Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Priebeh tehotenstva

Počas 9 mesiacov, kým budete čakať, než sa váš drobček narodí, sa určite nudiť nebudete. Jednou z najpríjemnejších kratochvíľ nastávajúcich mamičiek a oteckov (mamičiek obzvlášť) je výber mena13. Či už si pohlavie necháte od lekára prezradiť alebo budete čakať na prekvapenie, vždy je dobré mať vybranú ako variantu pre dievčatko, tak aj pre chlapčeka (čo keby sa náhodou vkĺzla chybička). Zoznam dievčenských1 aj chlapčenských mien3 vrátane bližšieho opisu, čo znamenajú a ich históriu, nájdete samozrejme v našej wiki.

Vplyvom vývoja a rastu plodu sa vám začne zväčšovať vaše tehotenské bruško a budete priberať na váhe35. To, že priberiete nejaké to kilo navyše, je úplne normálne. Pamätajte si, že do tej vašej váhy sa počíta aj váha placenty, krvi, plodovej vody a plodových obalov a samozrejme samotného bábätka a tejto váhy sa pôrodom zbavíte.

Váš lekár bude počas vašich prehliadok tiež často hovoriť o placente a bude kontrolovať, či sa správne vyvíja, má dobrú polohu atď. Nakuknite teda do našej wiki na všetky tieto pojmy, nech sú potom pre vás všetky lekárske termíny zrozumiteľnejšie a súvislosti jasnejšie.

<<Späť do kategórie Som tehotná

Súvisiace články

Pomohol ti tento článok?
 / Nie