Je nutné ísť do nemocnice, keď praskne plodová voda?

vasjar
27. máj 2021

Ako to je?
Ak praskne plodová voda, kedy je nutné ísť do nemocnice? Čakať až kým nedostanem kontrakcie?

denden77
27. máj 2021

@vasjar ja som sla hned, kedze po prasknuti vody by uz mimino malo byt "pod dozorom" 😊

petamich
27. máj 2021

na predporodnom kurze nam povedali, ze ked odtecie plodova voda, tak treba ist a necakat na kontrakcie - nemusia prist a odist idealne do 2 hodin

hettinka
27. máj 2021

@vasjar hneď treba ist. Aj keby unikala po troske.

kkovacovak
27. máj 2021

@vasjar do dvoch hodín. Pokiaľ má ale iné sfarbenie tak treba ísť hneď

nikpa
27. máj 2021

@vasjar hneď

mabenn
27. máj 2021

treba ísť, aby ťa mohli sledovať, mne tak odtiekla, asi do 2hodín som došla, kontrakcie nič, do 24hod som porodila už vyvolávali

julie19
28. máj 2021

Najneskôr do 2 hodín treba byt v nemocnici, ak by mala voda žltú/zelenú alebo inú čudnú farbu (mala by byt bezfarebna) tak treba utekať hneď ... mna začala odtekať po troche, ale kontrakcie nezačali vôbec a voda bola žlto-zelena, nechali má čakať 10 hodín či to nezačne samé a dostala som nejaké lieky do infuzky kvôli tej sfarbenej vode ale nakoniec už bola viac zelena ako žltá a rozhodli sa rýchlo vyvolávať

jaskolka
28. máj 2021

Pri odteceni vody hneď.

misinka0611
28. máj 2021

Mne praskla na príjme po CTG, od toho momentu nastúpili tie pravé, silné a rýchlo sa opakujúce kontrakcie. Porodila som od toho momentu do 30 minút? Takže ja by som išla hneď.

ivula0807
28. máj 2021

Najneskor do 2 hodin

ibrunova
28. máj 2021

Treba ísť hneď, ja som už ledva došla.

janca704
28. máj 2021

Mne zacala odtekat rano, po troskach. Ale pekne som sa doma pripravila do porodnice, pockala na manzela, kym pride z prace a o 17tej sme boli v porodnici. Tam ma sfukli, kde som bola od rana...ze som mala prist hned. Potom mi pustili vodu uz tam.

maris5
28. máj 2021

Hned treba ist, oni rataju aj cas odkedy zacala odtekat. Mne napriklad nasadili aj ATB lebo uz som bola niekolko hodin po prasknuti a este som neporodila.

83lenka83
28. máj 2021

@vasjar mne odkvapkavala plodovka a išla som hneď, došla som okolo polnoci a malý sa narodil sc niečo po 4 hodine.

sandrika1986
28. máj 2021

Treba ist hned potom do nemocnice..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre