5tt a príznaky tehotenstva

lennyka17
29. apr 2020

Ahojte, momentálne som v 5tt...Mávam občasné bolesti v krížoch a podbrušku. Je to normálne? Som prvýkrát tehotná tak neviem co čakať 🙂 ďakujem za každé info ako ste váš začiatok prežívali vy 🙂

lennyka17
autor
2. máj 2020

@ckatka gratulujem 🙂 inak s tou čokoládou to mame podobne, mne obsolutne prestalo chutiť sladké a pritom ho inak milujem :D

krimhilda
5. máj 2020

Lennyka17 ahoj, ako? Ja dnes zacinam 7tt a zajtra ma caka lekar 🙂 taka som nedockava, ze neviem co do zajtra budem robit 🙂

saskia222
5. máj 2020

@krimhilda a ako sa citis? Mas priznaky este? Mne nejako ustali, troska som z toho v strese, dnes idem na prehliadku, ale bojim sa :(

krimhilda
5. máj 2020

@saskia222 vies co, aj mne zazracne vsetko prestalo. Zacalo mi chutit jest, boli ma len podbrusko a prsia a som unavena a este strasne rano skoro vstavam - o 4 😂 ale inak sa citim uplne skvelo. Vsetky tie zle veci ako by pominuli. Drzim palce k lekarovi, ja idem zajtra, daj urcite vediet! 🥰

lennyka17
autor
5. máj 2020

@saskia222
@krimhilda dievčatá presne to iste sa deje mne. Jedine co trosku cítim sú kríze a prsia ma bolia, inak mi je super až som sa lakla... Spím ako batoľa 😂 držím palce u lekára, mňa to čaka až 14.5, uz som nedockava :/ hlavne uz som pre svoje dobro prestala čítať katastrofické články co všetko sa môže pokaziť :D

krimhilda
5. máj 2020

@lennyka17 presne tak, ja necitam nic take a uplne otacam hlavu od zlych veci. Kym mi bude dobre neriesim nic, zbytocne si privolavat zle veci 🤷🏼‍♀️

saskia222
5. máj 2020

No zatial je malicke, nevidel ho, iba gestacny vacok a zltkovy vak, vzal hcg mam si volat zajtra. Zatial je priliz male ale mam termin o dva tyzdne tak uvidime! Snad bude vsetko ok!!! @lennyka17 @krimhilda

lennyka17
autor
5. máj 2020

@saskia222 a koľky týždeň, deň si dnes? Nech sa aj ja zbytočne nestresujem keď tam nebude nič vidieť 🙂 určite bude všetko ok o 2 týždne a srdce bude byť ako zvon 🙂

saskia222
5. máj 2020

@lennyka17 5tt+5. Mam prist 22.5 ze by uz malo byt vidno. A zajtra volat o hcg😅on mi ani nechcel brat lebo ze vsetko vyzera tak ako ma byt, ale som ho ukecala pre svoj klud. Som zvedava ako potom ty, pis urcite toho 14.5.! Ja teraz v hlave riesim rizikove pn, ci mam ist ... lekar mi naznacil ze ak by som chcela ma vypise, lebo robim v rizikovom prostredi (vela ludi, potenc.infekcne prostredie). Vy baby robite este? @krimhilda @lennyka17

krimhilda
5. máj 2020

@saskia222 @lennyka17 no tak ja budem zajtra 6+1 tak som zvedava ci nieco bude vidiet 🤷🏼‍♀️ A ano ja pracujem, ale momentalne z domu, co mi maximalne vyhovuje. Uprimne, momentalne sa mi nechce chodit do kanclu, hlavne by som tam zaspala 😂

lennyka17
autor
5. máj 2020

@krimhilda
@saskia222 no ja robím v nákupnom centre takže už som od polovice marca doma 😂 ale jednoznačne idem riešiť pn, neviem si predstaviť celý deň stat na nohách ešte s ruskom na ústach :/ dúfam, že doktorka ma bez problémov vypíše 🙂 určite dám vedieť toho 14. 5 🙂 uz odratavam dni :D neviem co od dobroty doma tak si kočiariky pozerám 😂 😂

saskia222
5. máj 2020

@lennyka17 tych kocikov je miliarda ja mam v tom totalny misung 😅 ja som si dnes objednala knihu Sprievodca tehotenstvom lebo uz nemozem na nete citat tie veci negativne 🙈 tak v tej knihe bude snad vsetko potrebne aby som uz na nete nehladala!

krimhilda
5. máj 2020

@saskia222 @lennyka17 ja som uz aj nasla kocik, ktory solna vsetko co som chcela aby mal 🙂 to je taky prvy vyber zatial 🙂 nooo ja neviem, kym bude trvat tento stav, mne to vyhovuje, ked bude treba zacat chodit do kancelarie a bude mi dobre, nemam s tym problem, ak mi nebude dobre tak to vyriesim pracou z domu. Snad sa to bude dat zvladnut, ved ked to zvladaju ostatne 🙂

ckatka
5. máj 2020

@krimhilda akyyyyy??
Ja vôbec nemám prehľad co by mal kočík hlboký spĺňať...

krimhilda
5. máj 2020

@ckatka zatial sme vybrali CAM COMBI FAMILY ROMANTIC, ale hovorim to je len prvotny vyber. Potrebujem popozerat, poskusat... a mame este vela casu 🙂 ale tak ja chcem, sby bol ten kocik prakticky, zaroven pohodlny pre babatko, skladny do auta. Nevidela som ho este, tak uvidime aky bude v skutocnosti.

ckatka
5. máj 2020

@krimhilda tak ja mam skúsenosť len so športovými, keďže malého sme dostali až ako 7mesacneho...a to som narýchlo z bazáru kúpila Jane Mumm sportiak a s tým som spokojná len by mohol mať väčšiu striešku. Keď malý ležal tak sa mi zdalo ze je veľmi otvorený. Ale spokojná som bola mame ho doteraz keď si chce pospať na obed vonku.
Budeme mat decembrové deti takže na veľkosti vaničky asi vôbec nezáleží, lebo 1-3mesacne miminko s fusakom vojde všade a potom už bude jar predsa. A na ďalšiu zimu už vo vanicke isto nebude ale v sportiaku.
A veľmi by som nesilila ani kolieska aby boli do snehu...prvé dva januárové týždne asi s kočíkom ešte behať nebudeme....potom len tak na chvíľku....A u nás na juhu zimy so snehom a mrazom bývajú tak dva týždne do roka, ak vôbec. Nechcem nafukovacie...aby som sa nemusela serkat s defektami na našich úžasných cestách...A aby sa tam dal dobre prípnut skejtik pre staršie dieťa a nebolo mu to nepohodlné.
A veľký pevný košík na nákup.
Iné fakt neviem co si všímať.
Aha a aby sa dalo ľahko nakliknut vajíčko....A skladať do auta...lebo veeela sa prepravujeme..k rodičom a tak

krimhilda
6. máj 2020

@ckatka Wau 🙂 tak vidim, ze to mas dost premyslene 🙂 ja neviem, potrebujem si to ochytat, nebudem z toho zrejme robit vedu. Chcem kvalitny, skladny kocik a toho sa budem drzat a samozrejme, aby bol aj trocha chic 🙂 prave sa tesim na to, ze aj ked december a keby bola zima ako tato, tak by to bolo fajn, nebolo by to nic strasne a kym babo bude vacsie a zivsie tak uz bude aj jar. Nemozem spat - opat, o 8 idem k lekarovi, tak som mozno troska aj nervozna a vzrusena 🙂

lennyka17
autor
6. máj 2020

@krimhilda držím palce u doktora 😊

ckatka
6. máj 2020

@krimhilda držím palce. Presne. Kočík nám treba hlavne pekný a ľahký a skladny 😂 a ja 18ho zistím ci náhodou nie dvojkocik 😂takže ešte obzerať nejdem...potom dakedy keď bude teplo pôjdeme obchody preliezat

krimhilda
6. máj 2020

@lennyka17 akurat tu sedim, taka som vynervacena, az ma cele brucho boli, tlak som si doma merala, tak ten mam uplne ze mimo. Neviem sa ukludnit, viem ze nicomu nepomaham, ale neviem sa upokojit. 😟

lennyka17
autor
6. máj 2020

@krimhilda to poznám, ja som takáto aj keď idem normálne doktorke a tlak mam taky, ze mi už kvôli tomu holtera raz dávali 😂 neboj skontroluje ta a bude dobre 🙂 doma si potom pospis a budeš ako znovuzrodena 🙂

krimhilda
6. máj 2020

@lennyka17 no tak uz mam po, vsetko je tak ako ma byt, zatial sme toho ale este vela nevideli, len gestacny vak, mam dlhy cyklus a tym padom som tehotna o tyzden menej ako to vychadza. Skor ma znervoznilo, ze mi dal dalsi termin na poradnu az 2.6. To je mesiac, to je ok? 🤷🏼‍♀️

lennyka17
autor
6. máj 2020

@krimhilda je to vporiadku aj kamoška tak chodila... Povedali jej, že keby je s niečím problém, alebo sa necíti dobre ma prísť skôr 🙂 som rada, že je všetko vporiadku 😊 o mesiac uz bude krásne bit aj srdiečko 🙂

saskia222
6. máj 2020

@krimhilda tak si na tom ako ja, tiez nic nebolo vidno 🙂 asi kym sa citime dobre tak je to fajn 🙂 a bral ti aj hcg?? A je tam jedno babatko ? 😅

krimhilda
6. máj 2020

@saskia222 tak nehovoril o dvoch 😂😂😂😂snad nebude ziadne dalsie prekvapenie 🤦🏼‍♀️ Zajtra mam prist na odbery rano, a som sa pytala ze na co tie odbery su, tak mi povedal, ale HCG nie, vraj ze to netreba, lebo tehotenstvo je potvrdene. Tak krvny obraz, cholesterol a take... a dal mi vymenne listky na EKG a na prvy ultrazvuk aby som sa objednala po 15.6.

lennyka17
autor
6. máj 2020

@krimhilda no zbohom rodina, to sa točí aj EKG? To zo mňa budu mat radosť 😂

krimhilda
6. máj 2020

@lennyka17 ano, asi ak ma svoje lekar ti rovno urobi ak nema, mam si ist dat urobit. 🤷🏼‍♀️

krimhilda
10. máj 2020

@lennyka17 @saskia222 dievcata ako? 🙂

lennyka17
autor
10. máj 2020

@krimhilda vyborne uz mi nebolo nejaký čas zle, spím ako batoľa 😁 cítim iba kríže, prsia a keď idem do kopca zadycham sa ako starý somár 😂 ty ako? 🙂

krimhilda
10. máj 2020

@lennyka17 uuuuplne rovnako 🙂 akurat ma nebolia krize vobec. Spim stale, jem kazde dve hodiny 😂 lebo by mi inak bolo zle, a mam nejaku oslabenu imunitu, sa mi urobil kutik ako svet 🤷🏼‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre