jún 2021

no to sa stava, ze sa predpoklada neplodnost pocas kojenia a zena otehotnie.
je to tazke, lebo mozu byt pocas tehu problemy, tvoje babo bude mat 10m, ked porodis dalsie. no zeny zvladnu vsetko, ked chcu. aj ty zvladnes.
drzim palce

kittykat22
14. jún 2021

Trojrocaka supnes urcite do skolky. Takze od septembra budes mat uz len 1 dieta + budes tehotna. Male sa narodi po novom roku, takze mas pol roka aby si sa zzila s 2 detmi. Moze sa v kludne stat ze deti budu spave a dobre a budes v pohode. Ja som videla mamicku dvojciat a ta vypadala k svetu. Namalovana, upravena - mala skvele spave deti a islo jej to ako po masle. Nie je dovod preco by si ty nemohla mat tolko stastia 🙂 Rodicia sa u teba mozu zastavit po praci, cez vikend, cez sviatky, aby si na to vsetko nebola sama. Neviem ako ste na tom financne - ale nemohla by si mat vypomoc doma napriklad len na 2x 2 hodiny do tyzdna? Pani na dochodku napriklad ...

lolita555
14. jún 2021

No už nenarobís nič ked nechceš umelo prerušiť tehotenstvo,za čo si u mňa niečo ako Wonderwomen🙏👌👌👌❤️,bude to o hubu,prvé roky ťažké ale dás to,si mama nie je o čom,a čo ti vieš možno to nebude také hrozné len únavné pre teba🥶ale je to len dočasný stav,tak som si hovorila ja keď starší reval dole v izbe a mladší v hornej🤭je to len dočasný stav😂
Každopádne želám všetko dobré v živote❤️

vuvi
14. jún 2021

Moja mamka otehotnela hned po prvom porode. Medzi mnou a bratom je 10mesiacov rozdiel. Boli sme ako dvojicky, vsetko spolu a bolo to super. Nikdy som sa necitila sama. ano, bolo to narocne, ona bola este bez vodicaku a auta, byvali sme na dedine, takze ked sme ochoreli, ked trebalo nakupit v meste, chodila vsade busom s kocikom. A zvladla to. Do toho zahrada, dom, dvor, no a my, dve male deti. Ano, viem, ze ty mas este trojrocneho. Neboj, vsetko zvladnete. Ty a tvoj manzel. Organizaciu budete musiet mat. Verim ze to zvladnes, budes musiet 🙂 len nech je babatko a starsie deti zdrave a uz to je prvy krok k uspechu. Drzim palce

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
14. jún 2021

Otázka znie, čo nato hovorí manžel a či máte ešte nejake pôžičky . A hlavne ako sa ty cítiš . Lebo stále bude všetko na tebe.

veronikazuko
14. jún 2021

Poznám kopu mamičiek v okolí,ktoré majú malinké aj viac detí a žiadna katastrofa to nieje. Hlavu hore😉

didi2102
14. jún 2021

Ja mám kamarátku ktorá porodila takto deti v jeden rok hneď po pôrode ostala tehotná,zvládla to ok,jasné sú lepšie horšie dní,tak ako keď má niekto dvojcata

cecilia29
14. jún 2021

Gratulujem k bábätku. Kamoška má tak že skoro otehotnela a medzi deťmi je rozdiel rok. Zvláda bravúrne , dokonca koji obe. Držím prsty . Zvládneš 🙂

luccija
14. jún 2021

@kittykat22 to by bolo v tom idealnom pripade zobrat 3 r jej nemusia a sukromnu by asi neutiahli.
Autorka vsetko zalezi akeho mas muza, alebo ako sa k tomu postavi ci doma pomaha s dietatom, aku ma pracovnu dobu a pod...ale, ak si rozhodnuta, ze nejdes na potrat zvladnes to....ale setrila by som na pomocnicu hladat nejaku pani na dochodku, opatrivatelku, studentku, ktora Ti pomoze hoc len pokocikovat vybrat ci zaniest do skolky....ked budes nieco potrebovat hned je to lahsie ked vies, ze sa mozes na niekoho obratit

kittykat22
14. jún 2021

@luccija preco by 3r dieta nezobrali v septembri do skolky? Deti ktore dosiahnu v septembri 3r na tu skolku maju narok. A autorka pise ze k dnesnemu datumu dieta uz 3r ma.

stanulienkat
14. jún 2021

Neverím, že si dospelá žena, sexujes,rodíš a nevieš ako sa robia deti? Pre cím si ako mala byť po pôrode chránená? Pred tehotenstvom?? A čím,ako? Ludia majú deti a neovládajú základnú biológiu.

surama
14. jún 2021

Akurat mi par dni dozadu pisala kamoska, ktora teraz porodila stvrte. Kedze ma 30, tak vsetky deti ma male a velmi male a vravela, ze najprv si aj poplakala, ze dalsie dieta a teraz ze sa hanbi za to, ze takto rozmyslala a ze je mega stastna a vdacna za vsetky 4. Kazde ze je ine a nelutuje ani jedno 🙂

jullietka
14. jún 2021

@kittykat22 ano to dieta na tu skolku narok ma. To ale neznamena ze ho musia zobrat. Nepise ze ci ma skolku v dedine,v meste,ako daleko.... My tiez teraz cakame na rozhodnutie ci nam dceru zoberu,uprednostnene su deti z toho mesta s trvalym pobytom(my byvame inde kde nieje skolka),5 rocne deti(preskolaci),deti co uz maju v skolke surodenca a az tak ostatne. Teda u nas to tak funguje .Takze cakame. Tym ze mam druhe male nic sa nestane aj ju nezoberu,ale to ze ma 3 roky automaticky neznamena ze dieta zoberu do skolky 🙂

zuzanka.zuzu
14. jún 2021

@stanulienkat ty mas nejaku traumu alebo preco prispejes jedovito do temy kde autorka ziada podporu a nie kritiku 🙄 navyse na teba ani nikto nereagoval tak nebolo treba opat otvorit diskusiu a obohatit ju tvojim druhym zbytocnym prispevkom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre